מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שירות החלפת גלגל

פנצ'ר, או כל תקלה בגלגל, תמיד מגיע בזמן לא טוב (ובעצם, מתי כן זמן טוב לפנצ'ר?). זה מעצבן, נכון. אבל עדיין לא סוף העולם. אחרי כמה דקות של הבנת הסיטואציה והזמנת שירות החלפת גלגל שיגיע אליכם – אנחנו יכולים להרגיע אתכם: תוך חצי שעה פחות או יותר וטיפלתם בבעיה. אז רגע לפני שאתם מחייגים, רצינו לספר לכם כמה עולה שירות החלפת גלגל, כמה זמן כנראה תחכו על צד הדרך וכל שאר המידע שתצטרכו לדעת על איך שגלגל מתחלף לו.

 שירות החלפת גלגל בדרך

מתי תצטרכו שירות החלפת גלגל?

אז נכון, תוכלו לבחור להחליף גלגל ממש בעצמכם, אבל כנראה שלא לכולם זה מתאים בכל זמן. שירות החלפת גלגל היא אופציה טובה לאנשים שנתקעו ולא יכולים להחליף גלגל בעצמם: אם ברכב שלכם אין כלים להחלפת גלגל או שאין לכם גלגל רזרבי תקין, אם נתקעתם במקום שלא מאפשר לכם להחליף גלגל לבדכם בצורה בטיחותית או אם אתם נתקלים לראשונה בהחלפת גלגל ואין לכם באמת מושג מה לעשות. בכל המקרים האלו, תשמחו לדעת שיש מוסכים ניידים עם שירות החלפת גלגל בכל מקום ובכל שעה.

 

שירות החלפת גלגל בפוליסת הביטוח

אבל לפני שאתם מסתמכים על שירות החלפת גלגל, ועוד לפני שאתם מגיעים למצב של פנצ'ר – אנחנו ממליצים לעיין מחדש בפוליסת הביטוח שלכם. בחלק מפוליסות הביטוח יש סעיף של שירותי דרך (נקראים גם; שירותי רכב או שירותי גרירה) ויכול להיות שהביטוח שלכם מכסה חלק מהשירותים האלו, בתוכם גם שירות החלפת גלגל בדרכים.

כדאי לדעת: חברות הביטוח יכולות לעבוד עם חברות שונות של שירותי דרך, אבל פוליסת הביטוח שלכם תכסה עבודה רק עם חברה אחת ולא תוכלו לקבל עבודה עם שאר החברות. החיסרון המשמעותי כאן הוא שאם לחברה אין נציג שזמין אליכם בקרבת מקום, תצטרכו להמתין לו שעות במקום כדי לקבל את השירות שכבר שילמתם עליו. יש עוד יתרונות וחסרונות בשירותי דרך שכלולים בפוליסת הביטוח שלכם, לכן הכנו טבלה שתקל על העניין:

יתרונות

חסרונות

וי המנוי זול. בדרך כלל תוסיפו כמה שקלים בודדים לתשלום החודשי של הביטוח, בכדי לכסות את העלות.

איקס תשלמו מדי חודש ומדי חידוש פוליסה, גם אם לא השתמשתם בשירות.

וי השירות עובד 24/7 למעט יום כיפור.

איקס אתם מחויבים לחברת שירותי דרך אחת אותה לא תוכלו לבחור בעצמכם.

וי לחלק מחברות הביטוח יש שירות "רכב חלופי" שהחברה תספק לכם עד שהרכב שלכם יחזור מהטיפול (שווה לברר מראש אם אצלכם כלול שירות זה)

איקס אם לחברה אין נציג קרוב אליכם, תצטרכו להמתין אפילו כמה שעות, בלי לעזוב את הרכב לבד.

 

איקס לכל ביטוח שירותי דרך יש מוצאי ביטוח –הפוליסה שלכם מוגבלת לכמה גרירות וכמה טיפולים בשנה. יותר מהמכסה הזאת ותצטרכו לשלם אקסטרה.

 

לכן, אם בדקתם את פוליסת הביטוח שלכם והיא לא כוללת שירות החלפת גלגל, תדעו שאתם לא חייבים להוסיף אותה לפוליסה בתשלום נוסף, אלא תוכלו להיעזר במוסכים ניידים ושירותי דרך שקיימים בפריסה ארצית רחבה ויתנו לכם מענה מהיר גם בלי לעשות מנוי חודשי.


איך עובד שירות החלפת גלגל?

אם נתקעתם עם פנצ'ר ואתם זקוקים לחילוץ, תוכלו להתקשר למוסך נייד ולקבל שירות החלפת גלגל עד אליכם. הפזורה של המוסכים הניידים היא בכל הארץ ונכון לאזור המרכז, הזמן הממוצע שייקח לבעל מקצוע להגיע אליכם הוא בין 30-40 דקות. בשיחת הטלפון הראשונית הוא כבר יקבל את כל המידע לגבי המקרה שלכם, ויבקש מכם תמונות של הגלגל – כדי להתאים את הגלגל החדש ככל האפשר לשאר הגלגלים שלכם ברכב. כדאי לברר כבר בשיחת הטלפון הזו, האם יש צורך להחליף את הגלגל או שתיקון קטן יספיק. במידה ומדובר בתיקון פנצ'ר, בעל המקצוע יוכל להגיע אליכם לפרק את הגלגל, לתקן את הנקב ולהחזיר אותו למקום בחזרה.

 פנצר בגלגל

במידה והפנצ'ר הוא קרע עמוק שאי אפשר לתקן, או שהגלגל כבר ישן ושחוק - בעל המקצוע יצטרך להביא איתו גלגל חדש (כל המידע על הגלגל שלכם מופיע ברישיון הרכב וגם מוטמע על גבי הגלגל) ולהחליף לכם אותו במקום. אם אין לו גלגל להביא לכם, תצטרכו לוודא מולו – כבר בשיחת הטלפון הראשונה – שיש לכם ברכב גלגל רזרבי, איתו תגיעו לפנצ'ריה הקרובה, שם תחליפו את הגלגל. במידה ואין לכם גלגל רזרבי, לבעל המקצוע יהיה אחד להביא לכם.

במקרים מסוימים ומיוחדים, החלפת הגלגל יכולה להיות קצת יותר מסובכת: אם הגלגל ייחודי ולמוסך הנייד אין אותו בנמצא, אם יש צורך בכיוון פרונט ואיזון גלגלים בצורה שלא מתאפשרת בשטח, אם מקום העצירה של הרכב לא מאפשר סביבת עבודה נוחה ועוד מקרים אפשריים. במקרים אלו, ייתכן ובעל המקצוע יצטרך לגרור אתכם ואם יהיה צורך, גם לעצור את התנועה לכמה דקות בשביל זה. לכן כדאי לדעת: במידה וזה המצב, תמיד תוכלו להתקשר למשטרה ולבקש מהם להגיע לאזור בשביל לאבטח אתכם.

שימו לב: גם כשאתם נוסעים בדרך למוסך, הגלגל הרזרבי מותאם לנסיעות רגועות של עד 80 קמ"ש. אל תנסו לעבור את המהירות הזאת. לא יתחילו בלעדיכם, סעו לאט.

 שירות החלפת גלגל

 

שירות החלפת גלגל – מקרים מיוחדים

לא תמיד הפנצ'ר יתפוס אתכם במקום סטרילי ונחמד לטיפול. לפעמים תמצאו את עצמכם תקועים במקומות מפתיעים, לכן קודם כל חשוב לנו שוב להדגיש: שירות החלפת גלגל טוב לכל מקום ולכל מצב.

אם נתקעתם עם גלגל מפונצ'ר בתוך חניון בתשלום: דעו שלבעל המקצוע לוקח בממוצע בין 7-10 דקות לתקן לכם את הגלגל, ולכן אין מה לדאוג לגבי תשלום נוסף על החניון. אם בכל זאת נראה לכם שהבעיה גדולה ומסובכת ולא תרצו לשלם על שהות של עוד רכב בחניון, או לחסום את החניון לרכבים אחרים – תוכלו לבקש ממנו להגיע עם רכב גורר, שיגרור לכם את הרכב החוצה מהחניון, ובחוץ תעבדו על התקלה.

אם נתקעתם במקום לא נגיש, כמו בוץ, חול ובדרכים עקלקלות: חשוב להגיד את זה לבעל המקצוע מראש, כדי לוודא מולו שיש לו רכב חילוץ 4X4 שאיתו הוא יכול להגיע, כך תבטיחו שהשירות שתקבלו גם יחזיר אתכם לעמוד על 4 גלגלים יציבים.


מחיר שירות החלפת גלגל

מחיר שירות החלפת גלגל מורכב מ-2 חלקים: החלק הראשון הוא מחיר ההגעה והעבודה. לרוב חלק זה יספיק עבור תיקון פנצ'ר בגלגל או החלפה לגלגל רזרבי. החלק השני הוא מחיר הגלגל החדש, שמוסיף על עלות העבודה – גם רכישה של צמיג מבעל המקצוע.

מחיר מחיר ממוצע לשירות החלפת גלגל ישן בגלגל רזרבי הוא כ-200 ₪.

מחיר מחיר ממוצע לשירות החלפת גלגל ישן בגלגל חדש הוא כ-350 ₪ + מחיר הצמיג החדש.

מחיר מחיר צמיג נע בין 350-1,000 ₪ בהתאם לסוג ואיכות הצמיג הנדרש.


בעלי מקצוע מומלצים בשירות החלפת גלגל

לפעמים קול גלגל המתגלגל ממטה למעלה הוא לא דווקא סימן טוב, ואם זה באמת פנצ'ר כמו שחשבתם – צריך לטפל בזה בהקדם. לכן הכנו לכם רשימה של מוסכים ניידים מומלצים בשירות החלפת גלגל, על פי חוות דעת של משתמשים קודמים. בהצלחה וסעו בדרכים ישרות!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה לתקן פנצ'ר?

שירות תיקון פנצ'ר עד הלקוח עולה בממוצע 200 ₪ + מע"מ. אם תצטרכו שירות החלפת גלגל לגלגל חדש זה יעלה לכם בממוצע 350 ₪ + מחיר הצמיג החדש.

מה זה שירותי דרך?

ניידת שירותי דרך זה שירות של מוסך נייד שמגיע עד אליכם תוך 30-40 דקות ופותר לכם את הבעיות המכאניות או החשמליות ברכב במקום. בין השירותים השונים תמצאו גם: שירות החלפת גלגל, החלפת מצבר עד הבית, החלפת בלמים, הכנת הרכב לטסט, התנעת הרכב עם כבלים, החלפת סטרטר, שירותי גרירה ועוד.

איך להחליף גלגל?

החלפת גלגל ברכב היא פעולה שמצריכה כוח ומיומנות, אבל אל חשש. תוכלו לעשות זאת לבד. למען האמת, הכנו לכם את כל מה שתצטרכו לדעת על החלפת גלגל בעצמכם. במידה ולא מתאפשר לכם להחליף גלגל בעצמכם, דעו שתוכלו להזמין שירות החלפת גלגל שיגיע עד אליכם תוך 30-40 דקות ויפתור לכם את התקלה במקום.

כל כמה זמן צריך להחליף צמיגים?

שאלה מצוינת. בדיוק שאלנו את המומחים והתשובה שלהם הייתה כמעט חד משמעית: צמיגים כדאי להחליף כל 3-4 שנים. כמובן שזה תלוי בעוד הרבה משתנים, כמו בלאי ושנת ייצור של הצמיגים. תוכלו ללמוד הרבה על הצמיגים שלכם כאן.

כל כמה זמן צריך לבדוק אוויר בגלגלים?

אין, אתם על הגל היום. גם את השאלה הזאת שאלנו את המומחים, הם אמרו לנו שכדאי לבדוק אוויר בגלגלים כל חודש. שימו לב שלחץ האוויר הרצוי שונה בין רכב לרכב והוא לרוב יופיע על מדבקה בדלת הנהג, או בדלתית הדלק. אם לא מצאתם את המדבקה, חפשו בספר הרכב שלכם את לחץ האוויר המתאים לרכב ומלאו אותו בהתאם להרגלי הנסיעה שלכם. אם עדיין לא מצאתם, על עמוד מילוי האוויר בתחנות הדלק אמורה להיות רשימה מפורטת עם כל דגמי הרכב ולחצי האוויר הנכונים להם לפי הוראות היצרן.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק