מוקד טלפוני: 1-700-707-233

טסט עד הבית

החיים שלנו עמוסי משימות שהן פרוצדורות מעצבנות שלא בא לנו לבצע, ביניהן הגשת מסמכים לביטוח לאומי, בירורי חשבוניות טלפון, ניסיון להתנתק מהוט וגם הטסט השנתי לרכב. קרה לכם פעם שאמרתם- "אם רק היה מישהו שהיה עושה את זה בשבילי"? אז לפחות בכל מה שנוגע לטסט כבר יש פיתרון כזה! שירות טסט עד הבית מאפשר לכם לתת את המפתחות (ועוד כמה דברים) לבעל מקצוע, ולקבל את הרכב בחזרה עם מדבקה שמאשרת שהוא עבר טסט. מדהים לא? אז ריכזנו לפניכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על טסט עד הבית. יאללה, צאו לדרך. כלומר, שבו בבית.   

 טסט לרכב

טסט עד הבית

שירות טסט עד הבית, או בעצם שירות העברת טסט, הוא שירות שניתן על ידי מוסכים ניידים וכולל בו את כל הפרוצדורה שכרוכה בהעברת טסט לרכב. ולברי המזל שלא מכירים את הפרוצדורה, נפרט: ראשית יש לשלם את אגרת הרישוי של הרכב (את זה עדיין תצטרכו לעשות בעצמכם), לאחר מכן יש כאלה שיקחו את הרכב לבדיקה או טיפול לפני הטסט, כדי למנוע מצב שבו הרכב נכשל בטסט. אחרי שהרכב מוכן הולכים להעביר אותו את הטסט עצמו, שזה אומר להגיע למכון רישוי, לשלם את האגרה על הטסט (כן, עוד תשלום), לחכות בתור, לבצע את הטסט ולקוות שהרכב עבר.

אם הוא עבר – מקבלים את האישור והמדבקה ונוסעים לשלום. אם הוא לא – צריך לקחת אותו למוסך, לבצע בו את התיקונים הנדרשים, לחזור למכון הרישוי, לשלם שוב את האגרה, לחכות שוב בתור, לעבור שוב את הבדיקה – ואז לסיים.

שירות טסט עד הבית נועד למי שלא מעוניין בלבצע את כל הפרוצדורה הזאת בעצמו, ולקבל רכב אחרי טסט מבלי שהוא היה צריך לצאת מהבית.

 בדיקת פנסים בטסט לרכב

איך עובד שירות טסט עד הבית?

שלב ראשון - תיאום

בשלב הראשון בעל המקצוע יתאם אתכם יום, שעה ומיקום שבו אתם מעוניינים שהוא יקח את הרכב שלכם. הוא ישאל אתכם מראש בן כמה הרכב, מה מצבו ומה מצב הצמיגים, כדי לקבל אינדיקציה טובה יותר לגבי האפשרות שהרכב יעבור או יכשל בטסט.

 

שלב שני - בדיקת הרכב 

אחרי שהוא יאסוף את הרכב הוא יבצע בדיקה בעצמו – בעלי המקצוע בתחום כבר מכירים היטב את התהליך ואת מכוני הרישוי, ולכן יודעים מראש מה יגרום לרכב להיכשל בטסט, כך שהם יבדקו את הדברים שמכוני הרישוי בודקים. את זה הוא יעשה ברמה פשוטה יותר ויסתכל על דברים שאפשר לראות על פני השטח ולא בעזרת מערכות מורכבות יותר שדורשות הרמה של הרכב, ופירוק שלו, או בגדול מה שדורש מוסך.

הדברים שנבדקים בטסט עצמו הם תאורת הרכב, פנסי האיתות, מערכת הבלמים, ההגה, הצירים של הרכב, מצד הצמיגים, תחתית הרכב, כיוון הגלגלים וזיהום האויר הנפלט מהרכב. בנוסף בודקים את מצב לוחית הרישוי של הרכב.

כך למשל, בעלי מקצוע יכולים לבדוק צמיגים, פנסים ומגבים, אבל לא את המשולשים במערכת הבלמים, או את תחתית הרכב.

 

שלב שלישי - תיקונים ברכב

אם מדובר בתיקון פשוט שבעל המקצוע יכול לתקן בעצמו, או חלקים קטנים שדורשים החלפה, בעל המקצוע יחליף ויתקן בעצמו במקום, כדי להגיע עם הרכב כשהוא כבר מוכן כמה שיותר לטסט. מבחינת תמחור, יש דברים שבעל המקצוע יתקן או יחליף ויכלול כבר מראש במחיר, כמו למשל נורה שרופה, ויש כאלו שהוא יתמחר בנפרד, והדברים הללו משתנים בין בעל מקצוע אחד לשני. לכן שימו לב לוודא מראש מה כולל בעל המקצוע במחיר שלו לפני הזמנת שירות הטסט עד הבית.

 

שלב רביעי- ביצוע הטסט לרכב!

בעל המקצוע יקח את הרכב למכון הרישוי ויבצע את הטסט. אם הרכב עבר – הוא יעדכן אתכם, יקח את האישור ואת המדבקה ויחזיר לכם את הרכב – כאן סיימתם את התהליך. במידה והרכב לא עבר טסט, בעל המקצוע יעדכן אתכם, יסביר לכם על מה הרכב נכשל, ויבקש מכם אישור לקחת את הרכב לתיקון. גם כאן, במידה ומדובר בתיקונים קלים, ייתכן שבעל המקצוע יבצע אותם בעצמו, במידה ולא – תצטרכו לאשר לו לקחת את הרכב לתיקון ולשאת בעלויות התיקון.

אחרי שהרכב תוקן, הוא יחזור שוב למכון הרישוי למחרת ויבצע את התהליך. בסופו הוא יחזיר לכם את הרכב כשהוא עם טסט.


דברים שחשוב לוודא לפני טסט עד הבית

השירות של טסט עד הבית הוא שירות שיכול להפוך את החיים שלכם לפשוטים יותר, אבל אם לא תוודאו את כל הדברים החשובים מראש הוא גם יכול לעשות הפוך (וזה לא שהטסט לרכב הוא לא עול שנתי גם ככה).

רוב הסיכויים שבעל המקצוע יעדכן אתכם בעצמו בכל הדברים בשיחת הטלפון איתו, אבל הנה בכל זאת הדברים שכדאי לוודא מולו מראש:

רכבתשלום על תיקונים קטנים - האם בעל המקצוע מבצע בעצמו תיקונים קטנים לפני הטסט? במידה וכן, כיצד ייגבה התשלום? מה נכלל בתוך התשלום על שירות הטסט ומה בנפרד?

רכברכב ישן – במידה והרכב שלכם ישן, כלומר, 15 שנים ומעלה על הכביש, תצטרכו לפני הטסט להציג אישורים מיוחדים מהמוסך, ובעלי המקצוע לעיתים גובים על כך סכום גבוה יותר. כדאי לוודא מראש מקרים כאלו.

רכבמה קורה אם הרכב נכשל בטסט? - במידה והרכב נכשל בטסט, האם אתם מאשרים לבעל המקצוע לתקן את הליקויים ולקחת אותו לטסט נוסף? האם על טסט נוסף יילקח תשלום נוסף? (באופן כללי כן, כי מדובר בעוד יום עבודה, אבל חשוב לוודא מראש).

רכבתיקונים אחרי כישלון בטסט – במידה והרכב נכשל בטסט על תיקונים קלים, האם בעל המקצוע יכול לתקן בעצמו? במידה וכן- איך יתבצע התמחור של התיקונים?

רכבלאיזה מוסך ואיזה מכון רישוי נלקח הרכב – אם יש לכם מוסך שאם מכירים וסומכים עליו, או מכון רישוי שכבר עשיתם בו את כל הטסטים הקודמים שלכם ואתם מעדיפים שהרכב יילקח לשם, עדכנו את בעל המקצוע. אם לא, שאלו את בעל המקצוע מראש לאן הוא לוקח את הרכב. בעל המקצוע כבר מכיר מוסכים ומכוני רישוי – והם מכירים אותו.

רכבמחירים – לוודא מראש עם בעל המקצוע כמה עולה כל התהליך, עם כל המקרים המיוחדים.

רכבביטוח – כדי שבנאדם אחר ינהג ברכב שלכם אתם צריכים שיהיה לכם ביטוח בשבילו. אם יש לכם ביטוח לכל נהג זה מצוין, ואם לא, תצטרכו לשנות את זה. אל תדאגו, חברת הביטוח יכולה להוסיף ביטוח על עוד נהג רק ליום אחד או יומיים, מבלי לשנות את כל תנאי הביטוח.

אחרי שבדקתם המלצות ומצאתם בעל מקצוע אמין שיעשה עבורכם את שירות טסט עד הבית, יש לנו המלצה אחת בשבילכם: שחררו.

ככל שתסמכו יותר על בעל המקצוע ותתנו לו יד חופשית, כך התהליך יהיה קל יותר עבורו ועבורכם. ומה זה אומר בעצם? זה אומר שברגע שנתתם לבעל המקצוע את הרכב שלכם לטסט, תנו לו את החופש המלא לתקן ולהחליף בו את מה שיכול להכשיל אתכם בטסט, ותנו לו, במידה והרכב נכשל בטסט, לקחת את הרכב למוסך ולתקן את הליקויים בו לפני הטסט החוזר. זה כמובן אומר שאתם צריכים בעל מקצוע שאפשר לסמוך עליו, לזה אנחנו כבר דאגנו לכם. תוכלו לראות בהמשך. 

 בדיקת צמיגים בטסט לרכב

מה צריך להכין לפני הטסט?

נכון, בעל המקצוע שנותן שירות של טסט עד הבית עושה עבורכם את כל התהליך, אבל אל תגזימו, תשאירו משהו גם לעצמכם.

את אגרת הרישוי אתם צריכים לשלם בעצמכם לפני הטסט. אפשר לשלם אותה במכונות אוטומטיות במשרדי הרישוי או בחלק מרשתות הסופר פארם. דרכים נוספות לתשלום תוכלו לראות כאן.

כשבעל המקצוע מגיע לקחת את הרכב לטסט, יש שלושה דברים שאתם צריכים לתת לו:

משולש אזהרה לרכברישיון הרכב המשולם – אחרי שתשלמו את אגרת הטסט, תקבלו את רישיון הרכב החדש. אתם צריכים למסור גם אותו לבעל המקצוע, כי בלי זה הוא לא יוכל להעביר את הרכב טסט.

משולש אזהרה לרכבתשלום למכון הרישוי – מחיר הטסט עצמו עולה 99 ₪, תצטרכו לתת לבעל המקצוע מראש, או להוסיף את זה לסכום הכולל שבעל המקצוע ייגבה על שירות הטסט.

משולש אזהרה לרכבתעודת ביטוח בתוקף 

משולש אזהרה לרכבצילום ת"ז או רישיון הנהיגה שלכם.


טסט עד הבית – מחיר

לטסט עד הבית יש מחיר בסיס, וייתכנו בו שינויים ותוספות, בהתאם לתיקונים שהרכב דורש.

מחיר השירות של טסט עד הבית נע בין 300-550 ₪.


בעלי מקצוע מומלצים בשירות טסט עד הבית

אמנם שירות טסט עד הבית חוסך מכם הרבה כאב ראש, מאמץ ובזבוז יום עבודה, אבל הוא גם דורש מכם להפקיד את הרכב שלכם בידי אדם זר, ולסמוך עליו שהוא באמת מבצע תיקונים נדרשים ברכב. לכן כדאי למצוא בעל מקצוע אמין ומקצועי שיש עליו המלצות מלקוחות קודמים, כזה שיתן לכם ראש שקט לגבי הטסט לרכב. אז עשינו את זה בשבילכם וריכזנו לכם כאן בעלי מקצוע מומלצים בשירות טסט עד הבית. מאחלים לכם לעבור בפעם הראשונה!

 


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה טסט לרכב?

טסט לרכב הוא בדיקת חובה לרכב, המבוצעת אחת לשנה במכוני רישוי ובודקת את תקינות ובטיחות הרכב. רכבים מעל 19 שנה על הכביש מחויבים לעבור את הטסט אחת לחצי שנה, ורכבים חדשים צריכים לעבור טסט רק לאחר שלוש שנים מיום הרכישה של הרכב.

מה זה אגרת טסט?

אגרת טסט היא תשלום עבור חידוש רישיון הרכב, וצריך לשלם אותה לפני הטסט. כאן תוכלו לראות את עלות התשלום, לפי סוג הרכב שלכם.

כמה עולה שירות העברת טסט?

שירות העברת טסט נע בין 300-550 ₪, לא כולל תוספות על תיקונים או במידה ונדרשים כאלו.

איך יודעים מתי לעשות טסט לרכב?

כחודשיים לפני שפג רישיון הרכב יישלח אליכם מכתב ובו דרישה לחדש את רישיון הרכב, המשמעות היא שיש לשלם את האגרה ולבצע טסט לרכב.

איך לעשות טסט לרכב?

כדי לעשות טסט לרכב צריך לשלם קודם את אגרת הרישוי, ולאחר מכן להגיע למכון רישוי – למלא אחר ההוראות של הבוחן. הדברים שנבדקים בטסט הם תאורת הרכב, פנסי האיתות, מערכת הבלמים, ההגה, הצירים של הרכב, מצד הצמיגים, תחתית הרכב, כיוון הגלגלים וזיהום האויר הנפלט מהרכב.  בנוסף בודקים את מצב לוחית הרישוי של הרכב.

מה צריך להביא לטסט לרכב?

שלושה דברים: רישיון רכב משולם, תעודת זהות או רישיון נהיגה בתוקף ותעודת ביטוח.

איך לשלם אגרה לטסט?

יש מספר דרכים לשלם את האגרה לטסט, תוכלו לקרוא עליהן כאן.

מה בודקים בטסט לרכב?

הדברים שנבדקים בטסט הם תאורת הרכב, פנסי האיתות, מערכת הבלמים, ההגה, הצירים של הרכב, מצד הצמיגים, תחתית הרכב, כיוון הגלגלים וזיהום האויר הנפלט מהרכב. בנוסף בודקים את מצב לוחית הרישוי של הרכב.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק