מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שירותי גרירה

באמצע נסיעה, בצד הדרך, הלך לך המצבר, הרכב לא מתניע ואין מה לעשות? אל נא תאמר הנה דרכי האחרונה – תמיד תוכל להיעזר במוסך נייד שיבוא לפתור את הבעיה, ואם המצב לא מותיר ברירה יש גם שירותי גרירה שיגיעו עד אליך תוך בערך חצי שעה. בכל מצב, לא ניתן לך להרים ידיים, יד אחת תספיק בשביל טלפון לגרר ואנחנו כאן כדי להסביר בדיוק למי הכי כדאי לחייג ומתי.

 שירותי גרירה

שירותי גרירה או שירותי דרך?

דבר ראשון נפתח ונאמר: לא בטוח שאתם בכלל צריכים שירותי גרירה. במידה והרכב שלכם שבק חיים בצד הדרך, רחוק מאזור עם מוסכים שיוכלו לבדוק את העניין – תוכלו גם להיעזר במוסך נייד שיבוא לבדוק את הרכב ולטפל בכם במקום. הרבה פעמים אנשים מזמינים שירותי גרירה וכשבעל המקצוע מגיע אליהם, הוא מגלה להם שאפשר לפתור את התקלה במקום.

כן, גם בנושאים טריוויאליים כמו טיפול בתקלות ברכב תוכלו להיעזר בבעל מקצוע שיגיע עד אליכם. אמנם קשה לדעת מראש האם הבעיה שלכם יכולה להיפתר במקום או שהיא דורשת הגעה למוסך, אבל תתנחמו בזה שלרוב, בעלי המקצוע שמציעים שירותי גרירה, מציעים גם שירותי דרך. למעשה, תוכלו להזמין מוסך נייד שיפתור את הבעיה במקום או שהוא יציע לכם לגרור את הרכב למוסך ולטפל בו שם. כיוון שכל מקרה לגופו, אנחנו ממליצים להתייעץ עם בעל המקצוע בטלפון ולבדוק אם יש צורך לגרור את הרכב או לא. ברוב המקרים, אם לבעלי המוסך הנייד יש גם רכבים גוררים, הם לא יגבו תוספת תשלום על שירות הגרירה.

 

במידה ונתקעתם עם הרכב באמצע הנסיעה, תוכלו להיעזר במוסך נייד ולמנוע מעצמכם כאב ראש מיותר. אם זה שאיבת דלק שגוי שנעשית במקום, החלפת מצבר בלי לזוז מטר, שירות החלפת גלגל בצד הדרך וכל מה שימנע מכם לחכות לגרר ולהגיע למוסך בעצמכם.

במקרים מסוימים לא ניתן לטפל בבעיה בתנאי שטח ובעל המקצוע יצטרך לקחת את הרכב למוסך כדי לטפל בו שם – מקרים כמו: בעיות מורכבות במצבר, החלפת בלמים וטיפול 10,000 שבעלי מקצוע ממליצים מאוד לבצע במוסך עם הציוד המתאים, בעיות מורכבות בדיאגנוסטיקה לרכב ועוד. במקרה הזה לכם ולבעל המקצוע יש אינטרס משותף: לטפל בבעיה כמה שיותר מהר וביעילות. לכן המוסך הנייד ינסה לפתור את התקלות במקום במידת האפשר ורק אם לא יתאפשר לו, הוא ייאלץ להציע לגרור אתכם למוסך כדי לעבוד על הרכב משם.

 שירותי גרירת רכב בצד הדרך

שירותי גרירה - ביטוח מול פרטי

בהרבה מפוליסות הביטוח כלולים גם שירותי דרך ושירותי גרירה וכדאי לבדוק האם הביטוח שלכם מכסה שירותים אלו. אם כן – תוכלו להיעזר בהם, על פי הגדרות הפוליסה. אם לא – אולי תרצו לשקול אם להכניס את הסעיף הזה בפוליסה החדשה או לא. אמנם מדובר בסכום קטן שנוסף לסכום הביטוח השנתי, אבל כמו לכל מנוי, גם כאן יש אותיות קטנות. סיכמנו לכם את הקריטריונים השונים בטבלאות מסודרות המשוות בין שירותי גרירה בפוליסת הרכב ובין שירותי גרירה באופן פרטי:

 

עלות שירותי הגרירה

שירותי גרירה בפוליסת הרכב

שירותי גרירה באופן פרטי

עלות שנתית קבועה, בממוצע כ-150 ₪.

תשלמו בכל פעם שתשתמשו בשירות, בממוצע 200-300 ₪.

המחיר שולם מראש, לכן לא משנה איפה נתקעתם, השירות יינתן בחינם (למעט ההגבלות שיפורטו בהמשך)

התשלום הוא לפי גרירה, לכן המחיר נמדד על פי מרחק בקילומטרים (לדוגמא: 10 ק"מ ראשונים – 200 ₪, כל ק"מ נוסף מייקר את העבודה ב-10 שקלים).

הפוליסה שלכם עובדת כמו כרטיסיה ומוגבלת למספר גרירות מסוים בשנה. יותר מזה, תיאלצו לשלם אקסטרה.

השירות הוא פרטי ולכן תשלמו על כל גרירה בנפרד.

שימו לב: השתמשתם בשירותי הגרירה של פוליסת הביטוח? ברוב המקרים מדובר בתביעת הביטוח ואיבוד סעיף היעדר התביעות בביטוח הבא, דבר שיכול לייקר את פוליסת הביטוח הבאה שלכם. כדאי לבדוק את זה מראש מול סוכן הביטוח שלכם.

 

 

 

זמן הגעת הגרר

שירותי גרירה בפוליסת הרכב

שירותי גרירה באופן פרטי

בגלל הפזורה של רכבי הגרירה שעובדים עם חברות הביטוח וריבוי המקרים של רכבים שצריכים גרירה – חברות הביטוח מתחייבות לעד 3 שעות המתנה לגרר בצד הדרך.

החברות הפרטיות מתחייבות ל-30 עד 60 דקות הגעה לרכבכם (וברוב מוחלט מהמקרים הן באמת עומדות בזמנים האלו ואף מקצרות אותם).

 

 

בחירת חברת הגרירה

שירותי גרירה בפוליסת הרכב

שירותי גרירה באופן פרטי

חברת הביטוח שלכם יכולה לעבוד עם כמה שירותי גרירה (בדרך כלל: זברה, דרכים ושגריר), אבל תקצה חברה אחת לכל לקוח, כך שאין לכם הרבה ברירה במי לבחור ומי יגיע לטפל בכם.

הבחירה בידיכם.

 

 

שלב הגרירה למוסך

שירותי גרירה בפוליסת הרכב

שירותי גרירה באופן פרטי

ברגע שהגיע הגרר, הוא יגרור אתכם למוסך הקרוב וברוב המקרים ייתן לכם טרמפ לאן שתצטרכו, במסגרת האפשר. פה נגמרת האחריות שלו והשאר תלוי בכם.

תוכלו לבחור את המוסך מולו תרצו לעבוד ואליו תרצו לגרור את רכבכם. אם הגעתם למוסך ואתם לא מרוצים, לרוב, כל עוד הגורר עדיין איתכם, הוא יסכים לקחת אתכם למוסך אחר ללא תוספת תשלום (למעט הק"מ הנוספים).

 

שירותי גרירה - מחירים

מחיר ממוצע לשירותי גרירה נע בין 200-300 ₪. המחיר הזה תלוי במרחק המבוקש לגרירה ובמצב הרכב בעת הגרירה – ככל שהתקלה מורכבת יותר, למשל במקרים של רכב אחרי תאונה או בעיה חשמלית חמורה, יהיה מסובך יותר להעמיס את הרכב על הגרר ולכן המחיר יתייקר בהתאם. תוכלו לספר לבעל המקצוע בטלפון באיזה מצב הרכב שלכם נמצא ולברר איתו האם מדובר בגרירה מסובכת או לא.


בעלי מקצוע מומלצים בשירותי גרירה

אם הרכב שלכם שבק חיים ובמקרה זה לא קרה ליד המוסך האהוב עליכם, תמיד תוכלו להזמין שירותי דרך שיתקנו את הבעיה, או שירותי גרירה שיחלצו את הרכב שלכם עד למוסך הקרוב (או מוסך אחר לבחירתכם). כדי שלא תיגררו לחיפוש ארוך ומיותר של גרר מהמכשיר הנייד בצד הדרך, ריכזנו עבורכם רשימת מוסכים ניידים המתמחים בשירותי גרירה, ותוכלו לקרוא עליהם המלצות מלקוחות קודמים.

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה גרירה לרכב?

שירותי גרירה עולים בממוצע 200-300 ₪ אבל הוא יכול להגיע גם ל-400 ₪ או יותר. המחיר תלוי במרחק הנסיעה עם הגרר ובמצב הרכב בעת הגרירה.

מה זה שירותי דרך?

ניידות שירותי דרך (נקראות גם; מוסך נייד) הן ניידות שמגיעות אליך למקום הרכב ומתקנות את התקלות בו במקום ובכך חוסכות לכם את הגרר למוסך. בין השירותים שמבצעים בשירותי דרך: החלפת מצבר, החלפת בלמים, שירות החלפת גלגל, הכנת רכב לטסט, החלפת סטרטר, התנעת רכב עם כבלים, שאיבת דלק שגוי ואף שירותי גרירה למוסך.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק