מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שאיבת דלק שגוי

יצאת מתחנת הדלק והתחלת נסיעה. ברדיו מתנגן "חופשי זה לגמרי לבד..." של להקת דיזל האהובה... רגע אחד... יש מצב שתדלקת בנזין במקום סולר?! אוקיי, במקום להילחץ, דבר ראשון שצריך לעשות זה לעצור בצד ולכבות את המנוע. עכשיו ננסה להסביר לעומק כל מה שצריך על שאיבת דלק שגוי, איך לעשות את זה נכון ומה הנזק שאולי נגרם. אין לך מה לדאוג, שירות שאיבת דלק שגוי עובד עשרים וארבע שעות ביממה.

 שאיבת דלק שגוי

 


שאיבת דלק שגוי

במקרה ותדלקתם בנזין במקום סולר או להפך, הרכב שלכם יקרטע, 'יזייף' ובשלב מסוים גם יתחיל להעלות עשן מוגזם מהאגזוז ולהיכבות באופן אוטומטי. הדבר הזה קורה בעיקר בגלל קצב דליקה וצריכה שונה בין הסולר לבנזין, והרכב שלכם לא מצליח להתגבר על ההבדל.

אבל אל תרגישו רע, אתם לא לבד בזה. ידעתם שלגברים יש סבירות כפולה לבצע תדלוק שגוי מאשר נשים? למעשה, אחד מתוך שבעה נהגים, בממוצע, נעזר בשירות שאיבת דלק שגוי, מסביב לעולם בכל שנה. ברוב המקרים לא שמים לב לטעות עד שמתרחקים כמה קילומטרים מתחנת הדלק ואז מתחילים להרגיש שמשהו לא בסדר. אם זה המקרה, טוב שעצרתם בצד והתחלתם לקרוא את המאמר הזה, כי אנחנו הולכים ביחד להציל לכם את הרכב.

 

אפשרויות לשאיבת דלק שגוי

הדבר הראשון שתצטרכו לעשות, כשאתם מזהים שיש בעיה כזו הוא להזיז את הרכב למקום בצד הדרך שלא מסכן אנשים ולכבות אותו. השלב הבא יהיה להיעזר בשירות שאיבת דלק שגוי, שירוקן לכם את המיכל לגמרי ויחזיר את הרכב לקדמותו. כאן הבחירה בידיכם: תוכלו לגרור את הרכב למוסך ולבצע שם את שירות השאיבה של הדלק, או להזמין מוסך נייד שמספק שירות של שאיבת דלק שגוי במקום. בכל מקרה, אל תנסו להגיע בעצמכם עם הרכב למוסך כי כל קילומטר נוסף שתחסכו הוא חשוב ויכול למנוע מהרכב תקלות רבות בהמשך.

 תדלוק בנזין בתחנת דלק

 

והנה אופציה שלישית שחייבים להכיר: במקרים מסוימים פוליסת הביטוח שלכם תכלול שירות שאיבת דלק שגוי, אבל קחו בחשבון שברוב המקרים – אם השתמשתם בשירות שאיבת דלק דרך פוליסת הביטוח שלכם, הדבר נחשב לכם לתביעה של הביטוח ולכן יעלה לכם במחיר של פוליסת הביטוח הבאה, לכן טוב שתבררו את זה עוד מבעוד מועד.

 

נזקים אפשריים לרכב בתדלוק שגוי

לתדלוק שגוי יכולים להיות מספר השלכות על הרכב. במקרים החמורים ביותר מדובר על תקלות במערכת ההזרקה של הדלק ובמערכת ההצתה של הרכב, דבר שיכול לגרור החלפה של מסנן הדלק, משאבת הדלק ולפעמים מערכת המזרקים כולה. טיפולים כאלו יכולים במקרים מסויימים להגיע גם לכמה אלפי שקלים, תכף נפרט מתי. שימו לב שברוב המקרים, אם מזהים את הטעות בזמן, הפעולה היחידה שתצטרכו היא שאיבת הדלק. היא לבד תספיק לכם כדי לחזור לעלות מחדש על הכביש בשקט ובלי תקלות נוספות.

מה בעצם קורה במיכל הדלק שלכם? הבנזין דליק יותר מהסולר ולכן יש הבדל בנזק שיכולים להיגרם לרכב בין שני המנועים. המקרה החמור הוא תדלוק בנזין במקום סולר, כאן הסכנה גדולה יותר לרכב ולנמצאים בו, ובנסיעה ממושכת תוכלו לראות גיצים ועשן שחור שיוצאים מאזור האגזוז. במקרה כזה, כדאי לוודא שמערכת ההצתה וההזרקה לא נפגעו. בנוסף לכך, מילוי בנזין ברכב שלא נועד לו יכול לגרום לפגיעה בגומיות של משאבת הדלק, בגלל שלבנזין יש נטייה לייבש את גומיות השסתומים.
אם מזהים את הטעות בזמן, כלומר עוד לפני הנעה ונסיעה, אפשר לשאוב את הדלק השגוי בעזרת צינורית, וכך להימנע מנזק רב יותר. 
אבל אם מגלים את הטעות רק לאחר הנעה ונסיעה, הנזק למשאבת הדלק יכול להיות בלתי הפיך, ותצטרכו משאבה חדשה. מחיר משאבה חדשה נע בין 2,000-10,000 ש"ח, ולפעמים אפילו יותר, בהתאם לסוג הרכב וסוג המאשבה.

 עשן בעקבות תדלוק שגוי

 

אם תדלקתם סולר במקום בנזין רוב הסיכויים שמערכת ההזרקה של הדלק כלל לא קיבלה מספיק כוח בכדי להידלק והרכב פשוט יישאר מכובה.

 ברוב המקרים, הטעות היא בתדלוק בנזין במקום סולר, כיוון שצינור הסולר קצת יותר עבה מצינור הבנזין וקשה להתבלבל בדרך ההפוכה. לכן, אם אתם בתחנת דלק, נלחמים עם הצינור שייכנס לרכב, נסו לעצור ולהתרכז: האם אתם מתדלקים בדלק שגוי במקרה?


שאיבת דלק שגוי – במוסך או בפרטי?

כפי שהזכרנו קודם, תוכלו להתמודד עם דלק תועה במיכל במוסך או בצד הדרך. לכן, כדאי להבין את השיקולים שעומדים מאחורי שני השירותים האלו. המוסכים יבצעו שאיבת דלק ולאחר מכן בדיקה מקיפה לכל החלקים שאולי נפגעו, כדי להבטיח שאין נזק מקיף ברכב. לכן, קחו בחשבון ששירות שאיבת דלק שגוי במוסך יכול לקחת גם יומיים שלמים. עלות שאיבת דלק שגוי במוסך מתחיל ב-2,500 ₪ בממוצע, בהנחה שזיהתם את הטעות מוקדם.
כמו שציינו קודם, למליוי דלק שגוי יכולים להיות גם נזקים נגררים נוספים, ואז תצטרכו גם חלקי חילוף לרכב. במקרים כאלו הנזק הכלכלי יהיה קשה יותר. לא נעים. 

 תדלוק סולר או בנזין בתחנת דלק

 

המוסכים הניידים ינסו להתאים את עצמם למקרה הספציפי ולבדוק מה הנזק שככל הנראה נגרם. לכן סביר שתישאלו בטלפון שאלות כמו; כמה דלק שגוי תדלקתם? האם השלמתם את המיכל עם דלק מתאים? האם עזבתם את התחנה והתחלת נסיעה או לא? כמה התרחקתם ובאיזו מהירות? נותני שירותי הדרך טוענים שברוב מוחלט של המקרים, ריקון של מיכל הדלק יספיק. כיוון שהעבודה הזאת פשוטה יותר, היא גם יכולה להיעשות על הדרך והמחיר שלה הוא זול יותר משמעותית: כ-500 ₪ בממוצע לשאיבת דלק שגוי.

חוץ מהבדלי המחירים, לניידת שירותי דרך יש עוד שני יתרונות שכדאי להזכיר: לא תצטרכו לשלם על גרר ולחכות לו שיגיע ובנוסף המוסכים הניידים פועלים 24/7 מסביב לשעון, כך שאין לכם צורך לחכות שהמוסך ייפתח כדי לטפל בתדלוק השגוי, ותוכלו לפתור את הבעיה תוך שעה קלה.


איך מבצעים שאיבת דלק שגוי?

שאיבת דלק שגוי הוא שירות יחסית מהיר ואם מבצעים אותו בזמן הוא יכול לפתור הרבה תקלות ברכב. בעל המקצוע יגיע עם משאבה ניידת, תוך 30-60 דקות מרגע ההזמנה, וישאב את מיכל הדלק שלכם על בוריו. לאחר מכן, הוא ימלא מחדש את המיכל בדלק מתאים (לרוב בסכום של כ-100 ₪, אותם תוסיפו על מחיר העבודה) כדי שיספיק לכם לנסיעה ליעד שלכם ולתחנת דלק אחרת.

 תדלוק מיכל דלק

 

יש דרכים שונות לגשת לשירות שאיבת דלק שגוי, בתלות בפעולות שביצעתם בתדלוק ובהתנעה שאחריו. למעשה, יש שני מקרים שכיחים לשאיבת דלק שגוי: לפני ואחרי נסיעה.

 

שאיבת דלק שגוי לפני נסיעה

משאבת בנזין במקרה ולא עזבתם את תחנת הדלק ועוד לא התנעתם את הרכב, הפתרון יהיה פשוט יותר, כיוון שהדלק כנראה עוד לא הגיע למערכות הרכב: דבר ראשון שתצטרכו לעשות זה להזיז את הרכב ממשאבת הדלק, בלי להתניע אותו – כיוון ששאיבת דלק בתחנת דלק מול המשאבה היא אסורה ומהווה עבירה על החוק. לאחר מכן, המוסך הנייד ירוקן לכם את המיכל לחלוטין מכל טיפת דלק. אחרי השאיבה תוכלו פשוט לתדלק מחדש והסיפור יהיה מאחוריכם.

 

שאיבת דלק שגוי אחרי נסיעה

משאבת סולר במקרה וכבר התחלתם נסיעה, לרוב תגלו את הבעיה מהרכב שיקרטע ולבסוף פשוט יכבה מעצמו. במצב כזה, הדלק כנראה כבר הגיע לתוך המערכות ולכן שירות שאיבת הדלק השגוי יכלול גם את ריקון מיכל הדלק שלכם וגם ניקוי מערכות ההזרקה וההצתה. אבל המקרה הזה מסתעף עוד יותר:

משאבת דלק במידה ותדלקתם מיכל מלא בדלק שגוי, הבעיה כנראה תהיה חמורה יותר ותדרוש יותר עבודה. במקרים מסוימים ונדירים יותר, בעל המקצוע לא יוכל לטפל בכם בדרך והוא יציע לכם לגרור את הרכב למוסך, שם יטפלו בצורה פרטנית בנזקים האפשריים שככל הנראה נגרמו לרכב.

משאבת דלק במידה ועל הדלק השגוי מילאתם דלק רגיל, יש סיכוי שהבעיה תהיה הרבה פחות חמורה. תלוי באחוז הדלק השגוי שנמצא במיכל הדלק שלכם, ביחס למיכל עצמו וביחס לדלק הנכון שמילאתם עליו.

 מילוי מיכל אחרי שאיבת דלק שגוי

 

לדוגמא: נגיד שתדלקתם סולר במקום בנזין ואז עצרתם ונזכרתם מיד שאתם לא מתדלקים נכון. החזרתם את פיית הסולר למתקן הדלק בתחנה ומילאתם בנזין על הסולר. במקרה כזה כדאי שתבררו כמה ליטרים של סולר הכנסתם למיכל הדלק שלכם. אם מדובר בפחות מ-10% ממיכל הדלק שלכם (לרוב מדובר בעד כ-6 ליטרים של דלק), יש סיכוי שהרכב יחזור לעצמו באופן עצמאי, גם בלי התערבות של איש מקצוע, כיוון שכמות הדלק הזו לא מאוד מורגשת בתוך המיכל. אבל, זה סיכון ולכן לא היינו ממליצים לנסוע ברכב מבלי לבצע שאיבת דלק שגוי. עם זאת, תדעו שמצב כזה הוא לא כל כך נוראי כמו שדמיינתם.


מחיר שאיבת דלק שגוי

מחיר שאיבת דלק שגוי הוא כ-500 ₪ בממוצע.

המחיר הזה הוא עבור הגעה של ניידת שירותי דרך אליכם לרכב וטיפול במקום. אם תרצו לגרור את הרכב למוסך ולבצע את שאיבת הדלק השגוי שם, תצטרכו להוסיף למחיר גם את מחיר שירותי הגרירה.

מחיר שירותי גרירה נע בין 200-300 ₪ בממוצע.


בעלי מקצוע מומלצים בשאיבת דלק שגוי

במקרה ותדלקתם בטעות דלק שגוי ברכב ואתם מחפשים שירות שאיבה של הדלק, שלא ישאב לכם גם את כל היום, כנראה שאתם מחפשים שירותי דרך שיגיעו עד אליכם. ריכזנו עבורכם רשימת מוסכים ניידים המתמחים בשאיבת דלק שגוי ותוכלו גם לקרוא עליהם המלצות מלקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

תדלקתי בנזין במקום סולר, מה עושים?

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להפסיק לנסוע ברכב, כיוון שכל קילומטר נוסף שנוסעים על רכב שבוצע בו תדלוק שגוי, עלול לגרום עוד בעיות במערכות ההזרקה וההצתה של הרכב. אחרי כיבוי של המנוע. אחרי כיבוי של המנוע תצטרכו לבצע שאיבה של הדלק – או במוסך או במוסך נייד.

מה קורה אם מתדלקים סולר במקום בנזין?

סולר קשה יותר להדלקה מאשר בנזין ולכן יש מצב שאם תדלקתם בטעות מנוע בנזין בסולר לא תצליחו להדליק את הרכב בכלל. טיפ מאיתנו: אל תנסו. עצרו בצד ותיעזרו בשירות שאיבת דלק שגוי.

מה קורה אם שמים בנזין במנוע דיזל?

אם תדלקתם בנזין במקום סולר במנוע דיזל, הנזק יכול להיות משמעותי מאוד כיוון שהבנזין דליק יותר, דבר שיכול לגרום לגיצים, עשן שחור חזק והשבתה של מערכת ההצתה וההזרקה כולה. אם אתם חוששים שזה המצב אצלכם, אל תנסו להדליק את הרכב – קראו מיד לשירות שאיבת דלק שגוי.

מה זה שירותי דרך?

ניידות שירותי דרך (נקראות גם; מוסך נייד) הן ניידות שמגיעות אליך למקום הרכב ומתקנות את התקלות בו במקום ובכך חוסכות לכם את הגרר למוסך. בין השירותים שמבצעים בשירותי דרך: החלפת מצבר, החלפת בלמים, שירות החלפת גלגל, החלפת סטרטר, התנעת רכב עם כבלים, שירותי גרירה למוסך ואף שאיבת דלק שגוי .

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק