מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מצלמות במעגל סגור

מצלמות במעגל סגור הן כלי יעיל כדי לאבטח את הבית או את העסק. לרוב תצטרכו לפחות 3-4 מצלמות כדי לרשת את הבית, ולפחות 5-6 כדי לעשות פאפארצי לעסק שלכם. מוזמנים לקרוא כאן עוד מידע מועיל שאיתו תוכלו לבוא חכמים יותר להתקנה: ממה מורכבת מערכת מצלמות במעגל סגור? מהם סוגי המצלמות השונים? כמה תשלמו על מצלמות שיעמדו במעגל ויביטו סביבן? ומי מתקין מצלמות במעגל סגור? כל התשובות בפנים.


מה זה מצלמות במעגל סגור?

מצלמות במעגל סגור, או טלוויזיה במעגל סגור, הם מונחים שמתארים מערכת מצלמות אבטחה שמשדרת את מה שהיא מצלמת בתוך, ובכן, מעגל סגור (בניגוד לטלוויזיה שמשדרת את העונה החדשה של הישרדות). המונח הזה כבר לא מאד מדוייק, כי היום לרוב מתקינים מערכות של מצלמות אבטחה עם חיבור לאינטרנט וכך המעגל כבר לא סגור, אבל השם נשאר. 

איפה כדאי להתקין מצלמות במעגל סגור?

היום כמעט בכל חנות, משרד או קליניקה מתקינים מצלמות אבטחה לעסק. בבתים פרטיים משתמשים בהתקנת מצלמות אבטחה כדי להגן מפני פורצים או לאפשר מעקב אחרי המתרחש בפנים (אם משאירים ילדים לבד בבית, נניח). גם בגני ילדים נפוצה התקנת מצלמות במעגל סגור, ובבנייני דירות מצלמות אבטחה לבניין יכולות לעזור להרתיע גנבים ולמנוע ונדליזם והזנחה. 

ממה מורכבת מערכת מצלמות במעגל סגור?

מצלמה במעגל סגור מצלמות: על הסוגים והתכונות שלהן נפרט בהמשך.

מצלמה במעגל סגור מכשיר הקלטה: DVR למצלמות אנלוגיות וNVR למצלמות דיגיטליות (תוהים מה זה? תכף נסביר!). מצלמות האבטחה מחוברות אל מכשיר ההקלטה, ששומר את הקלט מהן. החומר נשמר בממוצע עד שבועיים אחורה, ואז נמחק כדי שיתפנה מקום להקליט את החומר הבא. אם תרצו לשמור אותו, תוכלו לעשות את זה על דיסק חיצוני.

מצלמה במעגל סגור ספק כח: המתח שמערכת מצלמות במעגל סגור צורכת נמוך יותר מהמתח של השקע שלכם בבית, לכן צריך שנאי שיספק למערכת את המתח המתאים.

מצלמה במעגל סגור כבלים וחיבורים.

המערכת אינה כוללת מסך, אלא חיבור לאינטרנט שיאפשר לכם לצפות בסרטונים מהפלאפון או מהמחשב בעזרת אפליקציה מתאימה. אם תרצו מסך ייעודי שיהיה מסונכרן למצלמות תמיד, תוכלו לקנות מסך וכבל HDMI בחנות למוצרי חשמל והמתקין יחבר אותם למערכת.

שימו לב: על פי החוק להגנת הפרטיות, אם מציבים מצלמות במעגל סגור במקום שאינו בית פרטי, חובה ליידע את העוברים והשבים במקום על כך בעזרת שילוט מתאים. החדשות הטובות הן שהשילוט הזה גם יסייע בהרתעה של פורצים וגנבים.

מצלמה במעגל סגור

התקנת מצלמות במעגל סגור

מי מתקין מצלמות במעגל סגור?

מצלמות במעגל סגור מתקינים טכנאי מתח נמוך, אותם אנשי מקצוע שמתקינים אינטרקום, מערכות אזעקה, ומערכות לגילוי אש.

זה השלב שבו אתם תוהים לעצמכם אם אפשר לחסוך את עלויות ההתקנה ולהתקין את המערכת בעצמכם. התשובה שלנו תתחלק לשתיים: תיאורטית, אפשר. בניגוד להתקנות גז, נניח, אין חיוב בחוק לאיש מקצוע מיוחד שיתקין מערכת מצלמות במעגל סגור. מעשית, אם אין לכם ניסיון בתחום, זה עשוי להתגלות כתהליך מאד מסובך. מערכת מצלמות אבטחה מכילה די הרבה רכיבים, הרבה חיבורים – לחשמל ולמכשיר ההקלטה – ודורשת עבודת תכנון וביצוע די קפדנית. כך שאם אתם לא רוצים חוטים אקראיים משוטטים על הקירות, מצלמות שייפלו עליכם מהתקרה, או קלט מטושטש או לא רלוונטי – נמליץ לכם בחום להיעזר במתקין מצלמות במעגל סגור.

איך מתקינים מצלמות במעגל סגור?

המתקין שתזמינו יגיע אליכם לעסק או לבית, יתכנן מערכת מצלמות שתתאים לצרכים שלכם וייתן לכם הצעת מחיר. הוא גם יספק את המצלמות ואת שאר הרכיבים הנדרשים.

תוכלו לבחור באחד מבין שני סוגי התקנות של מצלמות במעגל סגור:

מצלמה במעגל סגור מעל הטיח: כלומר, כל הכבלים, החוטים והחיבורים יעברו מחוץ לקיר, בתוך תעלות פלסטיק לבנות.

מצלמה במעגל סגור מתחת לטיח: כלומר, המתקין יחצוב בקיר כדי להסתיר מתחת לטיח את כל הכבלים והחיבורים, להתקנה אסתטית יותר.

התקנה מעל הטיח כמובן תעלה פחות. תוכלו לחסוך בעלות ההתקנה אם תבצעו אותה תוך כדי עבודת בניה או שיפוץ, אז המתקין לא יצטרך לחצוב בטיח ועבודות התשתית יהיו נוחות יותר. גם בחללים בעלי תקרה אקוסטית מחיר התקנת מצלמות במעגל סגור יורד, כי החיווט יכול פשוט לעבור מאחוריה.

התקנה מעל הטיח | התקנה מתחת לטיח התקנה מעל הטיח | התקנה מתחת לטיח


מצלמות אנלוגיות או מצלמות IP?

מצלמות אבטחה מתחלקות לשני סוגים עיקריים:

 

מצלמות אנלוגיות

זה סוג המצלמות הבסיסי יותר, ובו המצלמות מחוברות בכבלים רגילים למכשיר הקלטה שנקרא DVR.

וי מחיר נמוך יותר

וי התקנה פשוטה יותר

איקס לא תומך ביכולות אנליטיות מתקדמות

 

מצלמות דיגיטליות – מצלמות IP

המצלמות האלה משתמשות בטכנולוגיה מורכבת וחדשה יותר. במערכת מצלמות אבטחה דיגיטלית המצלמות מחוברות בכבל רשת למכשיר הקלטה שנקרא NVR.

וי טכנולוגיה מתקדמת יותר

וי תומך ביכולות אנליטיות מתקדמות: למשל זיהוי פנים.

איקס מחיר גבוה יותר

 


תוספים ותכונות של מצלמות במעגל סגור

מצלמה במעגל סגור רזולוציה: מצלמות אבטחה מגיעות במגוון רזולוציות: 2MP היא הרזולוציה הבסיסית, ואפשר להרחיב אותה כדי לקבל תמונה ממוקדת יותר. לפני שאתם ממהרים לקנות מצלמה ברזולוציה הגבוהה ביותר, נזהיר שלא רק שככל שהרזולוציה עולה מחיר המצלמה עולה, אלא גם הקבצים של ההקלטות שלה יהיו כבדים יותר ויתפסו יותר מקום. כדאי להתייעץ עם המתקין ולבחור מצלמות ברזולוציה הדרושה לכם ולא יותר מזה.

מצלמה במעגל סגור ראיית לילה: רוב מצלמות האבטחה יתנו תמונה צבעונית ביום ותמונה בשחור לבן בלילה. אם תרצו, קיימות מצלמות משוכללות במיוחד שיראו את צבעי הקשת גם כשחשוך, אבל תשלמו עליהן ביוקר.

מצלמה במעגל סגור אנליטיקה: מצלמות אנליטיקה הן בעצם רובוט די מתוחכם בתוך מצלמה: הן יכולות לזהות פנים, לזהות תמונה ולהתמקד בה, לעשות זום על דעת עצמן על דברים רלוונטיים, לזהות חפצים, וחלקן יכולות אפילו להתקשר בעצמן למוקד האבטחה שהוגדר אליהן. הן כמובן יקרות יותר ממצלמות אבטחה רגילות (יכול להגיע עד פי 2 ואפילו יותר), ומשתמשים בהן בעיקר בבתי עסק.

מצלמה במעגל סגור מיקרופונים: הקלטת קול היא לא חלק ממערכת רגילה של מצלמות במעגל סגור. אם אתם מעוניינים גם לשמוע מה התרחש ולא רק לראות, תוכלו להתקין מצלמות אבטחה עם מיקרופון מובנה, או מיקרופונים עצמאיים בנוסף למצלמות האבטחה. על תוספת של מיקרופון למערכת תוכלו לשלם 200-500 ₪, תלוי בסוג המיקרופון ובמורכבות ההתקנה.  

מצלמות במעגל סגור בחנות

סוגי מצלמות נוספים

מצלמות אלחוטיות

בכל זאת אנחנו בשנות העשרים של המילניום, כך שדי מוזר לנו לחשוב על מערכת שהרכיבים שלה מחוברים בחוטים זה לזה. כיום קיימות בשוק מערכות אלחוטיות של מצלמות במעגל סגור, שלא דרוש בהן חיבור למכשיר ההקלטה, אלא המערכת משתמשת בWiFi של הבית או העסק כדי להעביר את הקלט שלה לשם. נחמד, לא?

לפני שתקפצו על הרעיון, חשוב שתדעו שמתקיני המצלמות ממליצים בחום להימנע ממצלמות אבטחה אלחוטיות. החיבור שלהן לא יציב, איכות התמונה ירודה וכל הפרעה קטנה ברשת קוטעת את השידור. בנוסף, עלות ההתקנה לא ממש יורדת, כי למרות שאין צורך בחיבור של המצלמות האלחוטיות למכשיר ההקלטה עדיין צריך לחבר אותן לחשמל, כך שבכל מקרה יימשכו אליהן חוטים.

מצלמת שידור ישיר

אם אתם מתעקשים על התקנה עצמאית של מצלמת אבטחה, תוכלו לקנות מצלמות שידור ישיר. אלה מצלמות אלחוטיות שאפשר לקנות בחנויות כמו KSP או BUG או אפילו באינטרנט, לרוב במאות או אפילו עשרות שקלים בודדים, להדביק או להבריג לתקרה או לקיר, ולצפות בפלט מהפלאפון בעזרת אפליקציה. המצלמות האלה עובדות ברזולוציה נמוכה, לא מאפשרות הקלטה לעתיד והקליטה שלהן יכולה להשתבש בקלות, אבל אם זה מה שמתאים לצרכים שלכם – נניח, לשים עין על התינוק שישן כשאתם בחדר אחר – לכו על זה.

מצלמה נסתרת

חלק גדול מהתפקיד של מצלמות במעגל סגור הוא הרתעה, ולכן ברוב המקרים האינטרס שלכם יהיה להבליט את המצלמות ולא להסתיר אותן. אם מסיבותיכם שלכם אתם רוצים מצלמה נסתרת, מוזמנים לראות כאן את ארז, מתקין מצלמות אבטחה, מסביר על מצלמה נסתרת מול מצלמה רגילה:


מצלמות במעגל סגור - מחיר

מחיר מצלמות במעגל סגור לבית: על מערכת בסיסית של מצלמות במעגל סגור לבית, שכוללת 3-4 מצלמות ברזולוציה סטנדרטית, תוכלו לשלם 3,500-4,500 ₪.

מחיר מצלמות במעגל סגור לעסק: על מערכת בסיסית של מצלמות במעגל סגור לעסק, שכוללת 5-6 מצלמות, תוכלו לשלם 5,000-6,000 ₪.

המחיר כולל את מכשיר ההקלטה, כל הרכיבים הנדרשים ועלות ההתקנה והחיווט.
אם בחרתם ברכיבים יקרים או שנדרשה עבודת תשתית יוצאת דופן, המחיר יעלה.


טכנאי אינטרקום ואזעקות מומלצים

סגורים על זה שאתם רוצים מצלמות במעגל סגור? הצעד הבא הוא למצוא את איש המקצוע שילווה אתכם בתהליך התכנון וההתקנה. בדיוק בשביל זה אספנו כאן רשימה של אנשי אינטרקום ומצלמות מומלצים, מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא מה חשבו האנשים הקודמים שנעזרו במתקינים על העבודה שלהם, ולבחור את איש המקצוע המתאים לכם. סגור?


לקוחות מידרג מצלמים: התקנת מצלמות במעגל סגור

התקנת מצלמות בבית ובגג.
צילום: איתמר קרון, הרצליה.
תיקון אזעקה והתקנת מצלמה לעסק.
צילום: שימרית ביטון, תל אביב.
התקנת מערכת אינטרקום, כלל מצלמה ושלוחה של שפורפרת ...
צילום: דליה אטיאס, קרית אתא.
חידוש מערכת מצלמות אבטחה בבית, התקנת מצלמות ...
צילום: נ. מ. חיפה.
התקנת מצלמות אבטחה בדירה.
צילום: מיכל בן-כוכב, הוד השרון.
התקנת מצלמות אבטחה בשטח ציבורי של בניין.
צילום: אדוארד קיסלר, פתח תקווה.
התקנת אינטרקום עם מצלמה.
צילום: מאיר הלר, מבשרת ציון.
התקנה של מצלמות אבטחה.
צילום: ל. ל. תל אביב.
התקנת רשת תקשורת, אינטרקום, אזעקה ומצלמות אבטחה. ...
צילום: יהודה אמיתי, ירושלים.
התקנת אינטרקום ומצלמה בבית פרטי.
צילום: רן ג. הרצליה.

שאלות נפוצות לדף זה

מצלמות במעגל סגור – מה זה?

מערכת מצלמות במעגל סגור היא מערכת של מצלמות אבטחה שמותקנות בתוך בית, בניין או עסק ומשדרות את הקלט שלהן אל טלוויזיה במעגל סגור. כיום המונח לא מדוייק, כי רוב המערכות מגיעות עם חיבור לאינטרנט כך שהמעגל כבר לא סגור.

מה עלות מצלמות במעגל סגור?

על מערכת מצלמות במעגל סגור תשלמו די ביוקר: לרוב לפחות 3,500-4,500 ₪ למערכת של 3-4 מצלמות, והמחיר יכול לעלות בהרבה במערכות גדולות ומורכבות יותר או כשנדרשת עבודת תשתית מאתגרת. מוזמנים לקרוא כאן עוד על מחיר מצלמות במעגל סגור לבית ומחיר מצלמות המעגל סגור לעסק.

איפה קונים מצלמות במעגל סגור?

לרוב, המתקין שתזמינו יספק את המצלמות איתו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק