מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת אינטרקום – מחיר
כמה תשלמו על האינטרקום החדש שלכם? מחיר התקנת אינטרקום ינוע בדרך כלל בין 1,200 ₪ ל3,500 ₪ + מע"מ.  לפני שתתקשרו למתקין, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא כאן עוד מידע על מחיר התקנת אינטרקום: כמה עולה התקנת אינטרקום בסיסית? כמה תשלמו על תוספת של מצלמה ומסך או חיבור לWiFi? מה משפיע על מחיר התקנת אינטרקום? האינטרקום יעזור לכם לשמור על הבית, ואנחנו נעזור לכם לשמור על הכיס בתהליך. שנתחיל?


מה כולל מחיר התקנת מערכת אינטרקום?

מערכות אינטרקום קיימות במגוון סוגים, ומכילות די הרבה מרכיבים. שימו לב, מחיר התקנת אינטרקום כולל:

קודן באזעקה פאנל חיצוני (משתנה בכל סוג מערכת) שמותקן ליד הדלת

קודן באזעקה אמצעי תקשורת עם הפאנל החיצוני (משתנה בכל סוג מערכת)

קודן באזעקה מנעול חשמלי שמותקן בתוך הדלת ונפתח כשהוא מקבל פקודה  

קודן באזעקה  שנאי, או בשם אחר ספק כוח, שהמטרה שלו היא להתאים את המתח מארון החשמל למתח הנמוך שהמערכת צורכת  

קודן באזעקה עלות התקנת האינטרקום עצמה 

קודן באזעקה כבלים וחיווט

התקנת אינטרקום - מחיר אחריות ושרות לשנה

כשאתם מבקשים הצעת מחיר מטכנאי אינטרקום, וודאו שהיא כוללת את כלל המרכיבים האלו. 

כדאי לשים לב שעבור כל סוג מערכת תראו טווח מחירים רחב יחסית: המחיר בתוך הטווח מושפע בעיקר מהדגם המסוים והחברה המסוימת של האינטרקום שתבחרו, וממצב התשתית הקיימת בבית שלכם. בנוסף המחירים שנפרט כאן הם להתקנה בסיסית, בהמשך תוכלו לקרוא מה יכול לייקר אותה (תוספת של קורא חיישני קרבה או הסתרה של כבלים בתוך הקיר, למשל). חשוב לציין שהמחירים שתקראו כאן בהמשך אינם כוללים מע"מ.


מחיר התקנת אינטרקום שפופרת

אינטרקום שפופרת הוא המערכת הבסיסית והישנה ביותר – זה האינטרקום בו צלצלתם כדי להיכנס לבית של סבתא כשהייתם קטנים. המערכת מורכבת מפאנל חיצוני עם אופציה לצלצל לבית ומיקרופון, ובתוך הבית שפופרת בעזרתה תוכלו לדבר עם האורח שבחוץ ולחצן לפתיחת הדלת.

מחיר התקנת אינטרקום שפופרת הוא 1,200-2,000  לא כולל מע"מ.

 התקנת אינטרקום - מחיר | פאנל חיצוני של אינטרקום שפופרת

מחיר התקנת אינטרקום עם קודן

החיסרון העיקרי באינטרקום שפופרת הוא שאין לדיירים דרך מהירה להיכנס בלי מפתח ייעודי ובלי לצלצל לאף אחד. כיום כמעט בכל מערכת אינטרקום מתקינים גם קודן: פאנל לחצנים שמאפשר כניסה באמצעות קוד. ניתן גם להתקין קודן על מערכת אינטרקום שפופרת קיימת.

מחיר התקנת מערכת אינטרקום עם קודן הוא 1,500-2,500 ₪ לא כולל מע"מ.
מחיר התקנת קודן על מערכת אינטרקום קיימת הוא 400-600 ₪ לא כולל מע"מ.

 התקנת אינטרקום - מחיר | פאנל חיצוני של אינטרקום עם קודן

מחיר התקנת אינטרקום עם חיבור לטלפון ביתי

אם תהיתם למה להתקין שפופרת במיוחד, כשכבר קיים טלפון בבית, אתם לא לבד. אמנם להשתמש בטלפון קווי זה כל כך 2007 קריצה, אבל אם עדיין יש כזה בבית שלכם – תוכלו להתקין אינטרקום שמחובר היישר אליו ולחסוך את הצורך בהתקנת שפופרת. תוכלו גם להתקין מתאם לטלפון ביתי על מערכת אינטרקום קיימת, וכך להיפטר מהשפופרת המיותרת. אם תרצו להוסיף קודן בהתקנה של מערכת כזו, תשלמו עליו 250-500 ש"ח לא כולל מע"מ.

מחיר התקנת מערכת אינטרקום עם חיבור לטלפון קווי הוא 2,000-2,700 ₪ לא כולל מע"מ.
מחיר התקנת מתאם לטלפון קווי על מערכת אינטרקום קיימת הוא 600-700 ₪ לא כולל מע"מ.
 


מחיר התקנת אינטרקום עם מצלמה

הסוג הנפוץ ביותר בהתקנה של מערכות אינטרקום כיום הוא אינטרקום עם קודן ומצלמה. המערכת הזו מכילה פאנל חיצוני עם לוח מקשים ועינית, ובתוך הבית מסך קטן (7 אינץ' לרוב) אליו המצלמה משדרת, ולחצן לפתיחת הדלת. במקום לנהל שיחה כדי לנסות להבין מי עומד בצד השני, תוכלו תוך מבט אחד להבין אם מדובר באורח בלתי רצוי או בשליח פיצה. בתוך טווח המחירים של התקנה כזו, תשלמו יותר ככל שתבחרו מסך גדול יותר. מערכת מסוג כזה כמעט תמיד מכילה קודן.

מחיר התקנת אינטרקום עם מצלמה הוא 2,300-3,500 ₪ להתקנה בסיסית, לא כולל מע"מ. 

 התקנת אינטרקום - מחיר | אינטרקום עם קודן ומצלמה

מחיר התקנת אינטרקום IP

אם הכל היום נמצא בפלאפון שלכם, למה שהאינטרקום לא? המילה האחרונה בתחום מערכות האינטרקום היא אינטרקום בעל חיבור לאינטרנט, שמאפשר התחברות למערכת מהסמארטפון. החיבור לאינטרנט יכול להיות חוטי בעזרת כבל רשת, או אלחוטי בעזרת WiFi. חיבור אלחוטי אמנם חוסך את הצורך בחיווט, אבל מצד שני הוא הרבה פחות יציב ואמין, נוטה לסבול מהפרעות ולא עובד טוב כשקיים מרחק גדול בין המצלמה לראוטר הביתי.

בעזרת אינטרקום עם חיבור לאפליקציה תוכלו לצפות במבקרים שלכם ולפתוח להם את הדלת בלי לקום מהספה. אבל חשוב מזה, תוכלו לצפות באורחים שמגיעים אליכם גם כשאתם לא נמצאים: יעיל במיוחד להורים מודאגים שהשאירו ילד בבית ורוצים לפקוח עין מרחוק על תנועת האנשים. במערכת אינטרקום IP לא נדרשת התקנה של שפופרת או מסך בבית.

מחיר התקנת אינטרקום IP הוא 3,000-3,500 ₪ לכל הפחות, ויכול להגיע גם ל6,000-6,500 ₪, לא כולל מע"מ. 

חסרונות באינטרקום IP

חלק מהמתקינים המדורגים באתר מזהירים שהמערכת הזו לא מומלצת. גם אם האינטרנט בבית שלכם מהיר במיוחד – זו מהירות ההורדה שלו. מהירות ההעלאה של רוב חבילות האינטרנט בישראל נמוכה למדי, וכך מהרגע שצלצלו אליכם עד הרגע שהאפליקציה תטען את הפלט מהמצלמה יכולות לעבור 10 שניות, אבל לפעמים יכולות לעבור גם שתי דקות, זמן די מוגזם לאורח לחכות. בנוסף, החיבור לא לגמרי אמין, יכול להיות שברגע הצורך כשתלחצו על פתיחת הדלת המנעול החשמלי לא יגיב.

טיפ מאיתנו: במקום להתקין אינטרקום IP תוכלו להתקין אינטרקום מצלמה רגיל ולחבר למסך המותקן בבית מתאם לWiFi הביתי, שיאפשר לכם גישה אליו מהסמארטפון. על מתאם כזה תוכלו לשלם 500-1,500 ₪ בנוסף למחיר התקנת המערכת – המחיר משתנה עבור חברות שונות ודגמים שונים. כך מצד אחד תהיה לכם גישה מהנייד למערכת האינטרקום, ומצד שני אם מרפי ישבית את החיבור דווקא ברגע הדרוש תוכלו לצפות באורח ולפתוח את הדלת מהפאנל המותקן בבית.

 התקנת אינטרקום - מחיר | פאנל מסך לאינטרקום

מה יכול להשפיע על המחיר?

כפי שכבר ציינו, המחירים שהופיעו עד כה הם המחירים להתקנה בסיסית של מערכת אינטרקום. תחזיקו איתנו ראש לעוד כמה רגעים, כי יש מגוון דברים שיכולים להעלות (או להוריד) את המחיר הזה:

התקנת אינטרקום - מחיר חברה: מחיר הרכיבים ישתנה בין השאר לפי החברה שייצרה אותם. איזה חברות מומלצות היום בשוק למערכות אינטרקום? המובילות הן Palwintec ותדאור (גאווה ישראלית!), אבל קיימות עוד חברות איכותיות רבות. אם אתם רוצים אינטרקום IP, נמליץ לכם על Hikvision או Dahua. אם תבחרו להתקין מערכת אינטרקום של חברות זולות יותר זה יכול להוריד במחיר, אבל לטווח הארוך תשלמו על זה כשתצטרכו להחליף את המערכת עוד כמה שנים מחייך.

התקנת אינטרקום - מחיר תשתית: המתקין שיגיע אליכם יצטרך למשוך חיבור לחשמל ולתקשורת גם אל הפאנל החיצוני של האינטרקום וגם אל הפנימי. המחירים שהופיעו למעלה תואמים להתקנה עם עבודת תשתית בסיסית. אם עבודת התשתית בבית שלכם תהיה מסובכת יותר, או שהמרחק בין הפאנל החיצוני לפנימי גדול במיוחד, מחיר ההתקנה יעלה בעד כמה מאות שקלים. לעומת זאת, אם בבית שלכם היתה פעם מערכת אינטרקום מסוג כלשהו,  בהחלט ייתכן שהמערכת החדשה שתתקינו תוכל "לרכוב" על התשתית הקיימת, ומחיר ההתקנה ירד בכמה מאות שקלים.

התקנת אינטרקום - מחיר כבילה: לרוב, מסתירים את הכבלים בתוך תעלות צמודות לקיר. אם תרצו להסליק אותם בתוך הקיר בתהליך חציבה, תשלמו כמה מאות שקלים יותר.

התקנת אינטרקום - מחיר תוספות: המחירים שקראתם עד עכשיו הם למערכות אינטרקום עם רכיבים סטנדרטיים שמתקיני האינטרקום המדורגים באתר רגילים לעבוד איתן. לעומת זאת, אם תרצו מערכת מתוחכמת במיוחד עם הרבה פיצ'רים ואפשרויות (נניח, אפשרות לשמור הקלטות וסרטונים של אורחים שצלצלו כשלא הייתם, חיישן שמגיב לטביעות אצבע), תשלמו על הרכיבים יותר וכך מחיר ההתקנה יכול לעלות בעד אלפי שקלים.

התקנת אינטרקום - מחיר הכנה למנעול חשמלי: אם התקנת המנעול החשמלי בדלת שלכם תהיה מסובכת מהרגיל, ותצריך שימוש במסור דיסק, מחיר ההתקנה יכול לעלות. בנוסף, לפעמים יש דלתות שאין אפשרות להתקין בהן מנעול חשמלי ובמקום זה יתקינו בהן מנגנון נעילה שמבוסס על אלקטרו-מגנט. זוהי מערכת יקרה יותר, והיא תעלה את מחיר ההתקנה בכמה מאות שקלים עד אלף שקלים.

התקנת אינטרקום - מחיר חיישן קרבה: בהרבה דגמים של קודנים קיימת היום האפשרות לתכנת פתיחה באמצעות קריאה של חיישני קרבה במקום או בנוסף להקשת קוד. חיישני הקרבה יכולים להיות ממוקמים על כרטיסים או על צ'יפים קטנים כאלה, כמו של חדר הכושר. אם בבית שלכם יש ילדים או קשישים שעלולים לא לזכור את הקוד, כדאי להתקין קודן שיכול לקרוא חיישני קרבה, ולצייד אותם בכאלה. על התוספת הזאת תשלמו מאה עד כמה מאות שקלים.

התקנת אינטרקום - מחיר התקנה שקועה: המחירים שקראתם למעלה מתייחסים להתקנה חיצונית של הפאנלים, שנקראת גם "מעל הטיח". אם תרצו את הפאנלים שלכם שקועים בתוך הקיר, "מתחת לטיח", תשלמו על האסתטיקה הזו די הרבה – יכול להגיע עד 800 ₪ תוספת למחיר ההתקנה. יש גם מתקינים שלא מבצעים את עבודות החציבה מהסוג הזה, כך תצטרכו להזמין שיפוצניק בנוסף. מתי כן נמליץ על התקנה מתחת לטיח? אם אתם מבצעים עבודת שיפוץ אחרת, תוכלו לבקש מהשיפוצניק שממילא נמצא אצלכם לעשות הכנה להתקנה שקועה על הדרך.

התקנת אינטרקום - מחיר קופסה לפאנל חיצוני: בחלק מההתקנות יש צורך בתוספת של קופסא שהפאנל החיצוני מותקן בתוכה. על קופסה כזו תשלמו כמה מאות שקלים בנוסף למחיר ההתקנה.

 התקנת אינטרקום - מחיר | התקנת אינטרקום מתחת לטיח

התקנת אינטרקום בבית פרטי - הצעות מחיר לדוגמא

התקנת אינטרקום עם קודן ומצלמה של חברת תדאור

 • פאנל חיצוני: אינטרקום עם מצלמה וקודן של חברת תדאור, דגם ספיר.
  מחיר: 1,300 ₪
 • פאנל פנימי: מסך אינטרקום טאצ' של חברת תדאור, 7 אינץ'.
  מחיר: 1,000 ₪
 • התקנה וחיווט.
  מחיר: 500 ₪

סה"כ: 2,800 ₪ + 17% מע"מ = מחיר סופי: 3,276 ₪.

 

התקנת אינטרקום עם קודן, מצלמה ומתאם לאפיליקציה של חברת Palwintec

 • פאנל חיצוני: אינטרקום מנירוסטה עם קודן מואר ומצלמה רחבת עדשה של חברת Palwintec.
  מחיר: 2,500 ₪
 • קופסה להתקנה חיצונית.
  מחיר: 334 ₪
 • פאנל פנימי: מסך אינטרקום טאצ' של חברת Palwintec, דגם L500, 7 אינץ'.
  מחיר: 1,466 ₪
 • מתאם אפליקציה לשליטה דרך הסמארטפון.
  מחיר: 1,466 ₪
 • התקנה וחיווט.
  מחיר: 1,000 ₪

סה"כ: 6,766 ₪ +17% מע"מ = מחיר סופי: 7,916 ₪.


מתקיני אינטרקום מומלצים

מוכנים לשמוע את ה"זזזזז"? אם הגעתם עד כאן, אתם כבר יודעים שתשתלמו על התקנת אינטרקום מחיר די גבוה, אז כדאי שתשלמו אותו לאיש הנכון שיבצע עבורכם התקנה איכותית. אספנו עבורכם רשימה של מתקיני אינטרקום מומלצים, מדורגים על פי חוות דעת של לקוחות קודמים. מוזמנים לקרוא פידבקים על עבודות של התקנת אינטרקום ולבחור את איש המקצוע המתאים לכם.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה התקנת אינטרקום?

התקנת אינטרקום עם קודן ופאנל שפופרת בבית פרטי עולה 1,500-2,500 ₪ לא כולל מע"מ.

התקנת אינטרקום עם קודן ומצלמה ופאנל מסך בבית פרטי עולה 2,300-3,500 ₪ לא כולל מע"מ.

כמה עולה להחליף אינטרקום?

ברוב המקרים, מערכת האינטרקום החדשה תוכל לרכוב על התשתית הקיימת, לכן החלפת אינטרקום תעלה כמה מאות עד אלף שקלים פחות מהתקנת אינטרקום.

כמה עולה תיקון אינטרקום?

כאן תוכלו לקרוא על תיקון אינטרקום והעלויות שלו.

איך מחברים אינטרקום ביתי?

כדי לחבר אינטרקום ביתי, תוכלו להיעזר במתקין אינטרקום מומלץ.

כמה עולה אינטרקום לבניין?

אינטרקום לבניין לרוב עולה בין 500-2,000 ש"ח לדייר. רוצים לדעת מתי תשלמו כמה ולראות דוגמאות להצעות מחיר? כאן תוכלו לקרוא את כל הפרטים על מחיר אינטרקום לבנייןאין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק