מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת מצלמות אבטחה

התקנת מצלמות אבטחה תעזור לשמור על ביתנו מפני העולם הפורעני שמסביב. כאן נסביר ממה מורכבת מערכת מצלמות האבטחה הביתית, מה ישפיע על המחיר שלה? איך נזהה התקנה לא נכונה ועל איזה מתקין נוכל לסמוך, שייתן לנו שירות טוב ואמין?


התקנת מצלמות אבטחה – רקע כללי

טיפ זה עוסק בהתקנת מצלמות אבטחה לבית. כך שמראש נדגיש שמי שמתעניין במצלמות אבטחה עבור כל מטרה אחרת, כמו עסק, מוסד ציבורי או סוכנות ריגול smile לא יימצא כאן את מבוקשו.

מדוע אתם שוקלים כרגע להתקין מצלמת אבטחה בבית?

 • ליצירת הרתעה – אחרי שהשקענו את ליבנו בבניית בית חלומותינו נרצה למנוע מגנבים, פורצים, ופועלי זדון למיניהם לחדור למבצרנו ולפגוע ברכוש הפרטי שלנו.

 • ליצירת סביבה מבוקרת שבאמצעותה נוכל להשגיח שלא מתבצעת פגיעה באוהבינו. למשל, כאשר נשאיר את הקטנטנים שלנו עם המטפלת ונרצה לדעת שהם באמת נמצאים בידיים טובות.

לכן, לפני הפנייה למתקין, חשוב שנשאל את עצמנו לאיזו מטרה מיועדת מצלמת האבטחה? האם לשם הרתעה? האם לשם בקרה? או סתם כדי לראות שהשכן לא גונב לנו את העיתון smile כל שאלה כזאת, עשויה להשפיע על המחיר הסופי של מערכת מצלמות האבטחה.

בסופו של דבר, נתקין מצלמת אבטחה בשביל שקט נפשי, אך כמו כל דבר גם בשביל שקט, נצטרך לשלם ולא מעט. עלות ממוצעת של מערכת "שקט נפשי" כזאת, נעה לכל הפחות בין 5000 ל- 6000 ₪.

שאלות שכדאי לשאול לפני החלטה על רכישת מצלמת אבטחה:

 • איפה תותקן המצלמה? בתוך הבית או בשטח החיצוני של הבית?

 • מהו השטח שאנו רוצים לצלם? שטח רחב כמו חצר או שטח צר כמו ספה?

 • כמה מצלמות נצטרך כדי לכסות את השטח?

 • האם נרצה שמצלמת האבטחה תהייה גלויה או מוסתרת?

מחיר מצלמות האבטחה נקבע לפי שלושת המרכיבים העיקריים הבאים:

 1. מצלמת האבטחה עצמה – סוג ומספר המצלמות הדרוש

 2. מערכת ההקלטה – האם הצילום יוקלט או לא

 3. ההתקנה – מצלמות גלויות או נסתרות ואביזרים נלווים להתקנה

בהמשך המדריך נסביר בפירוט לגבי כל אחד משלושת המרכיבים הללו בנפרד.

מצלמת אבטחה

 


מצלמת אבטחה

מצלמת דמה

לפני שנכנס לעומקן של המצלמות, הנה סוד קטן שהמתקינים לא ירצו לחשוף בפניכם. אם אתם לא מעוניינים להשקיע במצלמת אבטחה אבל עדיין רוצים ליצור הרתעה, תוכלו להתקין מצלמת דמה בעלות של כ- 80 עד 120 ש"ח. יש אפילו מצלמות דמה מתקדמות בעלות חיישן לגילוי תנועה שנותנות תחושה מציאותית. עם זאת, נזהיר שגנבים מתוחכמים בדרך כלל יזהו שלא מדובר בדבר האמיתי.

מתקין מצלמות אבטחה מסביר על יתרונות וחסרונות של מצלמת דמה.

תכונות מצלמת האבטחה

ישנן מצלמות אבטחה בעלות תכונות בסיסיות וישנן מצלמות אבטחה משוכללות ויקרות שלא היו מביישות אף סרט הוליוודי.

ברוב המקרים, מצלמות האבטחה לשימוש ביתי לא יידרשו מאיתנו את שיא הרזולוציה והשכלול הטכנולוגי – בואו נודה שהבית שלנו עדיין לא מתקן גרעיני שמור. עם זאת, המטרה שלשמה נתקין את המצלמה – הרתעה או בקרה - תחייב אותנו בתכונות מסוימות, שעשויות לייקר את המחיר בעשרות אחוזים.

מצלמת אבטחה בסיסית ביותר, שעשויה מפלסטיק ועומדת קבועה במקום, אמורה לעלות בממוצע בין 350 ל- 400 ₪ כולל מע"מ.

למי היא מתאימה?

מצלמה פשוטה זו בהחלט תוכל לשמש את מי שמעוניין להתקין מצלמות בתוך הבית לשם בקרה בלבד, אך היא לא תועיל במיוחד בתור מצלמת אבטחה ליצירת הרתעה. מצלמה להתרעה תותקן בדרך כלל בחלקו החיצוני של הבית, ולכן תדרוש תכונות נוספות - כמו עמידות במים ומיגון - שעליהן נפרט בהמשך.

תכונות נוספות במצלמות האבטחה

אינפרא אדום – לא מעט פורצים וגנבים מנצלים את רדת החשכה כדי לפשוט על ביתנו. מצלמת אבטחה אינפרא אדום תמשיך להציג תמונה גם בחושך מוחלט. לכן, תוספת זו חיונית עבור מי שרוצה לאבטח את ביתו 24 שעות ביממה. מצלמה כזאת תעלה לכם בממוצע %10- %30 יותר ממצלמה בסיסית פשוטה מפלסטיק.

אנטי ונדל – מצלמת אנטי ונדל, היא מצלמה ממוגנת, שעשויה בדרך כלל מברזל ויש בה גם את האפשרות לראיית לילה. היא תתאים בעיקר למי שרוצה להתקין את מצלמת האבטחה בחלק החיצוני של הבית, שבו אין קורת גג, שתגן על המצלמה מפני גשם, שמש ופגיעות פיזיות אחרות. מצלמה כזאת, תעלה לכם בממוצע %20- %40 יותר ממצלמה בסיסית פשוטה.

מעבר לתכונות בסיסיות אלו ישנן מצלמות אבטחה איכותיות (וגם לא זולות) שמאפשרות תכונות מיוחדות עליהן נפרט בהמשך.

מצלמות אבטחה נסתרות

במקרים מסוימים לא נרצה שהמצולמים שלנו יהיו מודעים לנוכחות המצלמה, כדי לתפוס אותם "על חם".

מצלמות נסתרות הן מצלמות זעירות שמגיעות בכל מיני צורות שונות ומשונות כמו גלאי עשן או קופסת חשמל. ניתן להטמין אותן גם בשעון קיר ואם אתם ממש בקטע של עלילות בלשיות, תוכלו להטמין אותן אפילו בעיניים של דמות בתמונה. עם זאת, חשוב לשאול את עצמנו האם לא עדיף שהמצלמה תהייה גלויה, על מנת למנוע מראש אפשרות לפגיעה?

כמה היא עולה?

מחיר של מצלמה בודדת מתחיל ב-350 ₪ ויכול להגיע ל- 1000 ₪ ויותר, בהתאם לתכונות הנלוות של המצלמה.

התקנת מצלמת אבטחה

מצלמת IP

סוג של מצלמת אבטחה מתקדמת, שיושבת על תשתית של רשת מחשבים. כלומר, המצלמה עומדת בפני עצמה, וכמו המחשב או הטלפון הנייד, היא יכולה להתחבר לרשת האינטרנט, באמצעות ראוטר. כך, שהמידע שאותו היא מצלמת לא עובר דרך כבלים אל מערכת הקלטה, אלא עובר ישירות אל המחשב, דרך רשת האינטרנט. לכל מצלמה כזאת, מספר סידורי, שמהווה מעין תעודת זהות ייחודית- הוא למעשה ה-IP, שעל שמו המצלמה. ברגע, שנרצה לראות את שידורי המצלמה, כל שנצטרך לעשות הוא להקליד את מספר ה-IP שלה, בדף האינטרנט של הרשת הביתית.

כמה היא עולה?

מצלמת IP לא רק מתנהגת כמו מחשב, אלא גם עולה כמו מחשב חדש. מחיר ממוצע של מצלמה בודדת נע בסביבות 1500-2000 ₪ כולל מע"מ. מצלמת IP אלחוטית תעלה אף יותר – בסביבות 3000-3500 ₪.

מה הם היתרונות של מצלמת IP?

 • חיבור לאינטרנט - מצלמת הIP מאפשרת להתחבר אליה דרך רשת האינטרנט ולכן, נוכל לעקוב אחר השידורים של המצלמה באופן ישיר, מכל מקום בעולם, דרך המחשב ואפילו דרך הטלפון הנייד.

 • לא צריך מערכת הקלטה - בניגוד לרוב מצלמות האבטחה, מצלמת ה-IP לא דורשת רכישה של מערכת הקלטה ולכן, תחסוך לנו את ההוצאה הנוספת. מאותה סיבה, יהיה ניתן לרכוש אינסוף מצלמות IP, מכיוון שהן לא נתונות לגודל מערכת ההקלטה, שמגביל את כמות המצלמות.

 • רזולוציה גבוהה - יתרון שלישי הוא הרזולוציה הגבוהה של מצלמות אבטחה IP.

מהן החסרונות של מצלמת IP?

 

 • אין מערכת הקלטה – היתרון הוא גם חיסרון. מצלמת הIP- עומדת כיחידה עצמאית, ללא דיסק קשיח או מערכת הקלטה, כך שלא ניתן להקליט עליה את החומר המצולם ישירות. פתרון אפשרי הוא הקלטה של החומר המצולם בנפרד על גבי מחשב, באמצעות תוכנת הקלטה מיוחדת.

 • בעיית קליטה - חסרון נוסף, נוגע למצלמת IP אלחוטית, שעלולה לסבול מהפרעות באיכות התמונה, ברגע שמכשיר אחר ישבש לה את האות. למשל, אם יציבו לידה מכשיר נייד.

 • מגבלת צפייה - מגבלה שלישית, נכון לתכונות האפשריות היום, לא ניתן לראות מידע ממספר מצלמות IP במקביל על מסך מחשב אחד.

אז למי מתאימה מצלמת IP?

מצלמתIP תתאים למי, שמעוניין לרכוש מצלמה אחת בלבד, שתאפשר מעקב ישיר על המתרחש בבית בכל רגע. לדוגמא, הורים טריים, שיירצו להשגיח על הרך הנולד מרחוק גם ברגעים הנדירים האלה, שייצאו מהבית לקצת זמן איכות זוגי.

מה עדיף, מצלמת IP או מצלמה אנלוגית?

 

מצלמה ממונעת

מצלמה מתקדמת, שניתן לשלוט על הפעולות שלה מרחוק. ניתן להזיז אותה לכיוונים שונים, לשחק עם הפוקוס והעדשות שלה, להקטין ולהגדיל את הזום על שטח הצילום ועוד. בקיצור, מצלמה מאוד משוכללת.

כמה היא עולה?

לפני שאתם מתאהבים בביצועי המצלמה, כדאי שתדעו שמצלמה ממונעת בודדת עולה בסביבות 3500 - 5000 ₪ כולל מע"מ.

מצלמות אבטחה אלחוטיות

היזהרו מקניה של מצלמת אבטחה אלחוטית. ייבוא מצלמות אלחוטיות מותנה בבדיקת מכון התקנים וקבלת אישורים ממשרד התקשורת. הרבה יבואנים לא טורחים לקבל את האישורים הנחוצים ולכן, יכולה להתגלגל לידיכם מצלמת אבטחה אלחוטית לא חוקית ולא תקנית.

כמו כן, מצלמת האבטחה האלחוטית, כמו מכשירים אלחוטיים אחרים, חשופה להפרעות תקשורת. במידה ויש מכשירים נוספים על ידה, שפועלים על קרינה - למשל מיקרוגל או טלפון נייד- היא עלולה להציג תמונה משובשת.

מה בכל זאת נותנת מצלמת האבטחה האלחוטית? בתוך המצלמה יש משדר, ששולח את החומר המצולם ישירות למסך הטלוויזיה, המחשב או כל מסך אחר שנבחר עבורה. טווח הקליטה של משדר המצלמה מגיע - עד 20 מטרים במבנים סגורים ועד מאה מטרים במקומות פתוחים. כך שניתן להציב את המצלמה במרוחק מעמדת השידור במסך. 

כל מה שצריך לדעת על מצלמה אלחוטית:

שטח הצילום – גורם נוסף שישפיע על בחירת המצלמה

לא מספיק לבחור מצלמת אבטחה על פי התכונות שלה, חשוב גם לבחור מצלמה עם אורך רצוי של עדשה, שתתאים לשטח, שאותו נרצה לצלם. כי לא היינו רוצים להשקיע כמה אלפים טובים במצלמת אבטחה משוכללת שתצלם רק את הפרחים בקצה הגינה במקום את הגינה כולה.

אורך העדשה הרצוי ייקבע על די נוסחא שלוקחת בחשבון את המרחק לאובייקט המצולם, את רוחב השטח ואת חיישן המצלמה.

חשוב להתקין דגמים שונים של מצלמות עם גדלים שונים של עדשות סביב השטח הרצוי, בכדי לכסות את כל הכיוונים והזוויות האפשריות. כך נקבל תמונת מצב מלאה שלא תותיר פרצה שתקרא לגנב. בנושא זה, רצוי להתייעץ עם המתקין שידע להתאים את עדשת המצלמה הרצויה למאפייני השטח שלכם.

צורת המצלמה

ניתן למצוא מצלמות אבטחה בצורות שונות כמו מצלמת כיפה (Dome) או מצלמת גוף. השיקול, לבחירת צורה כזאת או אחרת, תלוי בשני גורמים עיקריים: האסתטיקה ויכולת השינוי של העדשה.

אסתטיקה - מצלמות האבטחה הן לא פריט הכי אופנתי ולרוב לא נרצה לראות אותן מסתכלות עלינו מתקרות הבית שלנו. צורתן של מצלמות הכיפה, הקטנות והעגולות, מעניקה להן מראה פחות מאיים. בנוסף, צורתה העגולה של הכיפה, מקשה לראות לאן פונה המצלמה. כך, שהיא יכולה "לבלבל את האויב"smile ולגרום לו להאמין שהמצלמה פונה דווקא לכיוון שלו למרות שהיא בכלל פונה לכיוון אחר.

יכולת שינוי - רוב מצלמות האבטחה – כמו מצלמות אינפרא אדום ומצלמות כיפה- מגיעות עם עדשה מובנית קבועה, שמאפשרת רק צילום בזווית אחת מסוימת. מצלמות גוף, לעומת זאת, מורכבות משני חלקים נפרדים: מצלמה ועדשה. לכן ניתן להתאים להן סוגים שונים של עדשות, שיתאימו לצרכים המשתנים שלכם.

מצלמת אבטחה כיפה ומצלמת אבטחה גוף

 


מערכת ההקלטה

מצלמת האבטחה לא שווה הרבה אם החומר שהיא מצלמת לא נשמר - כי אותו גנב ששם עין על הטלוויזיה שלנו יוכל לקחת אותה בקלות בלי להשאיר אחריו עקבות, חוץ מהחלון השבור כמובן.

לשם כך נוצרה מערכת ההקלטה. כאן נתמקד במקלטי DVR, שמותקנים כחלק ממערך מצלמות אבטחה קווי. מערך כזה אומר שבין המקלט למצלמות האבטחה ומקורות המתח החשמלי יצטרכו לעבור כבלים.

למרות המראה הפחות אסתטי של החוטים, המערכת הקווית עדיפה על מערכת אלחוטית, שבה כמעט ולא עוברים כבלים. למה? מכיוון שאיכות התמונה במערכת הקווית יותר גבוהה. בנוסף, בניגוד למערכת האלחוטית שעלולה להשתבש ברגע שאיזה טלפון נייד יצלצל בסביבתה, המערכת הקווית עמידה בפני הפרעות חיצוניות. אלא אם כן מישהו יחתוך את הכבלים. במקרה זה גם המערכת הכי משוכללת לא תעבוד.

שני סוגים של מערכות DVR

קיימים בשוק, שני סוגים עיקריים של מערכות DVR:

DVR כיחידה עצמאית (Stand alone) – מערכת שדי מזכירה את ממיר הטלוויזיה המקליט. קיים בה דיסק קשיח, ששומר בתוכו את המידע. כך, שניתן להריץ את החומר המצולם אחורה וקדימה ואף ניתן לצפות בו באופן ישיר.

כרטיס DVR למחשב - כרטיס שניתן להתקין בכל מחשב ביתי. כך, שהמידע שמוקלט ממצלמת האבטחה נשמר על גבי המחשב.

יתרונות וחסרונות

יחידת DVR נפרדת, נחשבת בטיחותית יותר ממחשב, שאליו יכולים לחדור וירוסים. המחשב גם עלול להיתקע בעקבות העומס ובמקרה כזה, מערכת ההקלטה במחשב לא תעזור לנו יותר מדי.

במידה ונרצה לשדרג את מערך מצלמות האבטחה שלנו ולהוסיף עוד מצלמות, יהיה לנו פשוט יותר לעשות זאת עם כרטיס DVR למחשב. נוכל להוציא את הכרטיס ולהחליפו באחר. לעומת זאת, מערכת DVR שהיא Stand alone , מוגבלת למספר מצלמות מסוים. במידה ונרצה להגדיל את מספר המצלמות, נצטרך להחליף את הDVR לגדול יותר או להוסיף DVR נוסף קטן.

המחיר של מערכת הקלטה DVR

טווח המחירים הממוצע של מערכות הקלטה DVR נע בין 1000 ל – 4000 ₪ ואף יותר! מה גורם לטווח המחירים הגדול הזה?

הגורמים שמשפיעים על מחיר מערכת ההקלטה הם הרזולוציה, קצב השידור, דחיסות התמונה והגורם המשפיע ביותר הוא מספר המצלמות שאליהן מותאם המכשיר.

הכלל הוא – תשלמו יותר ככל שמספר המצלמות שאליהן מותאם מכשיר ההקלטה גבוה יותר. למשל, מכשיר הקלטה DVR עצמאי שמותאם ל- 8 מצלמות אבטחה יעלה לכם בממוצע בין 1500 ל- 2000 ש"ח ואילו מכשיר הקלטה DVR עצמאי שמותאם ל-16 מצלמות יעלה לכם בממוצע בין 2500 ל-3000 ₪ וכן הלאה.

ברוב הפעמים, יידרשו לפחות ארבע מצלמות אבטחה על מנת לכסות את שטח הצילום הרצוי בבית. עדיף לא להסתפק במערכת DVR, שמותאמת למספר המצלמות, שאתם צריכים לאותו רגע ולקנות מראש מערכת DVR שמותאמת לכמות גדולה יותר של מצלמות. כך, יישאר לכם מקום לתמרון, במידה ותרצו להגדיל את כמות המצלמות.


התקנה של מצלמות אבטחה

אחרי שהוצאנו לא מעט כסף על מצלמות האבטחה והמקלט, נשארה לפנינו עלות ההתקנה, שלמעשה רק היא יכולה להכפיל את מחיר המערכת כולה. ממה מורכבת עלות ההתקנה?

 • ממחיר התקנת מצלמת האבטחה

 • ממחיר התקנת מערכת ההקלטה

 • מתוספות התקנה מיוחדות ואביזרים נלווים

המחיר הממוצע עבור התקנת מצלמת אבטחה סטנדרטית לבית, נע בין 350-500 ₪ כולל מע"מ. המחיר מחושב עבור מצלמה אחת ו- 20 מטרים של כבל RG59, שמחבר בין המצלמה, למערכת ההקלטה.

המחיר הממוצע עבור התקנת מערכת הקלטה, נע בין 200-600 ₪, כולל מע"מ והוא כולל גם את תכנות מערכת ההקלטה והתאמתה למצלמות האבטחה.

התקנה של מצלמת אבטחה

תוספות מיוחדות בהתקנת מערכת מצלמות אבטחה

מחיר ההתקנה עשוי להתייקר בהתאם לארבעת התוספות הבאות:

1. מיקרופונים - לעיתים הקול יכול לשנות את התמונה. למשל, לא נרצה להמשיך להעסיק את המטפלת הסיעודית של ההורים שלנו, שנראית כל כך נחמדה אבל בפועל צורחת בלי הפסקה. המשטרה גם יכולה להיעזר בקול, על מנת לזהות פורצים שלבשו מסיכות.

כמה מיקרופון עולה?

שלא כמו מצלמות האבטחה, מספיקים שני מיקרופונים כדי לכסות שטח נרחב. עלות ממוצעת של מיקרופון בודד כולל התקנה, נעה בסביבות 500-600 ₪.

 

2. הסלקה - ניתן להתקין את מערכת מצלמות האבטחה בשתי צורות – גלויה ונסתרת. מי שלא מעוניין בכבלים חשופים ברחבי הבית שלו, יכול לבחור בהתקנה שבה מסליקים את הכבלים החשמליים בקירות.

כמה הסלקה עולה?

הסלקה דורשת חציבה בקיר, הטמנת החיבורים החשמליים וסיוד מחדש ולכן התמחור שלה שווה לעבודת שיפוץ לכל דבר. התקנת קו מוסלק יכולה לעלות עד 1500 ₪ כולל מע"מ. זה יוצא פי שלוש ממחיר התקנה רגיל.

 

3. כבל חשמל ארוך יותר - במידה והמרחק בין המצלמה למקלט גדול יותר מ-20 מטר, יהיה דרוש כבל נוסף.

ככמה יעלה כל מטר כבל נוסף?

עבור התקנה רגילה, כל מטר נוסף יעלה בממוצע 25-30 ₪ כולל מע"מ. במידה ומדובר בכבל מוסלק, כל מטר נוסף יעלה בממוצע 100-200, כולל מע"מ.

 

4. תוספת עבור סיכון מיוחד כאשר קיים מרכיב של סיכון, כמו התקנת מצלמה בגובה רב, ידרוש המתקין תוספת תשלום, אשר תשתנה בהתאם למידת הסיכון.

כאן תוכלו לקרוא עוד על מחיר התקנת מצלמות אבטחה.


התקנת מצלמות אבטחה - שיטות של חאפרים

שיטה ידועה של מתקינים חאפרים היא לתת מחיר זול בטלפון- "בגלל, שאתה נשמע נחמד, אני אעשה לך מחיר, 4 מצלמות + מכשיר הקלטה DVR, רק ב- 3000 ₪" – ואחר כך, לשלש את המחיר, ביום ההתקנה. למה? כי המחיר לא כלל מע"מ, לא כלל התקנה, לא כלל את כבל החשמל ואת הפנצ'ר שהיה למתקין בדרך למקום ההתקנה.

החאפר, יחסוך לעצמו כמה שקלים על חשבונכם ובמקום להשתמש בכבל עם סיכוך עבה, שמיועד להעברת תקשורת נתונים, כמו כבל RG59, ישתמש בכבל של טלפון או של רשת מחשבים. החאפר יחסוך לעצמו גם את עלות המחברים. הוא יחתוך את השקע המקורי ויכניס את הכבל, כמו שהוא לבפנים. התוצאה תהייה, לא רק הרס למערכת, אלא גם סכנה של ממש.

מה לא יעשו החאפרים כדי לעבוד על הלקוח. הם אפילו יחסכו בשנאי של המצלמה ובמקום להתקין לכל מצלמה שנאי בנפרד או קופסא עם יציאות נפרדות לכל מצלמה, הם יתקינו על שנאי אחד מספר מצלמות.

איך לא ניפול בידיו של חאפר

 • נדרוש אחריות– רוב המצלמות מגיעות עם אחריות לשנה. האחריות לא כוללת נזק פיזי, במקרה שמישהו חתך את הכבלים של המצלמה, אך היא מהווה מעין תעודת ביטוח, שיש מישהו שעומד מאחורי ההתקנה.

 • חברות יצרן ידועות – היום השוק מוצף במצלמות מכל המינים והסוגים, שרובן מיוצרות בסין. אתה יכול לקנות מצלמה יקרה ומשוכללת ובסוף יסתבר, שהיא מצלמת אינטרנט פשוטה. לכן עדיף לדבוק בפירמות ידועות – כמו פרוויז'ן (Provision), סוני (Sony) או ויוו טק (Vivo Tek).

 • נבקש הדגמה- כילדים חונכנו, לא לקנות חתול בשק, אז למה הדבר צריך להיות שונה, בענף מצלמות האבטחה? לפני ההתקנה, נבקש מהמתקין, שייראה לנו דרך מוניטור את האיכות של המצלמות. אנחנו מאוד ממליצים לא לוותר על ההדגמה!


המלצות על מתקיני מצלמות אבטחה לבית

בפני מתקין מצלמות האבטחה, אנו פותחים את הדלת למקום הכי שמור – הבית שלנו. אנו חושפים אותו בפני, הרכוש, שעליו נרצה להגן. לא היינו רוצים לגלות שיום אחרי התקנת מצלמות האבטחה, הרכוש נעלם וכל מה שנותר הוא שלג במצלמות האבטחה. לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר, רשימת המלצות על מתקיני מצלמות אבטחה אמינים לפי חוות דעת של מאות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמתקין שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מתקין מצלמות אבטחה מומלץ באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של טכנאי מצלמות אבטחה, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל התקנה, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות עבודתו של בעל המקצוע. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימה המלאה של מתקיני מצלמות אבטחה מומלצים באזורכם.

בנושא אזעקות לבית, יש אזעקה מומלצת?

קיימים סוגים שונים של אזעקות לבית, העיקרים שבהם גלאי נפח /תנועה וגלאי וילון. צפו בסרטון של טכנאי מערכות מיגון, שמסביר לכם על היתרונות והחסרונות של שני סוגי האזעקות:


 

התקנת אזעקה, האם עדיף להשתמש בגלאי חיצוני או בגלאי פנימי?

בסרטון הבא, מתקין אזעקות מסביר על היתרונות והחסרונות של גלאי חיצוני וגלאי פנימי:

למה צריך להתקין מצלמות אבטחה?

יש מגוון סיבות להתקנה של מצלמות אבטחה. נכון, מצלמת אבטחה לא תמנע בוודאות מהפורץ לפרוץ אליכם הביתה, אבל היא בהחלט יכולה להרתיע אותו. מצלמת אבטחה מעניקה תחושת ביטחון, גם אם לא מושלמת. בנוסף, אם כבר איתרע מזלכם וחוויתם פריצה לבית - מלצמה יכולה לעזור לכם לאתר את האחראים לכך.

מצלמת אבטחה נסתרת או גלויה? הוספנו תשובה בווידאו!

בטיפ הבא מתקין מצלמות אבטחה מסביר מה ההבדלים בין מצלמה נסתרת ומצלמה גלויה, ומתי כדאי להתקין כל אחד מהן.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק