מוקד טלפוני: 1-700-707-233

התקנת אזעקה

התקנת אזעקות הייתה בעבר נפוצה בבתי עסק אבל היום מערכת אזעקה הפכה למכשיר בסיסי כמעט בכל בית. כולנו מכירים את ההרגשה, אנחנו בבית לבד ופתאום שומעים צעדים, חריקות ורעשים אחרים. לרוב מדובר בחתול שטעה בדרך או בדמיון מפותח אבל זה מספיק כדי להגביר לנו את קצב פעימות הלב. כדי להרגיש יותר בטוחים - רבים מתקינים אזעקה. בטיפ זה נדבר על התקנת מערכות אזעקה לבית, מחירים, שיטות של חאפרים ואיך למצוא מתקיני אזעקה מומלצים


אז מה כוללת התקנה של מערכת אזעקה?

מערכות אזעקה בימינו מורכבות מ- 5 רכיבים עיקריים: גלאים, מוח האזעקה, לוח מקשים, משהו שעושה רעש (סירנות) ומצבר גיבוי שיפעל במקרה של הפסקת חשמל.

שדרוגים אפשריים למערכת האזעקה הם מצלמות אבטחה וגלאים משוכללים.

ניתן להסתפק בגלאים בסיסים במחיר של 50 ₪ או להרכיב סט של מצלמות וגלאים מתוחכמים באלפי שקלים. מערכת אזעקה סטנדרטית שמכילה את 5 החלקים הבסיסים שציינו (כולל שלושה גלאים) - תעלה בין 2500 ₪ - 4000 ₪, כולל התקנה ומע"מ, אזעקות מתקדמות יותר יעלו יותר.

ניתן לבצע גם התקנת גלאי עשן שיהיה מחובר למערכת האזעקה. 

 התקנת אזעקה

 


התקנת אזעקה - 4 שלבים עיקריים

בין אם אנו מתקינים מערכת אזעקה קווית או אלחוטית, חייבים לבצע ארבעה שלבים על מנת שהמערכת תותקן כמו שצריך. ארבעת השלבים הם:

1. בחירת מיקום האזעקה בבית

בשלב הראשון מתכננים יחד עם מתקין האזעקות איפה ימוקם כל רכיב של המערכת, לכן חשוב מאוד שהמתקין יגיע לביתנו לייעוץ מקדים. מיקום גלאים במקומות נכונים יעזור בהרתעת פורץ וגם בזיהוי מקום הפריצה. חשוב להתקין את הרכזת במקום מוסתר בבית בנפרד מלוח המקשים ובלי צופר פנימי, אחרת - ברגע שהרכזת תצפור בקולי קולות - היא תחשוף את מיקומה וכך נקל על הפורץ למצוא אותה, לנטרל אותה ולהמשיך בעבודת הקודש שלו...

2. מעבירים חוטים

בשלב השני נעשה חיווט בין כל המרכיבים של מערכת האזעקה והתקנה שלהם במקומות שנבחרו. המתקין יבצע הערכה של מספר המטרים שידרשו. מחיר החיווט תלוי במספר המטרים ונע בין 2.50 ₪ - 3.50 ₪ למטר. במקרה שבחרנו להתקין מערכת אזעקה אלחוטית נדלג על שלב זה.

3. הגדרות ותכנות

בשלב השלישי יש לתכנת את מערכת האזעקה לפי צרכי הלקוח. תכנות האזעקה הוא למעשה השלב הכי חשוב. כאן נצטרך לקבוע את מספרי הטלפון שיקבלו התראה במקרה של פריצה, לא נרצה להעיר את סבתא בטלפון מבהיל באמצע הלילה מחייך. ברוב מערכות האזעקה ניתן להגדיר כארבעה מספרי טלפון, אשר יקבלו התראה, במקרה של פריצה באמצעות שיחת טלפון או הודעת SMS.

לאחר שקבענו מי יקבל את ההודעה הלא-משמחת על פריצה, נמשיך בתכנות המערכת. חשוב לכוון תאריך ושעה כדי לדעת מתי בדיוק פעלו ההתראות. כדאי גם להגדיר זמן השהיה מספק של המערכת מרגע ההפעלה. כך נוכל לצאת מהבית בהליכה ולא בריצה ועדיין הסירנות לא יתחילו לפעול. במידה ויש לנו כרטיס מתאים נוכל גם להגדיר מצב שבת.

4. להזמין מוקד או לא?

ברוב המקרים השאלה האם להזמין מוקד אבטחה או לא נתונה לבחירתנו. החיבור למוקד הוא בדרך כלל חובה בעסקים או בדירות בהן הביטוח מחייב זאת.

ישנם מוקדים אבטחה רבים ואמינים בארץ. בניהם תוכלו למצוא את: מוקד אמון, מוקד G4S, מוקד ח.א.ש ומוקד מיקוד. מנוי חודשי למוקד אבטחה עולה כ 80 ₪ - 130 ₪. תמורת סכום זה סייר יגיע אל הבית במקרה של התראה ואתם תוכלו להמשיך ליהנות מהחופשה בצפון. שני דברים שחשוב לקחת בחשבון – הסייר אינו שוטר, תפקידו הוא להגיע לבית ולהזמין משטרה במקרה שהתגלתה פריצה. דבר שני, חשוב לשמוע מהשכנים על הניסיון שלהם – כמה זמן אחרי האזעקות שלהם הגיע הסייר? אתם לא רוצים מוקד שהסיירים שלו מגיעים אחריכם...

טכנאי אזעקות מסביר על שלבי התקנה של מערכת אזעקה

מה יכול להשפיע על מחיר ההתקנה?

  • תשתיות הבית - ככל שההתקנה מורכבת ודורשת הוספת מעברים לצינורות בקיר, כך  יעלה המחיר. מיקומים מורכבים או מיוחדים יכולים לייקר את עלות ההתקנה גם כן.
  • סוג האזעקה - התקנת מערכת אזעקה אלחוטית זולה יותר כי היא לא דורשת חציבה  בקיר אלא רק הנחת המרכיבים במיקום הרצוי.
  • תוספת לאזעקה שדרוגים שנוסיף למערכת האזעקה יעלו את מחיר ההתקנה.

דוגמא להצעת מחיר להתקנת אזעקה

הצעת מחיר מסודרת וברורה משקפת מתקין אזעקות אמין ומקצועי. הצעת מחיר צריכה לכלול מספר דברים: את כל רכיבי המערכת ומחיר כל רכיב בנפרד, סך הכול מחיר כולל המע"מ, פירוט על משך האחריות והשירות ופריסת התשלומים (גובה המקדמה למשל). כמובן שיש לפרט מה עלות ההתקנה עצמה ועלות החיווט למטר.

ברכיבים שמותקנים כלולים: רכזת, לוח מקשים, סירנות (פנימית וחיצונית) והגלאים שבחרנו. לרוב מצבר הגיבוי כלול במערכת.

בהמשך יש דוגמאות להצעות מחיר התקנת מערכת אזעקה אלחוטית ומערכת אזעקה קווית. מן הסתם, בהצעות מחיר שתקבלו, המחירים יהיו שונים - לפי סוג מערכת האזעקה, החברה, מספר הגלאים , תשתית הבית ועוד.

הצעת מחיר למערכת אזעקה קווית (דוגמא)

תאור כמות מחיר סה"כ
מערכת אזעקה חייגן קווי מובנה (רכזת) 1 830 ש"ח 830 ש"ח
לוח מקשים קווי 1 390 ש"ח 390 ש"ח
סוללת גיבוי
1 115 ש"ח 115 ש"ח
צופר חיצוני קווי+נצנץ
1 170 ש"ח 170 ש"ח
גלאי מגנט קווי
1 75 ש"ח 75 ש"ח
גלאי נפח קווי
3 125 ש"ח 375 ש"ח
צופר פנימי קווי
1 55 ש"ח 55 ש"ח
כרטיס הודעת SMS
1 380 ש"ח 380 ש"ח
חיווט (לפי מטר)
80 מ' 2.80 ש"ח 224 ש"ח
התקנת מערכת אזעקה/ גלאים
5 90 ש"ח 450 ש"ח
סה"כ לפני מע"מ
    3,064 ש"ח
סה"כ אחרי מע"מ
18% 551 ש"ח 3,615 ש"ח

 

כפי שניתן לראות – הצעת מחיר זו כוללת שני סעיפים של "עבודה" – חיווט והתקנת הגלאים והרכזת. שאר הסעיפים הנם "מוצרים".

הצעת מחיר למערכת אזעקה אלחוטית (לדוגמא)

תיאור כמות מחיר סה"כ
מערכת אזעקה אלחוטית 1 950 ש"ח 950 ש"ח
לוח מקשים אלחוטי
1 590 ש"ח 590 ש"ח
סוללת גיבוי
1 115 ש"ח 115 ש"ח
צופר אלחוטי חיצוני +נצנץ
1 590 ש"ח 590 ש"ח
גלאי מגנט אלחוטי
1 220 ש"ח 220 ש"ח
גלאי נפח אלחוטי
3 180 ש"ח 540 ש"ח
צופר פנימי אלחוטי
1 150 ש"ח 150 ש"ח
התקנת מערכת אזעקה אלחוטית
8 90 ש"ח 720 ש"ח
סה"כ לפני מע"מ
    3,575 ש"ח
סה"כ אחרי מע"מ
18% 643 ש"ח 4,218 ש"ח

 

בהצעת מחיר זו אנו רואים שסך העלות גבוהה יותר למרות שאין חיווט - בגלל שרכיבים אלחוטיים עולים יותר.

אז מה עדיף? מערכת אלחוטית או קווית? כדאי לכם לקרוא את המדריך הבא שמפרט  את היתרונות והחסרונות של המערכות השונות. רמז: זה תלוי בבית, אין תשובה חד-משמעית.

 


שיטות של חאפרים

יש מספר דברים שכדאי לשים לב אליהם בזמן התקנת אזעקה כדי שלא ניפול על מתקין חאפר.

הרבה גלאים באותו אזור -גלאי אחד באזור מסוים מכסה לרוב את כולו. מתקין אזעקות, שמתעקש על הרבה גלאים באותו אזור או חדר, לא מועיל באבטחת הבית  - אלא רק גובה תשלום נוסף על כל גלאי.

התקנה עקומה וכבלים חשופים -כבלים גלויים מצביעים על התקנה לא מקצועית  שתיפגע במערכת האזעקה. התקנה של גלאי עקום תיפגע בטווח הכיסוי שלו וביכולת ההתראה.

כרטיס SMS -מתקין אזעקות שמציע לנו לשדרג לכרטיס SMS בתשתית של הוט צריך להדליק אצלנו נורה אדומה, כרטיס כזה עובד רק בתשתיות של בזק.

מתקין אזעקות מסביר על טעויות נפוצות בהתקנת מערכות אזעקה

 


המלצות על מתקיני אזעקות

ככל שמתקדמות מערכות האזעקה, גם הפורצים מגלים שיטות מתוחכמות יותר לנטרל ולעקוף אותן. בסופו של דבר איננו חסינים לגמרי, אבל כשאנחנו מזמינים הביתה מתקין מערכות אזעקה אנחנו פותחים בפניו את ביתנו ומאפשרים לו להביט על הרכוש היקר שעליו אנחנו רוצים להגן. לכן חשוב מאוד שהתקנת אזעקה תעשה על ידי מתקין מקצועי ואמין.

ריכזנו עבורכם רשימה של מתקיני אזעקות מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות  קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמתקין שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא מתקין אזעקות מומלץ?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של מתקיני אזעקות מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הטובים ביותר מלקוחות קודמים. לאחר כל התקנה של אזעקה, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג אודות המתקין כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן באתר. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת מתקיני האזעקות המומלצים באזורכם!

מה ההבדל בין גלאי חיצוני לגלאי פנימי? התשובה בווידאו!

לכל גלאי יתרונות וחסרונות, בטיפ הבא טכנאי אזעקות מסביר על ההבדלים בין גלאי נפח פנימי לחיצוני. 
 

 

גלאי תנועה או גלאי ווילון? צירפנו תשובה בווידאו!

מה ההבדל בין הגלאים? טכנאי אזעקות מסביר 
 

 

מהם סוגי הגלאים? צירפנו תשובה בווידאו!

טכנאי אזעקות מקצועי מסביר על סוגי הגלאים השונים, היתרונות והחסרונות של כל אחד, ומתי כדאי להשתמש בכל אחד מהסוגים. 

 

כמה עולה להתקין מערכת אזעקה?

ניתן להסתפק בגלאים בסיסים במחיר של 50 ₪ או להרכיב סט של מצלמות וגלאים מתוחכמים באלפי שקלים. מערכת אזעקה סטנדרטית, שכוללת 3 גלאים - תעלה בין 2500 ₪ - 4000 ₪, כולל התקנה ומע"מ.

איך מתקינים מערכת אזעקה לבית?

התקנת מערכת אזעקה כוללת 4 שלבים: 

1. בחירת מיקום האזעקה. מיקום גלאים במקומות נכונים יעזור בהרתעת פורץ וגם בזיהוי מקום הפריצה. חשוב להתקין את הרכזת במקום מוסתר בבית בנפרד מלוח המקשים ובלי צופר פנימי, אחרת - ברגע שהרכזת תצפור בקולי קולות - היא תחשוף את מיקומה וכך הפורץ ימצא אותה בקלות. 

2. עושים חיווט- חיווט בין כל המרכיבים של מערכת האזעקה והתקנה שלהם במקומות שנבחרו. 

3. הגדרה ותכנות- כאן נצטרך לקבוע את מספרי הטלפון שיקבלו התראה במקרה של פריצה, ניתן להגדיר עד 4 מספרי טלפון. חשוב לכוון תאריך ושעה כדי לדעת מתי בדיוק פעלו ההתראות, וכדאי גם להגדיר זמן השהיה מספק של המערכת מרגע ההפעלה. 

4. מוקד אבטחה - החיבור למוקד אבטחה הוא בדרך כלל חובה בעסקים או בדירות בהן הביטוח מחייב זאת.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק