מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צביעת חדר מדרגות

הקירות בחדר המדרגות שלכם מלוכלכים ומוזנחים וזה ממש מבאס אתכם? הפתרון ממש פשוט – לצבועמחייך אז תתכוננו לעדכן את ועד הבית ואת כל הדיירים, כי כתבנו עבורכם מאמר שיפרט כל מה שאתם צריכים לדעת על צביעת חדר מדרגות – כמה זה עולה? מי אחראי לצבוע את המעקה? וכמה זמן זה לוקח? כל הטיפים והתשובות ממש לפניכם.


כמה זמן תיקח צביעת חדר מדרגות?

אז רגע לפני שמתחילים, בואו נדבר על זמנים כדי שתתכוננו נפשית. כל צבעי מתחיל יודע שכל עבודת צביעה שונה מאוד מבית לבית, מחדר מדרגות לחדר מדרגות ומקיר לקיר, לכן זמן הצביעה והעלות של צביעת חדר המדרגות משתנים בהתאם למידת הרטיבות בקיר, הקילופים שבו ונוחות הגישה לכל חלקי הקיר.

אפשר לומר בגדול שצביעת חדר מדרגות של בניין בן 3 קומות ובו 4 דירות בקומה תימשך יומיים עבודה בערך, אם הצבעי מקצועי. אם אין הרבה קילופים, רטיבויות וכל חלקי הקירות נוחים לגישה, הצביעה יכולה להימשך גם יום עבודה אחד בלבד. במקרה חמור של הרבה רטיבויות היא יכולה להימשך גם שלושה ימים.

איך תדעו כמה זמן תיקח צביעת חדר מדרגות בבניין שלכם? על כל צביעת חדר מדרגות של 2 קומות בערך צריך יום עבודה, בהנחה, שוב, שכמות הקילופים בקירות חדר המדרגות שלכם סבירה, וכל חלקי הקיר נגישים יחסית.

 צביעת חדר מדרגות

 


צביעת חדר המדרגות – לפני שמתחילים

צביעת חדר מדרגות היא לא עסק מסובך, ועדיין יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם לפני שאתם מזמינים את הצבעי:

צבע לרכבהנגישות של הצבעי – בשביל להגיע עם הציוד כמו שצריך עד אליכם, הצבעי יצטרך חניה בבניין או ממש לידו. אם אין חניה, זמן ההליכה עד אליכם וסחיבת הציוד עשויים להשפיע על מחיר צביעת חדר המדרגות. המחיר עשוי לעלות גם אם הצבעי יאלץ לחנות בחניון בתשלום. מעבר למחיר, מדובר גם בנוחות וביעילות של הצבעי ולכן שווה לשניכם שתהיה לו חניה קרובה. אם יש לכם חנייה בבניין, אנחנו ממליצים לכם לפנות את החנייה עבור הצבעי ולחנות את רכבכם ברחוב.

צבע לרכבאחסון הציוד – אם מדובר בצביעת חדר מדרגות שאורכת יותר מיום עבודה, הצבעי יצטרך מקום אחסון להשאיר בו את דליי הצבע, הרולרים והמברשות. כדאי לחשוב מראש ולתאם עם הדיירים מקום נוח בבניין שהצבעי יוכל לאחסן בו את הציוד במקרה כזה.

צבע לרכבאיש קשר אנחנו ממליצים לכם בחום לקבוע מראש בן-אדם אחד שעובד עם הצבעי. אם יהיו לדיירי הבניין הערות, הם יוכלו להעביר אותן לאיש הקשר ולא לצבעי ישירות כדי למנוע מסרים סותרים מצד הדיירים. אתם יכולים לעדכן את כל הדיירים בהודעת וואטסאפ או בשלט בכניסה לבניין שמתחילה צביעה בקרוב, ושאפשר לפנות עם שאלות לאיש הקשר שעובד מול הצבעי. 

צבע לרכבסיור מקדים – מומלץ מאוד לתאם עם הצבעי שיבוא לראות את חדר המדרגות שלכם בעיניים שלו לפני הצביעה, וכך יוכל להמליץ מה לצבוע ואיך (למשל: האם צריך גם צביעת מעקה? ספוילר: נדבר על זה בהמשךמחייך). והכי חשוב – כך הוא יידע לתת הערכה טובה של זמן ומחיר לצביעה הדרושה. בכללי, הצעת מחיר מבלי שבעל המקצוע ראה את העבודה בעיניים היא הרבה פחות אמינה, ומשאירה מקום להפתעות לא נעימות.

 חדר מדרגות

סוג הצבע לצביעת חדר מדרגות

יש שני סוגי צבעים עיקריים לקיר – צבע אקרילי וצבע סיד. הצבעים מעדיפים לצבוע קירות בצבע אקרילי מכיוון שהוא רחיץ (אפשר לנקות בסמרטוט את הקירות שצבועים בו). צבע הסיד לא רחיץ וגם מלכלכך את הידיים, וכיום משתמשים בו בעיקר לצביעת התקרות. לכן מומלץ לצבוע את קירות חדר המדרגות בצבע אקרילי (סופרקריל של טמבור, סופר גארד של יעקבי או נירו-קריל של נירלט), ואת תקרות חדר המדרגות אפשר לצבוע בצבע סיד ולחסוך קצת בעלויות (פוליסיד של חברת טמבור, היפרסיד של נירלט או סופר סיד של יעקבי).

אם הקיר בחדר המדרגות שלכם צבוע בצבע סיד ואתם רוצים לצבוע אותו בצבע אקרילי, חשוב מאוד לצבוע שכבת בונדרול (צבע שהוא מעין דבק) לפני הצביעה. בלי הבונדרול הקיר עלול להתקלף אחרי כמה שבועות. צבעי איכותי ישים לב לכך אז אין הרבה מה לדאוג, אבל בשביל להיות בטוחים אתם יכולים לשאול אותו באיזה סוג צבע בחר לצבוע ואם הוא שם בונדרול אם צריך.

איך תדעו באיזה סוג צבע הקיר שלכם צבוע? פשוט מעבירים יד על הקיר, אם היא מתלכלכת מעט באבקה לבנה כנראה זה צבע סיד, אם היא לא מתלכלכת, מדובר בצבע אקרילי.

 


צביעת המעקה בחדר המדרגות

רוב המעקים עשויים ברזל. הצבעים יצבעו לכם את המעקות (אפשר לומר גם מעקות וגם מעקים!) בצבע שמן. לרוב בתוך הבניין אין בעיית חלודה, אבל אם יש לכם בעיית חלודה במעקה, הצבעי ירסס לכם חומר ממיר חלודה על המעקה ואחר כך יצבע לכם אותו בצבע שמן נוגד חלודה.

אם המעקה שלכם נצבע פעם אחת בנוגד חלודה בעבר אין בעיה לצבוע אותו בצבע שמן שאינו נוגד חלודה, אפקט הנגד לחלודה יישאר, והצבע החדש ייתפס היטב. כך גם להיפך – צבע שמן נוגד חלודה ייתפס היטב על המעקה שנצבע בצבע שמן שאינו נוגד חלודה. אם המעקות נראים טוב - מצוין! אין צורך לצבוע אותם. אבל זכרו שלאחר צביעת הקירות, יכול להיות שהמעקות פתאום יראו ישנים לצד הקיר החדש והיפה ותרצו לצבוע אותם בכל אופן, ולכן כדאי להתייעץ על מצב המעקות עם הצבעי.

 צביעת מעקה בחדר המדרגות

איך להיזהר מצבעים חאפרים?

עבודת צבע טובה צריכה להיעשות לא רק בידי צבעי מנוסה, אלא גם בידי צבעי אמין. אז איך תזהו צבעי חאפר?

רולרהכי בטוח עם ביטוח – ודאו שלצבעי יש ביטוח לצביעת חדר המדרגות, גם עבור העובדים שלו, וגם עבור דיירי הבניין. צביעת חדר מדרגות נמשכת לפחות יום עבודה שבמהלכו הדיירים צפויים לעבור בחדר המדרגות, להחליק חלילה ומה לא – חשוב שהצבעי יחזיק בביטוח בשביל שלכל מקרה שלא יהיה כל באי הבניין יהיו מכוסים.

 רולרבונדרול – כמו שציינו למעלה, אם צובעים קיר בסוג שונה מהצבע שהוא צבוע בו בלי למרוח בונדרול לפני כן, הצבע החדש יתקלף לכם לאחר תקופה קצרה. אנחנו ממש ממליצים לבדוק האם הצבעי מחליף את סוג הצבע, ואם כן לוודא שהוא אכן מורח בונדרול על קירות חדר המדרגות, ולא מורח אתכםמחייך

רולרלבן לא כמו סיד – הצבעי יכול לנסות לחסוך עליכם ולצבוע את קירות חדר המדרגות בצבע סיד כי הוא זול יותר. אי אפשר לנקות קיר שצבוע בסיד וכך עלול להיווצר מצב שבו תצטרכו צביעת חדר מדרגות נוספת אחרי כשנה כי הקיר מלוכלך. לכן, כדאי לכם לוודא שהצבעי משתמש בצבע אקרילי, גם אם הוא רוצה יותר כסף בעבור זה.

רולרהכנת חדר המדרגות לצביעה – צבעי מקצועי וטוב מכסה את משקופי הדלתות ואת ארונות החשמל שבחדר המדרגות לפני הצביעה, ובמהלך הצביעה מאט את הקצב בסמוך לאזורים האלה. צבעי חאפר עלול לצבוע הכול מהר, לא לכסות היטב את המשקופים והארונות, ולכלכך את הדלתות. ההמלצה שלנו היא ללוות אותו בדקות הראשונות של הצביעה ולראות שהוא אכן זהיר. 


מחיר צביעת חדר מדרגות

צביעת חדר מדרגות של בניין בן 3 קומות ובו 4 דירות בכל קומה, כולל צביעת מעקות, תעלה כ-4500-5000 ₪. בלי המעקות העבודה תעלה בין 3000 ל-3500 ₪. בקיצור – צביעת מדרגות תעלה כ-1500-2000 ₪ לכל קומה עם מעקות, וכ-1000-1500 ₪ לכל קומה בלי מעקות. בכללי, כמו שאמרנו, מחיר צביעת חדר המדרגות מושפע מהרבה גורמים ולכן גם ההערכה שהבאנו עשויה להשתנות בהתאם לגורמים השונים.


צבעים מומלצים

באתר מידרג תוכלו למצוא רשימה של צבעים מומלצים שייצבעו עבורכם את חדר המדרגות ויוסיפו צבע לכל כניסה לבית ולכל יציאה ממנו. הצבעים מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים – אחרי כל צביעה אנחנו מתקשרים ללקוח לקבל חוות דעת ודואגים שהדירוג של הצבעי יתעדכן בו ברגע באתר. 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק