מוקד טלפוני: 1-700-707-233

רעיונות לצביעת קיר בסלון

קיר בסלון יכול לשמש כקיר דומיננטי שעליו אפשר ליישם אפקטים בצבע כדי לגרום לחלל הסלון להיות אסתטי הרבה יותר. אספנו בשבילכם 8 רעיונות לצביעת קיר בסלון כדי שתוכלו לדעת מה האפשרויות שלכם ואיך עושים את זה נכון. הכינו את הרולר ובואו נצבע!


צביעה של קיר אחד בסלון יכול לייחד את הקיר, "לחמם" את החלל ולגרום לכל החדר להיראות מעוצב ומוגדר. בגלל הדומיננטיות הרבה של צבעי האפקטים, מומלץ לבחור רק קיר אחד בסלון ולצבוע אותו, כדי שישמש כקיר דומיננטי (קיר כוח) באפקט צבע שיתאים לשאר הקירות בחלל.

שימו לב: צביעה של קיר דומיננטי אחד באפקט צבע משנה מאוד את החלל ומאוד מומלץ לבדוק לפני הצביעה האם הצבע שאתם רוצים כלל מתאים לכם ולחלל בבית שלכם – בטמבוריות השונות אפשר לקבל דוגמיות לטקסטורה הנבחרת כדי לעשות בבית הרצה ראשונית.


רעיונות לצביעת קיר בסלון

ברשת קיימים אינסוף רעיונות לצביעת קיר סלון, אנחנו אספנו בשבילכם את המרכזיים שבהם:

אפקטים בצבע צבע סוויד – צבע סוויד יוצר אפקט חספוס עדין על הקיר בהשראת זמש.

איך צובעים: לפני היישום מוודאים שהקיר חלק, נקי ומוכן לצביעה. אם יש חורים שיש לאטום כדאי לעשות זאת עכשיו עם שפכטל. אחרי השפכטל כדאי לשייף את הקיר. לאחר מכן מנקים אותו מגיצים שעלולים להיות בו וצובעים בשכבה של צבע אקרילי (חשוב שהצבע הבסיס יהיה מאותה החברה של צבע האפקט. בתמונה למשל צבע הבסיס הוא "סופרקריל" של טמבור ומעליו אפקט הסוויד). לאחר מכן צובעים שכבה ראשונה של צבע הסוויד עם רולר "קצוץ שיער", ממתינים שעה-שעתיים לייבוש הצבע. צובעים את הקיר בשכבה שנייה, הפעם עם מברשת 3 אינץ' או 4 אינץ' באזור קטן יחסית ובתנועות איקס לאורך הקיר, בודקים מידי פעם מרחוק שעברתם על ה"חיבורים" בין האיקסים ושהקיר מכוסה כולו. אחרי שהקיר התייבש תוכלו לראות את האפקט במלואו, אז אל תדאגו אם הוא לא מופיע באופן מספיק בולט לפני התייבשות הצבע.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע קשמיר – יוצר אפקט יוקרתי דמוי קטיפה.

איך צובעים: את שלבי הבסיס יש לבצע כמו בתיאור הקודם. לאחר מכן צבעו את הקיר ב-2 שכבות בסיס של סופרקריל בגוון דומה לצבע הקשמיר שנבחר. לאחר ייבוש של שכבות הבסיס (כשעתיים) צבעו את הקיר בצבע הקשמיר עם מברשת 3 או 4 אינץ' בתנועות איקס, את הצבע מיישמים באזורים קרובים עד שעוברים על כל הקיר. כשהצבע עדיין רטוב, עבור על הקיר עם מאלג' פלסטיק (נראה כמו שפכטל מאוזן המיישר את השטח) עם קצוות מעוגלים בתנועות קלילות לכיוונים שונים, בתנועה שמזכירה תנועה של הווישרים ברכב.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע סטוקו – יוצר אפקט של שיש מוחלק במראה מבריק.

איך צובעים: מבצעים את תיקוני השפכטל כמו בסעיף הקודם. אך כאן, קודם כל צובעים בצבע מקשר, שמדביק יותר טוב את שכבת הצבע הבאה (כאן עדיף פריימר קוורץ). ממתינים לייבוש הפריימר בין שעתיים לשלוש, מורחים את הסטוקו בשכבה ראשונה על ידי מאלג' נירוסטה. לאחר השכבה הראשונה, ממתינים כ-12 שעות לייבוש. לאחר מכן מיישמים שכבה שנייה של הסטוקו עם מלאג' הנירוסטה בצורה של חיבור החלקים הנצבעים יחד (כמו חיבור של פלחי תפוז יחד). ממתינים הפעם רק 6 שעות לייבוש ולאחר מכן מיישמים שכבה שלישית, מהדקים ו"מגהצים" (לוחצים חזק עם המלאג') את הצבע לקיר כך שנוצרת שכבה שווה על פניו. אחרי שלושה ימים ניתן למרוח שכבת ווקס על הקיר שתצור את האפקט המבריק.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע יוטה – מראה של בד ג'ינס לקיר שלכם.

איך צובעים: מכינים את הקיר לצביעה, אם יש חורים סותמים אותם עם קלסימו או כל שפכטל אחר, משייפים ומנקים את הקיר. צובעים את הקיר בשכבת יסוד של צבע אקרילי בגוון צבע היוטה שבחרתם. אחרי שהקיר התייבש אפשר ליישם את צבע היוטה עם מברשת או רולר קצוץ שיער. כשהצבע עוד רטוב משתמשים במברשת ראש דשא ל"סירוק" הצבע, עושים זאת עם שכבה אחת לאורך, ממתינים לייבושה ומיישמים שכבה נוספת ומסרקים הפעם לרוחב.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע ווש – אפקט דמוי "שטיפה" לקיר שלכם. 
איך צובעים: מכינים את הקיר לצביעה כמו בסעיף הקודם. אם הקיר לא צבוע בצבע אקרילי צובעים את הקיר בצבע אקרילי בגוון שתרצו לקבל (הווש הוא חצי שקוף אז קחו זאת בחשבון). את אפקט הווש מיישמים בצורה ייחודים – לוקחים כפפת צבעים מיוחדת ואותה טובלים בצבע ומיישמים על הקיר בצורה מעגלית, ניתן לעשות זאת גם על ידי ספוג.

אפקטים בצבע צבע בטון - כשמו הוא, נותן לקיר שלכם אפקט של בטון מוגמר. 
איך צובעים: מכינים את הקיר לצביעה לפי השלבים בסעיפים הקודמים. צובעים את הקיר בצבע בסיס אקרילי וממתינים לייבוש. לאחר מכן מערבבים את צבע הבטון ומיישמים אותו על הקיר עם רולר (קצוץ שיער), ממתינים שעתיים לייבוש ומיישמים את השכבה השנייה. כשהקיר עוד רטוב עוברים עליו עם ספוג לח בצורה מעגלית או עם מברשת בתנועות איקס.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע סהרה – האפקט נראה כמו סופת חול עם נגיעות מטאליות.

איך צובעים: גם כאן, את הצבע מיישמים על גבי קיר שצבוע בצבע אקרילי כבסיס, בגוון דומה לצבע הסהרה שנבחר. מחכים לייבוש ולאחר מכן מיישמים את צבע הסהרה על הקיר עם מברשת בתנועות איקס. כדאי לעבוד כל פעם עם מקטע קטן וכשהקיר עוד רטוב תתחילו לעבד את הצבע על הקיר עם מברשת בכיוון אלכסוני קבוע.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע ספארי – נותן טקסטורה של אפקט "חולי" לקיר שמחמם את החלל.

איך צובעים: מכינים את הקיר כמו בסעיפים הקודמים. את הקיר צובעים בצבע אקרילי בגוון דומה לצבע הספארי שבחרתם. לאחר מכן עם מברשת של 3 או 4 אינץ' מיישמים את צבע הספארי על הקיר, זאת עושים בתנועות איקס עם כמות צבע קטנה יחסית על מנת לקבל שכבה ראשונה דקה. לאחר מכן לוקחים מברשת צבע יבשה ו"מפזרים" את הצבע על הקיר בצורה אלכסונית.

 רעיונות לצביעת קיר בסלון

אפקטים בצבעצבע מגנטי – את הצבע המגנטי בדרך כלל מיישמים בחדרי ילדים או מטבחים בגלל אפשרות הדבקת הודעות עליו בעזרת מגנטים. אם יש לכם סלון המשלב פינת אוכל תוכלו לבחור בצבע מגנטי לחלק מהקיר.למרות המגנטיות של הצבע הוא לא מסוכן ומבוסס מים.

איך צובעים: את הצבע המגנטי מיישמים על קיר נקי וחלק ומוכן לצביעה. צובעים את הקיר בצבע אקרילי, לאחר מכן מערבבים את הצבע כדי שלא יהיו בו גושים. צובעים שכבה ראשונה ברולר ספוג מיני - חשוב שהשכבות יהיו עבות יחסית. מומלץ ליישם לפחות 3-4 שכבות ולאחר מכן להחליק את הקיר עם שפכטל נירוסטה.


צביעת קיר בסלון – כמה זה עולה?

בעלי המקצוע המדורגים באתר מדווחים כי המחיר לצביעת קיר סלון אחד (בגודל סטנדרטי של 3X4) עם אפקט מיוחד עומד על 1,000-1,200 שקלים כולל הצבע עצמו והתיקונים.

המחיר המוצג אולי נשמע מחיר גבוה לצביעה של קיר בודד רק באפקט אחד ובטח גורם לכם לחשוב שכדאי לעשות את העבודה בעצמכם, אבל קחו בחשבון שאין מדובר בעבודה פשוטה כלל – בצביעה של קיר דומיננטי אחד קיימים המון אספקטים שיש לקחת בחשבון בזמן הצביעה החל מזמן ההמתנה בין שכבה לשכבה, תנועות יישום הצבע שיש להקפיד עליהן על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר ועד לפינישים בקצוות כדי שהצבע לא יפגע בתקרה. במקרה והחלטתם ליישם את הצבע בעצמכם מאוד חשוב לקרוא את ההוראות על תווית הצבע.


צבעים מומלצים לצביעת קיר בסלון

כמו שכבר ציינו, לאפקטים בצבע יש טכניקות מיוחדות ליישום ולכן מאוד חשוב להקפיד על דרך הצביעה של כל אפקט ואפקט. אם יש לכם 2 ידיים שמאליות או אין לכם כוחות להפשיל שרוולים, אספנו לכם רשימה של צבעים המדורגים ביותר באתר בתחום של אפקטים בצבע.


שאלות נפוצות לדף זה

איך צובעים קיר בסלון? צירפנו תשובה בוידיאו

התשובה רלוונטית לצביעה של כל קירות הבית.

קודם כל מפנים כל דבר הקרוב לקיר או תלוי על הקיר. מכסים את הריהוט בנילון ומכסים את הרצפה. לאחר מכן עוטפים את השקעים בנייר דבק ומוציאים את המסמרים מהקירות. לאחר מכן מחליקים את הקיר עם שפכטל. מחכים לייבוש של השפכטל ולאחר מכן משייפים את האזורים עם השפכטל עם נייר לטש. במצב כזה הקיר מוכן ליישום של שכבת הבסיס לאפקט בצבע שבחרתם.

איך צובעים אפקט קשמיר? צירפנו תשובה בוידיאו

אפקט הקשמיר הוא בעל מראה ייחודי ודקורטיבי.

ליישום האפקט בודקים שהקיר נקי מאבק ושטוח. עושים שכבת שפכטל אם צריך, לוקחים צבע ייסוד וממתינים לייבוש, לאחר מכן צובעים בצבע אקרילי בגוון הדומה ביותר לצבע הקשמיר שבחרתם. ממתינים לייבוש הצבע ולאחר מכן לוקחים מברשת של 3 או 4 אינץ' וטובלים אותה בצבע ומיישמים על הקיר עם המברשת בצורת איקס בקטעים. ממתינים מספר דקות ולאחר מכן לוקחים מלאג' מפלסטיק ומורחים איתו ימינה ושמאלה עד שמקבלים את האפקט במלואו. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק