מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צביעת תקרה

חושבים איך לנצח את כוח המשיכה ולצבוע תקרה? תוהים באיזה סוג צבע נכון לצבוע אותה? וכמה יעלה להזמין צבעי לצביעת תקרה בלבד? כתבנו לכם מאמר עם התשובות לכל השאלות האלה וגם הוספנו כל מה שאתם צריכים לדעת על צביעת תקרה, כדי שהתקרה שלכם תיראה לא פחות ממושלמת.

 צביעת תקרה

 


למה צריך צביעת תקרה?

תקרה לא נוטה להתלכלך ממגע ידיים של ילדים ואין חפצים שנוגעים בה ומלכלכים אותה, ולכן עקרונית, צובעים את התקרה בתדירות נמוכה יחסית לצביעת קירות. נהוג לצבוע תקרה כל 7 עד 10 שנים בערך, לעומת קירות שאותם צובעים כל 4 שנים בערך. אתם בטח שואלים – אם התקרה לא מתלכלכת, למה בכלל לצבוע אותה? ובכן חשוב לצבוע אותה מכיוון שלאורך הזמן צבע התקרה יבלוט לעומת צבע הקיר החדש שמתחתיה. אחרי שהקיר עבר צביעות חוזרות ונשנות יורגש ההבדל בין הקיר הצבוע לתקרה המוזנחת.


צביעת תקרה – לפני שמתחילים

אם החלטתם לצבוע את התקרה, תתכוננו לגשם של צבע! סתם, לא גשם, אבל מדובר בעסק שדי מלכלך והתקרה כנראה תטפטף קצת, לכן מומלץ לצבוע את התקרה כאשר החדר כמה שיותר ריק. אולי תעדיפו לנצל מעבר לדירה חדשה ולצבוע את התקרה כשהרהיטים עוד לא נמצאים בה. אם החלטתם לצבוע את התקרה והבית מלא בדברים – הזיזו את כל הרהיטים למקום אחד וכסו אותם היטב.

אנחנו ממש ממליצים לצבוע את התקרה באותה הזדמנות כשצובעים קירות. למה? כשצובעים תקרה הקירות מתלכלכים בקלות, ולכן אם צובעים רק תקרה חשוב לכסות את הקירות היטב, וזו מלאכה שלוקחת זמן. אם צובעים כבר הכול, פשוט מתחילים מצביעת התקרה ואז עוברים לקירות וכך אין צורך בכיסוי הקירות. כשנצבע את הקירות אחרי התקרה זה יעלים את כל הכתמים שנזלו ממנה.


הצבע המומלץ לצביעת תקרה

יש שני סוגי צבעים שהצבעים נוהגים להשתמש בהם – צבע שמבוסס על סיד שנחשב יחסית "נושם", וצבע אקרילי שנחשב רחיץ (שאפשר לשטוף אותו במים ולנקות אותו מלכלוך). מומלץ לעשות  צביעת תקרה בצבע סיד מכיוון שהחום בבית עולה  – וצבע נושם סופג מינימום לחות. את הקירות אנחנו ממליצים לצבוע בצבע אקרילי מכיוון שמצד אחד הלחות פחות מגיעה אליהם, ומצד שני הם מתלכלכים. צבע רחיץ הוא הפתרון המושלם בשביל קיר שצריך לנקות.

ועדיין חשוב שתדעו שצבעים אחרים טוענים שכמות הסיד בסוגי צבע המבוססים על סיד (כמו פוליסיד של טמבור, היפרסיד של נירלט או סופר סיד של יעקבי) אינה מספקת, ובעצם סוגי הצבע האלה מורכבים בעיקר מצבע אקרילי לא איכותי. לכן הם יעדיפו לצבוע גם את התקרה בצבע אקרילי, שאיכותי יותר לדעתם, ולטענתם הוא גם "נושם" מספיק ויכול להתמודד עם הלחות. אז מה עדיף? מדובר בוויכוח נצחי שאין בו מנצח עדיין, אך נעדכן רק שמהבדיקות שאנחנו עשינו הדעה הרווחת היא שצבעי הסיד הם המתאימים ביותר לתקרה.

 צבע אקרילי

סוג הצבע – ממה להיזהר?

חשוב מאוד לדעת באיזה סוג צבע התקרה שלכם צבועה כרגע. מדוע? כי צריך לצבוע תקרה (או קיר) באותו סוג הצבע שהיא נצבעה בפעם האחרונה. אם התקרה נצבעה בצבע אקרילי, יש לצבוע אותה באקרילי ואם היא נצבעה בסיד יש לצבוע אותה שוב בסיד. אם רוצים לשנות סוג צבע (לצבוע סיד על אקרילי או להפך) יש למרוח קודם שכבת בונדרול (מעין חומר שעוזר לצבע להידבק היטב לקיר). זה חשוב מאוד! צביעה בסוג צבע אחד על סוג צבע אחר היא טעות נפוצה, ובמקרה כזה, אחרי כמה שבועות הצבע יתקלף ותצטרכו לקרוא לצבעי שיתקן זאת.

  איך תדעו אם התקרה שלכם צבועה בצבע סיד או אקרילי? תעבירו יד על הקיר/תקרה, אם היד מעט מתלכלכת מצבע, מדובר בצבע סיד, אם היא לא מתלכלכת, מדובר בצבע אקרילי.


צביעת תקרת חדר אמבטיה

שימו לב שצביעת תקרה או קירות בחדר האמבטיה הוא סיפור שונה לגמרי. אמבטיה צובעים בצבע מיוחד – "אקרינול" של חברת טמבור או "נירלט לאמבט" של, ניחשתם נכון, חברת "נירלט". מדובר בצבעים אקריליים שמעורבבים עם נוגדי פטריות ועובש. רוצים לקרוא עוד על  צביעת חדר אמבטיה? לחצו על הקישור.


טיפים לצביעת תקרה

הגוון המומלץ לצביעת תקרה

אנחנו ממליצים לעשות צביעת תקרה בצבע לבן. אם גוון הקירות בהיר, אפשר לצבוע גם את התקרה באותו הגוון של הקירות. אבל – כנראה הקירות שלכם צבועים בצבע אקרילי (זוכרים?!), ואם תרצו להתאים את גוון התקרה לזה של הקיר, כדאי לכם לצבוע גם את התקרה בצבע אקרילי. מדוע? פשוט כי קשה להתאים את גוון צבע הסיד לגוון הצבע האקרילי, גם אותו הגוון בדיוק ייראה שונה אם לא מדובר באותו סוג הצבע. עוד מידע על בחירת גוון הצבע שמתאים לבית שלכם בסרטון הבא:

מספר שכבות לצביעת תקרה

את התקרה נכון לצבוע בשתי שכבות, ויש אפילו שמצליחים להגיע לגוון שרצו בשכבה אחת. בכל מקרה – חשוב מאוד להמתין כשעה-שעתיים בין שכבה לשכבה עד שהצבע מתייבש מכיוון שעם ההתייבשות, הצבע הופך בהיר יותר. לכן צבעו שכבה אחת, המתינו לפחות שעתיים ואז רק תחליטו אם אתם צריכים בכלל שכבה שנייה.

איך מצילים את גופי התאורה מצביעת התקרה?

את גופי התאורה פשוט נכסה בניילון ונצבע בזהירות מסביב. מי שבדיוק עובר דירה וגם מחליף גופי תאורה, אנחנו ממליצים לו לשים "פנדל" – גוף תאורה ממש פשוט רק לצורך האור. מתקינים את גוף התאורה החדש אחרי סיום הצביעה. שימו לב שלפי חוק כל תהליך ההסרה וההתקנה של גופי התאורה חייב להיעשות בידי חשמלאי מוסמך בלבד.


כמה דליי צבע צריך לקנות? ומה המחיר?

צבע לרכב  צביעת תקרה בצבע שמבוסס על סיד – לכל 10 מ"ר של תקרה צריך כ-2 ליטר פוליסיד של טמבור, היפרסיד של נירלט או סופר סיד של יעקבי.

צבע לרכב  צביעת תקרה בצבע אקרילי – עם הצבע האקרילי של טמבור, סופרקריל, תצטרכו ליטר צבע לכל 10 מ"ר. כל ליטר של הצבע האקרילי של נירלט, נירוקריל אקסטרה, יכסה לכם כ-13 מ"ר, ואילו הסופר גארד של יעקבי הוא החסכוני ביותר – כל ליטר ממנו יכסה לכם 15 מ"ר.

צבע לרכב  מחיר סוגי הצבע לצביעת תקרה – צבעי הסיד זולים יותר מהצבעים האקריליים. 18 ליטר של צבע אקרילי עולה כ-300 ₪ בממוצע לעומת 18 ליטר של צבע סיד שמחירו כ-130 ₪ בממוצע. בגלל שהצבע האקרילי מכסה פי 2 שטח לכל ליטר, אין הבדל מבחינת עלות צביעת התקרה, בין בחרתם בצבע סיד ובין בחרתם בצבע אקרילי.


האם צביעת התקרה שונה מצביעת קיר?

מלבד אלמנט הגובה, עושים את צביעת התקרה בדיוק כפי שצובעים קיר רגיל. אז הכינו מקל מטאטא וסולם קטן והצטרפו אלינו צעד-צעד לשלבי צביעת התקרה:

1. מפנים את כל הריהוט שבחדר לנקודה אחת ומכסים אותו היטב. אם אתם צובעים רק את התקרה, אנחנו ממליצים לכסות את הקירות בקפדנות – להדביק מסקנטייפ ברווח שבין התקרה לקירות, ואפילו אפשר להדביק מתחת למסקנטייפ עיתונים או ניילון, למקרה שהצבע ייזל מהתקרה.

2. מגרדים בשפכטל את החלקים המתקלפים וממלאים את הרווחים בחומר למילוי חורים.

3. צביעה – שלב א'. מתחילים בצביעת התקרה עם רולר אחרי שחיברנו אותו למקל של מטאטא. איך עושים זאת? אל דאגה – רוב הרולרים חלולים בקצה הידית בדיוק בשביל המטרה הזאת, כך שחיבור המקל אליהם הוא קל בצורה מפתיעה. בשלב הזה אנחנו נמנעים מלהתקרב בצביעה לקצוות התקרה.

4. צביעה – שלב ב'. בשלב הזה עולים על הסולם ועוברים על קצוות התקרה בעדינות עם מברשת.

5. מחכים כשעתיים עד שהצבע יתייבש ומחליטים אם לצבוע שכבה נוספת.

 צביעת תקרה ברולר

 


האם אפשר לצבוע תקרה לבד?

כן בוודאי. אפשר לעשות צביעת תקרה באופן עצמאי עם ההוראות שכתבנו פה מעל. אך תקרה עם רטיבות חמורה, כזאת שכבר בצבע צהוב, מצריכה עבודה רצינית של בעל מקצוע. אם מדובר בקצת עבודת שפכטל וצביעה, מדובר במלאכה אפשרית בהחלט.

חשוב לנו להזכיר גם שצביעת תקרה זה מאמץ פיזי לא פשוט. הצביעה כרוכה בהרמת הידיים למעלה ולכן מצריכה שרירי כתפיים וידיים חזקים. אנחנו ממליצים לקחת את זה כשיקול לפני שמחליטים אם לצבוע תקרה לבד.


מחיר צביעת תקרה

מחיר צביעת תקרה בלבד (בלי קירות) בידי צבעי מקצועי בחדר בגודל סטנדרטי (כ-10 מ"ר) הוא כ-600 ₪ במקרה של תיקוני שפכטל מעטים בלבד. ובמקרה של הרבה תיקוני שפכטל או רטיבויות המחיר יעלה ועשוי לעבור גם את ה-1000 ₪ לצביעת תקרה.

ומה המחיר אם צביעת התקרה היא כחלק מצביעה כוללת של קירות הבית?

כמות חדרים/ חדר בדירה

 מחיר לא כולל צביעת תקרה

מחיר כולל צביעת תקרה

מטבח

700-900 ש"ח

805-1035 ש"ח

חדר אחד

700-1000 ש"ח

1,000-1,500 ש"ח

דירת שני חדרים

1,600-2,500 ש"ח

2,500-3,000 ש"ח

דירת שלושה חדרים

3,000-3,500 ש"ח

4,000-4,500 ש"ח

דירת ארבעה חדרים

4,000-4,500 ש"ח

5,000-6,000 ש"ח

דירת חמישה חדרים

4,500-5,500 ש"ח

6,000-7,000 ש"ח

 

צבעים מומלצים במידרג

בא לכם שצבעי אלוף יעשה לכם צביעת תקרה? באתר מידרג יש מאות צבעים מומלצים שמדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר שהתקרה נצבעה, אנחנו מתקשרים ללקוחות בשביל לקבל מהם חוות דעת אמיתית ואמינה על הצבעי. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

האם נכון לעשות צביעת תקרה בסיד?

רוב הצבעים יאמרו לכם שכן. הצבעים שמבוססים על סיד (פוליסיד של חברת טמבור, סופר סיד של חברת יעקבי והיפרסיד של נירלט) נחשבים לצבעים נושמים ולכן הם מתאימים לתקרה אליה עולה כל החום שבבית. עם זאת, יש צבעים שיטענו שהצבעים שיש היום שמבוססים על סיד הם באיכות נמוכה ובפועל לא מכילים מספיק סיד אלא בעיקר צבע אקרילי לא איכותי. אלה יטענו שעדיף כבר לצבוע את התקרה באותו סוג הצבע שצובעים קירות - צבע אקרילי, צבע רחיץ שאפשר לשטוף אותו במים. 

מה מחיר צביעת תקרה?

תלוי אם בתקרה יש רטיבות ומה מידת הרטיבות. עקרונית, צביעת תקרה בלבד בחדר סטנדרטי (כ-10 מ"ר) בלי עבודות שפכטל מורכבות עולה כ-600 ש"ח. אם יש רטיבות רצינית שצבעה צהוב, המחיר יעלה ויכול לעבור גם את ה-1000 ש"ח.

איך עושים צביעת תקרה במקלחת?

את תקרת חדר האמבטיה צובעים בצבע מיוחד שנקרא אקרינול. מדובר בצבע שמכיל כבר נוגדי עובש ופטריות ומתאים בדיוק לחדר אמבטיה שהלחות בו גבוהה מאוד ומאיימת ליצור עובש בתקרה בכל רגע.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק