מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צביעת חדר אמבטיה

יש אנשים שהמשפט "עשה זאת בעצמך" גורם להם לשלוף ישר את הסרבל מהארון ולהתחיל במלאכה, ויש את כל השאר, שחוששים או מתעצלים לבצע את העבודה בעצמם ויעדיפו לקרוא למקצוען. כאן תמצאו את המענה הראוי לשני סוגי הטיפוסים – מדריך לצביעת חדר אמבטיה בשיטת "עשה זאת בעצמך" ורשימה של צבעים המתמחים בצביעת חדרי אמבטיה.


צביעת חדר אמבטיה שונה מ צביעת שאר קירות הבית. חדר האמבטיה הוא החדר עם כמות הלחות הגבוהה ביותר בבית, והוא נחשף לשינויי אקלים תדירים. על כן כל החומרים ממנו הוא בנוי – חיפוי הקירות, הריצוף והכלים הסניטריים כולם עשויים מחומרי גלם שעמידים לתנאים המיוחדים הללו. בהתאם לכך, גם צבע הקירות צריך להיות מותאם לרמות לחות גבוהות.

 צביעת אמבטיה

 


למה לצבוע חדר אמבטיה?

לצביעת חדר אמבטיה קיימות מספר סיבות:

:: חידוש חדר האמבטיה – הצבעים בחדר האמבטיה כבר לא באופנה ואתם רוצים לחדש אותו. ‏

:: עובש בחדר האמבטיה – עובש מופיע בתנאי לחות גבוהים כמו חדרי אמבטיה או  חדרים לא מאווררים אחרים. אם אתם רואים על התקרה או הקירות נקודות שחורות, כנראה שהעובש הגיע לבקר גם אתכם. במקרה שכזה אין מנוס מלבצע טיפול נוגד עובש ולצבוע מחדש את חדר האמבטיה. ‏

:: התקלפות הקירות בחדר האמבטיה – לפעמים הלחות בחדר האמבטיה לא גורמת  לעובש אלא דווקא להתקלפות הקיר. במקרה כזה צריך להוריד את שכבות הטיח המתקלפות ולצבע מחדש את חדר האמבטיה. ‏


למה לבחור בצבעי מקצועי לצביעת חדר אמבטיה?

אתם בטח אומרים לעצמכם שצביעת אמבטיה זה שטויות, מדובר בשטח קטן מאוד ואין סיבה לקרוא לבעל מקצוע. טעות בידיכם – צבעי מקצועי יגיע, יבדוק את סוג הצבע איתו יש לצבוע את חדר האמבטיה (למשל, אם חדר האמבטיה צבוע בצבע אקרילי אין טעם לצבוע אותו בסיד, הצבע ירד אחרי כמה מקלחות חמות), יבצע את ניקיון העובש והטיח המתקלף (עבודה שלא נעים לבצע, בואו נודה), יגיע למקומות שקשה להגיע, יצבע בכמות הצבע המדויקת (למשל, כמות צבע לא מדוללת יכולה לגרום לספיגת אדים וקילוף מהיר של הקיר) והכי חשוב – ברמה אסתטית גבוהה.
 

 צביעת חדר אמבטיה

מחירי צביעת חדר אמבטיה

המחירים של עבודות הצבע כמובן משתנות לפי גודל חדר האמבטיה ושטח הקירות שיש לצבוע.

צביעת חדר אמבטיה בגודל ממוצע של 5 מ"ר (כולל תיקוני טיח, צבע וצביעת תקרה) תעלה בין 800-1,200 ₪. אם החלטתם לצבוע את חדר האמבטיה מסיבה אסתטית ללא שום תיקוני עובש, התייחסו למחיר הנמוך בטווח. במידה וקיימים הרבה תיקונים שיש לבצע בחדר האמבטיה התייחסו למחיר הגבוה בטווח.


איך צובעים חדר אמבטיה? – עשה זאת בעצמך:

1. קודם כל הורידו את חלקי הטיח הרופפים מהקיר עם שפכטל. אתם חייבים להסיר לחלוטין כל שרידי צבע או טיח שיש עליהם שאריות עובש ופטריות וזאת על מנת שהקיר לא יפתח פטריות ועובש בשנית.

2. אחרי שהורדתם את שאריות הצבע והטיח קחו מטלית, מים ואקונומיקה (ביחס של 1:5) שפשו היטב את הקיר עליו גדל העובש. שטפו שוב את הקיר במטלית ללא אקונומיקה כדי לא לפגוע בשכבת הצבע שבה תצבעו אחר כך את הקיר. אפשר, ואף רצוי, להשתמש ב "פונגיצ'ק" שהינה תמיסת חיטוי נוגדת עובש הפועלת באופן מידי. את הבקבוקון, המגיע בכמות של 100 מ"ל יש לערבב עם 55 ליטר מים.

שימו לב: העבודה עם שני החומרים הללו מסוכנת ואין לעשות אותה ללא כפפות ומשקפי מגן.

3. לאחר שהמתנתם לייבוש הקיר, בצעו תיקוני שפכטל (כזה המיועד לחדרים רטובים).

4. בצביעת חדר האמבטיה יש להקפיד על צביעת בשכבת קישור (שכבת זו חשובה כדי שהצבע הקבוע ישמור על עמידות לאורך זמן) על הקיר שאותו אתם רוצים לצבוע. למשל "בונדרול" של טמבור הוא צבע מקשר.

 


את הקיר תוכלו לצבוע באחד משני סוגי הצבעים המותאמים לצביעת חדר האמבטיה:

:: צבע אקרילי לצביעה חיצונית (כמו "סופרקריל") שאף ניתן לערבב אותו עם נוגד  פטריות ועובש או צבע שמראש מגיע עם נוגד פטריות כמו "אקרינול" או "נירלט לאמבט".

:: צבע ידידותי לסביבה המונע עיבוי: הצבעים הללו (של חברת KEFA למשל)  יוצרים שכבת ציפוי עבה ועובדים על פי שיטת ייבוש המהיר של המשטח ובכך מונעים מהפטריות להיווצר. אם מעניין אתכם איך זה עובד, נרחיב כי בצביעה נוצרת שכבה עם יכולת נשימה הקולטת את אדי המים וגם פולטת אותם במהירות וכך הקיר נותר יבש. מלבד היתרון בצביעה של צבעים ידידותיים לסביבה, יעילות הציפוי אינה נפגעת עם הזמן, זאת בניגוד לנוגדי הפטריות הקיימים בצבע הרגיל ומתכלים עם הזמן.

חשוב לזכור שלא משנה באיזה צבע בחרתם לצבוע את קירות חדר האמבטיה שלכם, תמיד כדאי לאוורר את החדר.


איך להימנע מחאפרים בצביעת חדר אמבטיה?

כפי שניתן לראות תהליך הצביעה יכול להיות מסובך, ארוך ולא נעים. אם אתם בעלי ידיים שמאליות או אלרגיים לאקונומיקה כדאי שתקראו לשירותי צבעי מיומן כדי לבצע את צביעת חדר האמבטיה שלכם.

כשהצַבָּעִי צובע את חדר האמבטיה שלכם, כדאי לוודא שהוא אכן עובד על פי שיטת העבודה שתיארנו ומשתמש בצבעים המתאימים לחדר האמבטיה. צבעי מהאתר סיפר: "אני נתקל בבעלי מקצוע לא מקצועיים שמשתמים בצבעים שלא מתאימים לחדר האמבטיה, מדללים את הצבעים הקיימים אצלם מבעוד מועד ולא מכינים את הקירות לצביעה בצורה טובה". לכן חשוב, כשאתם מזמינים בעל מקצוע לצביעת חדר האמבטיה לשוחח איתו מעט, להבין מה הם שלבי העבודה שיבוצעו ולראות שקופסאות הצבע הן חדשות וכי הוא פותח אותן לנגד עיניכם.

כדי שלא תלכו רחוק בחיפושיכם אחר בעל מקצוע אמין, אספנו לכם את רשימה שלצבעי חדר אמבטיה המדורגים ביותר באתר.

איך תוכלו לזהות צבעים חאפרים?

שאלות נפוצות לדף זה

למה צובעים חדר אמבטיה?

אנחנו צובעים את חדר האמבטיה מכמה סיבות: 


:: כשאתם רוצים לחדש – הצבעים בחדר האמבטיה כבר לא באופנה ואתם רוצים לחדש אותו. ‏ 


:: כשיש עובש – עובש מופיע בתנאי לחות גבוהים כמו חדרי אמבטיה או חדרים לא מאווררים אחרים. אם אתם רואים על התקרה או הקירות נקודות שחורות, כנראה שהעובש הגיע לבקר גם אתכם. במקרה שכזה אין מנוס מלבצע טיפול נוגד עובש ולצבוע מחדש את חדר האמבטיה. ‏ 


:: התקלפות הקירות – לפעמים הלחות בחדר האמבטיה לא גורמת לעובש (או לא רק לעובש) אלא להתקלפות הקיר. במקרה כזה צריך להוריד את שכבות הטיח המתקלפות ולצבע מחדש את חדר האמבטיה. ‏

מה המחיר של צביעת חדר אמבטיה?

מחירי צביעת האמבטיה כמובן משתנים מאבטיה לאמבטיה כתלות בגודלה. אבל אם ניקח מקרה לדוגמא: צביעת חדר אמבטיה בגודל ממוצע של 5 מ"ר (כולל תיקוני טיח, צבע וצביעת תקרה) תעלה בין 800-1,200 ₪. אם החלטתם לצבוע את חדר האמבטיה מסיבה אסתטית ללא שום תיקוני עובש, התייחסו למחיר הנמוך בטווח. במידה וקיימים הרבה תיקונים שיש לבצע בחדר האמבטיה התייחסו למחיר הגבוה בטווח.

איך אפשר לצבוע חדר אמבטיה בעצמי?

1. הורידו את חלקי הטיח הרופפים מהקיר עם שפכטל. אתם חייבים להסיר לחלוטין כל שרידי צבע או טיח שיש עליהם שאריות עובש ופטריות וזאת על מנת שהקיר לא יפתח פטריות ועובש בשנית.

 
2. אחרי שהורדתם את שאריות הצבע והטיח קחו מטלית, מים ואקונומיקה ותשפשו היטב את הקיר עליו גדל העובש. שטפו שוב את הקיר במטלית ללא אקונומיקה כדי לא לפגוע בשכבת הצבע שבה תצבעו אחר כך את הקיר. אפשר, ואף רצוי, להשתמש ב "פונגיצ'ק" שהינה תמיסת חיטוי נוגדת עובש הפועלת באופן מידי. את הבקבוקון, המגיע בכמות של 100 מ"ל יש לערבב עם 55 ליטר מים. 
העבודה עם שני החומרים הללו מסוכנת ואין לעשות אותה ללא כפפות ומשקפי מגן. 


3. לאחר שהמתנתם לייבוש הקיר, בצעו תיקוני שפכטל (כזה המיועד לחדרים רטובים). 


4. בצביעת חדר האמבטיה יש להקפיד על צביעת בשכבת קישור (שכבת זו חשובה כדי שהצבע הקבוע ישמור על עמידות לאורך זמן) על הקיר שאותו אתם רוצים לצבוע. למשל "בונדרול" של טמבור הוא צבע מקשר. 


5. והשלב האחרון: צבעו את הקיר עם רולר. אבל לפני כן יש להחליט, עם איזה צבע לצבוע?

למה לבחור בצבעי מקצוע לצביעת חדר האמבטיה?

תהליך הצביעה הוא ארוך, מסובך ולא נעים. צריך לצבוע בגבוה ולנקות את החדר משאריות העובש על ידי שימוש באקונומיקה. לכן כדאי שתעזרו בשירותי צבעי מיומן כדי לבצע את צביעת חדר האמבטיה.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק