מוקד טלפוני: 1-700-707-233

צביעת דירה - הכנת הבית לצביעה

השלב הראשון בצביעת הדירה, הוא הכנת הבית לצביעה. שלבי ההכנה לצביעה כוללים לא רק את כיסוי הרהיטים ופריסת העיתונים שכולנו מכירים, אלא גם הכנה של קירות הבית לקבל את הצבע החדש והרענן כך שיחזיק שנים ארוכות. אז איך עושים זה? התשובות בטיפ!


הכנת הבית לצביעה – כל השלבים מא' ועד ת'

שלב ההכנה של הבית או הדירה לצביעה, הוא אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך העבודה, מכיוון שתהיה לו השפעה על המראה הסופי של הבית הצבוע, גם בעוד שנים. הכנה נכונה של הבית תאפשר צביעה קלה ונוחה, ספיגה טובה של הצבע בקיר וגם מינימום ניקיון בסופה. אז איך עושים את זה נכון? הכנו לכם מדריך להכנת הבית לצביעה – שלב אחרי שלב.

שלב 1: הכנת הבית לצביעה - הורדת כל האלמנטים התלויים

בהנחה שאתם צובעים בית מלא, כלומר בית מרוהט שגרים בו, ההכנה שתידרשו לה שונה לחלוטין מבית ריק ומוקפדת הרבה יותר. כמעט בכל בית תלויות תמונות, מזכרות, ציורים, טלוויזיה ועוד שלל חפצים שמעטרים את הקירות שלו. לכן, בשלב הראשון נעבור ונוריד את כל מה שתלוי על הקיר בכל החדרים המיועדים לצביעה.

החלק השני בשלב זה, הוא הורדת כל הברגים, המסמרים והדיבלים שעליהם היו תלויים האלמנטים האלו – כדי שלא נמצא את עצמנו מנסים לצבוע את הקיר מסביב למסמר.

שלב 2: הכנת הבית לצביעה - הורדת נקודות חשמל ישנות והתקנת חדשות

בכדי שצביעת הבית או הדירה שלנו תהיה יסודית באמת, כדאי לעבור ברחבי הבית ולהוריד או לכסות את כל השקעים. כמובן שמדובר רק בכיסוי הפלסטיק, ויש לעשות זאת בזהירות מרבית!

נקודה חשובה נוספת בשלב זה, לפני הצביעה, היא לנסות ולחשוב קדימה – אם יש נקודות חשמל חדשות שנרצה להתקין או נקודות חשמל שנרצה להזיז בבית? זה הזמן! כדי שלא נמצא את עצמו לאחר כמה שבועות, קודחים בקיר החדש, הצבוע והיפה על מנת להתקין נקודות חשמל.

שלב 3: הכנת הבית לצביעה - תיקון סדקים וקילופים בקיר

בכל בית שהוא לא יד ראשונה מקבלן, תמצאו סדק או קילוף כלשהו. ביומיום, הסדקים והקילופים האלו אולי מציקים לנו קצת בעין, אבל באופן כללי זה לא נחשב לסיפור גדול – הבעיה היא שבזמן צביעת הבית, ללא הכנה יסודית, כל קילוף או סדק יהרסו את הצבע בעתיד ופשוט יחזרו על עצמם שוב.

לכן, נדרש טיפול והכנה של קירות הבית – כולל הסדקים, הקילופים והעובש (במידה ויש) שעליהם. אז איך מכינים את קירות הבית לצביעה ואיך מתמודדים עם כל אחד מהנגעים?

טיפול בקיר מתקלף: ראשית, יש לקלף לגמרי את כל הקילופים שתמצאו ברחבי הבית, ואז לצבוע אותם בצבע קושר, כמו בונדרול. הבונדרול יגביר את יכול הצבע 'להידבק' לקיר וימנע מהקילוף לחזור.

תיקון קיר מתקלף - בונדרול

טיפול בסדקים בקירות: בשלב הראשון, יש לפתוח את הסדק, למלא אותו בחומר מיוחד בשם קליסמו, ומספר שכבות של מלט לבן. במידה ומדובר בסדק שחוזר על עצמו או סדק גדול במיוחד, אפשר גם למרוח עליו חומר אקרילי גמיש שיעזור לצבע על הקיר להתרחב מבלי ליצור סדק בשנית. כדי שהקיר שלנו יהיה חלק ויפה, כדאי לבצע שפכטל לחורים בקירות ולפינות, לשייף את הקיר וליישר אותו.

טיפול בסדקים בקירות: במידה ויש בקירות הבית בעיה חמורה של עובש או רטיבות, יש לטפל בה ביסודיות מול אנשי מקצוע בתחום האיטום. לפני הצביעה. אם יש לכם מעט עובש שהצטבר מלחות קלה – תוכלו להשתמש בסקוצ', כפפות ואקונומיקה ולהסיר אותו לפני תהליך הצביעה. לאחר מכן, תוכלו לצבוע את הקיר בצבע אקרילי בשם אקרינול המגן על הקיר מפני רטיבות ועובש.

 טיפול בעובש בקיר

טיפול בעובש בקיר לפני צביעה - אקרינול

שלב 4: הכנת הבית לצביעה - הזזת כל הרהיטים למרכז וכיסוי בניילון

אם עדיין נותר בכם מעט כוח אחרי כל השלבים האחרים, עכשיו נעשה הכל כדי לצמצם את עבודת הניקיון שלאחר הצביעה. נזיז את כל הרהיטים שנותרו למרכז הבית, ונכסה בניילונים ועיתונים כל פיסת ריצוף אפשרית כדי שלא תתלכלך בצבע.

 הכנת הבית לצביעה

הגענו לשלב צביעת הבית! יש המון טיפים לצביעת דירה, אבל טיפ חשוב במיוחד שהרבה פעמים צבעים חובבים נוטים לשכוח הוא שקודם כל מתחילים מצביעת התקרה ורק לאחר מכן עוברים לצביעת הקירות, אחרת, טיפות ורסיסים מצביעת התקרה 'יקשטו' את קירות הבית.

טיפ נוסף לגבי צביעת בתים שנוגע ללא מעט מתושבי הארץ, הוא מגורים ליד הים – כשהבית או הדירה נמצאים באזור שנוטה ללחות, הוא ידרוש יותר שכבות של צבע מכיוון שקשה יותר לצבע להיספג היטב בקיר לח.

בכל מקרה, כדי לקבל תוצאה איכותית של צבע שיאריך שנים – עדיף לפנות לצבעי מקצועי, שקיבלתם עליו המלצות ואפילו כזה שראיתם את התוצאות. איפה מוצאים צבעים כאלו? בפסקה הבאה 


צבעים מומלצים

לצבוע את הבית כל אחד יכול, אבל כדי לצבוע את הבית בצורה מקצועית שתחזיק מעמד לאורך שנים ותיראה כמו חדשה – כדאי לפנות לצבעי מנוסה ומומלץ. כאן תמצאו רשימה של צבעים מומלצים, לפי מאות חוות דעת של לקוחות קודמים וגם גלריות של עבודות הצבע שלהם. ההמלצות מתקבלות בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שביצעו צביעת דירה או בית עם הצבעים שברשימה.

איך תמנעו מצבעים חאפרים?

רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון השיפוצים של מידרג


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק