מוקד טלפוני: 1-700-707-233

קלפה למטבח

קלפה למטבח הפכה להיות הדבר החם בעולם המטבחים, ולא פלא – היא יפה, היא שקטה והיא נפתחת ונסגרת בקלות. אבל רגע לפני שאתם מתלהבים בואו תכירו גם את החסרונות שלה, וגם את הסוגים והמחירים, שלא תגידו שאנחנו לא מחכימים אתכם, אה?

 קלפה למטבח

קלפה למטבח

הקלפה הפכה להיות אחד ממוצרי החובה בכל מטבח, וכמעט שלא ניתן לראות היום מטבח שעבר שיפוץ או נבנה מחדש בלי קלפה. אז מה זה בעצם, ומה הופך את זה למבוקש כל כך? לקלפה, כמו לכל דבר בחיים, יש יתרונות וחסרונות.

יתרונות של קלפה למטבח

בראש ובראשונה הקלפה מאפשרת לפתוח את הארון, לראות את התכולה שלו ולהשאיר אותו פתוח, מבלי שהוא יפריע להתנהלות שלכם במטבח. בניגוד לארון רגיל, שפתוח לתוך המטבח, ובעצם נמצא ממש בפנים שלכם, הקלפה נפתחת כלפי מעלה כך שהיא מונעת מפגש איתה.

בנוסף, הקלפה מגיעה עם טריקה שקטה, כך שלא משנה איזו חזית בחרתם, ומה גודל הארון, ניתן לפתוח ולסגור אותה בקלות מבלי להרגיש את המשקל, וכמובן בלי שהיא תיטרק באופן רועש בסגירה.

עוד יתרון הוא המנגנון של הקלפה – הוא מאפשר לפתוח את הארון לאיזה גובה שתרצו, כי ניתן לעצור את הפתיחה בכל שלב - בגובה נמוך, בינוני או אפילו לפתוח אותה עד הסוף – כך שזה נחמד לנמוכים שבינינו (אבל על כך עוד הערה בהמשך...) 

ואחרון חביב אך לא פחות חשוב – המראה העיצובי שלה. כן, אפשר להגיד את זה: קלפה זה דבר יפה ומוסיף לעיצוב של המטבח, המראה שלה נקי וניתן לבנות דלתות ארוכות וגדולות.

חסרונות של קלפה למטבח

טוב זה קל, בראש ובראשונה – המחיר. מחיר של קלפה למטבח יקר (הרבה) יותר בהשוואה לכל ארון רגיל.

חיסרון נוסף הוא שהקלפה, בגלל המנגנון שלה שדורש מקום בתוך הארון, מקטינה את מקום האחסון שלה בהשוואה לארון רגיל. בנוסף, קלפה לא יכולה להיות יותר גבוהה מ-50-60 ס"מ, כי הצירים לא יצליחו להחזיק את המשקל של הדלתות, כך שגם זה פוגע ביכולת האחסון של הארון.

מעבר לכך, אם משווים את הקלפה לארון רגיל, הרי שהמנגנונים שלה מתקלקלים בתדירות גבוהה יותר, אחרי הכל מדובר במנגנון, ובגלל המשקל שהוא מחזיק עליו הוא נשחק מהר יותר מצירי דלתות. מכאן שקלפה היא יותר עיצובית מאשר פרקטית.

וחיסרון אחרון – נכון שדלת הקלפה יכולה לעצור בכל שלב בעת הפתיחה, אבל לרוב נוהגים לפתוח אותה עד למעלה, כדי שכל תכולת הארון תהיה גלויה, וזה כן יכול להוות חיסרון לאנשים נמוכים, שיתקשו עם סגירתה, אז רק קחו את זה בחשבון. 


סוגי חזיתות לקלפות למטבח

עיצוב הקלפה משתנה בהתאם לסוג החזית שתבחרו – הארון בנוי כמו כל ארון אחר ומה שמתחלף זה המנגנון של הקלפה ומראה הדלת. קיימים כמה סוגים של חזיתות שמשתנים ביניהן במראה ובמחיר:

קלפה מפורמייקה

פורמייקה היא החומר הזול ביותר לקלפה. היא חומר סינטטי שעשוי מדבק וקרטון מעובדים, ולמרות שהיא נשמעת לא איכותית היא דווקא מאוד פרקטית – היא חזקה ועמידה. החיסרון שלה הוא שמבחינת המראה היא נחשבת לגימור פחות יפה ויותר פשוט.

 קלפה למטבח פורמייקה

קלפה למטבח מפולימר

פולימר זה חומר פלסטי שניתן בעזרתו לעצב כל צורה שרוצים עבור דלת הקלפה, כולל חריטות, טקסטורות וצבעים שונים.

 קלפה למטבח פולימר

קלפה מזכוכית

ההיי קלאס של הקלפות. ניתן לעצב קלפות מחזית זכוכית שקופה או אטומה, דבר שמעניק למטבח מראה יוקרתי במיוחד. בנוסף, ניתן להדפיס כל טפט שתרצו על הזכוכית - החל ממרקמים וצורות ועד לציורים של ממש. 

 קלפה למטבח זכוכית

קלפה למטבח בגימור צבע בתנור

קלפה שהחזית שלה נצבעת בהתזה. ניתן לבחור כל צבע ממגוון רחב של צבעים ולבחור צבע מבריק או מט. צבע בתנור הינו עמיד ונשמר לאורך זמן רב.

 קלפה למטבח צבע בתנור

 

קלפה מפורניר

חזית מפורניר היא למעשה חזית משכבת עץ דקה. ניתן לבחור קלפה מפורניר בוק, מייפל או אלון מבוקע, שכל אחד מהם מעניק גוון שונה לחזית העץ. הוא חומר עמיד וחזק, ויעניק לקלפה שלכם מראה של עץ מלאה מבלי שתשלמו על עץ מלא.

 קלפה למטבח פורניר אלון

קלפה למטבח מפורניר יוקרתי

 אלו חזיתות פורניר מעצים יוקרתיים במיוחד, הם חזקים, גמישים ואיכותיים בהשוואה לפורניר הרגיל. בהתאם למראה שלהם, הם גם יקרים מאוד. ניתן לבחור קלפה מפורניר טיק, פוליסנדר או אגוז אמריקאי, גם הם שונים בגוון העץ שלהם.

 קלפה למטבח פורניר יוקרתי

 

נגר לבניית מטבחים מסביר על סוגי קלפות למטבח


סוגי מנגנונים לקלפות למטבח

הקלפות שונות ביניהן גם במנגנון שתבחרו לפתיחתן. הקלפות הנפוצות ביותר הן של חברת בלום, שנקראים אוונטוס, והן משתנות ביניהן בהתאם לגודל הארון וסוג הפתיחה.

מנגנונים של חברת בלום:

מנגנון קלפה אוונטוס HK

 המנגנון הנפוץ ביותר. זהו מנגנון המאפשר פתיחה אופקית של הקלפה, מתאים לארונות קטנים וניתן למקם אותו קרוב לתקרה, כיוון שהוא לא נפתח בזוית מאוד גבוהה.

 קלפה למטבח hk

 

 קלפה למטבח בלום hk

 

מנגנון קלפה אוונטוס HL

נקרא גם "מנגנון מיקרוגל", שכן הוא משמש לארונות למיקרוגל, נפתח בצורה מקבילה, ומגיע בשתי מידות בלבד: 60 ו-90 ס"מ.

 קלפה למטבח מיקרוגל

 

מנגנון קלפה אוונטוס HF

מנגנון המיועד לדלת כפולה. כלומר, במידה ויש לכם שתי דלתות אבל אתם לא רוצים להרכיב שתי קלפות, תוכלו להרכיב קלפה אחת עם שתי דלתות, והמנגנון הזה יאפשר לפתוח את שתיהן בקלות.

 קלפה כפולה למטבח

 

 קלפה למטבח בלום hf

 

מנגנון קלפה אוונטוס HS

מנגנון שמאפשר להרים את הקלפה עד מעל הארון כולו, בזוית של 45 מעלות. מנגנון זה הוא פחות נפוץ כי הוא פחות פרקטי. זה מצריך להשאיר מקום ריק מעל הארון, דבר שלא תמיד נוח, ומבחינת גישה קשה לסגור אותו היות והוא נפתח לגובה.  

 קלפה למטבח בלום hs

 

 קלפה למטבח hs

מנגנון קלפה חשמלי

מנגנון שמאפשר פתיחה של הקלפה באמצעות לחיצת כפתור הממוקם בארון, או באמצעות שלט רחוק. מנגנון כזה ייקר את המחיר הקלפה באופן משמעותי.

 קלפה חשמלית למטבח

 

מנגנונים של חברת קסמובר לקלפה – קסמובר היא חברה גרמנית ואיכותית לייצור מנגנונים לקלפות, ויש להם קלפות מכל הסוגים, בדיוק כמו שאלו שיש לבלום, ומחיריהן די דומים.

מנגנון בוכנת גז לקלפה – המגנון הזול ביותר, וכמו שאנחנו תמיד אומרים: הזול הוא היקר, דבר שנכון מאוד בכל מה שקשור למנגנון בוכנה. הוא מנגנון פשוט מאוד, לא מחזיק מעמד לאורך זמן ונוטה להישחק ולהתקלקל בקלות. אז אל תתנו למחיר הזול לסנוור אתכם.


מחירים של קלפות למטבח

מחיר הקלפה מורכב ממחיר החזית ומחיר המנגנון. לגודל הארון כמעט ואין השפעה על המחיר, שכן, רוב הארונות במטבח מיוצרים באותו גודל, ומה שמשתנה הוא הדלת. מה שכן ישפיע, הוא גודל מיוחד – כמו למשל מנגנון לדלת כפולה, שיעלה יותר בגלל הצורך להחזיק שתי דלתות. גודל סטנדרטי לארון קלפה במטבח הוא 120 מטר על 40 ס"מ.

מחירי חזיתות לקלפה בגודל סטנדרטי:

קלפה מחזית פורמייקה – 1,500-2,000 ש"ח

קלפה מחזית פולימר – 2,000-2,400 ש"ח

קלפה מזכוכית – 2,200-3,000 ש"ח

קלפה בחזית צבע בתנור – 2,700,3,200 ש"ח

קלפה מחזית פורניר רגיל (בוק, מייפל, אלון מבוקע) – 3,200-3,700 ש"ח

קלפה מחזית פורניר מיוחד (טיק, פוליסנדר, אגוז אמריקאי) – 3,800-4,900 ש"ח

 

מחיר מנגנונים לקלפות סטנדרטיות:

מנגנון בוכנת גז – 200-300 ש"ח

מגנונים של חברת בלום – 700-1,200 ש"ח

מנגנונים של חברת קסבומר – 800-1,200 ש"ח

מנגנון חשמלי לקלפה – 1,500-2,000 ש"ח

 

אם אתם משפצים את המטבח או בונים אחד חדש, ורוצים לדעת כמה זה יעלה לכם, הכנו לכם מחשבון מטבחים שיתן לכם הערכת מחיר מותאמת אישית לשיפוץ המטבח שלכם.

אם החלטתם לא לשפץ ולא לבנות מטבח חדש, או אם מתחשק לכם חיפוי זכוכית למטבח, ובכלל, כל מה שקשור לשיפוץ מטבח תוכלו למצוא בדף שהכנו לכם עם כל המידע לשיפוץ מטבחים


תמונות ודוגמאות של קלפות למטבח

את התמונות הבאות שלחו לנו לקוחות מידרג שנעזרו בנגרי מטבחים המדורגים  באתר להתקנה של קלפות במטבח. לנו זה עושה חשק, מה אתכם?

 קלפה זכוכית למטבח

 

 קלפה מודפסת למטבח

 

 קלפה זכוכית למטבח
 
 
 קלפה מעוצבת למטבח
 
 התקנת קלפה למטבח

 

 
 קלפה פורמייקה למטבח

 

 קלפות למטבח

 

 

 

 קלפה בצבע למטבח

 

 קלפה למטבח מזכוכית

 

 
 
 קלפה למטבח
 

 

 עיצוב קלפות

 

 קלפה פולימר למטבח
 
 קלפה זכוכית אטומה למטבח

 

 קלפה מבריקה למטבח

 

 בניית קלפה למטבח

 


נגרי מטבחים מומלצים לקלפות למטבח

אז אחרי שהחלטתם שאתם מעוניינים בקלפה למטבח, הגיע הזמן למצוא את הנגר שיעשה את זה בצורה האיכותית והטובה ביותר. ומה הדרך הכי טובה להגיע לנגר כזה, אם לא באמצעות המלצות מלקוחות קודמים? אז ריכזנו לכם כאן המלצות על נגרי מטבחים שמתמחים בהתקנת קלפות, ותוכלו לקרוא המלצות (אמיתיות לגמרי!) של הלקוחות הקודמים שלהם. תתחדשו!

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה קלפה למטבח?

מחיר קלפה למטבח מתחלק למחיר החזית שתבחרו ומחיר המנגנון.

מחירי החזיתות נעים בין 1,500-4,900 ש"ח, ומחירי המנגנונים נעים בין 200-2,000 ש"ח.

מחיר של קלפה ממוצעת בגודל 120 מטר על 40 ס"מ, עם חזית פורמייקה ומנגנון אוונטוס HK של בלום נע בין 2,200-2,800 ש"ח

מה זה קלפה כפולה?

קלפה כפולה היא קלפה שמאפשרת לפתוח שני מדפים או ארונות בו זמנית באמצעות קלפה אחת ובקלות. 

מה זה קלפה למטבח?

קלפה היא דלת לארון במטבח, שמותקנת עם טריקה שקטה, היא מורמת כלפי מעלה וניתן להשאיר אותה פתוחה לכל זמן שרוצים.

בנוסף, ניתן להתאים אותה כך שתעצור בכל אחד משלבי הפתיחה שלה. 

מה המחיר של קלפה זכוכית?

מחיר קלפה מזכוכית נע בין 2,200-3,000 ש"ח

מה המחיר של מנגנון קלפה?

מחיר מנגנון של קלפה משתנה בהתאם לסוג והמנגנון שתבחרו. מחיר מנגנון נע בין 200-2,000 ש"ח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק