מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום גגות - השוואת מחירים
החורף שוב הגיע וכבר אי אפשר יותר להדחיק את הנזילה מהגג שגורמת לכם להתחבט שוב בשאלה הקיומית - איטום גגות בזפת או ביריעות ביטומניות? השוואת מחירים של איטום גגות יכולה להיות בהחלט מבלבלת - בעוד שאיטום ביריעות ביטומניות הוא יקר ועמיד לאורך שנים, זיפות גגות יהיה זול יותר ופחות עמיד לאורך זמן. אז מתי כדאי לבחור באיטום בזפת ומתי כדאי לבחור ביריעות, ומה בדיוק הפער במחיר של בין שתי השיטות? הדלפנו לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על השוואת מחירים של איטום גגות וגם הבאנו מקרים לדוגמא של השוואת מחירים, את הבחירה בסוף נשאיר לכם מחייך


שיטות איטום גגות

לפני שאנחנו צוללים להבדלים ולהשוואת מחירים של איטום גגות ביריעות ביטומניות לאיטום גגות בזפת, חשוב לדעת שיש שיטות איטום גגות נוספות שמתבססות על חומרים אקריליים או חומרים פוליאוריטנים שחלקם עושים עבודה לא רעה בכלל. עם זאת השימוש בהם לא נפוץ מאוד, ועל כן הפעם, ברשותכם, נתמקד בשתי השיטות הנפוצות ביותר לאיטום גגות: יריעות ביטומניות וזפת. על איטום גגות בחומרים אקריליים ופוליאוריטנים תוכלו לקרוא כאן.

קבלן איטום מסביר: מה עדיף, יריעות ביטומניות או זפת?


השוואת מחירים - יריעות ביטומניות וזיפות גגות

באופן כללי, לכל אחד משני סוגי האיטום יש את היתרונות והחסרונות שלו (עליהם נרחיב ממש בקרוב  מחייך),  אבל הדבר המהותי ביותר שחשוב לדעת על ההבדלים בין השניים הוא שבעוד שאיטום בזפת יהיה זול ופשוט יותר ליישום, איטום ביריעות ביטומניות יהיה איכותי יותר אבל בהתאם, יקר יותר. אז מתי כדאי לבחור באיטום ביריעות ומתי כדאי לבחור באיטום בזפת? כל מקרה לגופו. מבולבלים? עשינו בשבילכם השוואת מחירים של איטום גגות במספר מקרים מהחיים האמיתיים, כדי לעזור לכם להכריע באיזה שיטת איטום כדאי לכם לבחור בהתאם לתנאי הגג שלכם והתקציב שלכם. ואם אתם עוד לא בטוחים מה זה איטום ביריעות ביטומניות ומה זה איטום בזפת, מוזמנים לקפוץ לפסקאות הבאות, בהם פירטנו במה בדיוק מדובר מחייך.

 

מקרה 1: השוואת מחירי איטום גג בניין דירות ישן

גג גדול, תקציב נמוך

שטח הגג: 200 מ"ר

סוג הגג: גג שטוח

תנאי הגג: גג עם 15 אלמנטים (דוודים, קולטים, מזגנים, אנטנות)

בעמק יפה בין כרמים ושדות, עומד בניין ישן בן ארבע קומות. לפני כמה שנים בוצע איטום בגג שלכם באמצעות חומר אקרילי, אבל עכשיו קצת אחרי שהחורף התחיל, גשם התחיל לחלחל אל תוך הבניין. בבניין שלכם אין ועד בית ואיך לומר - השכנים בקומות התחתונות בבניין, שלא סובלים מהנזילה לא מתלהבים (בלשון המעטה) להשתתף בהוצאה ומבקשים שהעבודה תהיה קצרה ואם אפשר כמה שיותר זולה. 

 

 

יריעות ביטומניות (5 מ"מ)

זפת

מחיר איטום גגות למ"ר

90 ₪

45 ₪

תוספת הרמת קולטים, דודים ומזגנים

250 ₪ ליחידה

(3,750 ₪ סך הכל)

אין צורך בהרמת אלמנטים על הגג

פינוי פסולת

כלול במחיר למ"ר

כלול במחיר למ"ר

סה"כ מחיר איטום גגות (לא כולל מע"מ)

21,750 ₪ (לא כולל מע"מ)

9,000 ₪ (לא כולל מע"מ)

 

באיזה שיטת איטום כדאי לבחור? במקרה הזה, מאחר שהשיקול העיקרי שמנחה את הדיירים באיטום הגג הוא תקציב, נמליץ לדיירי הבניין לבחור באיטום הגג בזפת. בהשוואת המחירים אפשר לראות שעלות איטום למ"ר של יריעות ביטומניות כפולה ממחיר איטום למ"ר של זפת, וכשלוקחים בחשבון את התוספת על הרמת האביזרים הטכניים על הגג (קולטים, דודים ומזגנים) שנדרשת באיטום עם יריעות ביטומניות (בזפת אין צורך בהרמת האלמנטים) המחיר צפוי לקפוץ ב-3,750 ₪ נוספים. עוד דבר שיכול לכוון אתכם לבחירה באיטום בזפת במקרה הזה הוא שבעבר בוצע איטום אקרילי על גביי הגג. איך זה קשור שאלתם? כדי לאטום גג שעבר איטום אקרילי בעבר ביריעות ביטומניות יש לבצע תחילה קילוף של הצבע מהגג, מה שצפוי להוסיף עוד כמה מאות שקלים למחיר העבודה הכולל, ויהיה מומלץ פחות כשאתם מחפשים להוזיל עלויות.

שימו לב! איטום בזפת הוא אומנם זול יותר, אבל רק לטווח קצר. איטום בזפת מצריך תחזוק קבוע של הגג, שכולל סיוד שנתי וזיפות מחדש כעבור חמש שנים. כשאנחנו מסתכלים לטווח הרחוק ולוקחים בחשבון את עלות התחזוקה של גג שעבר זיפות, המחיר יתקרב בצורה משמעותית לאיטום ביריעות ביטומניות (מיד נגיע לכמה בדיוק מחייך) כך שאיטום בזפת מתאים בעיקר כשאנחנו מחפשים פתרון מהיר וזול (לטווח הקצר) - כמו במקרה הזה.

 

מקרה 2: השוואת מחירים איטום גג בניין דירות חדש                                           

שטח הגג: 55 מ"ר

סוג הגג: גג שטוח

תנאי הגג: גג פנוי יחסית עם 4 אביזרים בלבד (דודים וקולטים)

אתם מתגוררים בבניין חדש בן 6 קומות, ולאחרונה התחילה נזילה עקשנית במיוחד מהגג. הגג עבר איטום לפני חמש שנים בזפת. אתם ועד הבית בבניין וכינסתם אספת דיירים כדי להחליט ביחד על תקציב לאיטום הגג. כל הדיירים הסכימו שחשוב לפתור את בעיית הרטיבות אחת ולתמיד, גם במחיר של חריגה מהתקציב שתכננתם.

 

 

יריעות ביטומניות (5 מ"מ)

זפת

מחיר איטום גגות למ"ר

140 ₪

מתומחר באופן גלובלי

תוספת הרמת קולטים, דודים ומזגנים

400 ₪ ליחידה

(1,600 ₪ סך הכל)

-

פינוי פסולת

כלול במחיר למ"ר

כלול במחיר למ"ר

סה"כ מחיר איטום גגות (לא כולל מע"מ)

9,300 ₪ (כולל מע"מ)

4,500 ₪ (כולל מע"מ)

 

באיזה שיטת איטום כדאי לבחור? אפשר לראות שהשיקול העיקרי במקרה הזה, הוא איטום גג איכותי שיחזיק לאורך שנים, כך שלמרות השוואת המחירים, במקרה הזה נמליץ לאטום את הגג ביריעות ביטומניות שיבטיח לדיירים שנים ארוכות ללא נזילות והתעסקות עם סיוד וזיפות הגג. גם כשלוקחים בחשבון את תנאי הגג – גג פנוי יחסית באביזרים טכניים שעבר איטום בעבר בזפת, ניתן לראות שהתנאים אופטימאליים לאיטום ביריעות ביטומניות מאחר והגג יחסית פנוי מאביזרים טכניים שיש להרים על גביי הגג. בנוסף, באיטום גגות קטנים (פחות מ-100 מ"ר) מחיר זיפות הגג נקבע באופן גלובלי ויעלה יותר למטר, ומקרב אותו באופן משמעותי (גם כשלוקחים בחשבון את התוספת ביריעות להרמת האלמנטים השונים על הגג) למחיר של יריעות ביטומניות.

 איטום גגות ביריעות ביטומניות

מקרה 3: השוואת מחירים איטום גג בניין דירות ישן

גג גדול, תקציב בלתי מוגבל

שטח הגג: 400 מ"ר

סוג הגג: גג שטוח

תנאי הגג: 16 אביזרים טכניים (דוודים וקולטי שמש)

אתם מתגוררים בדירה בקומה אחרונה בבניין ישן בין 3 קומות. בחורף האחרון התפשטה רטיבות בתקרה שלכם, ולאחר שביררתם עם קבלן איטום מתברר שהאיטום האחרון נעשה בבניין ביריעות ביטומניות לפני 15 שנים. פניתם לוועד בבקשה לבצע את איטום מחודש שנתן לכם שתי הצעות מחיר מקבלן – בזפת או ביריעות ביטומניות ואתם עושים השוואת מחירים. הדיירים בבניין שלכם חלוקים בדעותיהם, כאשר חלק מהדיירים מחפשים פתרון קבוע ואיכותי וחלק מהדיירים רוצים שהנזק לכיס יהיה כמה שיותר קטן.

 

 

יריעות ביטומניות (5 מ"מ)

זפת

מחיר איטום גגות למ"ר

80 ₪

30 ש"ח

תוספת הרמת קולטים, דודים ומזגנים

250 ₪ ליחידה

-

תוספת עבור פירוק היריעות הקיימות משטח הגג

4,000 ₪ 

-

סה"כ מחיר (לא כולל מע"מ)

40,000 ₪ (לא כולל מע"מ)

12,000 ₪ (לא כולל מע"מ)

 

באיזה שיטת איטום כדאי לבחור? בשונה מהתרחיש הקודם, כאן אפשר לראות בהשוואת המחירים בין איטומי הגגות שהפער בין מחיר איטום בזפת ליריעות ביטומניות לא פחות מאסטרונומי ומגיע למעלה מפי 3 ממחיר איטום בזפת. יחד עם זאת, גם במקרה הזה היינו ממליצים לכם לשקול לבחור באיטום עם יריעות ביטומניות. למה? כמו שאתם זוכרים, זפת מצריכה סיוד של הגג בכל שנה שתעלה לכם בממוצע בין 400-500 ₪ עבור גג שלם. ואם זה לא מספיק, כעבור 3-5 תצטרכו לזפת מחדש את הגג ותאלצו להיפרד מהסכום הראשוני שהוצאתם על זיפות הגג (12,000 ₪). בחישוב גס, בחלוף חמש שנים תגיעו לסכום שמתקרב מאוד לאיטום ביריעות ביטומניות, כאשר אם תבחרו לאטום ביריעות ביטומניות, בחלוף חמש שנים עדיין תישאר לכם אחריות לחמש שנים נוספות וזה מבלי שהתעסקתם בכלל בתחזוקה שוטפת של הגג!


איטום גגות ביריעות ביטומניות

טוב, אז אחרי שקיבלנו מושג על השוואת מחירים של איטום גגות ביריעות ביטומניות ובזפת, הגיע הזמן להבין לעומק מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה, כי באיטום גגות כפי שמיד תראו, המחיר הוא בכלל לא הכול! נתחיל ביריעות ביטומניות -

אם תעשו סקר מהיר בקרב קבלני איטום ותשאלו על איזה שיטת איטום גגות הם ממליצים, כנראה שהתשובה תהיה חד משמעית – יריעות ביטומניות (כמו שבטח התחלתם להבין אחרי השוואת המחירים שערכנו). זה כמובן לא מפתיע, יריעות ביטומניות נחשבות לשיטת האיטום האיכותית והטובה ביותר בזכות העמידות שלהן לאורך זמן, בייחוד במזגי אוויר קיצוניים (כמו למשל ימי הקיץ הלוהטים בישראל מחייך). עוד יתרון משמעותי של היריעות הביטומניות הוא שהן לא דורשות תחזוקה כלל אחרי שהתקנתם אותן כמו למשל סיוד הגג פעם בשנה שיש לעשות באיטום בזפת. למעשה, ברגע שביצעתם איטום גגות ביריעות ביטומניות, אתם יכולים לישון בראש שקט בידיעה שתשמעו מקבלן האיטום שלכם רק בעוד כמה שנים טובות. ואם זה לא מספיק, כשמדובר באיטום גגות ביריעות ביטומניות קבלני איטום יתנו לכם גם כ-10 שנות אחריות על העבודה לכל מקרה שלא יבוא.

 איטום גג ביריעות ביטומניות

אז אחרי כל זה למה שנתלבט בכלל בין יריעות ביטומניות לשיטות איטום אחרות? אה, כאן הגענו להשוואת המחירים של איטום גגות. בדיוק כמו הקלישאה שאומרת שעל איכות משלמים יותר - היריעות הביטומניות הן שיטת איטום הגגות העמידה ביותר, ובהתאם גם מחירה יקר בלפחות פי 2 מאיטום גגות בזפת.

עוד דבר שצריך לקחת בחשבון הוא שחומרים ביטומנים שונים מחומרים אקריליים. כמו שאתם בטח זוכרים, במקרים בהם נרצה לבצע איטום ביריעות ביטומניות של גג שעבר בעבר איטום בחומרים אקריליים, אי אפשר פשוט לאטום על גביי החומרים הקיימים, כיוון שהיריעות הביטומניות לא "יתפסו" על הגג כמו שצריך, ובמקרה הזה יש צורך בקילוף מלא כל של הצבע תחילה כדי לבצע איטום.

חיסרון משמעותי נוסף של יריעות ביטומניות הוא שבמקרה של איטום גגות עמוסים באלמנטים כמו דודי שמש, מזגנים וקולטי שמש, התקנת היריעות תהיה מורכבת וממושכת ביותר. במקרים כאלה, יש להרים תחילה את האביזרים הטכניים השונים לפני יישום היריעות, מה שיהפוך את העבודה לממושכת וגם יקפיץ את עלות העבודה ב-15-20%.

יתרונות וחסרונות של איטום ביריעות ביטומניות 


זיפות גגות

כשמדברים על זיפות גגות, אין ספק שהיתרון הבולט ביותר הוא המחיר הזול ביחס ליריעות הביטומניות. לשם השוואת מחירים של איטום גגות, בעוד שעל איטום גג ביריעות ביטומניות תשלמו בין 80-120 ₪ למטר (בגגות קטנים יותר, המחיר צפוי לעלות) על איטום גז בזפת תשלמו בין 30-50 ₪ למטר בגגות בגודל 100 מטר ומעלה (בגגות קטנים, המחיר למטר יעלה או לחילופין יקבע באופן גלובלי, מה שצפוי לייקר את המחיר).

יתרון נוסף של איטום גגות בזפת הוא שמדובר בעבודה פשוטה לביצוע שאורכת זמן קצר יחסית. בנוסף, כשיש צורך לאטום גגות שעמוסים בדודים ומזגנים, לאיטום בזפת יש יתרון על פני יריעות ביטומניות. אם באיטום עם יריעות צריך להרים את כל הדודים וקולטי השמש על הגג, באיטום בזפת ניתן פשוט להזיז את הדודים והמזגנים, לבצע מריחת זפת ואז להחזיר אותם למקומם, מה שיוזיל את עלות העבודה.

אז אחרי כל זה למה שנתלבט בכלל בין זיפות גגות לשיטות איטום אחרות? בראש ובראשונה – איכות האיטום. זוכרים שאמרנו לכם שאיטום גגות ביריעות ביטומניות יבטיח לכם גג אטום לאורך שנים? בזפת זה לא ממש ככה. זפת מושפעת מאוד ממזג האוויר קיצוניים ונוטה להתכווץ בקור ולהתרחב בחום, ומהסיבה הזאת גם לא תבטיח שהגג יהיה אטום באופן הרמטי לאורך זמן. בעוד שיריעות זה קצת כמו "אֵַטום ושכח", זפת מצריכה תחזוק קבוע שדורש סיוד של הגג בכל שנה ומריחת זפת מחדש כל חמש שנים לפחות. אם חושבים על זה לעומק, בהשוואת מחירי איטום גגות איטום זפת הוא אולי זול יותר מאיטום ביריעות ביטומניות בטווח הקצר, אבל כשלוקחים בחשבון את עלות תחזוק איטום בזפת כמו סיוד שנתי וזיפות מחדש, הפער בין השניים מצטמצם באופן משמעותי, כיוון שלאחר חמש שנים אתם צפויים להחזיר את המחיר של היריעות הביטומניות (וביריעות ביטומניות תישאר לכם עוד אחריות).

 זיפות גגות

אחת ולתמיד - איטום בזפת או ביריעות?

אין ספק, כשעושים השוואת מחירים של איטום גגות וכשקבלן האיטום נותן לכם שתי הצעות מחיר לאיטום - האחת איטום בזפת והשנייה ביריעות ביטומניות, ואתם מגלים שאיטום ביריעות ביטומניות כפול ממחיר איטום בזפת, זה באמת מדגדג לבחור באיטום בזפת. ובאמת, איטום בזפת הוא בהחלט פתרון משתלם כלכלית – אבל לטווח הקרוב בלבד. זיפות גגות הוא פתרון מומלץ רק כשהתקציב שלכם נמוך במיוחד או כשאתם יודעים שאתם הולכים להתגורר במבנה באופן זמני בלבד (כמו למשל במקרים של מבנים שעומדים בפניי תהליך של פינוי-בינוי) למעשה, כמעט בכל התרחישים מומלץ לבחור באיטום יריעות ביטומניות שנחשב כאיטום האיכותי ביותר ומתאים כמעט לכל סוגי הגגות למרות שבהשוואת מחירים של איטום גגות הוא יקר יותר, והכי חשוב – ידרוש מכם את המינימום שבמינימום בתחזוקה שוטפת של הגג.

 איטום גגות בזפת או ביריעות ביטומניות

תמונות של איטם גגות ביריעות ביטומניות ובזפת

תיקון איטום במרזב בגג משותף.
צילום: אייל ליכטבלאו, רעננה.
איטום גג שטוח באמצעות זפת.
צילום: יוסי ברוך, הוד השרון.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות וזפת.
צילום: יהודה מישגב, קרית אונו.
איטום גג.
צילום: יוני ו. רמת גן.
איטום גג שטוח.
צילום: סיון דרוקין, אופקים.
איטום של גגון בקומה 3 באמצעות סנפליג.
צילום: רעי פ. תל אביב.
איתור נזילה ואיטום הנקודה של הנזילה בגג רעפים.
צילום: יובל שרון, ראשון לציון.
סיוד ואיטום נקודתי על ידי יריעות ביטומניות ...
צילום: שי נ. רמת גן.
איטום גג שטוח באמצעות זפת.
צילום: דביר אמין, רחובות.
ביצוע עבודות תיקון ואיטום בגג.
צילום: בן פרנקו, תל אביב.

קבלני איטום מומלצים לאיטום גגות

אז אחרי שהבנו מהם ההבדלים בין איטום גגות ביריעות ביטומניות לעומת איטום בזפת עשינו השוואת מחירים של איטום גגות והבנו באיזה מקרים כדי להשתמש בכל אחת משיטות האיטום, עכשיו נשאר רק למצוא קבלן שיעשה אתכם מאושרים עד הגג, או לפחות יאטום את הגג בצורה איכותית. כאן תוכלו למצוא רשימה של קבלנים לאיטום גגות שיבטיחו שהחורף שלכם יעבור בצורה הכי יבשה שאפשר, ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של איטום גג ביריעות ביטומניות?

מחיר איטום גגות ביריעות ביטומניות נע בין 80-120 ש"ח למטר, כאשר המחיר למטר יורד ככלל שהגג יהיה גדול יותר. בנוסף, יש עוד גורמים שצריך לקחת בחשבון שצפויים להשפיע על המחיר כמו תנאי הגג ומורכבות העבודה. כך למשל, בגגות עמוסים באביזרים טכניים כמו דודי שמש, קולטים ומזגנים המחיר צפוי לעלות בכמה אלפי שקלים.

מה המחיר של זיפות גגות?

מחיר איטום גג בזפת נע בין 30-50 ש"ח למטר בגגות בגודל של עד 100 מטר. בגגות קטנים יותר, המחיר צפוי להיקבע באופן גלובלי מה שייקר את המחיר.

 

איזה חומרי איטום מומלצים לגג? צירפנו תשובה בוידיאו!

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק