מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום חלונות

החורף הגיע, ובימי הגשם המעטים שהוא מביא איתו אתם פתאום מגלים רטיבות סביב החלון. טוב, זה לא הזמן להתבאס, זה הזמן להרים את הראש ולדעת בדיוק למה זה קורה, לברר האם עדיין יש אחריות על התקנת החלון וכמה יעלה לכם לבצע איטום לחלון. ממש במקרה, את כל המידע הזה ריכזנו לכם כבר כאן במאמר שלפניכם. ואתם חשבתם שזה לא יום המזל שלכם.

 איטום חלונות

 


מתי צריך איטום חלונות?

די קל להבין מתי החלון שלכם לא אטום מספיק טוב – אתם תראו מים שנכנסים אליו מהגשם בחוץ, או שתבחינו ברטיבות סביבו. אבל ממה נגרמת אותה רטיבות? אז לרוב הרטיבות תופיע בין מסגרת החלון לבין הקיר, וזה יכול לנבוע משתי סיבות: או שלא ביצעו את האיטום בין החלון לקיר מספיק טוב, או שזה בלאי שנגרם עם הזמן. רטיבות סביב החלון יכולה להיגרם גם בין המסילות, בין חיבורי הברגים או בגלל גומיות החלון שלא מחוזקות היטב.

אם התקנתם את החלון לא מזמן או שביצעתם רק לאחרונה איטום, זה יהיה די מבאס, כי זה אומר שעבודת האיטום לא בוצעה כראוי.

מנגד, אם החלון שלכם הוא אותו חלון כבר שנים, זה בלאי טבעי שקורה במשך הזמן – השמש מייבשת את חומר האיטום כך שעם השנים הוא יאבד מהאפקטיביות שלו, ותצטרכו לחדש את האיטום.

בנוסף, החלון לא יהיה אטום היטב גם בגלל התקנה לקויה שלו: מתקין חלונות שיניח את החלונות בצורה לא מדויקת במסילה או שיתקין את מסגרת החלון באופן לא אטום, יגרום לנזילה.

כך למשל, בחלונות כיס (חלונות המותקנים בתוך נישה בקיר) יש לאטום היטב את הכיס עצמו – כלומר את מסגרת החלון ואת הזוית שמחברת את החלון למסילה התחתונה. פעמים רבות אנשי האלומיניום שמתקינים את החלון עושים עבודה לא איכותית, כך שנוצר רווח שדרכו נכנסים מים.

 

 


איטום חלונות – עם איש אלומיניום או איש איטום?

בטח שאלתם את עצמכם איך תדעו את מי אתם צריכים להזמין במקרה של רטיבות: קבלן אלומיניום, שמתעסק עם החלון עצמו ומסגרת החלון, או איש איטום, שמבצע את האיטום בין החיבורים של החלון למשקוף?

התשובה טמונה באחריות: על התקנת חלונות לרוב ישנה אחריות מהמתקין. במידה והאחריות עדיין קיימת, לא רק שאין סיבה לפנות לקבלן איטום, אלא שאנשי איטום בעצמם לא יגיעו. מבחינתם, כל עוד מדובר בתקופת אחריות, האחריות כולה היא על המתקין, וכל עבודה לא נכונה שבוצעה שם נרשמת תחתיו. מסיבה זו אנשי איטום לא יסכימו להיכנס לבעיה שמקורה ככל הנראה בהתקנת החלון.

אם אין אחריות על החלון, קראו לאיש איטום, שיגיע וימרח חומר איטום סיליקוני בין הקיר לחלון, בין המשקופים ובתוך המסילות. חומר האיטום אמור להחזיק ל5-7 שנים, לאחר מכן תצטרכו לחדש את האיטום.

 


מחירים של איטום חלונות

מחיר איטום חלונות נע בין 500-700 ש"ח לכל חלון סטנדרטי בגודל מטר על מטר. ככל שתבצעו איטום במספר גבוה יותר של חלונות, כך המחיר לכל חלון ירד.

בנוגע לאחריות, אחריות על איטום חלון נעה לרוב בין 2-5 שנים.


איטום חלונות- תמונות מלקוחות מידרג

איטום חלונות וקירות חיצוניים על ידי סנפלינג ...
צילום: אודי ברקאי, חיפה.
איטום כניסת צנרת של מזגן ופתח של מזגן חלון ...
צילום: גיא ב. רמת גן.
איטום חלון בסנפלינג.
צילום: אתי בן ארי, רמת השרון.
איטום חמישה חלונות בבית.
צילום: מיכאל דרנדל, גבעת שמואל.
איטום של חלון בסלון.
צילום: טניה גרוספלד, תל אביב.
איטום חלון שנמצא על הגג של הבית, שכלל טיפוס ...
צילום: תומר ר. רמת גן.
איטום חלונות בלגיים על ידי סנפלינג.
צילום: חיפה.
איטום קיר חיצוני וחלון באמצעות סנפלינג.
צילום: כריסטינה ט. חיפה.
איטום בבטון שחור,חומר סיקה וסיליקון חלון מרתף ...
צילום: יפה נ. תל אביב.
איטום קירות חיצוניים וחלונות באמצעות סנפלינג ...
צילום: רפאל ח. בת ים.

אנשי איטום מומלצים באיטום חלונות

אנחנו מבינים כמה זה קשה להיות המבוגר האחראי בבית, שלוקח על עצמו להתקשר לבעל מקצוע בכל פעם שיש תקלות. ואז בין התקלה באינטרנט, לתקלה בממיר הטלויזיה פתאום גם לגלות חלון שצריך איטום זה לא פשוט. אז הנה דרך שבה אנחנו יכולים להקל עליכם – ריכזנו לכם רשימה של אנשי איטום מומלצים שמבצעים איטום חלונות, וגם רשימה של מתקיני חלונות, ויש עליהם חוות דעת של לקוחות קודמים, ככה שתוכלו לבחור את איש האיטום הכי מומלץ. תודו לנו אחר כך (ותנו לנו גם חוות דעת על איש האיטום שנעזרתם בו).


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק