מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירי איטום גגות

קודם כל, אם הגעתם למאמר הזה ועדיין קיץ – כל הכבוד! אמנם רובינו מגלים שיש צורך (ולפעמים דחוף) באיטום הגג בחורף, כשהגשם כבר מראה את אותותיו בתקרה שלנו, אך ברור שמומלץ לאטום את הגג עוד בקיץ לפני שנעשים נזקים. מה גם שבקיץ המחירים זולים יותר והתנאים לעבודה טובים יותר. איטום טוב מחזיק שנים רבות ועולה לא מעט, ועל כן כדאי להשקיע מחשבה בקבלן איטום שאתם בוחרים ולוודא שהאיטום נעשה עם חומרים איכותיים.

 

חומרי איטום

חומרי איטום מתחלקים לארבעה סוגים: ביטומנים, פולימריים, אקריליים וזפת. החומרים שונים אחד מהשני ביכולת להתמודד עם מים עומדים, זמן ייבוש, בידוד לחום וקור, ובמחיר. באיטום גגות, רוב החומרים מסוגלים לאטום בצורה הטובה ביותר כאשר הם מונחים על חומר מאותו הסוג.

אז מה האופציות שלכם? לאיטום גגות משתמשים רוב קבלני האיטום בשני חומרים עיקריים: יריעות ביטומניות וזפת. ישנם בשוק חומרים נוספים כמו חומרים משחתיים פולואריטיניים שהם בשימוש מועט יותר ומשמשים יותר לבידוד (אותו הם עושים בצורה מעולה) ופחות לאיטום.

בחירת החומר לאיטום הגג נעשית על פי שני פרמטרים: תנאי הגג והתקציב.

תנאיי הגג כוללים גם את תשתית האיטום הקיימת על הגג וגם את כמות דודי השמש והמזגנים עליו. כאמור, לא כל חומר איטום אפשר להניח על כל מצע ולרוב החומר שכבר קיים על הגג הוא זה שיקבע באיזה חומר תשתמשו באיטום החדש. כלומר, אם בעבר נעשה זיפות גג לבניין או לבית שלכם, יהיה בעייתי להניח עליו חומר אקרילי, ולהיפך.

מבחינת התקציב – יריעות ביטומניות הן החומר המומלץ ביותר על פי רוב קבלני האיטום , אך הן גם יקרות יותר. הזפת, שעושה את העבודה כבר עשרות שנים בתחום האיטום, עושה עבודה טובה בתקציב מופחת.

 


איטום גגות - מחירים

בהצעות מחיר לאיטום, המחיר יורד ככול שהגג גדול יותר.

בעבודות קטנות יותר, המחיר לא ניתן למטר כי אם לעבודה כולה. למשל, זיפות גג שלם עד 50 מ"ר יעלה בסביבות 4,000.

בגגות בגודל ממוצע, סביבות 150 מ"ר או יותר, המחירים הם:

איטום גגות ביריעות ביטומניות:

ליריעות ביטומניות שני סוגים: יריעה בעובי של 4 מ"מ ויריעה בעובי 5 מ"מ. רוב קבלני האיטום אוטמים גגות רק ביריעות ביטומניות בעובי 5 מ"מ, ובסך הכול לא מומלץ לאטום את הגג ביריעות בעובי 4 מ"מ , על אף שיש בעלי מקצוע שעושים זאת ושמחירן זול ממחיר יריעות בעובי 5 מ"מ.

מחיר איטום גגות ביריעות ביטומניות 5 מ"מ: 85-120 ₪ למטר.

 

איטום גגות בזפת:

זפת תשמש לאיטום בגגות בהם רוצים לחסוך בתקציב או שהתנאים בהם לא מתאימים להנחת יריעות. לרוב היא עושה את העבודה נאמנה וזולה בחצי.

מחיר זיפות גג: 25-40 ₪ למטר.

איטום גגות בחומרים משחתיים פולואריטניים:

חומר נוסף בו משתמשים לאיטום גגות הוא חומרים משחתיים פולואריטניים ממגוון סוגים שונים. כאמור חומרים אלו מצוינים לבידוד, אך פחות לאיטום. כמו כן הם יקרים יותר ועולים בסביבות 110 ₪ למטר.

 


הכנת הגג לאיטום

הכנת הגג היא שלב חשוב מאוד בתהליך האיטום, כאשר הכנה יסודית ומתאימה מבטיחה בין היתר את איכות האיטום לאורך זמן. במסגרת הכנות הגג, יש לנקות היטב את הגג משאריות חומרי איטום קודמים, לסתום חורים ולהרים מזגנים ודודים לפני הנחת האיטום החדש. רוב אנשי האיטום עושים את העבודה הזאת בעצמם, אבל במקרים בהם יש מספר רב של דודים על הגג יתכן כי הם יבקשו מכם להזמין איש דודים בנפרד, לפני עבודת האיטום כדי שירים את הדודים ללא פגע.

במידה ועל הגג יש דודים ומזגנים רבים הדבר ייקר את האיטום בסביבות ה500-1500 ₪, ואם צריך לקחת בעל מקצוע נפרד להרמת הדודים המחיר יהיה בסביבות 250 ₪ לדוד.


טיפים לאיטום גגות

למרות שהתכנסנו כאן על מנת לספר לכם על מחירים, הנה כמה טיפים שקיבלנו על הדרך מקבלני האיטום המדורגים במידרג:

  • בסיום כל עבודת איטום, מומלץ לעשות הצפת מים כדי לוודא שהאיטום החדש אכן אטום לחלוטין. חלק מהקבלנים עושים הצפה בסיום כל שירות, וחלקם מבקשים תשלום על העבודה הנוספת. גם אם הקבלן שלכם לא כולל את ההצפה בחבילה, כדאי לא לוותר כדי שתוכלו לראות אם האיטום אכן מחזיק כשהקבלן עוד במהלך העבודה, ולא בחורף כשתראו כתמים עצובים על התקרה.

  • מומלץ מאוד לוודא שכל החומרים שקבלן האיטום עובד איתם מאושרים על ידי תו תקן.


איטום גגות- תמונות מלקוחות מידרג

איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: עומר י. גבעת עדה.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: אלי צאיג, רמת השרון.
איטום גג שטוח בגודל 138 מטר באמצעות יריעות ...
צילום: מתי מזרחי, חולון.
איטום גג בגודל 100 מ"ר בבניין מגורים באמצעות ...
צילום: רחל אופיר, נס ציונה.
איטום גג שטוח בגודל 170 מטרים בעזרת פריימר ...
צילום: חנן רפיעי, מבשרת ציון.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: יריב דוידוביץ, תל אביב.
איטום גג שטוח בעזרת יריעות ביטומניות.
צילום: נורית כץ, תל אביב.
איטום גג עם יריעות בטומניות בשל רטיבות.
צילום: שני חלף, תל אביב.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: לירון כליף, אור יהודה.
איטום של שתי מרפסות בשתי שכבות שכולל איטום ...
צילום: מ. ש. הרצליה.

קבלני איטום מומלצים

בניגוד לתחומים אחרים, בתחום האיטום אין מקום להצלחה של פחות מ-100%, שכן כל ביצוע של פחות מכך יגרום לדליפה. לכן, לא היינו ממליצים לכם להתפשר על האיכות של קבלני האיטום.

כאן באתר מידרג אספנו עבורכם אלפי המלצות של לקוחות קודמים על קבלני איטום מומלצים. לאחר כל עבודת איטום נציג ממידרג מתקשר ללקוח, בודק איתו איזה סוג של איטום נעשה ובאיזו שיטה, מקבל ממנו חוות דעת וציונים אודות השירות ומעדכן את הדירוג באתר, כך ש רשימת קבלני האיטום המומלצים מתעדכנת כל הזמן.

איך תזהו אוטם גגות חאפר?

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק