מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום מרפסת

איטום מרפסת מרוצפת אפשר לבצע ב- 3 שיטות, במדריך זה נפרט על כל השיטות, איזה יעילות יותר ואיזה פחות, כמה עולה כל שיטה, ואיך להיזהר מקבלני איטום חאפרים.

 מרפסת אטומה

 

 

 


שיטות לאיטום מרפסת מרוצפת

יש 3 דרכים לאטום מרפסת מרוצפת, לכל אחת יעילות שונה, עלויות שונות, ויתרונות וחסרונות שחשוב לקחת בחשבון:

1. פירוק הריצוף במרפסת, איטום, וריצוף מחדש

באיטום מרפסת בשיטה זו מפרקים את כל הריצוף, וגם את המילוי שמתחתיו, מבצעים איטום ואז מרצפים מחדש את המרפסת. בשיטה זו אומנם נדרשת יותר עבודה, אבל אתם בהחלט מטפלים בשורש הבעיה הרטובה.

היתרון בשיטה זו היא העובדה שהפתרון לרטיבות במרפסת הוא מוחלט. איטום מרפסת מרוצפת בצורה כזו מחזיק מעמד לפחות עשור ולפעמים גם שניים!

החיסרון הוא בעיקר במחיר. לעומת השיטות האחרות לאיטום מרפסת, בשיטה זו מתווספות עלויות כגון: פירוק הריצוף הישן, פינוי הפסולת, עלויות האריחים החדשים והרכבתם. חיסרון נוסף הוא העובדה שאיטום מרפסת מחדש, ידרוש מן הסתם יותר זמן ויגרום ליותר בלאגן עקב החציבות.

רוב קבלני האיטום ששאלנו ענו שזוהי השיטה היעילה ביותר לאיטום המרפסת.

2. איטום על גבי הריצוף הקיים, והרכבת שכבת ריצוף שנייה

אפשרות נוספת באיטום מרפסת היא לחסוך את עלויות הפירוק והוצאת הריצוף הישן, ולבצע שכבת איטום נוספת מעליו. שיטה זו לא מתאימה לכל המרפסות ויש שני דברים שחשוב לבדוק:

  • האם מבחינה הנדסית אפשר להעמיס עוד משקל על המרפסת? האם המשטח יציב וישיר?

  • האם ניתן לבצע תוספת גובה למרפסת, כך שהמפלס שלה יישאר נמוך יותר ממפלס הכניסה?

באופן עקרוני, שיטה זו לא מומלצת וקבלני איטום לא נוטים לבצע אותה. אומנם יש לה יתרון יחסי של חיסכון במחיר, אך בפועל אתם מוסיפים שכבת איטום איכותית – על ריצוף שמתחתיו מצויה הרטיבות. מים לא נעלמים, טבעם הוא לחלחל למקומות נוספים, או להתאדות ולגרום לעיוות הריצוף. כך שבעצם, לא פתרתם את הבעיה באיטום כזה, גם אם חסכתם כמה שקלים.

3. איטום המרצפות במרפסת בלבד

בשיטה האחרונה לאיטום המרפסת משתמשים במסור דיסק על מנת לפתוח את החריצים בין המרצפות, מנקים היטב את המרפסת, ואז ממלאים את הרווחים מחדש ברובה אקרילית או אפוקסית. רובה אקרילית אינה אוטמת את המים ומעליה תאלצו למרוח חומרים משחתיים אוטמים על גבי המרצפות.

קבלן איטום מסביר על ההבדל בין רובה אפוקסית ורובה אקרילית

היתרון בשיטה זו היא המחיר הזול משמעותית והעבודה המהירה. באיטום המרצפות בלבד, המרפסת שלכם תהיה 'אטומה' תוך כמה שעות בלבד. אבל במקרה הזה, על הזול - תשלמו ביוקר.

החיסרון המשמעותי הוא שמדובר בפתרון קוסמטי בלבד. מדובר בשיטת איטום שלא רק שלא פותרת את הרטיבות במרפסת, היא גם יכולה להחמיר אותה. כשאוטמים מחדש את המרצפות, אנחנו בעצם "כולאים" את הרטיבות בפנים, ובחום הישראלי, המים האלו יתאדו, והאדים יגרמו להתנפחות המשטח והריסה של הריצוף.

אם בכל זאת בחרתם בשיטה הזו לאיטום, שימו לב שהחומרים בהם משתמשים לאיטום הם חומרים שלא ישנו את הצבע והמרקם של המרצפות, יהיו עמידים בפני קרינת UV, וימנעו החלקה.


איטום מרפסת מרוצפת – שלבים מרכזיים

מכיוון שהשיטה הראשונה, איטום מחדש של מרפסת מרוצפת, היא השיטה המובילה והיעילה ביותר, נפרט בה את השלבים המרכזיים :

1. פירוק הריצוף הקיים במרפסת ופינוי הפסולת – ידוע גם בשמו 'שלב הבלגן'. חציבת והריסת המרצפות הישנות אולי לא נעימה, אבל היא תאפשר לכם איטום יסודי ויעיל הרבה יותר.

2. יצירת סף הפרדה, הכנת המעקות והכנה לאיטום – לפני האיטום עצמו, חשוב לבצע הכנות עבור האלמנטים השונים במרפסת:

  • מריחת שכבת פריימר - תפקידה לחזק את הקשרים בין החומרים האוטמים.

  • הכנת הרולקות - רולקה זהו בעצם החיבור שבין הרצפה למעקה או הקיר. מים שמחלחלים למעקה המרפסת עלולים להגיע גם אל הרצפה אם החיבור ביניהם אינו אטום כראוי , לכן ההכנה הזו חשובה במיוחד.

  • סף הפרדה - דילוג על יצירת סף הפרדה עלול לגרום לכם לזרוק לפח הרבה כסף. ההסבר המלא על מה זה סף הפרדה ומדוע הוא חשוב, בקליפ הבא:

קבלן איטום מסביר על בעיות נפוצות באיטום מרפסת

3. איטם בשתי שכבות של יריעות ביטומניות – החומר שאוטם בפועל את חדירת המים אלו היריעות הביטומניות. ישנם שני סוגים של יריעות: שחורות ולבנות. היריעות השחורות מתאימות לאיטום מרפסת, ואילו בלבנות משתמשים לאיטום גגות. הדבר החשוב ביותר הוא העובי של היריעות. יריעות ביטומניות מגיעות בשני סוגים: 5 מ"מ ו – 4 מ"מ. ככל שהיריעה עבה יותר היא יעילה יותר, אך גם יקרה יותר בכ- 35%.

קבלן איטום מסביר על סוגי יריעות ביטומניות


כמה עולה איטום מרפסת?

מחיר של איטום מרפסת מרוצפת תלוי קודם כל בשיטת האיטום שבחרתם ובגודל המרפסת. בנוסף, במידה והחלטתם לרצף מחדש, תאלצו לדאוג לפינוי הריצוף הישן. אם מדובר במרפסת עם גישה נוחה, תוכלו להרכיב עליה "שרוול לפינוי פסולת" ומחיר הפינוי יוזל. לעומת זאת, מרפסת בה הפועלים יאלצו להוריד במדרגות את שברי הריצוף, תעלה את המחיר.

מחיר איטום מרפסת מרוצפת שכוללת פירוק ופינוי ריצוף ישן, איטום וטיוח וריצוף מחדש, תעלה לכם בממוצע 700 – 1000 ₪ למ"ר. חשוב לציין שמחיר המרצפות החדשות אינו כלול, מכיוון שכל אחד בוחר ריצוף באיכות וחומר שונה.

במידה ובחרתם לבצע את השיטה השנייה לאיטום המרפסת, ולוותר על פירוק ופינוי הריצוף הישן, תחסכו כ – 20% מעלות האיטום.

האיטום הזול ביותר (והפחות יעיל) של חידוש הרובה ומריחת חומר אוטם על גבי המרצפות הקיימות במרפסת, יעלה לכם בין 80 -100 ₪ למ"ר.


שיטות של קבלני איטום חאפרים

איטום מרפסת איכותי נמדד לאורך שנים רבות, ולכן לא חסרים חאפרים שיבטיחו לכם חורף יבש, וייעלמו עם הטיפה הראשונה.

יש מספר דגשים שכדאי לשים אליהם לב באיטום מרפסת מרוצפת:

  • יריעות ביטומניות מזויפות – כמו בכל דבר, גם בענף האיטום יש זיופים. בכדי לוודא כי מדובר ביריעות ביטומניות מקוריות ואיכותיות, בקשו לראות את תו התקן המוטבע על הגליל ובדקו היטב את רוחב היריעה.

  • אחריות – קבלן איטום אמין שייבצע אצלכם איטום מרפסת שכוללת הוצאת הריצוף הישן, לעולם לא ייתן פחות מ- 10 שנות אחריות. במקרה של איטום המרצפות ברובה בלבד, אל תצפו לאחריות כלל – כמו שאמרנו, זהו פתרון קוסמטי בלבד.

  • התקנת נקז כפול – נקז כפול נועד על מנת לנקז את המים משני מפלסים: מפלס המרפסת עצמה, והמפלס שמתחת ליריעות. ההתקנה שלו קריטית להצלחת האיטום. קבלן שלא דואג להתקנתו, בעצם לא אוטם את המרפסת.

  • חומר איטום לא מתאים – שימוש בזפת או חומר אקרילי באיטום מרפסות מרוצפות, מראה על חוסר מקצועיות של הקבלן. עבור איטום מרפסת - חומר האיטום הטוב ביותר הוא יריעות ביטומניות.

קבלן איטום מסביר על חומרי האיטום השונים


איטום מרפסת- תמונות מלקוחות מידרג

פירוק וריצוף מרפסת שכלל איטום בשתי שכבות.
צילום: בנימין ברנשטיין, מודיעין.
איטום של שתי מרפסות בשתי שכבות שכולל איטום ...
צילום: מ. ש. הרצליה.
איטום מרפסת שכלל פירוק רצפות איטום בעזרת שתי ...
צילום: עמיחי שלומי, הוד השרון.
איטום נזילה שהייתה מסדק בגג המרפסת.
צילום: שי שי, תל אביב.
איטום קיר חיצוני ותיקוני איטום במרפסת.
צילום: אנה מילר, קרית ים.
איטום של גג שטוח בשתי מרפסות.
צילום: עופרית ב. רמת ישי.
שחזור ושיפוץ קורות בטון במרפסת.
צילום: אהרון קורן, הרצליה.
איטום מרפסת בסיקפלקס.
צילום: אריאל א. חיפה.
איטום רצפת מרפסת בציפוי חומר סיליקוני.
צילום: מ. פ. ירושלים.
איטום וריצוף מחדש של המרפסת.
צילום: חיים בן נזרף, ירושלים.

המלצות על קבלני איטום המתמחים באיטום מרפסת

החוכמה באיטום מרפסות מרוצפות היא העמידות של האיטום לאורך שנים רבות. לשם כך, כדאי לפנות לקבלן איטום מנוסה, אמין ומקצועי שלא יברח בגשם הראשון. לכן, ריכזנו עבורכםרשימת קבלני איטום מומלצים המתמחים באיטום מרפסות , על פי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מקבלני האיטום שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה אפשר למצוא קבלן איטום מומלץ באזור שלי?

ריכזנו עבורכם רשימה של קבלני איטום מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי גבוהים מגולשים קודמים. לאחר כל איטום גג או מרפסת, צוות מידרג, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג ופידבק אודות העבודה. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לרשימת קבלני איטום מומלצים.

למה יש רטיבות במרפסת ואיך לפתור את הבעיה?

בהרבה מרפסות בישראל צצה בעיה, שגורמת לחדירת מים מהמרפסת אל שטח הבית. קבלן איטום מקצועי מסביר מה היא הבעיה הנפוצה ביותר שגורמת לרטיבות במרפסת ומה הן הדרכים לפתור אותה:


 

באיזה חומרי איטום כדאי להשתמש?

יש בשוק מגוון רחב של חומרי איטום, בטיפ הבא קבלן איטום מקצועי מסביר על ההבדלים בניהם וממליץ על חומרי איטום אמינים.


 

מה המחיר של איטום מרפסת?

מחיר של איטום מרפסת משתנה בהתאם לשיטת האיטום ולגודל המרפסת.

ניתן לבצע איטום זול יחסית במחיר שנע בין 80-100 למ"ר, ואפשר לבחור באיטום איכותי ויקר יותר שעולה בין 700-1,000 ש"ח למ"ר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק