מוקד טלפוני: 1-700-707-233

בדק בית - מחיר
בדק בית היא בדיקה מורכבת שדורשת עבודה רבה, אבל התמחור של בדק בית? ממש פשוט. מה מחיר בדק בדירת חמישה חדרים? ומה מחיר בדק בית בבית פרטי? הכול בדקנו, סמכו עלינו. ויש גם דרך להוזיל את מחיר בדק הבית, אז בואו נתחיל.


מה זה בדק בית?

לפני שאנחנו מתחילים רק בואו ניישר קו על מה אנחנו מדברים בכלל. בבדק בית, מהנדס שעבר הכשרה ייעודית בודק את הבית שלכם כדי לאתר בו ליקויי בנייה ובלאי. המהנדס בעצם יבדוק בדירה שהכול עונה לתקנים ונעשה ברמת ביצוע גבוהה, וירשום בדו"ח מפורט מה בדיוק דורש תיקון.

בתוך כך הוא יבדוק נזקי רטיבות, שיפועי רצפות, גובה התקרות, איטום החלונות, מערכות החשמל והמים ועוד המון המון פרמטרים שאתם לא מעלים על דעתכם בכלל, וחשוב מכך – שאינכם יכולים לראות בעין בהכרח.

במדריך בדק הבית שלנו, תוכלו לקרוא את כל הפרטים, וכאן תוכלו לראות דוח בדק בית לדוגמא, כדי להבין בדיוק על מה מדובר.


מחיר בדק בית – כמה עלה בדק בית ללקוחות מידרג?

כדי לדעת כמה באמת עולה בדק בית, בדקנו מחירים של מעל אלף עבודות שביצעו לקוחות מידרג. התמונה ברורה – 70% אחוז מלקוחות מידרג שילמו מחיר של עד 1,500 ₪ עבור בדק בית

 

אבל לא נשאיר אתכם רק עם סטטיסטיקות, בדקנו גם כיצד חברות בדק בית מתמחרות את השירותים שלהם לפי הדירות השונות, רק המשיכו לקרוא.


בדק בית בדירה – מחיר

זכוכית מגדלת אדומהמחיר בדק בית בדירה נקבע לרוב על פי מדד פשוט – מספר החדרים בדירה. לא מה מצבה, לא בת כמה היא, פשוט מספר חדרים.

זכוכית מגדלת ירוקהמחיר בדק בית בדירה של שלושה עד ארבעה חדרים יהיה לרוב בין 1,200-1,500 ₪.

זכוכית מגדלת כחולהמחיר בדק בית בדירת 5 חדרים הוא 1,300-1,600 ₪.

זכוכית מגדלת כתומהמחיר בדק בית לגג ולגינה בדירה – במקרה של דירה בבניין, בדיקת גג או גינה תוסיף למחיר בדק הבית בסביבות 200-300 ₪.


בדק בית בבית פרטי – מחיר

זכוכית מגדלת כתומהמחיר בדק בית בבית פרטי הוא קבוע לרוב, וכולל בדיקת גג ובדיקת חצר. אם הבית גדול במיוחד, מעל 200 מ"ר פחות או יותר, מחיר בדק הבית יעלה.

זכוכית מגדלת כחולהמחיר בדק בית בבית פרטי הוא 1,500-2,000 ₪, ללא קשר למספר החדרים וכולל בדיקת גן ובדיקת גג.

זכוכית מגדלת ירוקהבדק בית בבית פרטי גדול מעל 200 מ"ר, כולל בדיקת גג וגינה, יכול להגיע גם ל-2,500 ₪.


מה לא משפיע על מחיר בדק בית?

סימן קריאה חשוב לדעת! מחיר בדק הבית תמיד יינתן בהצעת מחיר מראש, לפני העבודה. מהנדסי בדק בית מקצועיים לא מעלים את המחיר באמצע העבודה. ברגע שניתנה לכם הצעת מחיר לבדק בית לבית שלכם, זה המחיר שתשלמו. כן, לא משנה אם חס וחלילה היה צריך לאתר רטיבות בכל חדר או שבעל המקצוע גילה שהוא צריך לבדוק אצלכם בלטה-בלטה. שום דבר שלא תומחר מראש לא יעלה את המחיר!

מחיר בדק בית בדירה מקבלן או יד שנייה

אולי אתם שואלים את עצמכם, האם יש הבדל במחיר בדק בית בדירה מקבלן או דירה יד שנייה? ובכן התשובה היא לא. נכון, אופי בדק בית בדירה מקבלן ואופי בדק בית בדירה יד שנייה שונה. בעוד בדירת קבלן יבדקו הרבה פרמטרים אסתטיים (כמו גימור האריחים, איכות הצביעה וכדומה) וכן ליקויי הבנייה יבדקו לעומק כדי שהקבלן יוכל לתקן אותם, בדירת יד שנייה יצטרך הבודק לבדוק יותר לעומק את מערכות האיטום למשל ואת בלאי הבית. בסופו של דבר, אורך העבודה בשני המקרים דומה ולרוב אין עבודה אחת עולה על אחרת במחיר.


איך מוזילים מחיר של בדק בית?

לא מפסיקים לדבר על מחירים, אבל האם הם קבועים לנצח ללא יכולת לרדת?? לא ולא!

לא חסרים בארץ בניינים חדשים – מחיר למשתכן, פינוי בינוי, שכונות חדשות שקמות בכל ערי הארץ ועוד ועוד. הצצה קלה על המפה ואפשר לראות שהבנייה בתנופה. כשנכנסים לבניין חדש, לרוב האכלוס קורה פחות או יותר במקביל, ויחד איתכם קיבלו מפתחות עוד הרבה שכנים חדשים.

ככה שלא רק אתם צריכים בדק בית, יש סיכוי גדול שהרבה שכנים שלכם חושבים אותו הדבר בדיוק. במקרה כזה אין סיבה לא להתאחד כל הבניין ולהזמין איש מקצוע אחד לכולם, ובכך להוזיל את מחיר בדק הבית לדירה יחידה. במקרה שבו עשר, עשרים או שלושים דירות מתאחדות יחד, רוב בודקי הבתים יגבו בסביבות 1,000-1,200 ₪ לדירה, כלומר הנחה של כמה מאות שקלים לכל דייר.


כדאי לעשות השוואת מחירים לבדק בית?

בעבודת בדק בית השוואת מחירים זה לא גולת הכותרת. כלומר, בוודאי – אם תבקשו הצעות מחיר מכמה בעלי מקצוע שונים כנראה תהיה תנודה של כמה מאות שקלים לכאן או לכאן, אבל בבדק בית זה לא מה שחשוב. מה שכן חשוב הוא לקחת מהנדס מומלץ עם חוות דעת מלקוחות קודמים, שייתן לכם דו"ח מדויק ומפורט שיהיה קביל בבית משפט. שלא נדע.

לפעמים דווקא המהנדס המתחיל יתן מחירים נוחים יותר אך יכתוב דוח מפורט ומושקע יותר, ולפעמים שווה להשקיע עוד כמה מאות שקלים כדי לקחת חברת בדק בית המתמחה בבתים דומים לשלכם. הכסף הוא תמיד שיקול, אך בבחירת חברת בדק בית חשוב לשים לב גם לדברים נוספים, שכן דו"ח איכותי יכול להכריע האם תקנו את הבית או לא או כמה תצטרכו להתווכח עם הקבלן על תיקונים מסוימים.


מהנדסי בדק בית מומלצים

כבר ציינו שבודקי בתים צריכים להיות מומלצים ממש. הפקת דו"ח בדק בית איכותי יסביר לקבלן בדיוק מה צריך לתקן ואיך, ואף יהיה קביל בבית משפט. כאן תוכלו למצוא רשימת חברות בדק בית מומלצות עם מאות חוות דעת של לקוחות קודמים. למה לסמוך על המזל אם אפשר לסמוך על חכמת ההמונים?
אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק