מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירי פרקטים

מחירי הפרקטים מתחילים ב – 60 ₪ למ"ר ויכולים להגיע עד 400 ₪ למטר רבוע. מה גורם לפער העצום במחירי הפרקטים? בטיפ זה, נסביר על הגורמים השונים שעשויים להשפיע על מחיר הפרקט, איך נבדיל בין פרקט זול לפרקט איכותי, על איזה צבע פרקט נשלם יותר ועוד


5 גורמים שישפיעו על מחירי הפרקט

מחירי פרקטים – גורם ראשון: סוג הפרקט

בטיפ סוגי פרקטים, הסברנו שהגורם העיקרי שמשפיע על מחיר הפרקט הוא סוג הפרקט. ישנם שני סוגים עיקריים של פרקטים – פרקט למינציה ופרקט עץ.

הפרקט הסינטטי או בשמו השני, פרקט הלמינציה, זול באופן משמעותי מהמקור – פרקט העץ. ניתן להשיג פרקט למינציה טוב, החל מ- 60 ₪ למטר רבוע ועד 150 ₪ למטר רבוע עבור פרקט למינציה איכותי מאוד.

טווח המחירים עבור פרקט איכותי מעץ גושני מתחיל ב- 250 ₪ ויכול להגיע גם ל – 400 ₪. הפער במחירים נובע מזן העץ. ישנם עצים שונים שמשמשים לפרקטים, הנפוץ שבהם הוא עץ האלון. עצים נוספים הם עצי הדובדבן, הבוק והונבה.

מחירי פרקטים – גורם שני: ארץ המוצא של הפרקט

המיתוס שדגמים אירופאיים חזקים יותר מדגמים מהמזרח, תופס גם לגבי עולם הפרקטים. לכן, תשלמו עד 30 או 40 אחוז יותר עבור חברות בלגיות וגרמניות - כמו בלטריו (Balterio), קוויק סטפ (Quick Step), וקרונו (Krono) - מאשר עבור חברות סיניות פשוטות. אך כמו שאומרים על איכות משלמים. עדיף לשלם טיפה יותר כדי לקבל פרקט איכותי, שיחזיק מעמד ל – 15 שנים ולא ל – 3 שנים.

תוכלו לצפות, בסרטון של מתקין פרקטים שמסביר על ההבדל בין חברות פרקטים שונות:

פרקט איכותי מול פרקט זול

שימו לב! הרבה מהדגמים האירופאים, מיוצרים למעשה בסין. אל תסתמכו על חותמת, שכתוב בה – Made in Germany, אלא בדקו שבאמת הפרקט מיוצר בגרמניה.

היזהרו מחאפרים, שינסו לגרום לכם להאמין, שהפרקט מיוצר בגרמניה למרות שהוא מיוצר באיזו עיירה אי שם במזרח הרחוק. כאן, תמצאו פירוט על כל מיני שיטות של חאפרים ותבינו איך לבדוק מהיכן באמת, מגיע הפרקט.

מחירי פרקטים – גורם שלישי: עובי הפרקט

הפרקט יכול להגיע בעובי שונה. העובי הסטנדרטי עבור פרקט עץ הוא 14 מ"מ, ניתן להשיג אותו גם ב – 15, 16 וב- 20 מ"מ. עבור פרקט למינציה העובי הסטנדרטי הוא 8 מ"מ וניתן להשיג אותו גם ב -9, 10 ו-12 מ"מ.

פרקט עבה יותר נחשב לעמיד יותר והוא גם יותר יקר ב 10-15 אחוזים, מפרקט בעובי סטנדרטי. כי למעשה מדובר בתוספת של עוד חומר.

מחירי פרקטים – גורם רביעי: רמת השחיקה של הפרקט

רמת השחיקה מגדירה את רמת העמידות של הפרקט. כלומר, לאיזה עומס תנועה מותאם הפרקט. אם יום יום הולכים על הפרקט עשרות אנשים, כמו במסדרון של קופת חולים – רצוי שהפרקט יהיה ברמת עמידות גבוהה.

ישנן 3 רמות שחיקה, שניתן לבחור מתוכן:

ישנן שתי מידות מקובלות למדידה רמת השחיקה – AC או קלאס.

  • AC3 או קלאס 30 – זוהי רמת השחיקה הבסיסית והזולה ביותר. כיום, כמעט לא מייצרים אותה בשוק. היא מתאימה לשימוש ביתי, בחדרים שיש בהם תנועה מעטה על הפרקט.

  • AC4 או קלאס 31 – זוהי רמת השחיקה הסטנדרטית לפרקטים בשימוש ביתי. היא יקרה בכ- 10- 15 אחוז מרמת השחיקה הקודמת.

  • AC5 או קלאס 32 – זוהי רמת השחיקה הגבוהה ביותר והיא מותאמת למקומות שבהם יש תנועה ערה כמו חנויות, אולמות כדורסל ועוד. כמובן שהיא גם מקפיצה את המחיר של הפרקט באופן ניכר. אך שוב, היא אינה מיועדת לשימוש ביתי ולכן, אין לנו מה להתרגש מהמחיר היקר שלה.

מחירי פרקטים – גורם חמישי: פאזה / ללא פאזה

הגורם הרביעי, משפיע רק על המחיר של פרקט הלמינציה ומיד תבינו למה. הפאזה היא למעשה כינוי לרווח בין אריחי הפרקט, שנועד לשוות לפרקט הלמינציה מראה של פרקט עץ אמיתי. בפרקט עץ, כמו שניתן להבין, יש תמיד רווחים שמפרידים בין קורה לקורה.

לעומת זאת, את פרקט הלמינציה ניתן לקבל גם ללא פאזה, כלומר, כיחידה אחת, שאין בין אריח אחד למשנהו, חריצים שמפרידים ביניהם.

בשביל פרקט למינציה פאזה עם מראה של עץ טבעי נצטרך לשלם בין 20 ל- 40 אחוז יותר, תלוי בארץ המוצא של הפרקט. למרות המחיר היקר, הרבה מתקיני פרקטים ממליצים על פרקט למינציה עם פאזה. מכיוון, ששינויי אקלים גורמים לפרקט להתכווץ ולהתרחב וכאשר יש פאזה, יהיו פחות בולטים לעין השינויים שחלים בפרקט.

אלה שחוששים, שבין החריצים ייתקע לכלוך רב, יכולים להסיר דאגה מליבם. החריצים מאוד קטנים וניתן לנקותם באמצעות טאטוא רגיל של הפרקט.

אם אתם מתכוונים לשים את הפרקט בחדר עמוס רהיטים, אין סיבה להשקיע יותר כסף בפרקט למינציה עם פאזה. מפני, שכל הרהיטים יסתירו את האפקט של הפרקט. מאותה סיבה, לא שווה להשקיע בפאזה בחדרים קטנים, אלא רק בחדרים גדולים כמו חדרי סלון, שבהם הרווחים יהיו בולטים יותר.

 פרקט

צבע הפרקט – גורם נוסף שיכול להשפיע על המחיר

בחירת צבע הפרקט, לא פחות חשובה מבחירת הפרקט עצמו. פרקטי הלמינציה מגיעים ביותר מ – 70 הדפסים שונים. למזלנו, עבור פרקט למינציה לבן או סגול, לא נצטרך לשלם יותר, כי זו בסך הכל תמונה, שמוטבעת מראש במפעל הייצור. צביעה של פרקט עץ, היא כבר סיפור אחר.

הגוון והצבע בפרקט העץ, הוא בהחלט פקטור משמעותי, שמשפיע על המחיר. מכיוון, שפרקט העץ צריך לעבור תהליך צביעה מיוחד, בשביל להגיע בצבעים כמו בורדו וכחול. על התהליך הזה, נוסיף בין 15 ל – 20 אחוז יותר עבור כל מטר רבוע של פרקט העץ. אז קחו זאת בחשבון, לפני שאתם מזמינים פרקט עץ בצבע ירוק תפוח מחייך.


תמונות של פרקטים

התקנת פרקט בחדר ממ"ד.
צילום: בקי כהן, רמת גן.
התקנת פרקט בסלון.
צילום: צביקה קורן, ירושלים.
התקנת פרקט בשני חדרי שינה.
צילום: פקע ברגר, גבעתיים.
התקנת 2 גלילי טפט.
צילום: ל. א. קרית אונו.
הדבקת טפט על גבי קיר אחד.
צילום: זוהר רוזנפלד, תל אביב.
התקנת פרקטים בסלון ובמטבח.
צילום: לירן ויינברג, נתניה.
התקנת פרקט בחדר שינה.
צילום: דניאל נחמנוביץ, כפר סבא.
התקנת פרקט בשני חדרים.
צילום: כתי ע. רעננה.
התקנה של פרקט.
צילום: גדי שילר, ראשון לציון.
הדבקת שלוש תמונות קיר בגודל 12 מ"ר כל אחת.
צילום: לורן טלל, קרית חיים.

מתקיני פרקטים מומלצים

אחרי ששילמנו לא מעט כסף עבור הפרקט הנבחר שלנו, לא היינו רוצים ליפול בידיו של מתקין פרקטים חאפר, שיגרום לכל המאמצים ולמשאבים שהשקענו, לרדת אל טמיון. לצערנו, חאפרים ניתן למצוא בכל מקום, מתקיני פרקטים אמינים וטובים, קצת קשה יותר להשיג. לכן, באתר מידרג, אספנו עבורכם רשימה של מתקיני פרקטים מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמתקין שברשימה.


רוצים לדעת כמה יעלה השיפוץ שלכם? נסו את מחירון השיפוצים של מידרג


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק