מוקד מידרג: 1-700-707-233

תיקון פרקט

הפרקט החדש והיפה שהתקנו, לפני שבע שנים, כבר ממש לא אותו דבר. הוא נשחק, נהרס והתנפח ועכשיו צריך לחשוב על תיקון של הפרקט. יש מקרים, שבהם התיקון יוציא אותנו עם נזק קטן לכיס ויש מקרים, שבהם תיקון הפרקט ייצא כל כך יקר, שכבר נעדיף להתקין פרקט חדש. בטיפ זה, נסביר מהן התקלות הנפוצות בפרקטים, כמה יעלה לתקן אותן והאם בכלל שווה לבצע את התיקון... נסביר כיצד תחזוקה נכונה של הפרקט, יכולה להאריך את חייו ואיפה נוכל למצוא בעל מקצוע מומלץ לתיקון פרקטים


5 סיבות שייגרמו לנו לתקלות בפרקט

מתכננים שיפוץ ורוצים לדעת כמה הוא יעלה? נסו את מחירון שיפוצים של מידרג

תקלות בפרקט - סיבה 1: מים מים בששון

רוב התקלות בפרקטים, נגרמות בעקבות חדירה של מים אל עומק הפרקט. אין מה להילחץ. לא צריך להוציא סמרטוט כל פעם, שכמה טיפות מים ייפלו על הפרקט וגם אם הרבה מים נשפכו על הפרקט וישר ניגבנו לא אמורה להיות שום בעיה. הצרות יתחילו, אם המים שנשפכו על הפרקט לא התייבשו ועמדו עליו במשך זמן רב.

תקלות בפרקט - סיבה 2: גרירת ציוד כבד על הפרקט

הפרקט רגיש יותר לשריטות, מאשר רצפת השיש ולכן, גרירה של ציוד על פני הפרקט - כמו ארון או כיסאות עם גלגלים – יכולה לגרום בקלות לשריטה.

תקלות בפרקט – סיבה 3: בלאי טבעי

פרקטים זולים, בעלי רמת שחיקה נמוכה, יישחקו תוך 3-4 שנים. אך יש לזכור, שגם הפרקט הכי איכותי, יישחק לאורך השנים ויאבד את הברק הטבעי שלו.

תקלות בפרקט – סיבה 4: התקנה לקויה

את התוצאות של התקנה לקויה, נראה באופן מיידי על הפרקט. מספיק שהמתקין, לא יישר את רצפת החדר לפני ההתקנה או שהוא לא עשה חציצה מספקת בין הקיר לפרקט, בשביל שייגרם נזק בלתי הפיך.

תקלות בפרקט – סיבה 5: תנאי סביבה

קל להאשים את המתקין, אך הרבה פעמים זאת לא באמת אשמתו. יכול להיות שההתקנה בוצעה בצורה מושלמת, אך לחות רבה ושינויי אקלים, הם שגרמו לבעיות בפרקט.

מים על פרקט

 

 


תקלות נפוצות

כל אחת מהסיבות, שהזכרנו למעלה, עלולה לגרום לנזק בלתי רצוי, כמו:

 • התנפחות של הפרקט - ההתנפחות של הפרקט, מביאה לשתי תוצאות לא רצויות.  הראשונה, הפרקט נראה ממש לא אסתטי אבל זה עוד מילא, הבעיה השניה והחמורה יותר, שהתנפחות הפרקט גורמת היא יציאה של החיבורים בין לוחות הפרקטים.
 • הרמה של הפרקט – הפרקט עולה למעלה, ונוצרים מרווחים וסדקים בין לוחות  הפרקט.
 • גבשושיות על הפרקט – פתאום גבעות קטנות ייווצרו על הפרקט.
 • שריטות עמוקות על הפרקט
 • שחיקה של הפרקט

מחירים של תיקון פרקטים

רוב חברות הפרקטים, יעדיפו לא להתעסק עם תיקון של הפרקט. כי מדובר בדרך כלל בתיקון מסובך, שיכול לקחת זמן רב ואחרי כל ההשקעה, עדיין אין לפרקט את אותו מראה מלהיב כמו בהתחלה. לכן, מחיר התיקון של הפרקט יתחיל לכל הפחות ב- 300 ₪.

נפרט בהמשך על גורמים, שעשויים להשפיע על עלות התיקון.

3 גורמים שישפיעו על עלות התיקון

סוג הפרקט – קיימים שני סוגים של פרקטים, פרקט עץ ופרקט למינציה. פרקט העץ,  מודבק באופן ישיר אל הרצפה ופרקט הלמינציה לא ולכן, פרקט עץ יעלה כמעט כפול לתיקון. כי לא רק שצריך להסיר את קורות העץ, צריך גם להסיר את הדבק ולבצע התקנה מחדש של העץ באותו קטע.

מיקום לוחות הפרקט הפגומים – ככל שהלוחות של פרקט הלמינציה רחוקים יותר  מהקיר, כך יהיה יותר קשה להגיע אליהם ולהחליפם. בפרקט הלמינציה, הלוחות שלובים זה בזה, ולכן, נצטרך לפרק כמעט חצי חדר, בכדי להגיע ללוחות במרכז החדר. אנחנו כמובן, נצטרך לשלם, עבור זמן העבודה שייקח לבעל המקצוע לפרק ולהרכיב את החדר מחדש.

חומרת הנזק – כמה אריחים נפגעו והאם הם נמצאים באותו מקום או במקומות שונים  בפרקט. ככל שיהיו יותר מפוזרים, כך הנזק יעלה יקר יותר.


איך מתקנים פרקט למינציה?

איך תיקון פרקט למינציה יכול להיות כל כך מסובך אתם שואלים? הרי בסך הכל מדובר בנזק קטנטן – הפרקט התנפח קצת באמצע החדר. צריך רק להוציא את הלוח הפגום ולהחליף באחד חדש אבל כמו שציינו קודם תיקון הפרקט, יכול להיות תיק רציני.

קודם כל צריך למצוא את החברה ואת הדגם המדויק של הפרקט. לאחר מכן צריך לפנות את החדר, ולפרק את לוחות הפרקט, הפאנלים והסף במידת הצורך, עד שמגיעים ללוח או ללוחות, שניזוקו. במידה ומים חדרו אל הפרקט, יהיה צריך לחכות עד שהאזור יתייבש, ואז להחליף את ספוג הבידוד ורק לבסוף, מרכיבים מחדש את אריחי הפרקט, הפאנלים והסף.

::  כמה עולה לתקן פרקט למינציה?

אם הנזק היה יחסית קל ולבעל המקצוע לקח רק שעה עד שעתיים וחצי כדי לתקנו, טווח המחירים שנשלם עבור התיקון, יעמוד על 300 ₪ עד 500 ₪, כולל מע"מ. המחיר יהיה כפול ואף משולש, ככל שרמת הנזק תהייה חמורה יותר. כמו למשל במקרה של הצפה, שתדרוש מבעל המקצוע כמעט יום עבודה שלם כדי לטפל בבעיה.

אז אם מדובר בנזק קטן, נמליץ לכם על עציץ או רהיט יפה, שיוכל לכסות את הבעיה מחייך.


איך מתקנים פרקט עץ?

מאוד קשה לבצע תיקון מקומי של פרקט עץ, מכיוון שהפרקט מודבק או ממוסמר ישירות אל הרצפה. כדי להגיע לקורת עץ בעייתית אחת, צריך להסיר את כל הקורות שלפני וגם לגרד את הדבק שמתחתן. משימה שיכולה לקחת שעות וגם לרוב, לא תביא לשחזור יופיו המקורי של פרקט העץ.

ברוב הפעמים, כדי לתקן את הנזק יבצעו ליטוש או חידוש של פרקט העץ. נפרט על  כך בהרחבה בהמשך.

::  כמה עולה תיקון מקומי של פרקט עץ?

טווח המחירים הממוצע לתיקון מקומי של פרקט עץ, שיש בו נזק קל באזור הצמוד לקיר יעמוד בדרך כלל בין 600 ל – 800 ₪, כולל מע"מ. כמובן, שהמחיר יעלה בהתאם למידת הקושי והזמן, שמשקיע בעל המקצוע בתיקון.


חידוש פרקט עץ

מומלץ לבצע חידוש של פרקט העץ אחת לעשור, על מנת לרענן את המראה של העץ. החידוש טוב גם למקרים שבהם הצטברו שריטות עמוקות או פגמים על פרקט העץ.

הפעולה, שמבצעים בחידוש העץ דומה לפעולת הפילינג על העור – הסרת השכבה הישנה וחשיפת שכבה חדשה.

הליטוש מתבצע במספר שלבים:

 • ליטוש גס – מעבירים מכונה מיוחדת, שמלטשת את השכבה העליונה של הפרקט  באופן גס.
 • ליטוש עדין – שיוף עדין של השכבה החדשה.
 • ניקוי – מבצעים ניקוי של הנסורת והשאריות, שנותרו בשטח.
 • גימור - מריחת לכה או שמן מעל השכבה החדשה.

::  כמה עולה חידוש פרקט עץ

חידוש פרקט עץ עולה לא מעט. טווח המחירים נע בין 150 ל- 250 ₪, כולל מע"מ עבור כל מטר רבוע. לדוגמא: עבור חידוש פרקט עץ בחדר בגודל ממוצע של 3**4 מ'=12 מ"ר, התחשיב הנמוך יהיה 12*150= 18000 ₪, והתחשיב הגבוה יהיה: 12*250= 3000 ₪.

במידה ויש שחיקה רק במקום קטן, ניתן לעשות גם ליטוש ברמה מקומית.

מריחת לכה על פרקט

 

 


תחזוקה של הפרקט

תחזוקה נכונה של הפרקט, תעזור לנו לעכב את התיקון או ההחלפה של הפרקט. זה בסדר, לא צריך להשתגע, ועדיין אפשר להשאיר את הנעליים כשנכנסים לחדר עם פרקט מחייך.

ניתן כאן 2 עצות לתחזוקת פרקט, שיידרשו מאיתנו מינימום מאמץ:

 • להשתמש במחליקי טפלון - העצה הראשונה, היא לקנות מחליקי טפלון, ולהלביש  אותם על הרהיטים בחדר. אם יש לכם כיסא משרדי בחדר, כדאי לכם גם להלביש על גלגליו כיסויי סיליקון. כיסויים אלה ירככו את החיכוך בין הרהיטים לפרקט, ויימנעו את שחיקת הפרקט.
 • לא לחשוף את הפרקט לשמש – העצה הזאת נכונה רק לגבי פרקטים מעץ. העץ  שהוא חומר טבעי, משנה את גווניו וגם עלול להתעוות בעקבות חשיפה ממושכת אל השמש.

באופן כללי, פרקט עץ דורש פינוק רב יותר מפרקט למינציה. חשוב פעם בשנה למרוח את פרקט העץ בשמן פשתן, שיעזור להחיות את מראה העץ ויעניק לו הגנה.

גם שמירה על ניקיון נכון של הפרקט, תעזור להאריך את חייו. מיד נסביר מהו אמצעי הניקוי היחיד שדרוש לנו לניקוי הפרקט.


ניקוי פרקט

מטלית לחה היא אמצעי הניקוי היחיד, שנצטרך להעביר על רצפת הפרקט. נו טוב, אפשר גם מטאטא או שואב אבק אבל בשום פנים ואופן אסור לשפוך מים או חומרי ניקוי כימיים על הפרקט. לא רק שהמים לא ינקו את הפרקט, אלא הם גם יגרמו לנזק רציני, שיכול להוביל לתיקון במאות שקלים!


תמונות של תיקון פרקטים

תיקון פרקט למינציה, פירוק והרכבה של חלקים בפרקט ...
צילום: י. ר. נתניה.
התקנת פרקט למינציה חדש בממ"ד ותיקון התרוממות ...
צילום: דני ר. עתלית.
תיקון פרקט עץ במטבח.
צילום: טלי ברטל, זכרון יעקב.
התקנת פרקט מעץ במבוק מלא בחדר אחד ותיקון פרקט.
צילום: יוליה טריימן, כפר סבא.
תיקון פרקט מסוג למיניציה בחדר.
צילום: צביקה שושני, ראשון לציון.
התקנת פרקט במטבח גודל 3 על 2, ותיקון פאנלים ...
צילום: משה וילק, רחובות.
תיקון פרקט ב3 חדרים כולל חיתוך דלתות ומשקופים.
צילום: מיכאל נייפלייש, טירת כרמל.
התקנה פרקט בחדר ותיקון בחדר נוסף.
צילום: אילן פ. רחובות.
תיקון והתקנת פרקטים בשתי דירות.
צילום: דורון ריניס, גבעת אלה.
תיקון פרקט קיים.
צילום: אייל פלדמן, זכרון יעקב.

בעלי מקצוע מומלצים לתיקון פרקטים

קשה למצוא בעל מקצוע, שיהיה מוכן לבצע תיקון לפרקט אבל עוד יותר קשה למצוא בעל מקצוע אמין וטוב, שיוכל לבצע את התיקון. בינתיים, שמענו רק סיפורים על מתקני פרקטים, שעשו יותר נזק מתועלת, שלא נדבר על המחיר המופקע, שהם ביקשו. לכן, אספנו לכם כאן באתר רשימה של בעלי מקצוע מומלצים לתיקון פרקטים - לפי חוות  דעת של אלפי לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מהמתקין שברשימה.


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק