מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ביובית

הגעתם עד הנה כי כרגע בבית שלכם מתחוללת הצפה של מי ביוב ואתם לא יודעים מה לעשות? אנחנו כאן לעזור! אספנו לכם הסברים ומחירים של שירותי ביובית ואפילו קצת "עשה זאת בעצמך" בצנרת הביוב. סגרו את האף, נקו את הידיים וצללו פנימה.


רגע לפני הביובית – למה זה קורה בכלל?

אתם גרים בקומת קרקע, מגיעים הביתה וכבר בכניסה יש ריח של ביוב, אתם פותחים את דלת הבית ומגלים את ההצפה – הביוב עלה על גדותיו. אין מנוס מלהתחיל לגרוף את המים החוצה.

הסתימה בצנרת וההצפה יוצרים מצב מאוד לא נעים – מעבר לריח הנורא, יש לפעול מהר ולעבוד קשה כדי להיפטר מכל מי השופכין כדי שאלה לא יגיעו לשטיחים, לרהיטים ולמכשירי החשמל בבית. המים המגעילים עלולים "להדבק" בדברים שלכם, ויש כאן אפילו סכנה של ממש כיוון שהמים יכולים לחדור גם למערכת החשמל ולגרום לקצר או אפילו להתחשמלות.
 

ביובית

אם אתם גרים בבניין דירות, כנראה שלא מדובר בתקלה שאתם הגורמים הישירים לה, אלא הדיירים בקומות מעל. סיבה לסתימה יכולה להיות זריקת חומרים שסותמים את הצנרת המשותפת כמו מגבונים או חומרים שומניים ובכך פוגעים בפעילות התקינה שלה. במצב כזה תצטרכו לשתף את וועד הבית, מאחר שהסתימה נמצאת ככל הנראה בצינור הראשי של הבניין. אם אתם גרים בבית פרטי, כנראה שהסיבות להצפה הם ההרגלים שלכם או שורשים שצמחו בצנרת הביוב.

אז מה עושים? הנטייה הטבעית היא לפנות לאינסטלטור או לחברת המים, אבל עוד לפני כן - אם מדובר במצב בו הביוב עולה על גדותיו כנראה שתצטרכו לקרוא לשירותי ביובית. הסימנים הראשונים לסתימה ביוב הם בהחלט כאלה המזכירים סתימה פשוטה – מים שלא יורדים בכיורים ובאסלה ועלייה של ריחות לא נעימים מחורי הביוב בבית. במצב בו הזמנתם כמה וכמה פעמים אינסטלטור והתקלה חוזרת, כדאי לבדוק את התקלה לעומק  (תרתי משמע) שכן רוב הסיכויים שקיימת סתימה בביוב של הבית.

חשוב להבין כי ההפרש בין פתיחת סתימה אצל אינסטלטור בהשוואה לביובית הוא לא גדול ואם תקראו לשירותי ביובית ישר, תוכלו להימנע מתשלום כפול – אחד לאינסטלטור על הבדיקה ואחד לביובית על פתרון הבעיה.


מה זה ביובית בכלל?

ביוביות הן משאיות הנושאות עליהן מערכת שאיבה שבאפשרותה לשאוב כמות גדולה של מי שופכין ופסולת. באמצעות הצינורות המחוברים לביובית ניתן לשאוב בואקום את המים, הפסולת והשומן או לחילופין - לשחרר מים חמים בלחץ גבוה כדי לנקות את הקו  (במידה וצריך – כשלמשל קיימים שורשים בצנרת). הביובית יעילה גם לשטיפת קווי ניקוז, ניקוי צנרת ומרזבים, הפרדת דלקים  ועוד.
 

ביובית

מחירי שירותי ביובית

ברגע שהבנתם שאין מנוס מלהזמין שירותי ביובית, כדאי שתדעו מהם טווחי המחירים של השירותים השונים (המחיר הוא יחסי ונע בהתאם לעומק הסתימה בצנרת, קושי פתיחת הסתימה, כמות המים שיש להזרים, כמות מי השפכים שיש לפנות למתקן טיהור וכו').

מחירים:

  • מחיר ביובית לפתיחת סתימה בביוב 700-800 ₪.
  • מחיר ביובית לפתיחת סתימה בקו ביוב עם שורשי צמחים 800-900 ₪.
  • מחיר ביובית לשאיבת סתימה בביוב 900-1,100 ₪.
  • מחיר ביובית לפתיחת סתימה ושטיפת קו ביוב 900-1,100 ₪
ביובית

איך נמנע מלהגיע למצב בו נצטרך להזמין ביובית?

  • כשנותר לכם שמן במחבת הטיגון שלכם, שפכו אותו לפח ולא אל הכיור, אחרת הוא נדבק אל דפנות הצנרת ומצטבר שם עד ליצירת סתימה.
  • בשום אופן אל תזרקו מגבונים או מוצרי היגיינה אל האסלה – הם סותמים את הצנרת ומהר מאוד תגיעו למצב של הצפת ביוב.
  • שימו מסננת לכיור כדי ש"תתפוס" בה שיערות, חלקי פלסטיק ושאריות מזון – וכמובן אל תשכחו לרוקן אותה מידי פעם אל פח האשפה (ולא לשטוף אותה כך שכל הלכלוך יישטף לצנרת...)

לפני שקוראים לביובית – עשו זאת בעצמכם:

1. דבר ראשון שכדאי לעשות בעצמכם הוא לקחת פומפה ולנסות לשחרר את הסתימה איתה (במידה ומדובר בסתימה בפתח ביוב בפנים הבית).

2. נסו לשפוך חומץ למאגר המים – החומץ לפעמים מחלחל מטה ומשחרר את הסתימה הקיימת.

3. אם יש לכם קפיץ לפתיחת סתימות וההצפה היא לא גדולה מידי, תוכלו לנסות להחדיר אותו אל פתח הביוב ממנו עולים המים ולנסות לדחוף פנימה כמה שניתן, כדי לפתוח את הסתימה תוך כדי הזרמת מים.

פתיחת סתימה

אם אתם לא מצליחים לפתוח את הסתימה בעצמכם, אל תתעקשו, וזאת מכיוון שאתם עלולים לפגוע בצנרת שלכם, פשוט פנו אל בעל מקצוע המתאים מהתחום.


מזמינים ביובית – מה לבדוק

אנחנו מבינים שמדובר במקרה דחוף בו אתם ישר מתקשרים לשם הראשון שעולה בתוצאות בגוגל – אבל עצרו שנייה, כדאי שתדעו שלבעל הביובית צריכים להיות האישורים המאשרים לו לטפל בנזקי הסביבה, ומעבר לכך חשוב שבעל המקצוע יהיה מקצועי ואמין כדי לטפל בתקלה שלכם ולא להחמיר אותה עוד יותר (למשל להרוס סופית את הצנרת שלכם או להגיע עם צינורות בגדלים שונים ומכשור מתאים). גם לאחר פתיחת הסתימה, וודאו כי המשקעים שנוצרו סביב דפנות הצנרת נוקו, במידה ולא, תיתכן היווצרות סתימה נוספת מהר מכפי שחשבתם. בשביל לא להחמיר את עסק הביש שלכם, אספנו לכם רשימה של שירותי ביובית במידרג המדורגים ביותר.


שאלות נפוצות לדף זה

מתי לקרוא לביובית?

אם אתם רואים שהביוב בבית שלכם או מחוצה לו עולה על גדותיו או קיימות סתימות חוזרות ונשנות - כדאי להזמין ביובית לנקות את הביוב.

מה המחיר של שירותי ביובית?

מחירים: 
מחיר ביובית לפתיחת סתימה בביוב 700-800 ₪.
מחיר ביובית לפתיחת סתימה בקו ביוב עם שורשי צמחים 800-900 ₪.
מחיר ביובית לשאיבת סתימה בביוב 900-1,100 ₪.
מחיר ביובית לפתיחת סתימה ושטיפת קו ביוב 900-1,100 ₪.

לא עדיף לקרוא לאינסטלטור במקום לשירותי ביובית?

במידה וקיימת תקלת צנרת אותה האינסטלטור לא יכול לפתור אז הוא ימליץ לכם להזמין שירותי ביובית וככה למעשה תשלמו פעמים - לאינסטלטור על האבחון ולביובית על פתיחת הסתימה לכן כדאי שתאבחנו את הבעיה במדויק לפני הקריאה לאינסטלטור.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק