מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מחירי חומרי איטום
מחירי חומרי איטום השונים משתנים מאוד, אבל בכל אופן לבעלי המקצוע הם עולים הרבה פחות מאשר לאיש מהישוב. כדי שתוכלו לדעת מה קורה בשוק פחות או יותר עשינו בשבילכם רשימה של חומרי איטום מומלצים ונפוצים לשלל מטרות, יחד עם הסברים מקבלני האיטום המדורגים באתר.


למעשה חומרי האיטום נחלקים ל-3 שיטות על פי דרך האיטום:

  • איטום ביריעות ביטומניות - פריסה של החומר והלחמה שלו אל הגג.
  • איטום בזפת חמה – מחממים את החבית ומורחים על הגג.
  • איטום בעזרת חומרים אלסטיים – משתמשיםבהם בעיקר בדרך של הזרקה או מריחה למילוי סדקים או רווחים גדולים. חומרים אלו פחות מתאימים לאיטום גג מלא שכן הם לא עמידים במים עומדים ולאורך זמן, במידה והשיפועים של הגג שלכם לא מדויקים, יתחילו להתקלף וכמובן אין זה כלכלי לבצע איטום בחומר שתצטרכו להסיר אחר שנה שנתיים.

איטום גגות היא איננה עבודה זולה ותחזוק האיטום לאורך זמן דורש הוצאות נוספות. בעזרת הרשימה של חומרי האיטום ומחיריהם תוכלו לבדוק את הצעת המחיר על עבודת האיטום שקיבלתם, ואולי אף להתמקח עליה. מתחילים!

שימו לב: החומרים המוצגים כאן הם החומרים שאנשי האיטום עושים בהם שימוש מרכזי. המחירים המוצגים הם המחירים אותם מקבלים בעלי המקצוע מהספקים וייתכן וקיימים פערי תיווך בין ספק לספק ובין בעל מקצוע אחד לאחר. כמו כן, המחירים כאן לא כוללים את שעות העבודה ליישום החומרים אך הם כן כוללים מע"מ. למחירי עבודות איטום כוללות.

הכמויות המוצגות הן כפי שקבלני האיטום קונים מן הספקים, כמויות החומרים שצריך לאיטום הגג משתנות בהתאם לגודל ומצב הגג.

 מחירי חומרי איטום

סוגי חומרי האיטום

למעשה קיימים 4 סוגים עיקריים של מוצרי איטום אם לחלק אותם לפי החומרים מהם הם עשויים. הסוג הראשון הוא ביטומני, כמו היריעות הביטומניות, השני הוא חומר צמנטי כמו סיקה טופ סיל או בטקל השלישי הוא על בסיס אקרילי או פולימרי כמו פוליגג, אקרילפז או גומיגג והאחרון הוא הזפת החמה הישנה והמוכרת.

שימו לב: חומרי האיטום נדבקים הכי טוב לחומרי האיטום מאותה המשפחה: ביטומן (זפת) עם ביטומן, צמנטי לצמנטי ואלסטי (אקרילי) לאלסטי. כך שאם תרצו להחליף חומר איטום בגג או במקום אחר בבית, תצטרכו להוסיף שכבת בסיס המתאימה לחומר החדש, מה שייקר את העבודה. לכן כדאי לבחור מראש בחומר מאותה המשפחה של החומר האיטום הקיים כבר על גגכם.


מחירי חומרי איטום לאיטום גגות

את איטום הגג עצמו מבצעים לרוב באחת משתי השיטות הבאות:

1. יריעות ביטומניות – יריעה ביטומנית היא יריעת איטום העשויה מהחומר הקרוי ביטומן. היריעה מודבקת לגג באמצעות חימום בלהבה. ההבדלים בין היריעות משתנים בהתאם לעובי שלהן וכמות חומר הפולימרים הנמצא בהן.

קיימים 2 סוגים של יריעות ביטומניות: יריעת APP שעמידה לשמש ולחום ולכן מתאימה לגגות המדינה שלנו בצורה טובה ויריעת SBS שזו יריעה ביטומנית שעמידה לקור ויכולה להחזיק מעמד גם בטמפרטורה מתחת לאפס מה שהופך אותה למתאימה לאיטום של מרתפים, מקלטים וגגות בירושלים או בגולן ודווקא פחות מתאימה לגגות שמתחממים הרבה בכל חלקי הארץ האחרים.

:: מחיר יריעות ביטומניות 4 מ"מ לגליל של 10 מטר עומד על 130-150 ₪.

:: מחיר יריעות ביטומניות 5 מ"מ לגליל של 7.5 מטר גם כן עומד על 130-150 ₪.

ככל שהגג שלכם גדול יותר המחיר למטר של היריעות הביטומניות ירד. עם זאת, ככל שיש לכם יותר "מכשולים" על הגג כמו מזגנים או דודים, העבודה הופכת מסובכת יותר בגלל חיתוכים והלחמות מסובכות והמחיר יעלה.

2. זפת חמה – זפת חמה היא שכבת איטום גמישה ואטומה מפני חדירת מים. את הזפת מיישמים בשתי שכבות, ובין שכבה לשכבה שמים פיברגלס. שימו לב: חובה להלבין את הזפת לאחר העבודה ולחדש את ההלבנה בכל השנה וזאת כדי להגן על הזפת מסדקים בעקבות ספיגה של קרני השמש בחומר וזהו גם החיסרון של שיטה זו שכן צריך לדאוג לצביעה של הגג בכל שנה. 

:: מחיר חבית זפת יעלה בין 700 ל-800 שקלים. חבית זפת מספיקה לגג מרובע של 100 מטרים.

מחיר של זיפות גג הוא אומנם יותר זול, אבל אם לקחת בחשבון את ההוצאות של הלבנת הגג בכל שנה המחיר משתווה לזה של יריעות ביטומניות לאורך הזמן. 


מחירי חומרים אלסטומרים (לרוב משמשים כחומרי איטום לחורים וסדקים)

סיקפלקס 11FCחומר אלסטי רב שימושי לאיטום ומילוי סדקי איטום בגג. מחיר: 30 שקלים לשפופרת אחת של 600 מ"ל.

סיקה טופ סיל – מדובר במלט גמיש לאיטום סדקים, והוא משמש בעיקר לאיטום והגנה של משטחי בטון רטובים כמו מרתפים, מרפסות, חדרים רטובים, מטבחים וחזיתות של מבנים. מחיר: 150-200 ₪ לשק של 20 ק"ג.

פוליגג – מדובר על ציפוי אקרילי לאיטום ולסיוד גגות. לפני השימוש בו כדאי לוודא כי קיים ניקוז מהגג וכי השיפועים של הגג תקינים. את הפוליגג מיישמים בדרך כלל בשתי שכבות בהפרש של יום. יש שמשתמשים בחומר זה לאיטום מלא של גגות, אבל ככלל, חומרים אלסטיים פחות עמידים בקרני השמש לאורך זמן ולכן תצטרכו לחדש את הציפוי אחרי תקופה לא ארוכה. מחיר: 120-150 ₪ לפח של 20 ק"ג.

היפרדסמו – הוא חומר היוצר שכבת איטום חזקה, אלסטית וחלקה יחסית שדוחה קרני UV. כמו כן מדובר בחומר נושם ופולט את הלחות תחתיו. גם כן, עדיף לעשות שימוש בחומר רק למילוי סדקים או תיקוני איטום קטנים ולא לאיטום גג מלא. מחיר: 400-450 ₪ לפח של 25 ק"ג.

סופר גמיש – ציפוי אקרילי לסדקים. מונע חדירה של מים ומאפשר מעבר אדי מים החוצה. מחיר: 500-530 ₪ ל20 ק"ג. סופר גמיש מתאים בעיקר לאיטום קירות חיצוניים ולא לגגות עצמם.

אלסטוסיל – מתאים לאיטום קירות ורצפות בחדרים שסופגים לחות כמו מרתפים, חדר אמבטיה וגם מרפסות. מחיר: 150-180 ₪ לשק של 25 ק"ג.


מחיר עבודת איטום לדוגמא

מחירי חומרי האיטום המוצגים כאן כנראה לא יגידו לכם הרבה בלי להבין כמה חומר צריך על כל גג וגג. כשבעל המקצוע מגיע לתת לכם הצעת מחיר לעבודת איטום הוא קודם כל יסתכל על הגג, על האיטום הקיים ועל הגורמים המפריעים לאיטום הגג (דודי שמש, מזגנים וכדומה).

תמחור עבודת איטום לרוב מתייחס לגג בגודל של 100 מ"ר לפחות. המחירים המוצגים כאן הם המחיר ההוצג ללקוח בהצעת המחיר וכוללים מע"מ.

מקרה ראשון: אם על הגג שלכם כיום יש יריעות ביטומניות ישנות, כדי לתקן את האיטום בעל המקצוע ישפוך קודם כל זפת חמה ולאחר מכן יכסה ביריעות ביטומניות של 4 מ"מ. עבודת איטום כזאת לגג של 100 מ"ר תעלה 11,115 ₪.

שולם 11,115 ש"ח לאיטום גג של 100 מ"ר.

מקרה שני: קיימים מקרים שבהם התקרה נוזלת בגלל מים העומדים על הגג וזאת כי השיפועים לא תקינים, במצב כזה יש צורך ליצור שיפועים מחדש באמצעות בטון קל. בטקל, שהוא חומר צמנטי ליצירת שיפועים יעלה 90 ₪ למ"ר. גם את הבטקל יש לאטום עם יריעות אבל הפעם עם יריעות ביטומניות של 5 מ"מ והמחיר למ"ר הוא 100 ₪. אם יש צורך בשיפועים בגג שלכם, והגודל עומד על 10 מ"ר התכוננו להיפרד מעוד 1,900 ₪ לערך. 

מחיר כולל לאיטום גג ויצירת שיפועים: 13,000 ש"ח

תמונות של איטום גגות בחומרי איטום שונים

איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: עומר י. גבעת עדה.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: אלי צאיג, רמת השרון.
איטום גג שטוח בגודל 138 מטר באמצעות יריעות ...
צילום: מתי מזרחי, חולון.
איטום גג בגודל 100 מ"ר בבניין מגורים באמצעות ...
צילום: רחל אופיר, נס ציונה.
איטום גג שטוח בגודל 170 מטרים בעזרת פריימר ...
צילום: חנן רפיעי, מבשרת ציון.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: יריב דוידוביץ, תל אביב.
איטום גג שטוח בעזרת יריעות ביטומניות.
צילום: נורית כץ, תל אביב.
איטום גג עם יריעות בטומניות בשל רטיבות.
צילום: שני חלף, תל אביב.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: לירון כליף, אור יהודה.
איטום של שתי מרפסות בשתי שכבות שכולל איטום ...
צילום: מ. ש. הרצליה.

אנשי איטום מומלצים

מחירי חומרי איטום לא באמת יעזרו לכם ללא הידע המקצועי ביישום החומרים והשילובים הנכונים לכל גג וגג. באיטום גגות כידוע – אם העבודה לא מושלמת, בחורף הבא תשלמו שוב. אם אתם עומדים לקראת איטום הגג יש לכם צורך באיש איטום מקצועי ואמין – בדיוק בגלל זה אספנו לכם רשימה של אנשי איטום המומלצים ביותר במידרג.


אנשים שהתעניינו במחירי חומרי איטום התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק