מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פתיחת עוסק פטור - מחיר
עסק, כידוע, הוא מקור ללא מעט הוצאות (ובשאיפה גם הרבה הכנסותמחייך), אבל לפחות בכל הקשור לעדכון הרשויות על הפתיחה שלו, יש לנו חדשות טובות - מחיר פתיחת עוסק פטור עם רואה חשבון ינוע בין 300-600 ₪ בלבד, וחינם אם תבחרו לפתוח אותו לבד. למרות שחינם נשמע יותר מפתה, כדאי לבדוק לעומק אם זה משהו שתוכלו להסתדר איתו לבד, או שאולי במקרה הזה דווקא תעדיפו להיעזר בבעל מקצוע. אם אתם רוצים לדעת הכל על מחיר פתיחת עוסק פטור – מזל, כי זה בדיוק המאמר שלנו.


פתיחת עוסק פטור

החלטתם להגשים את החלום ולפתוח את העסק הקטן שתמיד רציתם, או שאולי החלטתם לפתח הכנסה צדדית ולתפעל במקביל לעבודה הקבועה עסק זעיר? אם אתם שייכים לסוג הראשון, לסוג השני או משהו בסגנון, שתדעו שהדבר שמשתף בינכם זה הצורך בפתיחת עוסק פטור. עוסק פטור יכול להיות מי שמרוויח פחות מתקרת ההכנסות שקובעת המדינה בכל שנה, (נכון ל-2020 מדובר על 100,491 ₪) ואינו עובד במקצועות שנאסר עליהם להיות עוסקים פטורים. עוסק פטור מקנה למעשה מפטור מתשלומים למע"מ בכל חודש-חודשיים, ומצריך דיווח רק פעם אחת בסוף השנה. חוץ מזה, בכל הקשור לתשלומי מיסים למס הכנסה וביטוח לאומי, אין הבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה. 

 

 

 


מה משפיע על מחיר פתיחת עוסק פטור

בכדי להבין מה משפיע על מחיר פתיחת עוסק פטור, חשוב להבין קודם איך התהליך עובד. בפתיחת עוסק פטור יש לדווח לשלוש רשויות מרכזיות: מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי. לכל אחת מהן שולחים באופן מקוון או מגישים פיזית טפסים שונים על פי בקשתן, ועל מנת שהעסק שלכם יפעל באישור וכמו שצריך, עליכם לקבל אישור משלושתן. אכן מדובר בפעולות יחסית פשוטות, ובהתאם טווח המחירים של רואי החשבון שיעשו את זה בשבילכם די אחיד, כיון שמדובר על מכסת עבודה זהה בכל המקרים.

אם בכל זאת נבחן מה משפיע על מחיר פתיחת עוסק פטור, נוכל למצוא שההבדל העיקרי במחיר נובע מגודלו של משרד רואי החשבון המטפל בכם. לא מדובר על כלל חד משמעי אבל רואי חשבון ממשרדים גדולים יותר עשויים לגבות 100-300 ₪ יותר מרואי חשבון במשרדים קטנים עבור פתיחת עוסק פטור. המחיר הגבוה יותר של משרדים גדולים נובע מכך שהם צריכים שיהיה להם שווה לקחת את העבודה ואתכם כלקוח, וגם קשור לא פעם ליוקרה של המשרד, אם מדובר על משרד וותיק, נחשב ומוכר בקרב רשויות המס.

 

הצעת מחיר פתיחת עוסק פטור

 


פתיחת עוסק פטור – מחיר

תופתעו או לא, אבל המחירים שרואי חשבון גובים עבור פתיחת עוסק פטור יחסית אחידים, ואם יש הפרשים גדולים הם נובעים בעיקר מגודלו של המשרד. המחיר הסופי שתלשמו מורכב מפתיחת התיק במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי וכולל את מילוי הניירת, הגשתה וקבלת תעודת העוסק פטור. לאחר מכן רואה החשבון יישלח אותה אליכם יחד עם הקבלות, ואתם פתוחים רשמית לעסקים.

מחיר פתיחת עוסק פטור נע בין 300-600 ₪ לא כולל מע"מ.

אם אתם רוצים לקבל עוד קצת מידע מהשטח, אנחנו מוכנים לגלות לכם כמה אנשים שילמו על שירותי פתיחת עוסק פטור בזמן האחרון, ללא מע"מ:

מחיר מחיר פתיחת עוסק פטור עבור עסק בעיצוב גרפי היה 350 ₪.

מחיר מחיר פתיחת עוסק פטור בתחום הקוסמטיקה היה 400 ₪. 

מחיר מחיר פתיחת עוסק פטור בתחום ההדרכה היה 500 ₪.


פתיחת עוסק פטור לבד

אתם יכולים להוזיל את העלות של פתיחת עוסק פטור עד ל-100%, אם תבחרו לפתוח אותו לגמרי לבד. בעיקרון מדובר על פרוצדורה בירוקרטית אבל לא משהו מורכב במיוחד שלא תוכלו לבצע לבד. בגדול עליכם למלא טפסים ולהגיש אותם פיזית או באינטרנט למשרדי מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי ובאופן כללי לבצע את כל תהליך פתיחת העוסק לבדכם. אם אתם בעניין ורוצים להבין לעומק מהם השלבים בתהליך, כתבנו טיפ שלם על פתיחת עוסק פטור, המפרט על מה צריך להגיש למי, איך ומתי.

אחרי שהבנתם שאתם יכולים לחסוך את המחיר של פתיחת עוסק פטור, נשאלת השאלה האם זה יהיה שווה את זה. כדי לעזור לכם בהתלבטות, בואו נסביר קצת על היתרונות והחסרונות של פתיחת עוסק פטור לבד.

 

יתרונות

נקודה חיסכון כספי: אם תבצעו הכל בעצמכם, לא תצטרכו לשלם לאף אחד שיעשה אותה במקומכם. קונספט גאוני אנחנו מודים.

נקודה לא שווה כלכלית: אם מלכתחילה אתם מנבאים לעסק שלכם הכנסה יחסית קטנה, יש סיכוי שהמחיר לפתיחת עוסק פטור עם רואה חשבון יהיה גבוה מדי ולא כדאי בשבילכם, ושאולי דווקא יהיה לכם יותר שווה לעשות את העבודה לבד.

 

חסרונות

 נקודה חוסר ניסיון: למרות המוטיבציה, ההשקעה והרצון טוב, לפעמים יכולה להתפלק טעות קטנה במילוי הטפסים או השמטה של פרט חשוב הנובע מחוסר ריכוז או ניסיון. ישנן טעויות גדולות יותר או פחות, אשר במוקדם או במאוחר יכולות להתנקם בנו, והכי גרוע – לגרום לנו לפנות יום שלם שוב בשביל להגיע למשרדי רשויות המס ולעכב את קבלת האישור לפתיחת העסק.

החלטתם שאתם הולכים על זה ופותחים את העסק לבד? ממליצים לכם לצפות בטיפ הבא, שיעזור לכם לפתוח עוסק פטור בעצמכם.


עצמאי ואיכותי? במידרג מאמינים שעסקים טובים צריכים לקבל עבודה. השאר את פרטיך כאן ונחזור אליך בהקדם:


רואי חשבון מומלצים

רק אתם תדעו להחליט אם נכון לכם לפתוח עוסק פטור לבד או בעזרת רואה חשבון, אבל בכל מצב תמיד טוב להיות מומחים לענייני מחירים בכדי לוודא שגובים ממכם את המחיר האמיתי. אז בין אם אתם רוצים רק להתייעץ או להיעזר באופן מלא, הכנו לכם רשימה של רואי חשבון מומלצים המדורגים לפי חוות דעת של לקוחות אמיתיים. מוזמנים להציץ, לקרוא את ההמלצות ולהיעזר במי שמתאים לכם.


שאלות נפוצות לדף זה

מה העלות של פתיחת עוסק פטור?

זה יהיה קצת על רגל אחת להסביר בשאלה קצרה מאמר שלם, אבל בכל זאת נספר שהעלות של פתיחת עוסק פטור נעה בין 300-600 ש"ח עם רואה חשבון, וחינם אם תבחרו לפעול לבד לאורך התהליך. 

פתיחת עוסק פטור - אפשר לבד?

בהחלט כן. תוכלו לפתוח תיק עוסק פטור ולהתנהל מול מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי לגמרי בעצמכם, בעבודה הכוללת מילוי טפסים, הגשתם וקבלת אישור מצד שלושת הרשויות. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק