מוקד טלפוני: 1-700-707-233

יריעות ביטומניות – מחיר
שלום לך נציגת הועד, שלום לך דייר מודאג, החורף מתקרב, אולי הוא כבר הגיע, ואתם זקוקים לאיטום גגות וחושבים על  מחיר יריעות ביטומניות. קודם כל – בחירה מעולה, יריעות ביטומניות הן מסוגי האיטום האיכותיים והעמידים ביותר. אבל לא צריך ללכת אל הלא נודע, בדקנו עבורכם מה מחיר יריעות ביטומניות, מה המחיר כולל ומה חשוב לבקש מקבלן האיטום. בהמשך תוכלו גם למצוא הצעות מחיר לדוגמא לאיטום ביריעות ביטומניות, כדי להגיע הכי מוכנים שיש.


מה זה יריעות ביטומניות

אז קודם כל יריעה ביטומנית היא משטח עשוי זפת מעובדת מלאה בחומרים טובים שהופכים אותה לחזקה ועמידה, תפקידה לאטום את הגג לכל חדירה של רטיבות. מעל לזפת ישנה שכבה של חומר הנקרא "אגראגט" – זהו שיש גרוס שתפקידו לבודד את הגג, ובכך למנוע כניסת חום אל הבניין, גם בימי הקיץ החמים ביותר. כך היריעות הביטומניות גם מגנות עליכם מפני הגשמים בחורף וגם מפני החום בקיץ.

איטום ביריעות ביטומניות הוא איטום גגות פופלארי מאוד כיום, ומתאים לכל סוגי הגגות מלבד גגות רעפים. למה הן פופולאריות כל כך? היריעות הביטומניות חזקות, עמידות לאורך זמן ובמזגי אוויר קיצוניים ודורשות אפס אחזקה לאחר ההתקנה. כך בעוד איטום בזפת צריך צביעת סיד שנתית ותחזוקה, יריעות ביטומניות עומדות בכל המאיים עליהן ולא צריכות אתכם כדי להיות עמידות לפחות ל-10 שנים קדימה. לאחר ההתקנה, אם קבלן האיטום מקצועי והאיטום איכותי, אין סיבה שתפגשו אותו שוב, ככה פשוט. בהחלט שווה.

(זה ככה על קצה המזלג כי אנחנו כבר רוצים להגיע למחירים של יריעות ביטומניות, והאמת, על יריעות ביטומניות יש עוד המון מה להגיד – איך מתקינים אותן, מה עושים קבלני איטום חאפרים, אלו סוגים שונים יש ומה לא. אבל על תראו אותנו ככה, כבר כתבנו לכם הכל כאן במדריך לאיטום ביריעות ביטומניות, מוזמנים.)

אכן יריעות ביטומניות הן המצאה מדהימה, אך לכל הטוב הזה יש מחיר. אבל בשביל זה אתם פה, כדי לדעת מה מחיר יריעות ביטומניות. מתחילים!

אה, רגע, לפני שמתחילים. איטום גג הוא אחד מהעבודות היקרות שתעשו כנראה בבניין שלכם והעלויות עלולות להבהיל בגודלן. אבל חשוב לנו להדגיש – איטום גג הוא לא המקום לחסוך בו. גם אם עכשיו פתאום תמצאו קבלן קצת חאפר שיוזיל את עלות איטום הגג ב-300 ₪ לדייר, לא עשיתם הרבה כי כולכם כנראה תצטרכו לשלם שוב לקבלן איטום אחר תוך שנתיים-שלוש מקסימום. באיטום לא מוותרים על איכות! ובנימה זאת נתחיל.


תמחור איטום ביריעות ביטומניות

לפני שאתם מתחילים לבקש הצעות מחיר מקבלנים שונים חשוב לשים להבדל גדול בהצעות המחיר של איטום ביריעות ביטומניות.

הסעיף המשמעותי ביותר בהצעת מחיר לאיטום ביריעות ביטומניות הוא המחיר למטר, וכאן מגיע ההבדל – חלק מקבלני האיטום יגלמו את כל המשתנים השונים של הגג שלכם וכל ההוצאות הנוספות שכוללת עבודת האיטום בתוך המחיר למטר של היריעות הביטומניות וחלק יפרקו את העבודה לגורמים שונים ויתמחרו כל סעיף בנפרד ( תוכלו לראות דוגמאות לכך בהצעות המחיר לאיטום ביריעות ביטומניות כאן למטה במאמר).

כך תוכלו לראות הצעות מחיר בהן המחיר לאיטום ביריעות ביטומניות למטר יהיה למשל 70 ₪ למטר, מחיר הרמת הדודים יהיה 250 ₪ לדוד, ומחיר פינוי הפסולת מהגג יהיה 1000 ש"ח. קבלן איטום אחר ייתן מחיר כולל של 90 ₪ למטר איטום ביריעות ביטומניות כולל הכול. בחישוב כולל יצא ששני קבלני איטום נתנו את אותו המחיר לעבודה אבל בנו את הצעת המחיר שונה אחד מן השני.

זה לא עניין של מקצועי או לא מקצועי, זה עניין של שיטת עבודה. כשאתם משווים בין קבלני איטום שונים, אל תסתכלו רק על מחיר שהוא מציע למטר יריעות ביטומניות, אלא על מחיר האיטום הכולל.

 


כך זה נראה בשטח: איטום ביריעות ביטומניות

איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: עומר י. גבעת עדה.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: אלי צאיג, רמת השרון.
איטום גג שטוח בגודל 138 מטר באמצעות יריעות ...
צילום: מתי מזרחי, חולון.
איטום גג בגודל 100 מ"ר בבניין מגורים באמצעות ...
צילום: רחל אופיר, נס ציונה.
איטום גג שטוח בגודל 170 מטרים בעזרת פריימר ...
צילום: חנן רפיעי, מבשרת ציון.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: יריב דוידוביץ, תל אביב.
איטום גג שטוח בעזרת יריעות ביטומניות.
צילום: נורית כץ, תל אביב.
איטום גג עם יריעות בטומניות בשל רטיבות.
צילום: שני חלף, תל אביב.
איטום גג שטוח באמצעות יריעות ביטומניות.
צילום: לירון כליף, אור יהודה.
איטום גג שטוח ביריעות ביטומניות בשילוב חומר ...
צילום: פליקס קברניק, חדרה.

מחיר יריעות ביטומניות

אוקי, אז כאן השוק לא מסובך יותר מדי, מחיר איטום ביריעות ביטומניות נע בין 120-80 ₪ למטר, לא כולל מע"מ. אם אתם כבר מכירים אותנו אתם יודעים שאנחנו לא אוהבים ככה לתת מידע תלוי באוויר ונבהיר שזהו איטום מחיר יריעות ביטומניות של קבלני איטום מורשים המשתמשים ביריעות ביטומניות העומדות בתקן הישראלי בעובי 5 מ"מ.

בגדול אפשר לומר ש-80 ₪ למטר יריעות ביטומניות הוא המחיר התחתון לגגות פשוטים ללא כל מכשולים (כפי שנפרט בהמשך) ו-120 ₪ למטר הוא המחיר העליון לגגות מסובכים פלוס פלוס.

תמיד יש יוצאי דופן – גגות נקיים אך גדולים במיוחד יכולים להיות מתומחרים גם במחיר של 70 ₪ למטר, כפי שתוכלו לראות בהצעות המחיר כאן למטה, אך 70 ₪ זה כנראה הגבול הסביר התחתון, והוא יגיע רק במקרים מיוחדים של גגות גדולים מאוד ופשוטים מאוד לאיטום.

קיבלתם הצעת מחיר לאיטום ביריעות ביטומניות ב-65 ₪ למטר כולל הכול ומע"מ? זה מה שנקרא "פה חשדתי" – אין מצב שקבלן איטום שהציע לכם הצעת מחיר נמוכה כל כך משתמש ביריעות בעלות תו תקן של הארץ. כלומר, יכול להיות שיש להן תו תקן, אבל הוא של ירדן... אם תתפתו להצעת מחיר נמוכה מאוד, אתם כנראה תצטרכו לשלם שוב לקבלן איטום עוד שנה שנתיים כשהיריעות הביטומניות האלה לא יעמדו בעומס החום ויהרסו. מה שנקרא "קמצן משלם פעמיים".

מעבר לאיכות היריעות מה שישפיע על המחיר הוא מספר גורמים הקשורים לגג ולתהליך העבודה:

 ריתוח יריעות ביטומניות | מחירים - מידרג

מה יכול לייקר מחיר ביריעות ביטומניות?

אלו דברים מייקרים ומשפיעים על מחיר איטום גג ביריעות ביטומניות? הכול לפניכם:

גודל הגג

סליחה שאנחנו obvious, כמובן שככול שהגג שלכם גדול יותר, כך מחיר האיטום ביריעות ביטומניות יגדל כי העבודה גדולה יותר. אבל, ופה באנו לנחם, הרבה קבלני איטום יתנו מחיר יריעות ביטומניות למטר נמוך יותר ככל שהגג גדול יותר. ככה שאין מה לקחת את המחיר למטר שעשו לשכנים בבניין הקטנטן ולהכפיל במטראז' הגג שלכם. כאילו אתם יכולים, אבל כנראה תופתעו לטובה במעמד הצעת המחיר מחייך

ניקוי ופינוי הגג

כדי שהיריעות הביטומניות יאטמו את הגג איטום מקסימלי, חשוב מאוד לנקות את הגג מכל דבר שעלול לחצוץ בין היריעות הביטומניות לגג עצמו. "מנקים עד הגרגר האחרון!" אמר לנו אחד מקבלני האיטום המדורגים באתר.

ניקוי הגג הוא חלק בסיסי בעבודת האיטום ביריעות ביטומניות ומחושב במחיר העבודה, אך אם הגג שלכם במקרה עמוס פסולת יותר מכרגיל – עם דודים ישנים, עצים, ברזלים, כבלים, איטום ישן שצריך להוריד כדי שלא יפגע באיטום החדש ועוד, הדבר יעלה את מחיר העבודה. מחיר ניקוי ופינוי נרחב של גג לקראת איטום ביריעות ביטומניות עומד על 500-1500 ₪.

גגות עמוסים

"גגות עמוסים" נשמע כמו שם של שיר, אך הכוונה לגגות עמוסים בדודים, מזגנים וקולטי שמש. במהלך עבודת האיטום על קבלן האיטום להרים כל אחד מהמרכיבים על הגג ולבודד מתחתיו, שלא יוותר אף לא סדק אחד ממנו יכולים לחדור מים למבנה.

מספר הדודים והגורמים הנוספים על הגג תמיד ישפיע על מחיר האיטום ביריעות ביטומניות, חלק מקבלני האיטום מתמחרים את הגורמים על הגג בנפרד מהמחיר למטר וחלק מגלמים אותו בתוך המחיר למטר, אך דבר אחד קבוע – ככול שהגג עמוס יותר – מחיר האיטום ביריעות ביטומניות יהיה גבוה יותר! בהצעות המחיר למטה תוכלו לראות דוגמאות לתימחורים השונים בנושא זה.

גישה לגג וגובהו

באיטום גגות ביריעות ביטומניות מדובר בהמון חומר שצריך לשנע מעלה מעלה, עד לגג הבניין. במידה ויש חנייה פנויה ויש בבניין מעלית גדולה, הכל סבבה! קבלן האיטום ועובדיו יסחבו קצת עד המעלית, ויעלו הכל מעלה בשמחה. אם אין מעלית כלל, או שהיא לא מתאימה להעברת חומרי איטום, יצטרך הקבלן להביא מנוף להרמת הציוד.

מחיר מנוף בבניין עד ארבע קומות יהיה 300-400 ₪ תוספת לעלות עבודת האיטום ביריעות הביטומניות.

מחיר מנוף בבניין מעל ארבע קומות עומד כבר על בסביבות 1500 ₪ בנוסף למחיר האיטום ביריעות ביטומניות.

אם אין מקום חנייה למנוף, הפועלים יצטרכו לסחוב את הציוד אל הגג בעצמם, מה שיעלה את מחיר העבודה אף יותר.

מחיר בדיקת הצפה

בדיקת איטום או בדיקת הצפה היא בדיקה בה לאחר סיום האיטום, סותמים את המרזבים ומציפים את הגג מים. את המים משאירים על הגג למשך 72 שעות, וכך בודקים אם יש נזילות במקומות מסוימים או שהאיטום מושלם.

לא כל קבלני האיטום כוללים את בדיקת האיטום בעבודה, ומומלץ לבקש מהם לעשות זאת. חלקם יכללו את בדיקת האיטום במחיר העבודה וחלקם יגבו על בדיקת ההצפה מחיר בסביבות 500 ₪.


הצעות מחיר לדוגמא לאיטום ביריעות ביטומניות

נזילה מדוד שמש הצעת מחיר לאיטום גג גדול ביריעות ביטומניות

גודל הגג: 380 מ"ר

מחיר: 80 ₪ למ"ר איטום ביריעות ביטומניות

סוג היריעות הביטומניות: יריעות מסוג APP בעובי 5 מ"מ של חברת פז קר

העבודה כוללת:

 • ניקיון יסודי של הגג
 • פתיחת מרזבים ובדיקת תקינותם
 • פירוק היריעות המנותקות משטח הגג
 • הלחמת יריעה ביטומנית על רצפת הגג
 • הלחמת יריעה ביטומנית בחיבור הקיר והרצפה
 • הרמת דודים, קולטים ומזגנים מעל היריעות
 • ביצוע בדיקת איטום (בדיקת הצפה) לבדיקת תקינות האטימות

סה"כ מחיר כולל לאיטום גג ביריעות ביטומניות: 30,400 ₪ לא כולל מע"מ

 

נזילה מדוד שמש הצעת מחיר לאיטום גג גדול ביריעות ביטומניות

גודל הגג: 450 מ"ר

מחיר: 70 ₪ למ"ר איטום ביריעות ביטומניות

סוג היריעות הביטומניות: יריעות מסוג APP בעובי 5 מ"מ של חברת פז קר בגימור אגראגט

העבודה כוללת:

 • ניקוי כל הגג ופינוי פסולת
 • מריחת פריימר ביטומני
 • ביצוע איטום בגג ביריעות ביטומניות.

סה"כ מחיר כולל לאיטום גג ביריעות ביטומניות: 31,500 ₪ לא כולל מע"מ   

 

נזילה מדוד שמש הצעת מחיר לאיטום גג בינוני ביריעות ביטומניות

גודל הגג: 200 מ"ר

מחיר: 90 ₪ למ"ר איטום ביריעות ביטומניות

סוג היריעות הביטומניות: יריעות מסוג APP בעובי 5 מ"מ של חברת פז קר

מחיר הרמת 10 דודים, קולטים ומזגנים מעל היריעות, 260 ₪ ליחידה = 2,600 ₪

העבודה כוללת:

 • ניקיון גג יסודי
 • בדיקת תקינות מרזבים
 • מריחת פריימר ביטומני
 • הלחמת יריעה ביטומניות
 • ביצוע הצפת מים לבדיקת תקינות האטימות.

סה"כ מחיר כולל לאיטום גג ביריעות ביטומניות: 20,600 ₪ לא כולל מע"מ

 איטום ביריעות ביטומניות - מחירים | מידרג

מחשבון איטום

וואי וואי בטח כבר יוצא לכם עשן מהאוזניים מכל המידע שהנחתנו עליכם בנוגע למחיר איטום ביריעות ביטומניות. אבל אל תדאגו, כבר עשינו עבורכם את כל העבודה! עברנו על מאות עבודות והצעות מחיר והרכבנו עבורכם מחשבון איטום בו תוכלו לקבל מושג מה יהיה מחיר איטום ביריעות ביטומניות (או זפת, מה שתבחרו) בגג שלכם.


קבלני איטום מומלצים

איטום גג ביריעות ביטומניות זה משהו שאתם חייבים בו את קבלן האיטום הכי מקצועי ואיכותי שיש. מחירים זולים זה דבר מפתה, יש מצב שכבר הזכרנו את זה אבל אם תתפתו עכשיו לזול וללא איכותי, תשלמו פעמיים על איטום בחמש השנים הקרובות, עלינו.

כאן תוכלו למצוא מאות חוות דעת והמלצות על קבלני איטום מומלצים ביריעות ביטומניות, שיהיה לכם חורף יבש בבית ורטוב לכל החקלאים בשדות. בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה מטר יריעות ביטומניות?

מחיר מטר יריעות ביטומניות הוא בין 80-120 ש"ח. זה המחיר ליריעה ביטומניות תקנית: בעובי 5 מ"מ מחברה בעלת תו תקן ישראלי המתותקנת על ידי קבלן איטום מורשה. אז 80 ש"ח או 120? המחיר תלוי בתנאי הגג, מספר הקולטים והדודים עליו, גובה הגג וגורמים נוספים שתוכלו לקרוא עליהם כאן למעלה במאמר. כל המשתנים השונים מגולמים לרוב בתוך המחיר למטר שיתן לכם קבלן האיטום בהצעת המחיר.

מה זה יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות הן שיטת איטום המורכבת ממשטחים של זפת דחוסה שעורבבה עם חומרים נוספים שגורמים לה להיות חסינה וחזקה במיוחד. מעל לשכבת הזפת ישנה שכבה של חומר הנקרא אגראגט שהוא מעין שיש גרוס. שכבת הזפת מבודדת את הגג מנוזלים והאגראגט מבודד את הגג מחום הקיץ, כך שזו ממש המצאה נהדרת.

איך מדביקים יריעות ביטומניות? תשובה בוידאו!

בסרטון הבא קבלן איטום מוסמך מסביר את כל שלבי העבודה של איטום ביריעות ביטומניות:

אנשים שהתעניינו ביריעות ביטומניות – מחיר התעניינו גם בזה...אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק