מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שערים חשמליים

שערים חשמליים לחניה של הבית או הבניין הם הפתרון האידיאלי לשמירה על החניה שלכם. מעבר לעובדה שהשער יבטיח שאף אחד לא יחנה בחניה ששייכת לכם; ההתקנה שלו תאפשר גם שמירה על הרכב מ – ''מכות חניה'' אפשריות. אם אתם שוקלים שער חשמלי, הכנו לכם כאן את כל המידע שאתם צריכים לדעת.


שערים חשמליים

אם נמאס לכם להגיע הביתה ולגלות ששוב תפסו לכם את החניה, אולי כדאי שתשקלו ברצינות התקנה של שער חשמלי לבניין או לבית. סוגי השערים השונים הקיימים היום מאפשרים התאמה של שער חשמלי כמעט לכל מקום. לכן, במקום להתעצבן בכל פעם מחדש, כדאי לברר את האפשרויות שעומדות בפניכם, כדי להתאים שער חשמלי בצורה הטובה ביותר לחניה שלכם מחייך


סוגי שערים חשמליים

השערים החשמליים מתחלקים לסוגים שונים, המאפשרים התאמה טובה למרחבים שונים. נפרוש אותם כאן:

שער חשמלי עם כנפיים

שער חשמלי חד-כנפי או דו-כנפי הוא למעשה שער חשמלי בעל צירים, כאשר על כל ציר מותקנת דלת. השער יכול להיות חד – כנפי, כלומר – בעל כנף אחת הנפתחת ונסגרת על הציר, בדומה לדלת סטנדרטית שיש בכל בית; או שער דו – כנפי – שער בעל שתי כנפיים המורכבים על שני צירים בעלי מנועים נפרדים, הנפתחים בדומה לדלת, פנימה או החוצה, בהתאם לדרישה.

 שער חשמלי

שער חשמלי מתקפל

שער מתקפל הוא למעשה שכלול של השער החשמלי בעל הכנפיים. בשער מתקפל, על כל כנף נמצאות מספר יחידות, בשונה משער כנפיים רגיל שבו על כל כנף קיימת יחידה נפתחת אחת. היחידות על הכנף מחוברות אחת לשנייה עם צירים, כך שבזמן שהשער נפתח, היחידות כולן מתקפלות בצורת אקורדיון.

שער חשמלי נגרר

שער חשמלי נגרר הוא שער המותקן על מסילה (עליונה או תחתונה) ובעת הפתיחה והסגירה של השער נגרר הצידה, לאורך המסילה. השער הנגרר נחשב לחסכוני במקום, כיוון שהפעלתו גוררת את השער לאורך המסילה בלבד, ולא אל תוך מתחם החניה או החוצה ממנו.
כשאין אפשרות להתקין מסילה, מתקינים שער הזזה צף, שנקרא גם שער קונזולי

שער חשמלי מתרומם

שער חשמלי מתרומם, שנקרא לפעמים גם שער מרחף, כנף הדלת מתרוממת כלפי מעלה. השער המתרומם נפתח כיחידה אחת ומתרומם כלפי מעלה בזווית של 90 מעלות במקביל לתקרה או לפתח נבחר אחר, והוא יכול להיפתח כלפי פנים או כלפי חוץ.

שער גלילה חשמלי

שער גלילה חשמלי הוא למעשה מעין תריס חשמלי, העשוי לרוב אלומיניום, ונגלל כלפי מעלה בעת פתיחתו.

 שער גלילה חשמלי

מנוע לשער חשמלי

המרכיב שהופך את השער שלנו לחשמלי הוא כמובן המנוע החשמלי ולכן, חשוב לבדוק הימצאות של תשתית חשמל לפני התקנת השער.

כוח המנוע החשמלי חייב להתאים כמובן לשער אותו אתם מתקינים. משמע – ככל שהשער גדול יותר ומשקלו רב יותר – כך יידרש מנוע חשמלי חזק יותר.

את המנוע החשמלי מתאים לרוב המסגר שבונה את השער, אך חלק מהמסגרים מעדיפים להעסיק חשמלאי המתמחה במנועים, שיוכל להתאים באופן אידיאלי מנוע לשער החשמלי. בכל אופן, חשוב לשים לב – גם אם האחראי על התקנת המנוע הוא לא המסגר עצמו, חשוב לדעת שהמסגר נמצא איתו בשטח בעת ההתקנה. הסיבה היא שהתקנת מנוע לשער חשמלי היא איננה עבודה חשמלית בלבד, אלא דורשת גם תוספות חיבור מיוחדות המותאמות למנוע, שאותן מבצע המסגר.


תהליך ההתקנה של שער חשמלי

לאחר שהמסגר בונה את מבנה השער ובודק שהוא עובד מכנית, מגיע שלב החיבור של מנוע חשמלי, שיאפשר את פתיחתו וסגירתו של השער ללא צורך בהפעלה ידנית (לרוב באמצעות שלט, אך קיימות אפשרויות נוספות כמו פתיחת השער מרחוק באמצעות הפלאפון וכו').

כפי שציינו, את התקנת המנוע יכול לבצע המסגר עצמו, או מומחה ייעודי למנועים, אך בכל אופן – חשוב ששניהם יימצאו במקום בעת חיבור המנוע, כיוון שמדובר בעבודה הכוללת חיבור חשמלי ועבודת מסגרות גם יחד.

בסופה של ההתקנה, איש המנועים צריך לכוון את השער ולבדוק שהוא עובד גם באופן חשמלי.


מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים שער חשמלי?

 • היתר בנייה – בהתקנת שער חשמלי יש סוגיות משפטיות הנוגעות לתקנות התכנון והבנייה, כמו חריגה של השער אל המדרכה ועוד. לכן, לפני שאתם קוראים למתקין, בררו עם הוועדה המקומית במקום מגוריכם מהו ההליך הבירוקרטי הנדרש לצורך התקנה של שער חשמלי, ופעלו בהתאם.

 • מקום – שער חשמלי לחניה דורש חשיבה על כמות המקום הפנוי להתקנתו. באופן כללי, השער בעלי הכנפיים דורשים מקום פנוי רב יותר, כיוון שהכנפיים נפתחות אל תוך מתחם החניה, או החוצה ממנו (בפתיחה החוצה יש גם לעיתים עבירה על תקנות הבנייה). השער הנגרר נחשב לחסכוני ביותר במקום, כיוון שהוא נע לאורך המסילה שלו בלבד.

 • אפשרות לפתיחת השער באופן ידני – במקרים של הפסקת חשמל, או כשאין אפשרות לפתוח את השער באופן חשמלי – חשוב שיהיה פתרון. לכל שער חשמלי, יש את האופציה להיפתח גם בצורה ידנית. איך עושים את זה? מנטרלים את המנוע, ובאמצעות מפתח ייעודי פותחים ידנית את השער. וודאו שאתם מקבלים מהמסגר את המפתח והסבר כיצד לעשות זאת.

 • אלומיניום או ברזל – שערים חשמליים בנויים לרוב אלומיניום או ברזל, ורוב המסגרים מתמחים באחד החומרים האלו. שערים מתרוממים ושער גלילה חשמלי, עשויים לרוב אלומיניום, כיוון שמדובר בחומר קל יותר. בשער מתרומם, לדוגמא, יש צורך בקונסטרוקציה מורכבת יחסית כדי להחזיק את השער מורם. לכן, שימו לב לחומר בו אתם בוחרים לבנות את השער שלכם, ובחרו את בעל המקצוע בהתאם.

 • ברזל מגולוון וצבוע – בעבודה עם ברזל, בשונה מאלומיניום, ישנו חשש שהברזל יצבור לאורך השנים חלודה, בייחוד בשער חשמלי הנמצא באופן תמידי בחוץ. לכן, חשוב להקפיד על עבודה עם ברזל שעבר תהליך גילוון – ציפוי אבץ נגד חלודה.

  מסגר מסביר איך יודעים אם הברזל מגולוון

  מאותה הסיבה, חשוב להקפיד גם על צביעה שתחזיק מעמד גם בשהייה ארוכת שנים במקום חיצוני, חשופה לפגעי מזג האוויר. הצביעה המומלצת ביותר לברזל היא צביעה בתנור הנחשבת עמידה יותר ולא מתקלפת. אם לא בחרתם בצביעה בתנור – ניתן ליישם צבע יסוד על הברזל.

  צביעת ברזל – צביעה בתנור

 • תו תקן – לחלק מהשערים והמנועים החשמליים קיים תו תקן, המופיע לרוב בתעודת האחריות. כדאי לבדוק זאת.


שער חשמלי – מחירים

אז כמה עולה שער חשמלי? טווח המחירים שאתם עשויים לשלם עבור השער רחב מאוד, והוא מושפע ממשקל השער, העיצוב שלו, החומר ממנו הוא עשוי, סוג השער והמנוע שאתם מחברים אליו.

עם זאת, אספנו טווח מחירים ממוצע עבור השערים השונים:

 • שער חשמלי בעל כנפיים (כנף או דו – כנפי) – 1,000 – 2,000 ₪ למ"ר.

 • שער נגרר - 1,200 – 2,500 ₪ למ"ר.

 • שער חשמלי מתרומם – 800 – 1,500 ₪ למ"ר.

 • מנוע לשער חשמלי – 2,500 – 3,500 ₪, כולל התקנה.

שימו לב שבהתקנת שער חשמלי בעל 2 כנפיים, יש צורך בקנייה של 2 מנועים שונים – אחד לכל כנף.


מסגריות מומלצות המתמחות בהתקנת שערים חשמליים

אז אחרי שבחרתם את השער החשמלי הכי מתאים עבורכם, אתם מוכנים לקרוא למסגר. כאן באתר מידרג, הרכבנו עבורכם רשימה של מסגריות מומלצות המתמחות בהתקנת שערים חשמליים, המבוססת על חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל התקנת שער, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת וציונים על ההתקנה ומעדכן את הדירוג באתר, כך שהרשימה נשארת מעודכנת כל הזמן. בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה שער חשמלי?

טווח המחירים של שערים חשמליים הוא רחב מאוד, בהתאם למשקל, עיצוב וסוג השער שתרצו.

:: שער חשמלי בעלי כנפיים – 1,000 – 2,000 ₪ למ"ר.

:: שער חשמלי נגרר – 1,200 – 2,500 ₪ למ"ר.

:: שער הרמה חשמלי – 800 – 1,500 ₪ למ"ר.

כמה עולה מנוע לשער חשמלי?

מחיר מנוע איכותי לשער חשמלי נע בין 2,500 ל – 3,500 ₪, כולל התקנה.

איך לפתוח שער חשמלי בהפסקת חשמל?

במקרה של הפסקת חשמל, לשער החשמלי יש אופציה להיפתח באופן ידני. עם התקנת השער, בקשו מהמסגר את המפתח הייעודי למנוע, כך שבשעת הצורך תוכלו לנטרל את המנוע ולפתוח ידנית את השער.

איך מתקינים שער חשמלי?

ראשית, עבודתו של המסגר מתחילה בבניית השער עצמו, מאלומיניום או ברזל. המסגר מתקין את השער ובודק שהוא עובד מכנית. לאחר מכן, מתבצע שלב החיבור לחשמל – מרכיבים את המנוע החשמלי לשער, מכוונים אותו ובודקים שהוא עובד גם חשמלית.

איך אוכל למצוא מתקין שערים חשמליים באיזור שלי?

כאן, באתר מידרג, אספנו עבורכם רשימה של מסגריות מומלצות המתמחות בשערים חשמליים. הרשימה נבנתה על סמך חוות דעת של לקוחות קודמים. לאחר כל התקנת שער, נציג ממידרג מתקשר ללקוח, מקבל ממנו חוות דעת אודות השירות ומעדכן את הדירוגים באתר, כך שהרשימה נשארת מעודכנת כל הזמן.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק