מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שלט לשער חשמלי

חוק מרפי אומר – שלט לשער חשמלי תמיד יתקלקל בשניה שתצטרכו לצאת מהחנייה. להיתקע בלי שלט לשער חשמלי זאת באמת חוויה לא נעימה. החדשות הטובות הן שאפשר להקדים תרופה למכה ולשכפל שלט מבעוד מועד, או פשוט להחליף סוללה. מה חשוב לדעת כשמתאימים שלט לשער חשמלי, איך מתבצע השכפול ומהן התקלות הנפוצות בשלט לשער חשמלי? המדריך המלא לפניכם.


שלט לשער חשמלי

שלל החידושים בפתיחת שער חשמלי עדיין לא החליפו את הסוס המנצח של השער – השלט הרחוק. והאמת, אנחנו יכולים להבין למה. הוא מתחבר למפתחות בקלות, פשוט במיוחד לפתיחה וגם מתאים לטכנופובים שבינינו. אם התחדשתם בשער, במעמד התקנת המנוע תקבלו ערכה שכוללת את סוג המנוע הספציפי, לוח פיקוד וגם זוג שלטים לשער חשמלי. אבל מה עושים כשהבן הבכור קיבל רישיון ורוצה גם שלט, או כשאתם רוצים לשמור בצד שלט ליום סגריר? כאן תצטרכו לשכפל שלט. באופן כללי, אם קיבלתם שלט אחד בלבד כדאי להקדים תרופה למכה ולשכפל שלט רזרבי או שניים. את השלט מומלץ לשמור במגירה או בכל מקום קבוע, כך תהיו בטוחים שאתם מוכנים לכל תרחיש.

 

 שלט לשער חשמלי

 

איך עובד שלט לשער חשמלי?

לפני שנתעכב על איך משכפלים שלט לשער חשמלי, כדא שנתעכב קודם על איך הוא בכלל עובד. שלט לשער חשמלי מעביר "קודים" על גבי תדרי רדיו, הקוד הנשלח מתקבל באמצעות חיישנים שנמצאים בשער החשמלי. כאשר הקוד מזוהה, המנוע מקבל פקודה ופותח/סוגר בתורו את השער. ואם תהיתם למה זה רלוונטי – כשמתאימים שלט לשער חשמלי, חוץ מסוג השלט יש לקחת בחשבון גם את התדר של השער ואת סוג הקוד של השלט. או אם תרצו - גם אם קניתם שלט אוניברסלי באלי אקספרס, זה ממש לא אומר שהוא מתאים לשער שלכם.


התאמת שלט לשער חשמלי

שלט לשער חשמלי סוג השלט: זה לכאורה מובן מאליו שהדגם של השלט החדש צריך להיות תואם לדגם של השלט המקורי, אבל האמת שעם מבחר השלטים באינטרנט קל להתבלבל. אז קחו לכם כלל אצבע – השלט החדש חייב תמיד להיות תואם לדגם של השלט המקורי. סוגי השלטים הנפוצים ביותר הם שלטים רומיים, V2, lift master ו-BFT.

שלט לשער חשמלי סוג התדר: שערים חשמליים פועלים באמצעות תדרי שידור שונים, כאשר התדר הנפוץ בארץ הוא 434. לפני שרוכשים שלט לשער חשמלי הדבר החשוב ביותר שצריך לבדוק זה שהשלט פועל בהתאם לסוג התדר של השער. טכנאי שערים חשמליים יוכל לבדוק את סוג התדר של השלט באמצעות שימוש במכשיר ייעודי לסריקת תדרים. 

 שכפול שלט לשער חשמלי ליד השער

שלט לשער חשמלי סוג הקוד: שלט לשער חשמלי פועל באמצעות קוד קבוע (fixed code) או קוד משתנה (rolling code). על קצה המזלג – שלטים שעובדים עם קוד קבוע שולחים בכל פתיחה סדרת מספרים בסדר זהה אל השער בזמן הלחיצה. לעומת זאת, שלטים שעובדים באמצעות קוד משתנה, שולחים רצף ספרות שונות ובסדר משתנה בכל לחיצה.

בשנים האחרונות שערים חשמליים רבים עוברים לשיטת rolling code, שנחשבת מאובטחת ומתוחכמת יותר. לצערנו, היתרון של הקוד המשתנה הוא גם החסרון שלו. בעוד ששלט עם קוד קבוע ניתן לשכפול פשוט באמצעות קידוד השלט המקורי מול השלט החדש, שלט עם קוד משתנה מורכב יותר לשכפול ומצריך הגעה פיזית אל השער (עוד קצת ונפרט איך זה עובד מחייך)


שכפול שלט לשער חשמלי

אם בחרתם להיעזר בטכנאי שערים חשמליים לשכפול שלט לשער חשמלי, הוא גם זה שידאג להביא את השלט החדש. בדרך כלל, הוא יבקש מכם את שם היצרן של השער ותמונה של השלט  (בהנחה ששמרתם על השלט מחייך). לאחר מכן, הוא יפרוש בפניכם את אופציות השכפול שעומדות בפניכם:

 

שכפול באמצעות שלט

מותאם לשלטים שעובדים באמצעות קוד קבוע. השכפול לא דורש הגעה פיזית אל השטח ומתבצע בחנות באמצעות השלט המקורי. בשיטה זו, הקידוד של השלט המקורי מועתק אל השלט החדש, באמצעות הצמדה שלהם אחד מול השני. הנתונים של שלט הישן עוברים לשלט החדש, כך שיוצרים לשלט המקורי "אח תאום" שזהה לו מבחינת הקידוד הפנימי.

 

 שכפול שלט לשער חשמלי

 שכפול מול השער

מותאם לשלטים עם קוד משתנה או כשהשלט המקורי אבד. בשיטה זו, השער "מקבל" למערכת שלט חדש עם קידוד שונה מהשלט המקורי. השכפול מתבצע מול השער באמצעות העברה של לוח הפיקוד בשער למצב לימוד. במצב זה, הטכנאי ילחץ על כפתור הלימוד ויחכה להופעת נורית LED  אדומה מהבהבת. לאחר מכן, ילחץ על השלט החדש לחיצה קצרה וימתין לכיבוי/הבהוב של נורית ה-LED מה שיעיד על כך שהשכפול הושלם.

 

 שכפול שלט מול השער

טיפ שאין שני לו - גם בהנחה שיש לכם אפשרות לשכפל את השלט החדש באמצעות השלט המקורי, לא היינו ממליצים לוותר על שכפול בשטח. נכון, שכפול בחנות אומנם יחסוך לכם כמה שקלים, אבל לא ייאפשר לכם לבחון את השלט שלכם "בפעולה". כלומר, לראות שהשלט עובד כמו שצריך ושהשער נפתח ממרחק סביר. 


מחיר שכפול שלט לשער חשמלי

עלות שכפול שלט לשער חשמלי תלויה בכמה גורמים ביניהם סוג השלט, מורכבות העבודה והאם השכפול נעשה בבית הלקוח או בבית העסק:

נקודה שכפול שלט לשער חשמלי בבית העסק נע בין 100-130 ש"ח.

נקודה שכפול שלט לשער חשמלי בבית הלקוח נע בין 150-200 ש"ח.

 

 פתיחת מחסום זרוע עם שלט

מתי אי אפשר לשכפל שלט?

בשנים האחרונות לא מעט יצרניות שערים חשמליים מייצרות שלטי rolling code עם תדר שידור ייחודי ליצרנית השער. המשמעות היא ששלטים אלו מוגנים מפני פריצה ולא ניתנים לשכפול חיצוני. נכון, זה אומנם יבטיח לכם שקט והגנה מלאה מפני פריצות, אבל אם וכאשר תזדקקו לשלט נוסף, תוכלו לרכוש אותו רק דרך החברה ממנה רכשתם את השער.

איך אפשר לדעת אם השלט שלכם מוגן מפני שכפול שאלתם? אם יש לכם שער חשמלי של אחת החברות הגדולות בשוק תחשדו שלא ניתן לשכפל אותו. בכל אופן, אם אתם לא בטוחים תמיד תוכלו להתייעץ עם טכנאי שערים חשמליים בנוגע לאופציות שעומדות לרשותכם.

 


תקלות נפוצות בשלט של שער חשמלי

גם אם אנחנו תמיד בשליטה, זה בסך הכל די טבעי שהשלט יחליק לנו פה ושם מהידיים. החדשות הטובות הן שתקלות בשלט של שער חשמלי הן די פשוטות ויעלו לרוב עשרות שקלים בודדים:

אחדהחלפת סוללות: אנחנו יודעים, זה נשמע מגוחך. אבל לפעמים הפתרון נמצא ממש מתחת לאף שלנו. אם השער החשמלי לא נפתח או מגיב לשלט, יכול מאוד להיות שהחלפת בטריות לשלט תפתור את התקלה. סוללות לשלט של שער חשמלי הן סוללות קטנות שתוכלו למצוא בכל טמבוריה. 

מספר שתיים שבר בשלט: השלט שלנו הוא אביזר די עדין, כך שנפילה אחת יכולה לעשות את ההבדל בין שלט מתפקד לשלט מתעכב. במצב כזה, ייתכנו שברים במעגל האלקטרוני או בעיות במגעים של השלט. תיקון שברים דורש הלחמה של החלק הנדרש. רק שימו לב שהרבה פעמים עלות התיקון לא תהיה כלכלית, ויהיה עדיף לרכוש שלט חדש.

שלוש קורוזיה בשלט: תקלה שמאפיינת שלטים מהדור הישן. נוצרת כתוצאה מלחות שנכנסת לתוך השלט ומשביתה את המעגל האלקטרוני שלו. במקרה כזה, ניתן לרכוש ספריי מגעים לניקוי קורוזיה או לפנות לטכנאי שערים חשמליים שיבצע עבורכם את הניקוי.

 

 פתיחת שלט של שער חשמלי לצורך תיקון

 


טכנאי שערים חשמליים מומלצים

בשנים האחרונות מבחר השלטים לשערים חשמליים רק הולך וגדל. בין אם אתם צריכים לשכפל שלט לשער חשמלי, ובין אם אתם צריכים לתקן אותו חשוב שתבחרו בבעל מקצוע שמכיר את עולם השערים והשלטים החשמליים מקרוב. שכפול שלט לא מקצועי יבטיח במקרה "הטוב" שלט רחוק שעובד רק מקרוב, ובמקרה הרע מחיקה של רשימת השלטים מהבקר הראשי. כאן תוכלו למצוא רשימה של טכנאי שערים חשמליים מומלצים שמתמחים בשכפול שלט לשער חשמלי. ושיהיה בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה שכפול שלט לשער חשמלי?

שכפול שלט לשער חשמלי היא עבודה די קצרה ופשוטה, ועל כן תעלה בהתאם. אם שכפול השלט נעשה בבית העסק תשלמו כ-100-130 ש"ח. לעומת זאת שכפול מול השער יעלה לכם כ-150-200 ש"ח. יש לקחת בחשבון שאם מדובר בעבודה מורכבת ושלטים נפוצים פחות, המחיר יכול לעלות. 

 

איך משכפלים שלט לשער חשמלי?

שתי אופציות לשכפול שלט לשער חשמלי - שכפול באמצעות השלט המקורי ושכפול באמצעות לוח הפיקוד שנמצא במנוע. שכפול עם השלט המקורי מתבצע כאשר השער פועל באמצעות תדר קבוע. בשיטה הזו מצמידים את השלט המקורי לשלט החדש, כך שהקידוד של השלט המקורי עובר אל השלט החדש. השלט החדש הוא למעשה שלט בעל קידוד זהה לשלט המקורי. שכפול מול השער מתבצע כאשר השער פועל באמצעות תדר משתנה, או כשאין שלט מקורי. במצב זה, מעבירים את לוח הפיקוד במנוע למצב למידה ומוסיפים את השלט החדש למערכת.

 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק