מוקד מידרג: 1-700-707-233

חיפוי שיש למטבח

משפצים את המטבח בבית? מזל טוב! בין התכנונים השונים, תצטרכו להחליט על שיש למטבח. אז איך אפשר להתאים משטח וחיפוי שיש למטבח, האם כדאי וכמה זה יעלה? בדיוק בשביל לענות על כל אלו סידרנו עבורכם את כל המידע הנחוץ בדרך להתקנת חיפוי שיש למטבח. אל תדאגו, אנחנו מחפים עליכם.

משטח וחיפוי שיש למטבח

מה זה חיפוי שיש למטבח?

חיפוי שיש למטבח זה למעשה התקנה של משטח שיש על הקיר שבין משטח העבודה ובין הארונות העליונים. את החיפוי ניתן להכין מכל סוגי השיש הקיימים בשוק, או אפילו חיפוי אבן או דמוי שיש – כמו אבן קיסר, או גרניט פורצלן.

לרוב, תעדיפו להתקין חיפוי שיש למטבח מאותו סוג של משטח השיש שלכם. למה? יש לכך שתי סיבות מרכזיות:

אחד התקנה של כמה סוגי שיש שונים במטבח מייקרת את העבודה.

שתיים בחירה של משטח שיש וחיפוי שיש למטבח היא בעיקר החלטה עיצובית, וברוב המקרים שילוב של אותו משטח וחיפוי שיש הוא אסתטי יותר מכל שילוב שונה.

חיפוי שיש גרניט למטבח

 

חיפוי אבן ודמוי שיש למטבח

והנה הסוד הגדול: אתם לא חייבים לבחור בחיפוי שיש גרניט למטבח בשביל לקבל קיר איכותי ועמיד. האמת היא שתוכלו להתקין גם חיפוי דמוי שיש למטבח או אפילו חיפוי מאבן גיר איכותית. למעשה, כשתבקשו מהקבלן לראות קטלוג של חיפויי שיש למטבח, הוא יציג לכם בין היתר גם חיפוי אבן קיסר, אבן חברון וגרניט פורצלן ולא רק שיש גרניט טבעי – וזה בסדר כי ההבדל ביניהם כמעט לא קיים.

ההבדל בין שיש טבעי לבין חיפוי דמוי שיש הוא ברמת העמידות לאורך זמן, אבל עם התקנה נכונה ותחזוקה בריאה של המשטח וחיפוי השיש – גם שיש טבעי, גם אבן וגם דמוי שיש יחזיקו מעמד לאורך זמן.

חוץ מזה, ההבדל במחיר בין שיש טבעי לשיש מלאכותי הוא אשליה, כלומר: למרות מה שחושבים, לא נכון לומר ששיש טבעי יקר יותר משיש מלאכותי. טווחי המחירים של שיש טבעי נעים בין 1,200-5,000 ₪ למטר רץ, בעוד שטווחי המחירים של שיש מלאכותי ואבן קיסר מתחילים ב-750 ₪ למטר רץ ויכולים להגיע גם לאלפי שקלים ויותר. לכן, התקציב שלכם הוא שיקול שתצטרכו להגדיר מראש, עוד לפני בחירת החומר הרצוי.

עדיין מתלבטים איזה חומר הכי מתאים לחיפוי המטבח שלכם? אנחנו ממליצים לקרוא יותר על התקנת שיש למטבח ועל ההבדלים בין סוגי השיש השונים.

חיפוי שיש למטבח לבן

יתרונות וחסרונות של חיפוי שיש למטבח

תוכלו לבחור לחפות את קיר המטבח שלכם באחד משלושת החומרים הנפוצים ביותר: קרמיקה, זכוכית או שיש, או שתוכלו להשאיר אותו בלי חיפוי (אבל אנחנו ממש לא ממליצים). בין השיקולים שלכם כדאי שתדעו שלחיפוי שיש למטבח יש כמה יתרונות בולטים על שאר החיפויים:

וי שילוב עם משטח העבודה – חיפוי שיש למטבח מאותו חומר של משטח השיש יכול להשתלב בצורה חלקה, כמעט כאילו שמשטח השיש ממשיך לטפס על הקיר.

וי איטום – שלא כמו בחיפוי קרמיקה או לבנים, חיפוי שיש למטבח מגיע במקשה אחת ולא מצריך רובה בכלל, אלא מעט סיליקון בין המשטח והחיפוי. כלומר, זהו האיטום האופטימלי ביותר שיכול להיות לקיר המטבח.

וי בר קדיחה – בחיפוי שיש למטבח אפשר לקדוח (כמובן עם ראש קודח מתאים), שלא כמו בחיפוי זכוכית. המשמעות של זה היא שתוכלו לתלות מדפים או מתלים על קיר השיש שלכם.

וי עיצוב –  חיפוי שיש למטבח מגיע בשלל צבעים, דוגמאות ועיצובים, ובנוסף תוכלו לבחור בין חיפוי שיש וחיפוי דמוי שיש – כך שהאפשרויות באמת כמעט אינסופיות.

וי עמידות בפני מים – חיפוי שיש למטבח שעבר ליטוש כראוי על ידי קבלן שיש יהיה עמיד בפני מים ונוזלים וקל לניקוי, כך שלא תצטרכו לדאוג מרטיבויות וכתמים שלא יורדים.

עם כל זאת, לחיפוי שיש למטבח יש חסרון אחד בולט והוא המחיר. עלות השיש ומורכבות ההתקנה שלו מייקרים את מחיר השיש ולכן חיפוי שיש למטבח יכול לעלות פי 4 מחיפוי קרמיקה ופי 2 מחיפוי זכוכית פשוט.


החלפת חיפוי שיש למטבח

אם תפסנו אתכם באמצע חידוש מטבח ואתם רק רוצים להחליף את החיפוי הקיים, דעו שגם זה אפשרי. החלפת חיפוי שיש למטבח מתחלקת ל-2 אפשרויות, לפי סוג החיפוי במטבח הישן שלכם: האם הוא היה עשוי שיש או חומר אחר.

אם מדובר בהחלפת חיפוי שיש למטבח שמחופה בשיש – כלומר, החלפת שיש בשיש חדש: קבלן השיש יעשה את ההחלפה, וכנראה גם ינסה לשכנע אתכם להחליף את המשטח. זכרו שזאת רק המלצה עיצובית, שלא אמורה להשפיע על איכות ההתקנה.

במידה ותרצו להחליף חיפוי קרמיקה או זכוכית בחיפוי שיש – תצטרכו לקרוא לקבלן שיפוצים או לרצף כדי להוריד בצורה חלקה את החיפוי הישן בלי לעשות נזקים, כיוון שקבלני השיש לא מתעסקים עם חומרים שאינם שיש או אבן ולכן גם לא לוקחים אחריות על הורדה ופינוי של חיפוי מטבח כזה.

חיפוי דמוי שיש למטבח

מחיר התקנת חיפוי שיש למטבח

מחיר התקנת חיפוי שיש למטבח נע בין 1,200-1,300 ₪ למטר רץ בממוצע.

מחיר התקנת חיפוי דמוי שיש למטבח נע בין 750-800 ₪ למטר רץ בממוצע.

שימו לב: המחיר מגלם בתוכו את חיפוי השיש למטבח וגם את כל העבודה שמסביב: המדידות, החיתוך, ההתקנה ופינוי הפסולת. כדאי לוודא עם קבלן השיש כבר בשלב הראשוני שכל הנ"ל נכנסים בהצעת המחיר.

 

אחריות על חיפוי שיש למטבח

לרוב, על חיפוי שיש למטבח תקבלו אחריות לכל החיים.

אבל אל חשש, במידה ותשמרו טוב על השיש שלכם לא תצטרכו לפדות את האחריות הזאת: גם שיש וגם אבן הם חומרים יציבים ועמידים לאורך זמן, כששומרים עליהם נכון ומקפידים לנקות אותם אחת לכמה זמן.

נסייג ונאמר שקבלני שיש מסוימים לא יתנו אחריות כלל עבור התקנת חיפוי שיש למטבח, אלא רק לחיפוי אבן או דמוי שיש. זאת מכיוון ששיש הוא חומר עדין מאוד ולכן ללא תחזוקה נכונה עלול גם להיסדק או להישבר וקבלני השיש לא רוצים לקחת אחריות על זה.


קבלני שיש ואבן מומלצים לחיפוי שיש למטבח

חיפוי שיש למטבח הוא תהליך עבודה שדורש מיומנות ודיוק, כדי לוודא שהשיש לא יישבר ושההתקנה תעבור בשלום ועם אטימות מלאה למים. לכן, אם החלטתם לחפות את קיר המטבח שלכם בשיש או אבן דמוית שיש אנחנו ממליצים להיעזר רק בבעלי המקצוע המומחים ביותר בתחום. מסיבה זו, איגדנו עבורכם רשימת קבלני שיש ואבן מומלצים על פי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים, בהצלחה.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה חיפוי שיש למטר?

מחיר חיפוי שיש למטבח מתחיל מ-750 ₪ למטר רץ ויכול להגיע גם ל-5,000 ₪ ויותר, הכל תלוי בסוג החומר ובעיצוב בו תבחרו.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק