מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיש למטבח

לא כל שיש מתאים עבור כל מטבח - לכן בבחירת השיש יש מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון. אז מה היתרונות והחסרונות של סוגי השיש למטבח, כמה עולה שיש למטבח, ואיך מזהים קבלן שיש חאפר? מתחילים. 

 

שיש למטבח

 


איך בוחרים שיש למטבח

ישנם סוגי שיש שיסדקו מסיר רותח ויש שיחזיקו מעמד, יש סוגי שיש שיספגו כתמים רבים ואחרים יישארו ללא רבב. הכנו לכם רשימה של חמישה פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון כשבוחרים שיש למטבח

 

עיצוב השיש

יש מאות דגמים וטקסטורות שונות של שיש למטבח, ובעולם השיש יש קולקציות ממש כמו בעולם האופנה. יש שיש למטבח בעל צבע אחיד  ושיש צבעוני, דמוי גרגרים או גידים, מבריק או מט, יש סוגי שיש למטבח שניתן לייצר בדיוק לפי העיצוב הרצוי, ויש סוגי שיש שמגיעים בעיצוב ייחודי של אימא אדמה, וכל משטח שלהם שונה מקודמו. לכן, לפני בחירת סוג השיש כדאי לעיין בקטלוגים של חברות שונות, ולבחור את עיצוב השיש המתאים למטבח שלכם.

 

מחיר השיש

כשיש מבחר כל כך גדול של דגמים, גם טווח המחירים רחב מאוד. שאלת התקציב היא בין הסוגיות החשובות שתצטרכו לקחת בחשבון בבחירת השיש. מחיר שיש למטבח יכול לנוע בין 250 ₪ למטר עבור הסוג הזול והפשוט ביותר, ואילו סוגי השיש יכולים היוקרתיים והייחודים להגיע גם ל- 10,000 ₪ למטר ואף יותר מזה. שאלו את עצמכם כמה אתם מוכנים להשקיע בשיש למטבח? בהמשך נפרט על מחיר סוגי השיש השונים.
כדי לבדוק את עלות המטבח הכוללת ומתוך כך להבין מה התקציב שתרצו להשקיע בשיש תוכלו להעזר במחשבון המטבחים. 

שיש למטבח - אבן קיסר
 

כושר ספיגה

סוגי שיש שונים בעלי כושר ספיגה שונה. למה זה פרמטר חשוב עבור שיש למטבח אתם שואלים? אם אתם מבשלים הרבה, ובמטבח שלכם שמן, יין ורטבים שונים נוטים להישפך מידי פעם, כדאי לכם לבחור שיש עם כושר ספיגה נמוך, כדי שהנוזלים לא ישארו לנצח ככתם על השיש במטבח. בנוסף, ספיגה של חומרים שונים בשיש למטבח מעודדת יצירת חיידקים. אם השיש במטבח מהווה עבורכם אלמנט עיצובי בלבד, ואין לכם כוונה לבשל עליו יותר מידי - תוכלו לתת לפרמטר הספיגה חשיבות נמוכה.

 

חוזק השיש

מצד אחד, שיש למטבח סופג לא מעט מכות בחייו: סירים שנופלים, סטים כבדים של כלים שמונחים עליו וסכינים שחותכות עליו. מצד שני, השיש גם נחשף לחום הבישולים, ולשיש טבעי יש נטייה להתרחב בחום, לכן נדרשת לו גם גמישות מסוימת. בבחירת השיש למטבח שלכם חשוב להבין האם אתם זקוקים לשיש חזק במיוחד או שיש גמיש יחסית? לכל אחד מסוגי השיש תכונות שונות שחשוב לקחת בחשבון.

 

אחריות עבור התקנת השיש

שיש למטבח הוא מוצר לא זול, ולכן אנחנו מצפים שהוא ישמש אותנו לעשרות שנים. אבל בגלל שהשימוש בשיש משתנה בין משפחה למשפחה, האחריות הניתנת על התקנת השיש היא מצומצמת יחסית. ישנם סוגי שיש למטבח ללא אחריות כלל, ויש כאלו שמגיעים עם 3-5 שנות אחריות. בבחירת השיש למטבח כדאי לשאול את עצמכם עד כמה חשובה לכם האחריות עבורו?

 

 

קבלן שיש מסביר איך בוחרים שיש למטבח


סוגי שיש למטבח

שיש אבן קיסר למטבח

שיש אבן קיסר הוא המשטח הנפוץ ביותר בישראל למטבחים. אבן קיסר היא חברה בינלאומית שהחלה את דרכה בישראל, ופיתחה משטחים למטבח העשויים בעיקרם מקוורץ – מינרל חזק מאוד.

שיש אבן קיסר לבן למטבח

שיש קיסר - יתרונות

✔️ מגוון - לאבן קיסר יש מאות דגמים בעיצובים ומרקמים שונים.

✔️ גמישות עיצובית - שיש קיסר הוא שיש נוח לעיצוב בצורות שונות, ומתאים גם למטבחים בצורות פחות סטנדרטיות.

✔️מחיר - המחיר של שיש קיסר הוא נמוך בהשוואה לשאר סוגי השיש למטבח. 

✔️אחריות - היתרון המרכזי של שיש אבן קיסר הוא שאבן קיסר הוא אחד מסוגי השיש הבודדים שמגיע עם אחריות לכל החיים. שימו לב שרק קבלן שיש מורשה של חברת אבן קיסר רשאי להנפיק תעודת אחריות, כך שאם לא קיבלתם כזו, ככל הנראה מדובר בזיוף של קיסר.

רובם המכריע של קבלני השיש בחרו באבן קיסר כששאלנו אותם איזה שיש מומלץ למטבח?

שיש קיסר - חסרונות

לא עמיד לחום - כמו רוב סוגי השיש למטבח, אסור להניח על שיש אבן סירים רותחים כי הוא עלול להיסדק.

❌ רגישות לשריטות - שיש אבן קיסר הוא שיש גמיש יחסית, ולכן גם יותר רגיש לשריטות. 

 

שיש אבן קיסר מחיר

שיש אבן קיסר מגיע בקולקציות בטווחי מחירים שונים. מחיר שיש אבן קיסר נע בין 800-2,500 ₪ למטר כולל הובלה והרכבה, תלוי בקולקציה. אם תסתפקו בשיש מהקולקציה הישנה, תקבלו שיש איכותי וגם תחסכו כמה מאות שקלים.

חשוב לדעת שפלטות שיש סטנדרטיות מגיעות בגודל שמספיק ל- 6.5 מטר רץ, ולכן אם המטבח שלכם דורש 7 או 8 מטרים, יידרש חיתוך של פלטת שיש חדשה והמחיר יעלה. גם במטבח קטן, באורך 2-3 מטרים, המחיר יעלה מאחר ונשארות שאריות רבות מלוח השיש.

קבלן שיש מסביר על שיש אבן קיסר

 

שיש קוריאן למטבח

שיש קוריאן הוא חומר סינטטי דמוי שיש, ויש לו מגוון דגמים ועיצובים.

 

שיש קוריאן למטבח - יתרונות

✔️ קל לניקוי - הקוריאן הוא חומר בעל כושר ספיגה נמוך ולכן קל מאוד לניקיון ואנטי בקטריאלי.

✔️גמישות עיצובית - שיש קוריאן הוא גמיש יחסית ולכן וניתן להשתמש בו בקלות לעיצובים מיוחדים, כמו כיור קוריאן המחובר למשטח העבודה במטבח למשל.

✔️ משטח גדול ללא סימני חיבור - חיבור לוחות הקוריאן נעשה בהלחמה שלהם זה לזה ולכן החיבור מושלם ונטול סימני הדבקה.

 

שיש קוריאן למטבח - חסרונות

רגישות לשריטות - שיש קוריאן הוא גמיש מאוד ולכן רגיש לשריטות.

❌ מחיר - מחירו של שיש קוריאן יקר יחסית לסוגי שיש אחרים.

 

שיש קוריאן למטבח - מחיר

שיש קוריאן נחשב לשיש יקר יחסית ולכן לא נפוץ כל כך. מחיר משטח קוריאן נע בממוצע בין 900–2000 ₪ למטר, תלוי בדגמים השונים.

 

שיש גרניט למטבח

שיש גרניט הוא שיש טבעי המגיע מבטן האדמה, ואין קטלוג לבחור מתוכו דגם ספציפי, כל לוח של שיש גרניט הוא ייחודי ולעולם לא יהיו שני לוחות זהים לחלוטין – יש לכך יתרונות וגם חסרונות.

 

שיש גרניט למטבח - יתרונות

✔️ עמידות לחום - שיש גרניט הוא עמיד לחום, ולכן מתאים גם למטבחי חוץ וגם מאפשר לכם להניח עליו פלטת שבת או סירים חמים.

✔️ עיצוב יחודי - כמו שאמרנו, שיש גרניט עשוי מאבן טבעית ולכן העיצובים מגוונים מאוד ומאפשרים לכם עיצוב יחודי לשיש המטבח. 

 

שיש גרניט למטבח - חסרונות

❌ מחיר - הייחודיות של הגרניט מובילה למחירו היקר מאוד. 

שיש שביר - גם החוזק של הגרניט הופך לעיתים לחיסרון - זהו שיש לא גמיש ולכן הוא עלול להיסדק בעקבות לחץ. חשוב מאוד לספק לשיש תמיכה טובה.

שיש סופג נוזלים - בגלל שמדובר בסלע טבעי, לשיש גרניט יש נקבוביות שסופגות נוזלים ועלולות להיות מקור להצטברות חיידקים.

 

שיש גרניט למטבח - מחיר

מכיוון שכל לוח גרניט הוא ייחודי קשה לתת טווח מחירים מדויק לשיש גרניט למטבח. מחיר שיש גרניט משתנה לפי החומרים הנפוצים בשוק והביקוש אליהם. שיש גרניט זול יעלה כ-1,500 ₪ כולל התקנה, אך מחירי שיש גרניט למטבח יכולים להגיע אפילו ל-20,000 ₪ למטר.

אם החלטתם ללכת על שיש גרניט למטבח, חשוב שתדעו שיש שני סוגים של שיש גרניט למטבח – בהיר וכהה. השיש הבהיר סופג הרבה כתמים - למשל אם אתם מבשלים וטיפות שמן ניתזות לכל עבר, הן יספגו במשטח השיש. לכן מומלץ לבחור בשיש גרניט כהה.

שיש גרניט למטבח

שיש סיליסטון למטבח

גם סיליסטון למטבח קרוי בטעות שיש, ולמעשה מדובר בייצור סינטטי של משטח למטבח. הסיליסטון הוא הגרסא הספרדית של אבן קיסר, ושניהם חולקים פחות או יותר את אותן התכונות.

 

שיש סילסטון למטבח - יתרונות

✔️ מגוון - למשטחי סיליסטון יש דגמים וקולקציות רבות ומגוונות.

✔️ קל לניקוי - הדבר הייחודי בשיש סילסטון למטבח היא העבודה שהוא בעל הגנה אנטי בקטריאלית שמוחדרת לתוכו בזמן הייצור, ובעקבות זאת הוא בעל כושר ספיגה נמוך מאוד ועמיד לכתמים. 

 

שיש סילסטון למטבח – חסרונות

 ❌ לא עמיד לחום - העמידות של החומר לחום אומנם גבוהה יחסית, אך עדיין לא מומלץ להניח עליו כלים רותחים.

 

שיש סילסטון למטבח – מחיר

מחיר משטחי סיליסטון נע בין 700-1500 ₪ למטר רץ, כולל התקנה. כמו במקרה של אבן קיסר, דגמים מקולקציה חדשה יעלו יותר.

 

שיש דקטון למטבח

שיש דקטון הוא שיש גרניט פורצלן המיוצר בספרד, הוא נפוץ במטבחי יוקרה.

 

שיש דקטון למטבח – יתרונות

✔️עמידות לחום - שיש דקטון הוא עמיד לחום ואפשר להניח עליו סירים רותחים.

✔️ קל לניקוי -  שיש דקטון הוא אנטי בקטריאלי, לא סופג נוזלים וקל מאוד לניקוי.

 

שיש דקטון למטבח – חסרונות

שיש שביר - גרניט פורצלן הוא חומר קשיח ולא גמיש בכלל, ולכן שיש דקטון נשבר בקלות במקרה של מכות חזקות.

מחיר - מחיר שיש דקטון הוא גבוה למדי.

 

שיש דקטון למטבח – מחיר

טווח המחירים של שיש דקטון ונע בין 1,500-3,000 ₪ למטר. מחיר הדגמים הממוצעים נע בין 1,500-1,800 ₪ למטר, כולל התקנה.

שיש דקטון למטבח

 

שיש חברון למטבח

שיש חברון הוא שיש טבעי העשוי מאבן גיר, ובעבר היה שיש נפוץ עבור מטבחים. בשנים האחרונות, הפיתוחים הטכנולוגים של משטחי השיש הסינטטיים דחקו את השימוש בשיש חברוני עבור מטבחים.

 

שיש חברון - יתרונות

 ✔️ מחיר - שיש חברון הוא הזול ביותר מבין כל סוגי השיש למטבח.

✔️עמידות - שיש חברון נחשב לעמיד בשמש ומתאים למטבחי חוץ.

 

שיש חברון - חסרונות

אין מגוון עיצובי - שיש חברון מגיע במגוון דל של דגמים

עמידות -  שיש חברון נחשב לשביר יותר מסוגי השיש האחרים.

קשה לניקוי - שיש חברון הוא בעל כושר ספיגה גבוהה מאוד ונוטה לכתמים רבים. בנוסף, מומלץ ללטש שיש חברון בכל 5 שנים.

עקב ריבוי החסרונות שלו, בשנים האחרונות כמעט שלא עושים שימוש בשיש חברון עבור מטבחים, והוא משמש בעיקר עבור אדני חלונות ושולחנות לחצר.

 

שיש חברון – מחיר

 כמו שאמרנו שיש חברוני נחשב לשיש הזול ביותר, ומחירו מתחיל ב- 250 ₪ למטר.


גימורים ותוספות לשיש למטבח

בהתקנת שיש למטבח תצטרכו להחליט לגבי צורת הקנט, כלומר סף השיש. יש אופציות שונות לסף השיש במטבח: מעוגל, חצי עיגול, חוסם מים, משופע למטה, משופע למעלה ועוד. תוספת הקנט תשפיע על מחיר השיש למטר וככל שצורת הקנט מורכבת יותר המחיר למטר יעלה. למשל, קנט שיש למטבח של חצי עיגול יעלה כ 150-200 ₪ למטר, ואילו קנט שצורתו עיגול מלא יעלה בממוצע 400-500 ₪ למטר.

תוספת אפשרית נוספת, היא עיטור השיש במטבח בפסיפס או פס אלומיניום לאורך הסף. התוספת תעניק מראה מעוצב למטבח, אך תייקר את העבודה, העלות תלויה בסוג הפסיפס שתבחרו.

 

איש שיש מסביר על סוגי הקאנטים השונים לסף השיש במטבח


שיטות של חאפרים בהתקנת שיש למטבח

לא משנה באיזה שיש בחרתם למטבח שלכם, ההתקנה שלו היא שתקבע את העמידות והיציבות שלו לאורך השנים. יש מספר שיטות של מתקיני שיש חאפרים שכדאי להיזהר מהן:

 

התקנת שיש על מטבח לא מפולס

היציבות של השיש תלוי בארונות המטבח עליהם הוא עומד. אם הארונות או הקיר התומך עקומים, השיש יחליק וישקע עם הזמן ויש סכנה לשברים ונפילה של השיש. קבלני שיש חאפרים יוותרו על העבודה של פילוס ויישור המטבח ויעדיפו לדחוף מתחת לשיש חתיכות עץ או קרטון, שעם השנים ישחקו ויגרמו לשיש שלכם לשקועוודאו כי המטבח שעליו יותקן השיש מפולס ויישר – כך הוא יחזיק את השיש לאורך שנים.

 

מפעל השיש מגיע למטבח שלך

קבלן שיש מקצועי ייקח מידות של המטבח שלכם, ואז יחזור וייקח אותן שוב, ולעיתים אף בפעם השלישית – הכל בכדי לבצע את חיתוך לוחות השיש בצורה המדויקת ביותר במפעל! השאיפה של כל קבלן שיש מקצועי היא להגיע למטבח עם לוחות שיש מושלמיםברגע שהמטבח שלכם הופך למפעל לחיתוך שיש – ככל הנראה שהמידות שנלקחו היו מוטעות, והקבלן לא מיומן מספיק.

 

מחיר השיש לא כולל התקנה, הרכבה וקנט

מחיר זול מידי לשיש למטבח צריך להדליק לכם נורה אדומה. לא מעט קבלני שיש חאפרים יציעו מחיר זול למטר שיש, ואז כשיגיעו להתקין אותו תגלו שהמחיר לא כולל התקנה, הדבקה, את הקנט ועוד. וודאו עם קבלן השיש מה בדיוק כולל המחיר למטר של שיש.

 

שיש במטבח

קבלני שיש מומלצים להתקנת שיש במטבח

לא משנה באיזה סוג שיש למטבח בחרתם - העמידות, האסתטיות והיציבות שלו לאורך שנים, תלויות בעיקר בטיב ההתקנה. לכן חשוב לבצע התקנה של שיש למטבח עם בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים. כאן תוכלו למצוא רשימה של קבלני שיש מומלצים המתמחים בהתקנת שיש למטבח, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. כל חוות הדעת וההמלצות באתר, מתקבלות טלפונית מלקוחות אמיתיים, לאחר שקיבלו שירות קבלן השיש שברשימה.


התקנת שיש למטבח - תמונות מלקוחות מידרג

אספקת שיש גרניט למטבח חוץ שכלל חיתוך והתקנה.
צילום: דורון צ'רי, קצרין.
הגדלת פתח כיור במטבח והחלפתו, בנוסף לחיבור ...
צילום: איגור קנופוב, אשקלון.
התקנת שיש במטבח.
צילום: חגי עטיאס, תל אביב.
התקנת שיש גרניט פורצלן דמויי עץ במטבח.
צילום: יפעת יעקבי, באר שבע.
התקנת כיור מטבח.
צילום: אפרת איצקוביץ', רעננה.
הסרה והתקנת שתי יחידות שיש קיסר וכיור במטבח.
צילום: איתי כץ, תל אביב.
התקנת שיש למטבח חוץ.
צילום: אסף מימון, פתח תקווה.
פירוק והתקנת כיור מטבח.
צילום: אהובה קרזבסקי, ראשון לציון.
בניית 120 מטר תוספת יחידה למטבח ובתוכה מקום ...
צילום: שירה ברנט, אורנית.
בניית תוספת לשיש במטבח, התאמת צבע ומידות.
צילום: רחל כ. תל אביב.

שאלות נפוצות לדף זה

איך לנקות שיש למטבח? התשובה בפנים!

אחרי שהשקענו רבות בהתקנת השיש למטבח, כדאי גם להשקיע בניקיון שלו. ניקיון לא נכון של שיש למטבח עלול לפגוע בשיש. בטיפ, הסבר מקצועי על ניקיון שיש:


 

כמה עןלה שיש למטבח?

מחירי שיש למטבח נעים בין 800 ש"ח למטר רץ בדגמים זולים של שיש קיסר ל-15,000 ש"ח למטר בדגמים יחודיים של שיש גרניט. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק