מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיש למטבח

לא כל שיש מתאים עבור כל מטבח, לכן בבחירת השיש יש מספר דברים שחשוב לקחת בחשבון. בטיפ הבא נפרט היתרונות והחסרונות של כל סוגי השיש למטבח, מחירי השיש השונים, וגם איך לזהות קבלני שיש חאפרים.

בעלי מקצוע מומלצים בתחום שיש למטבח במידרג


איך לבחור שיש למטבח?

ישנם סוגי שיש שיסדקו מסיר רותח ויש שיחזיקו מעמד, יש סוגי שיש שיספגו כתמים רבים ואחרים יישארו ללא רבב. הכנו לכם רשימה של 5 פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת השיש למטבח שלכם:

 1. עיצוב השיש

  שיש למטבח מגיע במבחר של מאות דגמים וטקסטורות שונות, ובעולם השיש יש קולקציות, ממש כמו בעולם האופנה. יש שיש בעל צבע אחיד או צבעים רבים, דמוי גרגרים או גידים, מבריק או מט, יש סוגי שיש שניתן לייצר בדיוק לפי העיצוב הרצוי, ויש סוגי שיש שמגיעים בעיצוב ייחודי של אימא אדמה מחייך וכל משטח שיש שלהם שונה מקודמו. לכן, לפני בחירת סוג השיש כדאי לעיין בקטלוגים של חברות שונות, ולבחור את עיצוב השיש המתאים למטבח שלכם.

   שיש למטבח
 2. מחיר השיש

  כשיש מבחר כל כך גדול של דגמים, גם טווח המחירים רחב מאוד. שאלת התקציב היא בין הסוגיות החשובות שתצטרכו לקחת בחשבון בבחירת השיש. מחיר שיש למטבח יכול לנוע בין 250 ₪ למטר עבור הסוג הזול והפשוט ביותר, ואילו סוגי השיש יכולים היוקרתיים והייחודים להגיע גם ל- 10,000 ₪ למטר ואף יותר מזה. שאלו את עצמכם כמה אתם מוכנים להשקיע בשיש למטבח? בהמשך נפרט על מחיר סוגי השיש השונים.
  כדי לבדוק את עלות המטבח הכוללת ומתוך כך להבין מה התקציב שתרצו להשקיע בשיש תוכלו להעזר במחשבון המטבחים. 

 3. כושר ספיגה

  סוגי שיש שונים בעלי כושר ספיגה שונה. למה זה פרמטר חשוב עבור שיש למטבח אתם שואלים? אם אתם בשלנים חובבים (כמוני ?) ובמטבח שלכם שמן, יין ורטבים שונים נוטים להישפך מידי פעם, בבחירת השיש למטבח כדאי לבחור בשיש עם כושר ספיגה נמוך, כדי שהנוזלים השונים שישפכו לכם במטבח לא יישארו שם לנצח. בנוסף, ספיגה של חומרים שונים בשיש מעודדת יצירת חיידקים, והיום יש גם משטחי שיש אנטי -בקרטריאליים לחלוטין.

  אם השיש במטבח מהווה עבורכם אלמנט עיצובי בלבד, ואין לכם כוונה לבשל עליו יותר מידי - תוכלו לתת לפרמטר הספיגה חשיבות נמוכה.

  קבלן שיש מסביר איך לבחור שיש למטבח

 4. חוזק השיש

  מצד אחד, שיש למטבח סופג לא מעט מכות בחייו, למשל: סירים שנופלים, סטים כבדים של כלים שמונחים עליו וסכינים שחותכות עליו. מצד שני, השיש גם נחשף לחום הבישולים, ולשיש טבעי יש נטייה להתרחב בחום, לכן נדרשת לו גם גמישות מסוימת. בבחירת השיש למטבח שלכם חשוב להבין האם אתם זקוקים לשיש חזק במיוחד או שיש גמיש יחסית? לכל אחד מסוגי השיש תכונות שונות שחשוב לקחת בחשבון.

 5. אחריות עבור התקנת השיש

  שיש למטבח הוא מוצר לא זול, ולכן אנחנו מצפים שהוא ישמש אותנו לעשרות שנים. אבל בגלל שהשימוש בשיש משתנה בין משפחה למשפחה, האחריות הניתנת היא מצומצמת יחסית. ישנם סוגי שיש ללא אחריות כלל, ויש כאלו שמגיעים עם 3 – 5 שנות אחריות. בבחירת השיש למטבח כדאי לשאול את עצמכם עד כמה חשובה לכם האחריות עבורו?


סוגי שיש למטבח

שיש אבן קיסר למטבח

שיש אבן קיסר הוא המשטח הנפוץ ביותר בישראל למטבחים. אבן קיסר זוהי חברה בינלאומית שהחלה את דרכה בישראל, ופיתחה משטחים למטבח העשויים בעיקרם מקוורץ – מינרל חזק מאוד.

 אבן קיסר

 

 • יתרונות של שיש קיסר – לאבן קיסר יש מאות דגמים בעיצובים ומרקמים שונים והמבחר אדיר. קיסר הוא שיש נוח לעיצוב בצורות שונות, חזק, ודוחה כתמים. היתרון המרכזי שלו הוא שאבן קיסר הוא אחד מסוגי השיש הבודדים שמגיע עם אחריות לכל החיים. שימו לב שרק מפעל מורשה של חברת אבן קיסר רשאי להנפיק תעודת אחריות, כך שאם לא קיבלתם כזו, ככל הנראה מדובר בזיוף של קיסר.

 • חסרונות של שיש קיסר – כמו רוב סוגי השיש למטבח, אסור להניח עליו סירים רותחים כי הוא עלול להיסדק, והוא רגיש לשריטות.

 • מחיר שיש אבן קיסר – שיש אבן קיסר מגיע בקולקציות בטווחי מחירים שונים. מטר רץ של שיש אבן קיסר נע בין 800 ₪ - 1800 ₪ בממוצע, כולל ההובלה וההרכבה, תלוי בקולקציה. אם תסתפקו בשיש מהקולקציה הישנה, תקבלו שיש איכותי וגם תחסכו כמה מאות שקלים. חשוב לדעת שפלטות שיש סטנדרטיות מגיעות בגודל שמספיק ל- 6.5 מטר רץ, ולכן אם המטבח שלכם דורש 7 או 8 מטרים, יידרש חיתוך של פלטת שיש חדשה והמחיר יעלה.

קבלן שיש מסביר על שיש אבן קיסר

שיש קוריאן למטבח

נגלה לכם סוד - שיש קוראין, הוא בכלל לא שיש, אלא חומר סינטטי מחייך.

 • יתרונות משטחי קוריאן - הקוריאן הוא חומר בעל כושר ספיגה נמוך ולכן קל מאוד לניקיון ואנטי בקטריאלי. שיש קוריאן הוא גמיש יחסית ולכן וניתן להשתמש בו בקלות לעיצובים מיוחדים, כמו כיור קוריאן המחובר למשטח העבודה במטבח למשל. חיבור לוחות הקוריאן נעשה בהלחמה שלהם זה לזה ולכן החיבור מושלם ונטול סימני הדבקה.

 • חסרונות משטחי קוריאן – גמישות הקוריאן מהווה גם חיסרון כי הוא רגיש מאוד לשריטות. הקוריאן לא ניחן בברק רב ומחירו ייקר יחסית לסוגי שיש אחרים.

 • מחיר שיש קוריאן – קוריאן נחשב לשיש יקר יחסית ולכן לא נפוץ כל כך. מחיר משטח קוראין נע בממוצע בין 900 ₪ – 2000 ₪ למטר, תלוי בדגמים השונים.

שיש חברון למטבח

שיש חברון הוא שיש טבעי העשוי מאבן גיר, ובעבר היה שיש נפוץ עבור מטבחים. בשנים האחרונות, הפיתוחים הטכנולוגים של משטחי השיש הסינטטיים דחקו את השימוש בשיש חברוני עבור מטבחים.

 • יתרונות שיש חברוני – שיש חברון הוא הזול ביותר מבין כל סוגי השיש למטבח, ונחשב לעמיד בשמש.

 • חסרונות שיש חברוני – שיש חברון מגיע במגוון דל של דגמים ונחשב לשביר יותר מסוגי השיש האחרים. הוא בעל כושר ספיגה גבוהה מאוד ונוטה לכתמים רבים. בנוסף, מומלץ ללטש שיש חברון בכל 5 שנים.

  עקב ריבוי החסרונות שלו, בשנים האחרונות כמעט שלא עושים שימוש בשיש חברון עבור מטבחים, והוא משמש בעיקר עבור אדני חלונות ושולחנות לחצר.

 • מחירים של שיש חברוני – כמו שאמרנו שיש חברוני נחשב לשיש הזול ביותר, ומחירו מתחיל ב- 250 ₪ למטר.

שיש גרניט למטבח

שיש גרניט הוא שיש טבעי המגיע מבטן האדמה, ואין קטלוג לבחור מתוכו דגם ספציפי מחייך. כל לוח של שיש גרניט הוא ייחודי ולעולם לא יהיו שני לוחות זהים לחלוטין – יש לכך יתרונות וגם חסרונות.

 שיש גרניט
 • חסרונות שיש גרניט – הייחודיות של הגרניט מובילה למחירו היקר מאוד. גם החוזק של הגרניט הופך לעיתים לחיסרון - אין ביכולתו להתגמש תחת לחץ והוא עלול להיסדק. בנוסף, בגלל שמדובר בסלע טבעי, יש לו נקבוביות שעלולות להיות מקור להצטברות חיידקים.

 • מחיר שיש גרניט – בכל הנוגע לגרניט למטבח, מדובר בשוק פרוץ. מכיוון שכל לוח גרניט הוא ייחודי, כל קבלן שיש יכול לקבוע מחיר מופרז ללא תחרות – ברגע שהלקוח אהב את העיצוב הייחודי, הוא הרי לא ימצא אותו בשום מקום אחר בעולם. מחירי שיש גרניט מתחילים בכ - 1000 ₪ למ"ר ויכולים להגיע גם ל- 20,000 ש"ח למ"ר.אם הפרוטה מצויה בכיסכם, והחלטתם ללכת על גרניט למטבח, חשוב שתדעו שיש שני סוגים של שיש גרניט למטבח – בהיר וכהה. השיש הבהיר סופג הרבה כתמים - למשל אם אתם מבשלים וטיפות שמן ניתזות לכל עבר, הן יספגו במשטח. לכן, אם כבר השקעתם כל כך הרבה כסף ובחרתם בשיש גרניט למטבח שלכם, כדאי ללכת על הגרניט הכהה. מצד שני..אם יש לכם כל כך הרבה כסף להשקיע בשיש למטבח – מקסימום תחליפו את הישן מחייך.

שיש סיליסטון למטבח

גם סיליסטון למטבח קרוי בטעות שיש, ולמעשה מדובר בייצור סינטטי של משטח למטבח. הסיליסטון הוא הגרסא הספרדית של אבן קיסר, ושניהם חולקים פחות או יותר את אותן התכונות.

 • יתרונות סיליסטון למטבח – למשטחי סיליסטון יש דגמים וקולקציות רבות ומגוונות. הדבר הייחודי במשטח זה הוא העבודה שהוא בעל הגנה אנטי בקטריאלית שמוחדרת לתוכו בזמן הייצור, ובעקבות זאת הוא בעל כושר ספיגה נמוך מאוד ועמיד לכתמים. היתרון המשמעותי של משטחי סיליסטון למטבח הוא 5 שנות האחריות שהחברה מעניקה!

 • חסרונות סיליסטון למטבח – העמידות של החומר לחום אומנם גבוהה, אך עדיין לא מומלץ להניח עליו כלים רותחים.

 • מחיר משטח סיליסטון – מחיר משטחי סיליסטון נע בין 700 ₪ – 1500 ₪ למטר רץ, כולל התקנה. כמו במקרה של אבן קיסר, דגמים מקולקציה חדשה יעלו יותר.

משטחי דקטון למטבח

בשנה האחרונה החלה החברה הספרדית שאחראית על משטחי סיליסטון, לשווק משטח סינטטי חדש למטבח- DECTON. משטחי דקטון מתחילים לתפוס תאוצה בעיצוב מטבחים בארץ, ובין יתרונותיו אפשר למנות אנטי בקטריאליות, עמידות מוחלטת לחום ולכתמים, גמישות וחוזק. מחירו של הדקטון דומה לזה של הסיליסטון, ובשנים הקרובות כנראה שנתחיל לראות יותר מטבחים עם משטחי דקטון.


גימורים ותוספות לשיש למטבח

בהתקנת שיש למטבח תצטרכו להחליט לגבי צורת הקאנט, כלומר הסף של השיש. יש אופציות שונות לסף השיש במטבח: מעוגל, חצי עיגול, חוסם מים, משופע למטה, משופע למטה ועוד. תוספת הקנט תשפיע על מחיר השיש למטר וכלל שצורת הקנט מורכבת יותר המחיר למטר יעלה. למשל, קנט שיש למטבח של חצי עיגול יעלה כ 150 – 200 ₪ למטר, ואילו קנט שצורתו עיגול מלא יעלה בממוצע 400 – 500 ₪ למטר.

איש שיש מסביר על סוגי הקאנטים השונים לסף השיש במטבח

תוספת אפשרית נוספת, היא עיטור השיש במטבח בפסיפס או פס אלומיניום לאורך הסף. התוספת תעניק מראה מעוצב למטבח, אך תייקר את העבודה, העלות תלויה בסוג הפסיפס שתבחרו.


שיטות של חאפרים

לא משנה באיזה שיש בחרתם למטבח שלכם, ההתקנה שלו היא שתקבע את העמידות והיציבות שלו לאורך השנים. יש מספר שיטות של מתקיני שיש חאפרים שכדאי להיזהר מהן:

התקנת שיש על מטבח לא מפולס

היציבות של השיש תלוי בארונות המטבח עליהם הוא עומד. אם הארונות או הקיר התומך עקומים, השיש יחליק וישקע עם הזמן ויש סכנה לשברים ונפילה של השיש. קבלני שיש חאפרים יוותרו על העבודה של פילוס ויישור המטבח ויעדיפו לדחוף מתחת לשיש חתיכות עץ או קרטון, שעם השנים ישחקו ויגרמו לשיש שלכם לשקוע. וודאו כי המטבח שעליו יותקן השיש מפולס ויישר – כך הוא יחזיק את השיש לאורך שנים.

מפעל השיש מגיע למטבח שלך

קבלן שיש מקצועי ייקח מידות של המטבח שלכם, ואז יחזור וייקח אותן שוב, ולעיתים אף בפעם השלישית – הכל בכדי לבצע את חיתוך לוחות השיש בצורה המדויקת ביותר במפעל! השאיפה של כל קבלן שיש מקצועי היא להגיע למטבח עם לוחות שיש מושלמים. ברגע שהמטבח שלכם הופך למפעל לחיתוך שיש – ככל הנראה שהמידות שנלקחו היו מוטעות, והקבלן לא מיומן מספיק.

לא כולל התקנה, הרכבה וקנט

מחיר זול מידי לשיש למטבח צריך להדליק לכם נורה אדומה. לא מעט קבלני שיש חאפרים יציעו מחיר זול למטר שיש, ואז כשיגיעו להתקין אותו תגלו שהמחיר לא כולל התקנה, הדבקה, את הקנט ועוד. וודאו עם קבלן השיש מה בדיוק כולל המחיר למטר של שיש.


קבלני שיש מומלצים

לא משנה באיזה סוג שיש למטבח בחרתם - העמידות, האסתטיות והיציבות שלו לאורך שנים, תלויות בעיקר בטיב ההתקנה. לכן, חשוב לבצע התקנה של שיש למטבח עם בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים. כאן תוכלו למצוא רשימה של קבלני שיש מומלצים המתמחים בהתקנת שיש למטבח, לפי חוות דעת של אלפי לקוחות קודמים. כל חוות הדעת וההמלצות באתר, מתקבלות טלפונית מלקוחות אמיתיים, לאחר שקיבלו שירות קבלן השיש שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איך לבחור שיש למטבח? צירפנו תשובה בווידאו!

יש המון סוגי שיש, ולכל אחד יתרונות וחסרונות. בטיפ הבא קבלן שיש מסביר על סוגי השיש השונים ולאן כל אחד מהם מתאים:


 

איפה אפשר למצוא קבלני שיש מומלצים באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של קבלני שיש מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הטובים ביותר מלקוחות קודמים. לאחר כל התקנה של שיש למטבח, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דירוג אודות איש השיש כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן באתר. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת קבלני השיש המומלצים באזורכם!

איך לנקות שיש למטבח? התשובה בפנים!

אחרי שהשקענו רבות בהתקנת השיש למטבח, כדאי גם להשקיע בניקיון שלו. ניקיון לא נכון של שיש למטבח עלול לפגוע בשיש. בטיפ, הסבר מקצועי על ניקיון שיש:


 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק