מוקד טלפוני: 1-700-707-233

שיש גרניט למטבח

המגבים הקטנים האלה שגורפים איתם מים מהשיש, למה אף פעם אין להם מקום לסמרטוט? זאת הייתה יכולה להיות הספונג'ה החמודה בעולם. עד שיזם כלשהו יעלה על זה – אתם צריכים להחליט על שיש למטבח. שיש גרניט הוא אופציה מעולה ללא מעט מטבחים. אז מה זה בעצם שיש גרניט, לאיזה מטבחים הוא מתאים וכמה זה יעלה לכם? אנחנו כאן עם כל התשובות


מה זה שיש גרניט למטבח?

במעמקי האדמה מסתתרים להם סלעי גרניט יפהפיים, מסתכלים על מאובני דינוזאורים וממוטות, ורק מחכים להזדמנות להפוך לשיש במטבח שלכם ולהסתכל עליכם שורפים פתיתים. או בקיצור, שיש גרניט הוא משטח עבודה למטבח שעשוי מאבן טבעית צבעונית.

שיש גרניט שחור למטבח

שיש גרניט למטבח – יתרונות וחסרונות

חוץ משיש גרניט, קיימים עוד מספר סוגים של משטחי שיש למטבח – אבן קיסר, גרניט פורצלן, שיש טבעי או קוריאן. אז מה היתרונות והחסרונות של שיש גרניט למטבח? יופי ששאלתם

 

שיש גרניט למטבח – יתרונות

✔️  עמידות לחום – בניגוד לשיש מאבן קיסר, על שיש גרניט אפשר להניח סירים ומחבתות רותחים בלי שהוא ייסדק. עם זאת – כמו כל חומר, גם שיש גרניט רגיש לשינויי טמפרטורה מהירים, ולכן לא מומלץ להניח דברים חמים על שיש קר.

✔️  עמידות למזג אוויר – בגלל העמידות שלו לחום, שיש גרניט מתאים גם למטבחי חוץ. אם אתם אוהבים לבשל בזמן שכל השכנים מסתכלים עליכם, שיש גרניט הוא השיש עבורכם.

✔️  גמישות עיצובית – גרניט היא אבן טבעית, ולכן אף שיש גרניט לא דומה לחברו, כל אחד הוא מיוחד ועוד אמירות ניו אייג' יפות שאפשר לשים על שלט עץ קטן עם ציור של קואלה מחייכת. מבחר הצבעים והדוגמאות הוא כמעט אין סופי.

 

שיש גרניט למטבח – חסרונות

שיש שביר – שיש גרניט הוא חומר קשה, ולכן יכול להיסדק כשהוא חוטף מכות או נושא משקל גדול מדי. למרות זאת, עם טיפול נכון שיש גרניט יכול להחזיק עשרות שנים בלי פגע. אל תתנו לפילים לטייל על השיש והוא אמור להיות בסדר.

מחיר – טווח המחירים של שיש גרניט הוא רחב מאוד, אבל באופן כללי הוא יקר יותר משיש אבן קיסר. מדובר באבן טבעית שמצריכה התאמות רבות וחיתוכים.

❌  מתלכלך בקלות – שיש גרניט סופג נוזלים ולכלוך בקלות, וככל שהשיש בהיר יותר הלכלוך ניכר יותר. מריחה של סילר יכולה למנוע את הבעיה הזאת, אבל אם אתם אוהבים לבשל עם הרבה כורכום אולי כדאי לכם להתקין שיש אחר. אגב, שיש גרניט איכותי יגיע בדרך כלל כשהוא כבר מרוח בסילר.

שיש גרניט למטבח

איך בוחרים שיש גרניט למטבח

אז החלטתם שאתם רוצים שיש גרניט. איך מתקדמים מכאן? השיקול שצריך להיות לכם הוא מה אופי השימוש במטבח: אתם מבשלים הרבה? יש ילדים? יוצא לכם מדי פעם לנסות לשרוט את השיש עם סכין כדי לוודא שהוא באמת עמיד כמו שהבטיחו לכם?

שיש גרניט כהה מתאים למטבחים עסוקים – לא רואים עליו לכלוך ובדרך כלל לא צריך למרוח עליו סילר. יתרון נוסף שיש לו הוא מחירו הזול ביחס לשיש גרניט בהיר. שיש גרניט בהיר הופך לפופולארי יותר ויותר עם השנים בגלל המראה האלגנטי שלו, אבל עקב נדירותם היחסית של הלוחות האלו הוא עולה יותר מגרניט כהה. בנוסף, הוא קשה יותר לניקוי.

דבר נוסף שיכול להשפיע על השיש הוא אחוזי הקוורציטים, שהם סוג של סלע, לא ניכנס לגאולוגיה עכשיו. מה שחשוב לכם לדעת זה שגרניט שנחצב מעומק האדמה יכיל אחוזים גבוהים יותר של קוורציט, ולכן יהיה עמיד יותר לשריטות. מצד שני, שיש עם אחוזי קוורציט גבוהים יכול לעלות פי 3 עד 5 משיש גרניט רגיל.

כדאי לדעת, בגרניט אפשר להשתמש לא רק לשיש אלא גם לכיור. כל קבלני השיש המליצו על גרניט כששאלנו אותם מה עדיף - כיור אקרילי או גרניט? את אותה התשובה בדיוק קיבלנו גם כששאלנו מה עדיף, כיור גרניט או חרסינה?

שיש גרניט בהיר

התקנת שיש גרניט במטבח

את הגרניט עצמו בוחרים אצל יבואני שיש גרניט מורשים. לאחר בחירת חומר הגלם היבואן שולח את חומר הגלם אל המפעל של קבלן השיש. הקבלן יגיע אליכם למדידות, ואז יכין את לוחות השיש. ייקח בין שבוע לשבועיים עד שהשיש יהיה מוכן להתקנה במטבח.

לפני שמתקינים שיש גרניט במטבח חשוב מאוד לחזק את הארונות. משטחי שיש רבים נסדקים בעקבות שקיעה של הארונות שמחזיקים אותם. גרניט הוא חומר קשיח ובלתי גמיש בעליל, כל כיפוף עלול לגרום לנזק, ואין אחריות על שברים או סדקים בשיש גרניט.

שיש גרניט עם כיור נירוסטה

מחיר שיש גרניט למטבח

תראו, קצת קשה לדבר על מחירים מדויקים של שיש גרניט. מדובר באבן טבעית ולכן המחיר משתנה בין משטחים שונים וסוגי אבן שונים. טווח המחירים של שיש גרניט רחב מאוד – המשטח הזול ביותר יעלה כ-1,500 ₪ למטר כולל התקנה, אבל ישנם משטחים שיעלו אפילו 10,000-15,000 ₪ למטר.

הדבר העיקרי שמשפיע על המחיר הוא היצע וביקוש: ככל שהגרניט נפוץ יותר כך הוא יהיה זול יותר, וככל שהוא נדיר יותר הוא יעלה יותר. זה משתנה בעיקר לפי סוגי הסלעים שהיבואנים מביאים לארץ, זה תחום מאוד דינמי סך הכול.

דבר נוסף שמשפיע על מחיר העבודה הוא כמה היא מורכבת – יש גרניט שיהיה קל לעיבוד ויש כזה שיהיה קשה יותר. ככל שהעבודה קשה יותר המחיר יעלה. גם צורת המטבח תשפיע על המחיר – התקנה של משטח שיש גרניט ישר ללא זוויות תהיה זולה יותר משיש עם זוויות רבות.

מחיר באופן כללי, שיש גרניט למטבח יעלה 2,000-2,500 ₪ למטר כולל התקנה.


שיש גרניט למטבח - תמונות מלקוחות מידרג

אספקת שיש גרניט למטבח חוץ שכלל חיתוך והתקנה.
צילום: דורון צ'רי, קצרין.
התקנת שיש גרניט פורצלן דמויי עץ במטבח.
צילום: יפעת יעקבי, באר שבע.
החלפת שיש גרניט פורצלן וכיור במטבח.
צילום: דפנה ד. חולון.
התקנת שיש מסוג גרניט פורצלן במטבח.
צילום: עינת חוביאן, כפר יונה.
התקנת שיש גרניט פורצלן במטבח, שכללה אי.
צילום: חיים זסק, נתניה.
החלפת כיור שיש גרניט גדול במיוחד.
צילום: יורי נוג, חולון.
החלפת כיור מטבח משיש גרניט.
צילום: ברברה צ'ייט, ראשון לציון.
הסרת כיור ניורוסטה במטבח והתקנת כיור גרניט ...
צילום: ד. ט. רחובות.

מתקיני שיש גרניט מומלצים

בין אם השתכנעתם שאתם רוצים שיש גרניט למטבח ובין אם אתם סתם רוצים לגנוב את הסטרטאפ למגב שישעם מקום לסמרטוט  ומעוניינים לבדוק איך הוא יעבוד על שיש גרניט, תמיד כדאי להזמין מקצוען שיתקין לכם אותו. את השיש, לא את המגב. ריכזנו לכם מתקיני שיש גרניט למטבח עם המלצות של אלפי לקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה שיש גרניט למטבח?

מחיר שיש גרניט למטבח משתנה לפי סוג האבן ומורכבות העבודה, אבל בדרך כלל התקנת שיש גרניט למטבח תעלה 2,000-2,500 ₪ למטר.

מה זה שיש גרניט?

שיש גרניט הוא משטח עבודה שעשוי מאבן גרניט טבעית. הוא עמיד לחום ולפגעי מזג האוויר, ומתאים למטבחי חוץ.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק