מוקד מידרג: 1-700-707-233

סידור מחסן

בשגרת היום יום, נוח לנו מאוד לדחוף למחסן כל מה שאנחנו לא משתמשים בו. עד שמגיע היום הארור שבו אנחנו בטוחים ששמנו משהו במחסן אז אנחנו פותחים אותו, קופצים מעל מאוורר, כמעט נתקלים בקרש, פוגשים מקק ואז מחפשים-מחפשים-מחפשים וכלום. נאדה.

אם הגעתם לכאן, אתם כנראה שייכים לאמיצים שהחליטו סוף סוף לעשות סידור מחסן. יש שתי דרכים עיקריות לסדר את המחסן - לבד או עם מסדרת בתים שתתקתק את התהליך. כדי שתוכלו להגיע להחלטה שנכונה לכם, אספנו את כל המידע על סידור מחסן וגם צירפנו טיפים ומחירים.

יאללה, מתחילים.  


סידור מחסן – שלב המיון

הידעתם? רוב הישראלים חושבים שהמילה הנרדפת למחסן היא "נו, החדר הזה שזורקים אליו כל מה שלא צריך". ובכן, לא נעים לנו לאכזב. גם במחסן צריך לעשות סדר ולמיין חפצים שלא צריכים.
יותר מארונות המטבח ואפילו יותר מחדר הילדים - החדר הכי מבולגן בבית הוא המחסן. אז איך בכלל מתחילים לסדר אותו? 

1. בשלב הראשון מוציאים את כל החפצים מהמחסן. כן, כן. ממש את כולם - עד שתוכלו לראות את הרצפה. אם המחסן שלכם ממוקם קרוב ליציאה מהבית, עדיף להוציא את הכל החוצה, כדי לא למלא את הבית באבק, לכלוך וג'וקים ולהקל על המעבר בתוך הבית. זו גם הסיבה שלרוב, סידור מחסן כדאי לעשות בקיץ או בימים בלי גשם. כך גם החפצים לא יהרסו ברטיבות וגם לא תכניסו בוץ אל המחסן והבית. 
 

2. בשלב הבא נזרוק את מה שאנחנו לא משתמשים בו. אם בדרך כלל אנחנו יכולים למיין חפצים או בגדים לפי רמת השימוש שלנו בהם בעונה האחרונה, בסידור המחסן צריך לחשוב על תקופות זמן ארוכות יותר, בערך שנה. חשבו עם עצמכם בכנות, מה תצטרכו ומה נשאר במחסן סתם כי תמיד חשבתם שזה לא תופס מקום. כדאי לזכור שמחסן עמוס הוא מחסן שלא משמש אתכם. למשל – מתי בפעם האחרונה השתמשתם בטלוויזיה הישנה שנמצאת במחסן? האם באמת תשתמשו בבלנדר שקיבלתם בירושה מסבתא ושנכון לכרגע מערבב בעיקר אבק?
אם ממש קשה לכם להפרד בחרו כמה חפצים סנטימנטליים במיוחד והקצו להם פינה או מדף במחסן.
 

3. אחרי המיון והזריקה הגיע הזמן לניקיון יסודי. האבק שמצטבר על החפצים הורס אותם. לכן נקו הכל ביסודיות – עם מטלית לחה או חומר דוחה אבק, במקרה שמדובר בחפצים מעץ. זוכרים שהדברים מונחים בחוץ? זה הזמן לתת להם להתייבש לפני שאתם מחזירים אותם בחזרה למחסן.

 מחסן לפני סידור


4. מיון וסידור ניירת - ברוב המחסנים נוכל למצוא שקית שלמה, שלא לומר ארגזים, של ניירת. לא נשקר לכם - למיין ניירת זה חתיכת פרוייקט. כדי למיין אותה כמו שצריך, כדאי קודם כל לאסוף את כל הדפים והמסמכים מהבית כולו. אם אין לכם זמן, עצבים או כוח לסדר את כל הניירת בבית, אפשר לעשות את השלב הראשוני.

קחו את כל הניירת שיש במחסן, מיינו וזרקו את מה שמיותר. אם אתם עסק עצמאי, שמרו מסמכים 7 שנים אחורה. אם יש לכם רק ניירת פרטית, שמרו שנה לאחור (אלא אם אתם בתהליך פרוצדורלי כלשהו – רפואי, משפטי או כלכלי).

את כל הניירת שנשארה סדרו בקלסרים - קלסר לניירת רפואית, קלסר לניירת מהבנק, קלסר לתשלומים, קלסר של חומר ללימודים ואפילו קלסר למכתבים, תמונות וזכרונות. כך, כשיהיה לכם זמן בהמשך, תוכלו לארגן את שאר הניירת שבבית ולהכניס אותה לקלסרים שכבר הכנתם. 

 ניירת שצריך לסדר

סידור מחסן – שלב הארגון

אחרי שמיינתם את כל החפצים וזרקתם את חלקם, הגיע הזמן לארגן ולהכניס הכל חזרה למחסן. את ארגון המחסן כדאי לעשות בשני שלבים:


1. בשלב הראשון סדרו את כל החפצים שנשארו לפי קטגוריות – מזוודות, תיקים, ספרים, משחקי קופסא, אביזרים למנגל, כלי עבודה ועוד.

  טיפ עלינו - כל קטגוריה הכניסו לתוך קופסא גדולה ושקופה, כך תוכלו לראות מבחוץ את הציוד. על כל קופסא הדביקו מדבקה וכתבו מה התכולה שיש בתוכה. למשל: 2 מוצ'ילות, 3 תיקי גב, כיסוי גשם לתיקים. את המדבקה הדביקו במקום שתוכלו לראות אותה בקלות, בלי לחפש יותר מדי. את הקופסאות השקופות תוכלו לקנות בכל חנות לאחזקת הבית. אם תזמינו מסדרת בתים מקצועית, רובן יכללו במחיר סידור המחסן גם אספקה של קופסאות הפלסטיק.
 

2. בשלב השני סדרו את הקופסאות לפי תדירות השימוש - חשבו מה הקופסאות והחפצים שאתם משתמשים בהם יותר והניחו אותם במקומות שנוח לשלוף אותם. אם יש לכם מדפים במחסן, שימו את הקופסאות שאתם צריכים במדפים הנמוכים ואלה שבגובה העיניים. את הקופסאות שאתם לא צריכים שימו על המדפים הגבוהים.

אם אין לכם מדפים, ערמו את הקופסאות אחת על השניה, כך שהקופסאות שתצטרכו יהיו בנגישות גבוהה יותר ובראש הערימה, או במקום שנוח להוציא אותן.

 סידור מחסן בקופסאות שקופות

איך לשמור על הציוד במחסן?

כמו שכבר כתבנו קודם, המחסן שלנו הוא כנראה לא האזור הכי נקי בעולם. איך בכל זאת נוכל לשמור על החפצים שנמצאים בתוכו?

לייק קופסאות פלסטיק - אם תכניסו את כל החפצים לתוך קופסאות פלסטיק, תשמרו טוב יותר על הציוד שלכם מפני אבק, טחב ורטיבות.

לייק קרטונים על הרצפה - אם המחסן שלכם נמצא מחוץ לבית ויש בו רטיבות על הרצפה, הניחו קרטונים או פוליגל על הרצפה וכך תמנעו מהרטיבות שברצפה לעבור אל הארגזים.

לייק תכשירים לספיגת לחות וטחב - הניחו במחסן תכשירים ייעודיים לספיגת לחות וטחב, כמו סופג לחות ועובש של סנו פרש. אם אתם רוצים להשקיע, תוכלו לשים בנוסף גם מפיץ ריח.

 סידור מחסן

מתי כדאי להזמין מסדרת בתים לסידור מחסן?

אז אמנם נתנו לכם כאן טיפים איך לסדר את המחסן בעצמכם, אבל מתי כדאי להזמין מסדרת בתים מקצועית?
 

יעה לסידור מחסן סידור מחסן לפני מעבר דירה - אם תחפשו "מעבר דירה" בגוגל, תגלו שם תמונות של משפחות שמחות ומאושרות מערימות ארגזים בחיוך רחב. כולנו יודעים שמדובר בשקר גמור. מעבר דירה הוא סיוט מתמשך שכולנו רוצים להיות אחריו. מסדרת בתים שתגיע אליכם לפני המעבר, תוכל להקל עליו בצורה משמעותית. רק תארו לעצמכם שתכולת המחסן שלכם קטנה בחצי! פחות חפצים זה פחות ארגזים, פחות בלאגן ופחות כאב ראש. שלא לדבר על זה שפתאום יהיה לכם פשוט יותר לסדר את המחסן אחרי המעבר. כמובן שאת סידור המחסן תוכלו לעשות גם לבד, אבל תכלס, עם כל הדברים שיש לכם לארגן לפני המעבר, למי יש ראש לזה.
 

יעה לסידור מחסן סידור מחסן כחלק מסידור הבית - אם כבר הבנתם שאתם רוצים מסדרת בתים מקצועית לשאר החדרים בבית, כדאי לא לשכוח את המחסן. קודם כל - כי בינינו, איזה מבאס לסדר את הבית כשאתם יודעים שכל המחסן הפוך. זה קצת כמו לדחוף את הדברים לארונות ולסגור חזק את הדלתות, בתקווה שהם לא יפלו ושאף אחד לא יראה.

אבל הסיבה העיקרית היא כי זה יוצא משתלם יותר. נפרט בהמשך את המחירים לסידור המחסן, אבל בסידור בית מלא, כולל המחסן, תוכלו לקבל הנחת כמות. כך שאם מסדרת בתים לוקחת 120 ש"ח לשעה, בכמות שעות גדולה המחיר יכול לרדת גם ל-100 ש"ח לשעה. 
 

יעה לסידור מחסן סידור מחסן לפני פסח - לפני פסח רובנו עסוקים בנקיונות אביב וזה זמן מצוין להקדיש למחסן. מצד שני, גם ככה אתם עסוקים בניקיון של הבית ולמי יש ראש עכשיו לנקות גם מחסן. מסדרת בתים תוכל לפתור את העניין בקלות - אתם תהיו עסוקים בבית בזמן שהיא תסדר לכם את המחסן.
 

יעה לסידור מחסן סידור מחסן מקצועי - מעבר לכל הסיבות ה"רשמיות" להזמנת מסדרת בתים, לפעמים סידור מחסן פשוט גדול עלינו. כמה פעמים הבטחנו לעצמנו שהפעם נסדר כמו שצריך אבל ברגע האמת נעמדנו מול המחסן, נחרדנו מהעומס ופשוט וויתרנו? אז למה לוותר אם אפשר פשוט להקל את העומס ולהזמין מישהי שיודעת לעשות סידור מחסן הרבה יותר טוב ומהר? רק תדמיינו, תוך יום אחד, 4-8 שעות, סידור המחסן מאחוריכם. פשוט ככה.  

 כלי עבודה ישנים במחסן

סידור מחסן עם מסדרת בתים

אם החלטתם שסידור מחסן עם מסדרת הבתים זו הבחירה הנכונה בשבילכם, זה הזמן להבין איך זה עובד: 
 

כוכב בחירת מסדרת בתים - לפני שבוחרים מסדרת בתים כדאי לדעת שיש שתי גישות עיקריות בסידור מחסן. הראשונה מסתכלת על סדר וארגון כתהליכים נפשיים - כשאתם זורקים משהו במחסן, אתם נפרדים ממשהו בנפש. הגישה השניה תופסת סדר וארגון כמטלה שיש לבצע, בלי לערב תהליכים נפשיים. בשיחה קצרה עם מסדרת הבתים תוכלו להבין תוך כמה רגעים באיזו גישה היא מאמינה ותבינו אם ה"וויב" מתאים לכם.  

כן חשוב לציין שבגלל שתהליך של סידור בתים נוגע במקומות מאוד אישיים ופרטיים ושמסדרת הבתים תראה את כל הלכלוך, הג'יפה והדברים שאתם שומרים במשך שנים - אם משהו לא נוח לכם ולא נעים, פשוט תגידו לה. מסדרות הבתים מבינות שהתהליך הזה יכול להיות מורכב והן מתאימות את עצמן אליכם.
 

כוכב הצעת מחיר - כדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר מדויקת, שלחו למסדרת תמונות וסרטונים של המחסן. כך היא תוכל לראות מה היקף העבודה, הזמן שיארך סידור המחסן ומה תהיה העלות.
 

כוכב תהליך מיון המחסן - בהתאם לשתי הגישות שציינו קודם, תוכל להבין האם אתם צריכים להיות בתהליך המיון או לא. יהיו מסדרות בתים שיתעקשו שתהיו חלק מתהליך המיון והזריקה ואחרות שתוכלו לתת להן קווים מנחים מה לזרוק ומה לא ובסוף המיון הן ישאירו ערימה של הדברים שהן החליטו לזרוק. אתם רק תצטרכו לאשר.
 

כוכב תהליך סידור המחסן - בניגוד למיון במחסן, שבו חלק ממסדרות הבתים ירצו שתשארו וחלק לא, השהייה בזמן סידור המחסן תלויה בכם. חלק מהלקוחות ירצו להיות נוכחים בזמן הסידור ולראות בעיניים איפה כל חפץ נמצא, אחרים יעדיפו להתעסק בדברים אחרים ולתת רק דגשים. אם בחרתם לא להיות בזמן סידור המחסן, בסוף העבודה מסדרת הבתים תעבור איתכם על כל מדף וקופסא כדי שתדעו איפה כל דבר נמצא. כמו שהזכרנו קודם, מסדרת הבתים מתאימה את עצמה לכל בית ולכן אל תחששו להגיד לה מה אתם מעדיפים.
 

כוכב חפצים סנטימנטלים - בדיוק כמו בסידור מחסן לבד, גם מסדרת הבתים תקצה מדף נפרד לחפצים סנטימנטלים שאתם רוצים לשמור. אם אתם נוכחים בזמן העבודה, תוכלו לבחור את החפצים במהלך העבודה. אם בחרתם שלא להיות נוכחים בזמן סידור המחסן, אספו את החפצים שאתם לא רוצים לוותר עליהם, או תארו למסדרת הבתים מראש איך הם נראים. כמובן שבסוף תהליך המיון כדאי לעבור על הערימה ולוודא שלא נזרקו חפצים שחשובים לכם. 

 מחסן לפני סידור עם מסדרת בתים

סידור מחסן – מחירים

יש שתי שיטות עיקריות לתמחור של סידור מחסן – מחיר גלובלי לפרויקט או מחיר לפי שעה. כל מסדרת בתים הולכת לפי שיטה אחרת.
 

מחיר של סידור מחסן לפי פרוייקט ינוע בין 1,200-1,600 ₪ למחסן ביתי סטנדרטי, לא כולל מע"מ. המחיר תלוי גם כמות הציוד ומרחק הנסיעה של מסדרת הבתים אליכם. המחיר הזה כולל לרוב 5-6 שעות עבודה של 2 מסדרות בתים או 8-10 שעות של מסדרת בתים יחידה.

סידור מחסן לפי שעות ינוע בין 100-150 ₪ לשעה של מסדרת בתים, לא כולל מע"מ. קחו בחשבון שמדובר לפחות ב-5 שעות לשתי מסדרות ובחלק מהמקרים הזמן יכול להיות ארוך יותר ולהגיע ל-8 שעות. (אם נחשב לדוגמא מחיר סידור מחסן ב-120 ₪ לשעה X 5 שעות X 2 מסדרות בתים נגיע ל-1,200 ₪.)


בסופו של דבר בין אם מסדרת הבתים מתמחרת לפי פרוייקט ובין אם היא מתמחרת את סידור המחסן לפי שעות, שני התמחורים יהיו די דומים.

 מחסן לפני סידור

מסדרות בתים מומלצות לסידור מחסן

אם בחרתם לעשות את סידור המחסן לבד, לא נעים לנו להגיד – אבל זה הזמן ללכת ולהתחיל 😊.

סידור מחסן מקצועי אמנם חוסך לכם הרבה כאב ראש, אבל מסדרת הבתים תהיה אצלכם כמה שעות ותראה את כל הבלאגן והלכלוך, כך שכדאי לבחור מישהי שיהיה לכם נעים לעבוד איתה. בדיוק בשביל זה אספנו לכם רשימה של מסדרות מומלצות לסידור המחסן, לפי חוות דעת והמלצות של לקוחות קודמים.


שאלות נפוצות לדף זה

איך לסדר מחסן?

שני הדברים הכי חשובים בסידור מחסן הם מיון וזריקה של חפצים מיותרים ולאחר מכן הנחה של החפצים שנשארו בצורה נגישה. את החפצים שנשארו כדאי לארגן לפי קטגוריות ואז להכניס לתוך קופסאות פלסטיק שקופות. 

איך לסדר ניירת?

סידור ניירת זה פרוייקט די גדול. קודם כל אוספים את כל הניירת מכל הבית, אחר כך ממיינים הכל לפי נושאים ולבסוף מסדרים בתוך קלסרים לפי קטגוריות. 

כמה זמן לשמור מסמכים?

אם יש לכם עסק עצמאי, כדאי לשמור מסמכים 7 שנים לאחור. אם מדובר במסמכים של אנשים פרטיים, ההמלצה היא לשמור שנה אחורה, אלא אם אתם נמצאים בהליך רפואי, משפטי או כלכלי כלשהו ואז צריך לשמור את המסמכים בהתאם. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק