מוקד מידרג: 1-700-707-233

סידור חדר ילדים

אם גם אתם רבים כל פעם מחדש עם הילדים, אם כבר אין מקום לצעצועים בחדר או שפשוט נמאס לכם מהבלגן הבלתי נגמר - כנראה שהגיע הזמן לסידור חדר הילדים באופן יסודי. יש שתי דרכים אפשריות לעשות את המטלה הזו – לבד או בעזרת מסדרת בתים.אז האם אפשר לסדר את החדר עם הילדים? (ספוילר: כן), מה השיטה הטובה ביותר לאחסון צעצועים ומשחקים? וכמה עולה סידור חדר ילדים מקצועי? אנחנו כבר עונים על כל התשובות במסודר.


טיפים לסידור חדר ילדים

כמו שכתבנו בפתיחה, את סידור החדר הילדים אפשר לעשות גם לבד. אמנם מדובר במטלה שלפעמים ממש "יושבת עלינו", אבל היא לגמרי אפשרית. איך עושים את זה?

 

טיפים לסידור חדר ילדים איזון בין הצורך של הילד להורים - חדר הילדים נועד כדי שהילד יישן וישחק בו, אבל הבית שייך להורים וגם להם יש רצונות. המשימה הראשונה בסידור חדר ילדים היא לאזן בין הרצון של ההורה ובין הצרכים והרצונות של הילד. לא עניין פשוט, בעיקר אם הילד מושך בכתפיים חצי מהזמן.

 

טיפים לסידור חדר ילדים  סידור חדר של כמה ילדים בגילים שונים - עוד מורכבות שיכולה להיות בסידור החדר היא כשמדובר בחדר של כמה ילדים, בגילים שונים. כל אחד מהם צריך פינה משלו, משחקים משלו, ספרים לגילים אחרים וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על המריבות. בקיצור - סידור חדר ילדים מצריך תוכנית פעולה מראש. שבו עם הילדים, ספרו להם על התוכנית, שאלו אותם מה דעתם ונסו לגשר על המריבות.

 

טיפים לסידור חדר ילדים פינות בחדר ללא הסחות דעת - בניגוד לחדר שינה רגיל שמסתכם בארון, שידה ומיטה, חדר ילדים עמוס בחפצים ובפינות. אם מדובר בחדר לילד אחד מדובר לפחות על מיטה אחת, ארון, פינת למידה, פינת משחקים, מדפים לספרים ולציוד בית הספר. אם מדובר בחדר של כמה ילדים, כמות הרהיטים יכולה לגדול. צרו פינה ייעודית לכל דבר - אזור של שינה, אזור למידה, קיר למדליות ואזור משחק. אם יש לכם מקום, אפשר גם לשים פוף לקריאה. אם הילדים כבר בגילאי בית הספר, שימו לב שאין הסחות דעת באזור הלמידה.
 

 סידור חדר ילדים - שולחן כתיבה


טיפים לסידור חדר ילדים נגישות במדפים - כדאי להתקין בחדר מדפים בגבהים שונים. כך הילדים יוכלו להגיע אל המשחקים במדפים הנמוכים ואם יש משחקים שאתם לא רוצים שהם ישחקו בהם לבד, תוכלו להניח אותם על המדפים הגבוהים יותר. עוד אופציה טובה לארגון משחקים בגבהים שונים היא בכוורת.

גם בארון הבגדים כדאי לשמור על נגישות לפי גובה הילדים והיכולות. אם יש לכם ילד בן 4 שמתלבש לבד, כדאי לשים את הבגדים שלו במדף הנמוך ביותר או אחד לפני האחרון. אם מדובר על בגדים של ילד בן 10 אפשר למקום במדף גבוה יותר.

באותו אופן תוכלו לסדר גם את הספרים. שימו במדפים נגישים את הספרים שמתאימים לכל גיל. ספרים לילדים קטנים במדים הנמוכים, ספרים לילדים גדולים ותיכוניסטים - במדפים הגבוהים יותר.

 

טיפים לסידור חדר ילדים החליפו צעצועים לפי גיל ועניין - רוב חדרי הילדים עמוסים במשחקים, אבל הילדים משחקים רק באחוז קטן מהם. פעם בשבועיים-חודש החליפו את סדר המשחקים. שימו במדפים הנמוכים משחקים מהמדפים הגבוהים יותר ופתאום הילד יקבל משחק חדש. תחלופה של הצעצועים גורמת לסקרנות, עניין ולמידה של עוד כישורים.
 

 סידור צעצועים בחדר ילדים


טיפים לסידור חדר ילדים סדר לפי קטגוריות - כמו שאת החדר כדאי לארגן לפי אזורים, בכל אזור כדאי ליצור "משפחות" של חפצים. למשל - בפינת המשחקים אפשר לעשות קופסה של פאזלים, קופסה של לגו, קופסה של קוביות וכו'. בפינת הלמידה - אוגדן למחברות, אוגדן לספרים, כלי למכשירי הכתיבה.

 

טיפים לסידור חדר ילדים אחסון צעצועים ומשחקים - את החפצים והצעצועים כדאי לשים בקופסאות פלסטיק שקופות, כדי שהילד יוכל לראות מה יש בתוכן. אופציה אחרת היא לסדר הכול בסלסילות רחבות ולא עמוקות מדי. סלסילות עמוקות הן מתכון בטוח לבלאגן כי היד של הילד קטנה והוא לא יכול להגיע לתחתית באופן עצמאי. 

 

 

טיפים לסידור חדר ילדים זריקת ציורים ויצירות - אנחנו יודעים, מדובר בנושא רגיש מאוד אבל אין ברירה אלא לדבר עליו מחייך. בכל שבוע הילדים מגיעים עם מינימום 50 יצירות חדשות מהגן ולכם אין לב לזרוק אותם. עשו לעצמכם הרגל, פעם בשלושה חודשים שבו עם הילד על שקית היצירות וחשבו ביחד מה היצירות שעדיין משמחות ומרגשות אתכם ועל מה אפשר לוותר. עוד דרך לדלל את כמות היצירות היא לבחור יצירה אחת מכל חג. בינינו? אין צורך ב7 גרסאות שונות לאותה חנוכיה מפקקים.

צרו יחד עם הילד קופסה ייעודית שאותה הוא יכול לקשט ואת כל היצירות שבוחרים לשמור – אפשר לשים בקופסא המיוחדת. אופציה אחרת היא כמובן לזרוק את כל היצירות כשהילד לא שם לב, אנחנו לא נשפוט אתכם על זה.

 ציורים של ילדים | איך מסדרים

 


מתי כדאי להזמין מסדרת בתים לסידור חדר ילדים?

סידור חדר ילדים על ידי מסדרת בתים מקצועית, יכול להרגיש לפעמים כמו פינוק או דבר מיותר. האמת היא שהכול תלוי בתחושה האישית שלכם. אם סידור החדר נעשה בכיף ובטוב, אתם יכולים לסדר אותו לבד.אם אתם מרגישים שאתם מאבדים שליטה על חדר הילדים, אין לכם כוח לסדר ואתם מרגישים שצריך פתרון עמוק יותר  – זה בדיוק הזמן להזמין סידור חדר ילדים מקצועי.

קביעת פגישה עם מסדרת בתים יכולה להיות עניין של מזל. לפעמים תתקשרו ויסתבר שמחר היא פנויה, בפעמים אחרות תגלו שהיומן שלה מלא לחודש הקרוב. בכל מקרה, כדאי לדעת שסביב החגים – פסח וראש השנה, מסדרות הבתים עמוסות יותר.

המלצה שלנו? אם אתם רוצים להזמין מסדרת בתים לפני החגים, התקשרו אליה חודשיים-שלושה מראש. בשאר השנה, סביר להניח שתוך חודש תוכלו למצוא תאריך שמתאים לכולם.
 

 חדר ילדים אחרי סידור

סידור חדר ילדים עם מסדרת בתים

עם יד על הלב, לא תמיד זה נעים שיש מישהי זרה שמסתובבת לנו בבית - רואה את כל הבלגן והדברים שאנחנו מנסים להסתיר בארונות. לכן כדאי להקדיש זמן לשיחה טלפונית עם המסדרת עוד לפני שתסגרו את סידור חדר הילדים. בשיחה תוכלו לבדוק אם אתם מרגישים בנוח איתה ואם הגישה שלה נעימה לכם. בנוסף, במידה ואתם מעוניינים שסידור חדר הילדים יקרה עם הילדים (תכף נפרט קצת יותר), ודאו שהיא עושה את זה.

אם במהלך סידור חדר הילדים משהו לא נעים לכם, אמרו לה. אם יש מדפים ספציפיים שאתם לא רוצים שהיא תיגע בהם - זו זכותכם המלאה. בנוסף, אם יש חפצים סנטימנטלים שאתם רוצים להשאיר, אמרו לה בתחילת התהליך והיא תמצא את המקום הנכון כדי להניח אותם.
 

 חדר ילדים לפני סידור

האם כדאי לסדר עם הילד?

התשובה לשאלה הזו קצת מורכבת. לכאורה, אם נסדר את החדר לבד, בלי הילדים, נוכל לסיים את העבודה הרבה יותר מהר. מצד שני, זה בכל זאת החדר של הילד ואנחנו גם רוצים לפתח בו תחושה אחריות. בדומה לכך,יש שתי גישות עיקריות לגבי סידור חדר ילדים מקצועי עם הילדים עצמם.

 

1. לפי הגישה הראשונה - מסדרת הבתים היא אשת מקצוע לכל דבר ולכן היא לא מסדרת עם הילדים, אלא מבצעת את העבודה לבד.

 

2. לפי הגישה השניה, שהיא יותר גישה של אימון - סידור חדר ילדים הוא משהו שקשור בנפש שלנו ובמערכות היחסים שלנו. אז בין אם בחרתם במסדרת בתים ובין אם אתם מסדרים לבד - לפי הגישה הזו אפשר ואפילו מומלץ לסדר את החדר עם הילד, כמובן לפי הגיל ורמת היכולת שלו.

אם הגישה השנייה מוצאת חן בעיניכם, אפשר להתחיל עוד לפני שמסדרת הבתים מגיעה. 

  • כבר בגיל 3-4 אפשר לשתף את הילד ולתת לו משימות קלות מאוד - להכניס חפצים מסוימים לתוך סלסילה, או לבקש ממנו להוציא חפצים.
     
  • בגילאי 6-7 אפשר לתת משימות של מיון צעצועים ולערב את הילד בתהליך הזריקה של חפצים מיותרים ושמירה של החפצים השימושיים.
     
  • בגילאי 8-9 ומעלה, הילדים כבר מגיעים עם דעה מוצקה משל עצמם - איך הם רוצים שיראה החדר, איך נוח להם ואיפה לתלות את הפוסט של נועה קירל ומרגי ולכן אפשר לערב אותם יותר גם בסידור מחדש של החדר.
     
 ילד מסדר את החדר ומאחסן צעצועים

איך שומרים על סידור חדר ילדים?

הבשורות הטובות - אם עשיתם סידור חדר ילדים רציני ולעומק, 80% מהפתרון כבר אצלכם. ברגע שלכל צעצוע וחפץ יש את המקום שלו, הרבה יותר פשוט להחזיר כל דבר למקום ולשמור על סדר.

ה-20% הנותרים של שמירה על הסדר, הם עבודה יום יומית. צר לנו, אבל אי אפשר להתחמק מזה. בסוף היום אספו עם הילדים את כל מה שהתבלגן במשך היום והחזירו למדף או לקופסא. מילה שלנו – אם תעשו את זה כל ערב, זה לא ייקח יותר מ-10 דקות. עלינו.
 

 אחסון צעצועים בקופסא שקופה

מחיר סידור חדר ילדים

יש שתי דרכים עיקריות לחשב מחיר של סידור חדר ילדים - לפי שעות או לפי פרוייקט. 

 

1. המחיר של סידור חדר ילדים נקבע לרוב, לפי שעת עבודה של מסדרת בתים והוא נע בין 100 ל-150 ₪, לא כולל מע"מ. סידור חדר ילדים ממוצע לוקח 6-8 שעות ובהתאם המחיר שלו יהיה 700-1,000 ₪ בממוצע.

אם סידור חדר הילדים נעשה במסגרת סידור הבית כולו, לפעמים יש הנחת כמות על השעות. כך לדוגמא, אם מסדרת בתים לוקחת מחיר של 120 ₪ לשעה ומזמינים אותה ל-20 שעות, המחיר ירד ל-100 ₪ לשעה, לא כולל מע"מ.

 

2. דרך אחרת לתמחר סידור חדר ילדים היא לפי פרוייקט או לפי מפגש. כלומר, מסדרת הבתים מתמחרת מפגש במחיר אחיד ומספר שעות קבוע. למשל - מפגש הוא 6 שעות ומתומחר ב-720 ש"ח. מחיר לפי פרוייקט נע בין 600 ל-850 ש"ח, לא כולל מע"מ למפגש של 6-7 שעות. 

אם תעשו את החשבון, תגלו שבשתי שיטות התמחור מדובר על מחירים די זהים. 

 

 חדר ילדים אחרי סידור

מסדרות בתים מומלצות לסידור חדר ילדים

אז אמנם את סידור חדר הילדים אתם יכולים לעשות לגמרי לבד, אבל אם בחרתם להזמין מסדרת בתים – אתם בטח רוצים לדעת שהיא הכי מקצועית שאפשר ושהיא תתקתק את העבודה. אז אספנו לכם רשימה של מסדרות בתים לפי המלצות וחוות דעת של לקוחות קודמים. כל מה שנשאר לכם זה לקרוא את חוות הדעת ולבחור את מסדרת חדר הילדים שלכם. ויהיה בסדר, אה?מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

איך לסדר חדר ילדים?

לפני שמתחילים לסדר חדר ילדים צריך לחשוב האם אתם רוצים לסדר את החדר לבד או בעזרת מסדרת בתים מקצועית. 

אם החלטתם לסדר לבד - חשוב לשים לב שהדברים יהיו נגישים לילדים וליצור איזורים שונים בחדר לשינה, למידה ומשחק. עוד טיפים ורעיונות תוכלו למצוא במאמר שלמעלה. 

כמה עולה סידור חדר ילדים?

מחיר סידור חדר ילדים נקבע לפי שעת עבודה של מסדרת בתים ונע בין 100 ל-150 ש"ח לשעה, לא כולל מע"מ. רוב מסדרות הבתים לא יגיעו לעבודה של פחות מ-4-5 שעות. 

איך הכי טוב לאחסן צעצועים?

צעצועים ומשחקים כדאי לאחסן בקופסאות שקופות, סלסלות רחבות ולא עמוקות או במדפים. כל האופציות האלה מאפשרות ראיה של המשחקים ונגישות לילדים. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק