מוקד טלפוני: 1-700-707-233

הרחקת יונים מהמרפסת

כמו שאנחנו אוהבים לצאת אל המרפסת ולספוג את חום השמש, כך אוהבת גם היונה הישראלית הממוצעת, שהשתלטה עליה. המאמר הבא יעזור לכם להבין כיצד לבצע הרחקת יונים מהמרפסת בצורה יעילה, ולהחזירה לבעלותכם הבלעדית. לפני שנתחיל, ידעתם שיש כמה אמצעים להרחקת יונים ולכל מרפסת שיטה שונה? ויכול להיות שהסיבה לבואן של היונים היא בכלל מרפסת מבולגנת? כל מה שאתם צריכים לדעת על הרחקת יונים מהמרפסת ולא העזתם לשאול, לפניכם.

יונים עם צמחיה במרפסת

 


סיבות לקינון יונים במרפסת

יכולות להיות כמה סיבות טובות לכך שיונים בוחרות לקנן דווקא במרפסת שלכם:

:: מרפסת מבולגנת: אחת הסיבות העיקריות לבואן של היונים. אם המרפסת מכילה ציוד, ריהוט ושאר ירקות הגורמים ליצירת צל ופינות מחבוא, היונה תימשך אל המרפסת ותמצא בה בית. אז הנה טיפ קטן מאיתנו: יש סיכוי טוב שאם תנקו ותסדרו את המרפסת, תצליחו לפתור את בעיית היונים בעצמכם!

:: מרפסת מוקפת צמחייה: מרפסת כזאת עלולה ליצור עבור היונה מצג שווא של טבע ולגרום לה להקים את ביתה במרפסת.

:: מרפסת ריקה: יונים מחפשות מקום שקט בו יוכלו להיות לבדן, ולכן יימשכו אל מרפסות השירות ומסתורי כביסה, הנטושות רוב שעות היום. 


הרחקת יונים מהמרפסת - מיתוס

אתם בטח חושבים עכשיו שהמרפסת היא המקום החביב ביותר על היונה, אך זה לאו דווקא המצב. יונים אוהבות לקנן לא פחות גם על גג הבית, אך כיוון שאנו ממעטים להיות בו (אם בכלל), אנו פחות מודעים או מוטרדים מהיונים המקננות שם. המרפסת לעומת זאת, מהווה מרחב בילוי משותף וחלק מרכזי בבית, ולכן אנו חשופים אל היונים המקננות בה הרבה יותר.


מה משפיע על הרחקת היונים מהמרפסת?

רצון להרחקת יונים זה טוב, אך לא מספיק. אם אתם מעוניינים להרחיק את היונים מהמרפסת שלכם לתמיד, לא כל פתרון הוא יעיל לטווך הארוך. בשביל למצוא את השיטה הטובה ביותר, יש לקחת בחשבון כמה גורמים משפיעים חשובים, הקשורים אל המרפסת שלכם ואל היונים עצמן:  

יונהקינון היונים: מיקומן של היונים במרפסת משתנה ממקרה למקרה, ובהתאם לכך גם אמצעי ההרחקה צריך להשתנות. אמצעי הרחקה המתאים עבור יונה המקננת על מעקה הבטיחות לאו דווקא יתאים ליונה מהקננת מעל המרפסת או בתוכה. 

יונהסוג המרפסת: פתרון שיתאים למרפסת שמש מקורה לא בהכרח יתאים למרפסת שירות או למסתור כביסה. כל מרפסת היא שונה ומיוחדת, ולכן לכל אחת מגיע פתרון מיוחד.

יונהגודל המרפסת: זה נשמע אולי ברור מאליו, אך צריך לקחת בחשבון את גודלה ומידותיה של המרפסת, על מנת להתאים לה את האמצעי המתאים ביותר להרחקה.


כך תרחיקו את היונים מהמרפסת שלכם

כל מרפסת אכן ייחודית ולא תמיד ניתן לדעת מה תהיה שיטת ההרחקה המתאימה ביותר למרפסת שלכם, אבל בכל זאת לא נשאיר אתכם באוויר ואספנו עבורכם את השיטות הנפוצות ביותר להרחקת יונים מהמרפסת, בהתאם לסוג המרפסת עצמה.

מרפסות שירות ומסתורי כביסה: מרפסות אלו אהובות במיוחד על היונים כי הן קטנות, שקטות ולרוב בלי נוכחות אנשים. בשתי מרפסות אלו בעלי המקצוע ממליצים על התקנת רשת להרחקת יונים, בגלל שבדרך כלל מדובר על מרפסות לא גדולות במיוחד, ורשת תאטום אותן בצורה הטובה ביותר.

מרפסת שמש: אם המרפסת מקורה בחלק מצדדיה, מומלץ להתקין על הצד שנשאר פתוח רשת. אם מדובר במרפסת שאינה מקורה ופתוחה לרווחה, ניתן להתקין דוקרנים להרחקת יונים או חוט רטט על מעקה הבטיחות.

אם אתם עדיין מתלבטים מהי הדרך הכי טובה לסלק את המטרד, תוכלו לקרוא את דעתם של מרחיקי היונים באתר לגבי הדרך הטובה ביותר להרחקת יונים מהמרפסת, ולבחור בפתרון שהכי מתאים לכם  קריצה

תמונות של אמצעים להרחקת יונים ממסתורי כביסה

הרחקת יונים ממסתור כביסה באמצעות רשת.
צילום: דורי פלד, הוד השרון.
התקנת רשת נגד יונים במסתור כביסה ודוקרנים בחלונות.
צילום: ברק מנצור, ראש העין.
התקנת רשת נגד יונים במסתור כביסה.
צילום: דורית פסקל, פתח תקווה.
התקנת רשת נגד יונים במסתור כביסה.
צילום: שמואל דביר, רמת גן.
התקנת רשת להרחקת יונים במסתור כביסה.
צילום: אתי בי בי, נס ציונה.
התקנת רשת במסתור כביסה וניקוי.
צילום: ניצן ברק, כפר יונה.
הרחקת דרורים ומיינות באמצעות רשת במסתור כביסה.
צילום: שמוליק אלבו, יבנה.
הרחקת יונים במסתור כביסה, באמצעות רשתות וירידה ...
צילום: קארן ווייד, ראשון לציון.
הרחקת יונים באמצעות רשת דקיקה איכותית במסתור ...
צילום: אייל צמח, ראשון לציון.
הרחקת יונים באמצעות רשת במסתור כביסה.
צילום: נ. י. נתניה.

נורות אזהרה למרחיקי יונים חאפרים

רשת ודוקרנים הם הפתרונות היעלים ביותר להרחקת יונים מהמרפסת, אך חייבים לציין כי קיימים בשוק אמצעים נוספים. כאשר מרחיק היונים מציע לכם את אחד האמצעים המפורטים למטה, יש לשקול התייעצות עם בעל מקצוע נוסף או חקירה מעמיקה מול מרחיק היונים מדוע הוא הציע פתרון זה. לרוב, מדובר בפתרונות הרבה פחות אפקטיביים, נפוצים ואף יקרים יותר משמעותית, ולכן הבחירה בהם עלולה להדליק נורה אדומה בנוגע למקצועיותו ואמינותו של המרחיק.

:: מערכת חשמלית: מדובר בפס אלקטרוני עם זרם חשמלי חלש, אשר מפיק "שוק" חשמלי קל כאשר היונה נוחתת בשטחו. השוק אינו מזיק ליונה, והמערכת עצמה כמעט ולא נראית לעין. על אף כל זאת אמצעי זה פחות מומלץ להרחקת יונים מהמרפסת כיוון שהמערכת עצמה יקרה, יכולה לגרום לקצר חשמלי ודורשת אחזקה.  

:: ספריי דבק: חומר דביק שניתן לריסוס על משטחים ומפריע ליונה לעמוד עליו. הספריי בעל סיכויי הצלחה פחותים, אינו נעים למגע, לא ניתן להסירו לבד, ובנוסף לכל שהוא גורם ללכלוך ובשעות החום נמס ויוצר כתמים שחורים.

:: דחליל להרחקת יונים: אנו ננצל את פלטפורמה זו בכדי להפריך את אחת השמועות הגדולות בתחום הרחקת היונים, הדחליל. דחליל להרחקת יונים יכול להיות בובה דמוית אדם, עורב או כל דבר אחר, אך בעלי המקצוע חוזרים ואמרים שזהו אינו פתרון אפקטיבי, לא לטווח הקצר ולא לטווח הארוך. היונים חכמות ומבינות תוך זמן קצר שהדחליל אינו אמיתי ואינו מהווה איום עבורן, ופשוט ומתעלמות ממנו.

דחליל להרחקת יונים מהמרפסת

הרחקת יונים מהמרפסת - מחיר

ועכשיו לחלק החשוב באמת - כמה תעלה לכם הרחקת יונים מהמרפסת? 

מחיר רשת להרחקת יונים

ישנם מספר סוגי רשתות להרחקת יונים מהמרפסת, והמחיר ישתנה בהתאם לסוג הרשת אותה תבחרו, וגודל המרפסת אותה יש לאטום. מרפסות שירות ומסתורי כביסה הן לרוב קטנות יותר ממרפסות שמש, ולכן רשת מתאימה להן תהיה זולה יותר, ותעלה בין 700 ל-1000 ₪, לעומת רשת למרפסת שמש, שתהיה גדולה יותר ומחירה יכול להגיע ל-4000 ₪. מידע נוסף בתחום רשת להרחקת יונים ניתן למצוא במאמר מיוחד שהכנו עבורכם.

מחיר דוקרנים להרחקת יונים

קודם כל, ישנם סוגים שונים של דוקרנים להרחקת יונים, עליהם תוכלו לקרוא בפירוט במאמר זה, אך לרוב בעלי המקצוע ממליצים להשתמש בדוקרנים מסוג נירוסטה בלבד. דוקרנים אלו נחשבים עמידים לתנאי מזג האוויר ובעלי אחוזי הצלחה גבוהים להרחקת יונים, כאשר המחיר למטר דוקרן נירוסטה יכול לנוע בין 150-50 ₪.

עלויות נוספות

בנוסף לעלות האמצעים, יש לקחת בחשבון גורם נוסף אשר יכול להשפיע על המחיר הסופי והוא גובה המרפסת. מרפסות הנמצאות בגובה מחייבות לפעמים שימוש במנוף או בגולש סנפלינג מקצועי כדי להתקין את אמצעי ההרחקה. במקרה כזה חשוב לוודא שלבעל המקצוע יש רישיון עבודה בגובה ושהוא מוסמך בסנפלינג. מחיר השימוש במנוף או סנפלינג יכול לעלות את המחיר הסופי של העבודה בכמה מאות שקלים, בהתאם לגודלה ולגובהה של המרפסת.

דוקרנים להרחקת יונים על מרפסת

טיפים להוזלת עבודה להרחקת יונים מהמרפסת

:: שיתוף פעולה עם השכנים: אם היונים מפריעות לכם במרפסת, סיכוי לא רע שגם השכנים שלכם סובלים מאותה הבעיה. במידה וזה המצב, שווה לשקול ביצוע עבודה משותפת להרחקת היונים מהמרפסות. עבודה משותפת יכולה להוביל להוזלה משמעותית במחיר הכולל של העבודה מול בעל המקצוע.

:: תאריך העבודה: עונות האביב והקיץ הן העונות החמות של מרחיקי היונים, ומרבית העבודות בתחום מתקיימות בזמנים אלו. אם תקבעו עם בעל מקצוע עבודה להרחקת יונים מהמרפסת בעונת החורף, סביר להניח שהוא יהיה פחות עמוס, גמיש יותר, ויעשה מחיר טוב  


הרחקת יונים מהמרפסת בצורה עצמאית

ניתן בהחלט לקנות דוקרנים, רשתות או כל אמצעי אחר מחנויות הנותנות שירות בתחום ולהתקינם לבד, אך יש לקחת בחשבון כמה שיקולים. למשל, אם מדובר במרפסת שמש בה יש נוכחות ילדים, כדי לשקול את השימוש בדוקרנים ולהתקין אותם רחוק מהישג ידם. שיקול נוסף שכדאי לקחת הוא כובה המרפסת, אשר יכול להצריך זהירות יתרה בעת ההתקנה. כאשר מדובר במקרה בו ההתקנה מצריכה יציאה מטווח המרפסת עצמה, עדיף לקרוא למרחיק יונים מקצועי. באופן כללי, בעל מקצוע מיומן ומוסמך יעשה עבורכם את עבודת הרחקת היונים מהמרפסת בצורה המקצועית והבטיחותית ביותר, אז לא היינו מתפשרים על הבטיחות.


מרחיקי יונים מומלצים

אז החלטתם שאתם משיבים מלחמה ומרחיקים את היונים מהמרפסת? מעולה. בשביל להבטיח את הניצחון אספנו עבורכם רשימה של מרחיקי יונים מומלצים, אשר מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים אשר בדיוק כמוכם, נלחמו על המרפסת. מה שנשאר לכם לעשות זה לקרוא את חוות הדעת, לבחור את מרחיק היונים המתאים ביותר ולהתקשר.

תהנו במרפסת  מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה הרחקת יונים בסנפלינג?

מחיר השימוש בסנפלינג יכול להוסיף לעלות הכוללת של העבודה כמה מאות שקלים, בהתאם בהתאם לגודלה ולגובהה של המרפסת.

האם אפשר להרחיק יונים באופן עצמאי?

ניתן לקנות אמצעים להרחקת יונים ולהתקין אותם באופן עצמאי במרפסת, אך מומלץ להתייעץ לפני עם בעל מקצוע בנוגע לבחירת האמצעי המתאים ביותר. באופן כללי בגלל הסיכון הקיים במרפסת גבוהה, עדיף לקבוע עם מרחיק יונים מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה בצורה הטובה והבטוחה ביותר.

אפשר להרחיק יונים בצורה אלקטרונית?

ישנו אמצעי להרחקת יונים בצורת פס אלקטרוני עם זרם חשמלי חלש, אשר נותן "שוק" חשמלי קל ליונה כאשר היא עומדת בשטחו. אמצעי זה קיים בשוק אך בעל סיכויי הצלחה נמוכים, יקר יותר מאמצעים להרחקת יונים אחרים ודורש אחזקה. אנשים שהתעניינו בהרחקת יונים מהמרפסת התעניינו גם בזה...

יונה על גג
הרחקת יונים
דוקרנים להרחקת יונים
דוקרנים להרחקת יונים
רשת להרחקת יונים
רשת להרחקת יונים


טיפים נוספים

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק