מוקד מידרג: 1-700-707-233

רשת להרחקת יונים

רשתות להרחקת יונים הן אמצעי יעיל ונפוץ במיוחד כדי לוודא שהיונים לא בונות לעצמן קן קרוב מדי לבית שלכם. כיום קיימים סוגים שונים של רשתות וכל אחד מהם מתאים לשימוש קצת אחר, אז כדי לעשות סדר בבלאגן אספנו לכם את כל המידע – איפה כדאי להתקין כל רשת, מה המחיר של רשתות להרחקת יונים ואיזו רשת הכי בטיחותית. מוכנים? יצאנו לדרך, יונים היזהרו!


רשת שקופה להרחקת יונים

יש שתי רשתות שקופות להרחקת יונים - רשת ניילון (מונופיל) ורשת פלסטיק (פוליאתילן).

רשת ניילון מונופיל שקופה להרחקת יונים

יונהמה זה? למעשה, על אף שקיימים סוגים שונים של רשתות להרחקת יונים, רוב מרחיקי היונים ישתמשו ברשת השקופה, שנקראת גם רשת מונופיל. האמת היא, אפילו שאלנו מרחיקי יונים איזו רשת להרחקת יונים מומלצת לדעתם והתשובה הייתה חד משמעית - רשת מונופיל. הרשת עשויה מניילון ומגיעה בעוביים שונים, בהתאם לצורך באסתטיקה ובחוזק. העובי הכי חלש הוא 0.3 מ"מ והכי חזק הוא 0.8, כשרוב מרחיקי היונים ממליצים לעבוד עם רשת שקופה בעובי 0.7, כיון שהיא גם חזקה בפני רוב הציפורים ועדיין שומרת על השקיפות והאסתטיות שלה.  

רוצים לשמוע משהו מגניב? זה אמנם ניילון ונראה לנו ש"כמה הוא כבר יכול להחזיק", אבל כל חוט ניילון (שנקרא גם "גיד") בעובי 0.7 מ"מ יכול להחזיק 22 ק"ג מבלי להיקרע, כך שהיא חזקה מאוד מול מזיקים ובפני פגעי מזג האוויר.

יונהלמה? רשת ניילון להרחקת יונים יעילה בעיקר כשמדובר בחללים גדולים כמו מסתורי כביסה או גגות. כשהחללים האלה לא חסומים על ידי רשתות, היונים יכולות לקנן בפנאן שלהן תחת החבלים, בפינות של מסתור הכביסה וכן, גם מעל הבגדים שלכם. איכס .

יונהאיך? התקנת הרשת השקופה להרחקת יונים כוללת כמה שלבים. בהתחלה מרחיק היונים מגיע אל השטח, מודד את החלל וגוזר את הרשת (שמגיעה בגודל של 900 מטר!) בהתאם. לאחר מכן מרחיק היונים ישחיל כבל פלדה מסביב לרשת. אם התקנת הרשת נעשית באזור מישור החוף, מרחיק היונים ישחיל כבל נירוסטה ולא פלדה, כדי שהמליחות והחמצון של הים לא יפגמו בו.

בשלב הבא מרחיק היונים יקדח חורים בקיר ויבריג לתוכם ווים. את הכבל שממסגר את הרשת להרחקת יונים הוא ישחיל על הווים וימתח את הכבל באמצעות ראצ'ט. המתיחה של הכבל חשובה מאוד משתי סיבות: הראשונה – כשהרשת רפויה היא יכולה להיקרע בקלות רבה יותר. הסיבה השניה היא הומנית – אם הרשת רפויה, היונה יכולה להיכנס פנימה ולהיתקע שם, כך שהרשת הופכת למלכודת מוות ליונים. וזאת ממש לא הייתה הכוונה שלנו, התכוונו רק להרחיק אותן.

יונהעל הרחקת יונים וחיות אחרות: אמנם הרשתות נקראות "רשתות להרחקת יונים" אבל הן יכולות להרחיק גם ציפורים אחרות, תלוי בגודל החורים ברשת. החורים ברשת רגילה הן בגודל של 50 מ"מ על 50 מ"מ והן מונעות כניסה של יונים בלבד. גם רשתות שקופות עם חורים בגודל של 40X40 מ"מ שמונעות גם כניסה של ציפור בשם מיינה (בטח כבר נפגשתם בעבר, היא חומה שחורה עם מקור צהוב-כתום). רשתות עם חורים בגודל 30X30 או 20X20 מונעות גם כניסה של ציפורי דרור וסנוניות קטנות. בחרו את הרשת לפי המטרד המעופף שמחוץ לדירה שלכם מחייך.

יונהרשת שקופה להרחקת יונים - מבחן האש: הרשת השקופה נחשבת לעמידה יחסית בפני אש. תראו, אנחנו בכל זאת מדברים על אש, כן? אז אי אפשר לצפות מהרשת להיות עמידה לחלוטין או מעכבת בעירה לחלוטין, אבל במקרה של אש הרשת לא תדלק לגמרי אלא "רק" תימס במקום שבו היא נשרפת. 

 

רשת פוליאתילן שקופה להרחקת יונים

יונהמה? פוליאתילן הוא בעצם סוג של פלסטיק בגוון בז'. בעבר רשת הפוליאתילן להרחקת יונים הייתה נפוצה מאוד, כיון שהיא עמידה לאורך זמן. בשנים האחרונות גילו שהיא דליקה יותר מרשתות אחרות ולכן חלק ממרחיקי היונים הפסיקו להשתמש ברשת הפוליאתילן.

יונהלמה, כמה, איך? רשת הפוליאתילן די דומה לרשת המונופיל. מרכיבים אותה באותה דרך, של ווים ועוגנים, המחיר דומה ונע בין 700-1000 ₪ להתקנה על מסתור כביסה בגודל של 3X3. בדומה לרשת הניילון, רשת הפוליאתילן מתאימה בעיקר לחללים גדולים כמו מסתורי כביסה.

יונהעל הרחקת יונים וחיות אחרות: רשת הפוליאתילן מתאימה בעיקר להרחקת יונים וציפורים גדולות.

יונהרשת פוליאתילן להרחקת יונים - מבחן האש: כמו שכבר כתבנו - רבים מחשיבים את רשת הפוליאתילן לדליקה יותר מרשתות אחרות. עם זאת, שימו לב שיש מגוון חומרים שונים מהם מכינים את רשת הפוליאתילן, חלקם דליקים פחות. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שבוחרים את הרשת.

  class

רשת מתכת להרחקת יונים

יונהמה? רשת מתכת עשויה ממתכת מגולוונת ומריבועים צפופים. בגלל המתכת היא חסינה לאש ומתאימה למקומות שבהם יש טמפרטורה גבוהה כמו גגות של מפעלים או גגות ישנים שאוטמים אותם בזפת או יריעות ביטומניות שמצריכות שימוש בברנר.

רשת המתכת אמנם יעילה במקומות קטנים אבל יש לה כמה חסרונות: החיסרון הראשון הוא הנראות והאסתטיקה. הרשת בולטת ואי אפשר להסתיר אותה. חיסרון נוסף של הרשת הוא שבסופו של דבר, אחרי כמה שנים, היא מחלידה וצריך להחליף אותה. החיסרון האחרון הוא שרשת המתכת נגד יונים היא יותר כבדה ומאסיבית ולכן מסובך ולא יעיל להרכיב אותה על משטחים גדולים.

יונהלמה? רשת המתכת נועדה בעיקר להרחקת יונים ממקומות קטנים כמו חורי אוורור, ארובה של אח, פירים, עליות גג או כמו שכבר כתבנו, מקומות עם חום גבוה. רשת המתכת יעילה גם למקומות נמוכים שנגישים לחיות בית כמו חתולים או כלבים ויכולה למנוע כניסה שלהם.

יונהאיך? את רשת המתכת מתקינים על ידי הברגה של רשת המתכת אל המשטח שעליו רוצים להגן.

יונהעל הרחקת יונים וחיות אחרות: רשת מתכת מרחיקה יונים וגם ציפורים קטנות אחרות.

יונהרשת מתכת להרחקת יונים - מבחן האש: אין ספק שאם אתם רוצים רשת להרחקת יונים שעמידה לאש, רשת מתכת היא אחת הרשתות הבטיחותיות, כי היא חסינה ועמידה לחום גבוה שממשיך לאורך זמן.


רשת פלסטיק להרחקת יונים

יונהמה? רשת הפלסטיק אמנם זולה מאוד ואפשרית להתקנה עצמאית, אבל היא גם לא מאוד מומלצת כיון שהפלסטיק נוטה להתייבש במהירות רבה בשמש ואז להישבר תוך כמה חודשים. בנוסף, הרשת צוברת הרבה מאוד אבק ומראה לא אסתטי.

יונהלמה? כמו הרשת השקופה ורשת הפוליאתילן, גם רשת הפלסטיק מתאימה להרחקת יונים ממרחבים וחללים גדולים שנוחים לקינון.

יונהאיך? התקנה של רשת הפלסטיק זהה להתקנה של הרשתות השקופות, מוזמנים לחזור קצת למעלה ולקרוא.

יונהעל הרחקת יונים וחיות אחרות: רשת הפלסטיק מתאימה בעיקר להרחקת יונים וציפורים גדולות.

יונהרשת פלסטיק להרחקת יונים - מבחן האש: הפלסטיק לא חסין לחלוטין בפני אש, אבל גם לא נדלק במהירות. 

 רשת להרחקת יונים

מחירים של רשתות להרחקת יונים

המחיר של התקנת רשתות להרחקת יונים מורכב משני פרמטרים עיקריים: 1. מחיר הרשת + מחיר העבודה של מרחיק היונים. 2. גובה התקנת הרשת.

המחיר עצמו נקבע בהתאם לגודל המקום אותו רוצים למגן, האם מדובר במקום אחד (מרפסת / חלון / מסתור כביסה) או מספר מקומות, איזה רשת מדובר וכמובן מה הגובה.  

1. מחיר רשת להרחקת יונים + מחיר העבודה.

התקנה של רשת שקופה למסתור כביסה סטנדרטי בגודל 3X3 תעלה 800-1000 ש"ח. אם את אותו מסתור כביסה תבחרו למגן בעזרת רשת פלסטיק, המחיר יהיה קצת יותר נמוך וינוע סביב 700-900 ש"ח. 

אם מדובר בהרחקת יונים במרפסת למשל, וגודל המרפסת הוא סטנדרטי - למשל - 4*3, ייתכן שמחיר העבודה ינוע בין 1500-2500 ש"ח. 

עבודות קטנות יותר של התקנת רשת בחור אוורור בלבד תעלה כ-350-500 ש"ח. 

.2. גובה התקנת הרשת

כיון שהתקנת הרשתות מתבצעת במקומות לא שגרתיים, לפעמים צריך להזמין מנוף, להביא סולמות גבוהים או לגלוש בסנפלינג. בנוסף, מרחיק היונים יביא בחשבון את הסכנה, קושי הנגישות וכמה נקודות סנפלינג הוא צריך לקבע. כל אלה מעלים את מחיר ההתקנה.

גלישת סנפלינג יכולה להוסיף 350-1000 ש"ח למחיר העבודה והזמנה של מנוף תוסיף עוד 1000-3000 ש"ח למחיר העבודה.

האם יש דרך להוזיל את מחיר הרשת להרחקת יונים?

התשובה היא כן! איזה כיף! אם אתם גרים בבניין והיונים לא מפסיקות להטריד אתכם, יש סיכוי טוב שהן מטרידות גם את שאר השכנים בבניין. אחת האופציות היותר טובות להתקנת רשת נגד יונים היא פשוט להתקין יחד כל הבניין כך שמחיר ההתקנה פר בית יורד משמעותית, ואתם מתחלקים בו עם כמה שכנים. ברוב הבניינים החדשים התקנת רשת להרחקת יונים מתבצעת כבר בבנייה הראשונית, עוד לפני שתכנסו לדירה.

  class

בטיחות בהתקנת רשת להרחקת יונים

אם התקנת רשת נגד יונים מתבצעת בגובה, וודאו שמרחיק היונים הוא גולש סנפלינג מקצועי ושיש איתו עוד מנהל מקצועי לגלישה. בנוסף, אל תשכחו לוודא שלמרחיק היונים יש ביטוח ותעודה. אם אין למרחיק היונים ביטוח וחלילה הוא נופל בזמן התקנת רשת נגד יונים – האחריות עליכם. אל תסתבכו לחינם.

 התקנת דוקרנים להרחקת יונים

הרחקת יונים באמצעות ספלינג באתר מידרג

התקנת רשתות נגד יונים על שתי פאות בניין בן ...
צילום: אלדד זליכה, פתח תקווה.
התקנה של דוקרנים במרפסת שמש גדולה 9*3 מטר באמצעות ...
צילום: מיכל פרטוק, לוד.
התקנת רשת חיצונית במסתור כביסה באמצעות סנפלינג ...
צילום: בועז י. פרדס חנה-כרכור.
התקנת דוקרנים נגד יונים בבניין בן 7 קומות באמצעות ...
צילום: ציפי ד. נס ציונה.
התקנת רשת יונים בסנפלינג.
צילום: רן סגל, תל אביב.
התקנת רשת ודוקרנים בגג בניין בעזרת ציוד סנפלינג. ...
צילום: אשר ברנס, נתניה.
סגירת מסתור כביסה בסנפלינג בעזרת רשת.
צילום: אליעזר לרנר, קרית אונו.
רישות 4 פירים ומסתורי כביסה נגד קינון יונים ...
צילום: י. ב. נס ציונה.
התקנת רשתות נגד יונים בבניין בן 14 קומות באמצעות ...
צילום: ארז מיטלמן, פתח תקווה.
פינוי קן יונים ביחידה הפנימית של המזגן, שכללה ...
צילום: כנרת מאיר, גבעתיים.

התקנה לבד של רשתות להרחקת יונים

באופן עקרוני, כל עוד מדובר בהתקנת רשת או דוקרנים במקום לא גבוה עם נגישות טובה, כל מה שאתם צריכים אלה ידיים טובות, רשת, מקדחה וקצת חיפוש באינטרנט של איך עושים את זה. אם מדובר בהתקנת רשת במקום לא נגיש וגבוה, עשו לנו טובה ואל תיקחו סיכון, טוב? החיסכון של הכסף מה זה לא שווה את החיים שלכם ובדיוק בשביל זה קיימים מרחיקי יונים מקצועיים.

 

 


מרחיקי יונים מומלצים

כבר שבועיים שאתם שומעים את ההמייה של היונה מתחת לחלון, אפילו כבר ראיתם התחלה של קן, אבל למי יש כוח להתחיל לחפש מרחיק יונים? בדיוק בשביל זה אספנו לכם רשימה של מרחיקי יונים מומלצים, לפי דירוג וחוות דעת של לקוחות קודמים, בדיוק כמוכם, שהתקינו רשת להרחקת יונים. כל מה שנשאר לכם עכשיו זה לקרוא את חוות הדעת, לבחור את מרחיק היונים ולהרים את הטלפון.

בהצלחה!

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה רשת להרחקת יונים?

טווח המחירים של רשתות להרחקת יונים הוא די רחב ונע מ-700 ש"ח ועד 1500 ש"ח, לא כולל תוספות של סנפלינג ומנוף. המחיר נובע מסוג הרשת שתבחרו, האיזור בבית אותו אתם בוחרים למגן (מרפסת, מסתור כביסה, חלונות) וכמובן גודל השטח המיועד. 

אפשר להתקין לבד רשת להרחקת יונים?

כל עוד מדובר במיקום נמוך, תוכלו להתקין את הרשת לבד. אם ההתקנה מתבצעת במקום גבוה שמסובך להגיע אליו - דברו עם מרחיק יונים מקצועי ואל תסתכנו. 

כמה עולה רשת שקופה?

רשת שקופה עולה 700-1000 ש"ח להתקנה של מסתור כביסה סטנדרטי (בגודל של 3X3). במקרה שההתקנה תהיה במקום גבוה, תהיה תוספת מחיר על הסנפלינג. 

כמה עולה התקנת רשת להרחקת יונים בסנפלינג?

התקנת הרשת ללא סנפלינג תעלה 700-1500 ש"ח (תלוי ברשת) ועבודת סנפלינג תייקר את המחיר בעוד 300-1000 ש"ח. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק