מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום קירות חיצוניים

הקיר מטפטף, נוצרת בו לחות או שפשוט הופיע בו כתם יום אחד? כנראה שיש לכם נזילה מהקיר. וכנראה שתצטרכו להזמין קבלן איטום בהקדם, וגם להיפרד מסכום לא קטן של כסף. אבל היי, אם תעשו את זה נכון תזכו לשקט לאורך זמן. הכנו לכם מדריך על איטום קירות חיצוניים

 נזילה בקיר

איטום קירות חיצוניים

אז ביום בהיר אחד גיליתם שקיימת רטיבות בקיר החיצוני של הבית או הבניין. לכאורה הבעיה פשוטה: יש נזילה – מביאים איש איטום ואוטמים את מקור הנזילה. אז זהו, שמסתבר שזה יותר מורכב. למעשה, כשמדובר באיטום קיר חיצוני, רוב העבודה היא להבין מאיפה מגיעה הנזילה. מדוע?

כשאתם רואים פתאום כתם שמצביע על רטיבות בקיר, אולי מבחינתכם יש נזילה בקיר, אבל הרטיבות בפועל יכולה לנבוע ממקומות שונים: אם הנזילה באמת מגיעה מהקיר עצמו היא יכולה להיות בעיה פשוטה שנובעת אבל לפעמים היא יכולה לנבוע מסדקים רבים בקיר, דבר שגורם לקיר להתנפח ובסופו של דבר יצריך עבודה מורכבת יותר של שיקום בטון. מנגד, הבעיה יכולה להיות בכלל מהחלונות שמעל הקיר, ואם זה מהחלון צריך לבדוק – מאיפה נובעת הנזילה – האם מדובר בחיבור שבין הזכוכית למסגרת, או בכלל מהחיבור שבין מסגרת האלומיניום לקיר? כל בעיה כזאת תצריך טיפול שונה.

ולבסוף – הבעיה הקשה ביותר היא במידה והנזילה מגיעה בכלל מהגג. כן, כן, מהגג. למעשה, מרבית הרטיבויות בקיר מגיעות מאיטום לא נכון של הגג, וכאן כבר תידרשו לבצע איטום כולל של הגג.

כך למעשה, כשקבלן האיטום יגיע לטפל ברטיבות בקיר, מרבית העבודה שלו תהיה לבצע ניתוח של מקור הנזילה. רק לאחר מכן הוא יוכל להתאים את פיתרון האיטום הנחוץ ואז סופסוף – להתחיל בעבודה.

 קיר עם רטיבות

איך מבצעים איטום לקיר חיצוני?

כפי שציינו, לכל בעיית רטיבות יש את הפיתרון שלה, אבל מעבר לכך, לכל בעיה קיימת גם הכנה שונה לביצוע האיטום, תשתית שונה וחומר איטום שונה. כך למשל, קיימים קירות חיצוניים רק עם טיח ולעומתם קירות עם טיח ושליכט, ישנם קירות אבן ויש קרמיקה, ולכל אחד מהם מתייחסים אחרת, גם מבחינת תהליך העבודה. אחרי הכל, לא כל חומר איטום יתאים לכל חיפוי.

איטום קיר חיצוני סטדנרטי

כפי שהסברנו למעלה, כיוון שיש הרבה קירות שונים, נתמקד בהסבר על איטום קיר חיצוני סטנדרטי – קיר טיח.

איך לאטום קיר חיצונישלב ראשון הוא איתור מקור הנזילה וקילוף הטיח - ובמידה והנזילה אכן נובעת מאיטום לקוי של הקיר (ולא מהגג או החלונות), בשלב הראשון יקלף קבלן האיטום את החלק בקיר שהתנפח עקב הרטיבות, ואת כל מה שרופף, כך שתהיה תשתית חזקה ויציבה לביצוע האיטום.

איך לאטום קיר חיצוניהשלב השני הוא ניקוי הקיר - המשמעות היא שטיפה של הקיר כולו וייבוש באמצעות ברנר, או שפשוט ממתינים לייבוש.

איך לאטום קיר חיצוניהשלב השלישי הוא ביצוע האיטום - כשהקיר נקי וחלק, מתחילים לסגור את הסדקים, שהם המקור לרטיבות. את הסדקים סוגרים באמצעות התזת חומר פוליאוריטני לרוב, כמו סיקה, ולאחר מכן ממתינים לייבוש שלו, שלוקח לרוב כמה שעות. בשלב הסופי נשאר לבצע ציפוי מחדש לקיר, בצבע שאותו יבחר הלקוח – לרוב שקוף או בגווני לבן או קרם.

במידה והקיר עצמו מפורק ושבור, קבלן האיטום יבצע לפני כן תיקון של הקיר באמצעות מריחת תערובת של חול, מלט ודבק.

איטום הקיר (מריחת חומר האיטום עצמו וייבושו) מתבצע רק לאחר מילוי כל השלבים הללו. קבלן שיחליט בסך הכל לצבוע את הקיר בצבע או רק למרוח רובה, יעשה עבודה שהיא כמו הנחת פלסטר, והבעיה תחזור.

ביצוע האיטום, אם שאלתם את עצמכם, מתבצע רק בחלק החיצוני של הקיר. האיטום יתבצע גם בחלק הפנימי לעיתים רחוקות, רק שמדובר ביקורת חיצוניים במבנים שבהם קיימים מרתפים או מקלטים.

 תקרה עם רטיבות

 

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

אולי כבר יצא לכם להיתקל באנשי איטום שתלויים מהגג ומבצעים איטום כשהם תלויים באוויר, קשורים לחבלים. הסצנה הזאת היא איטום קירות בסנפלינג, והיא לא לקוחה מסרטי ספיידרמן אלא נובעת מבעיית נגישות. אם למשל, הבניין שלכם מונה חמש קומות וצריך לאטום את הקיר בקומה השלישית, סולם יתקשה להגיע לשם, ולכן יתבצע איטום בסנפלינג. במקרים אחרים קבלן האיטום ישתמש בסנפלינג כשאין אפשרות לבצע פיגום או להרים מנוף. אל תמהרו להתלהב, איטום קיר חיצוני בסנפלינג נעשה רק במקרה שאין ברירה והוא מייקר את מחיר עבודת האיטום.

 איטום קיר חיצוני בסנפלינג

מחיר איטום קירות חיצוניים

קשה לתמחר את עבודת האיטום בקירות חיצוניים בגלל השוני בעבודה. מחיר איטום קירות חיצוניים משתנה בהתאם לגודל הקיר, סוג האיטום, וכמובן מורכבות העבודה, שתקבע את רוב העלות.

מחיר איטום קיר חיצוני נע בין 100-200 ש"ח למטר, ויעלה בעת שימוש בסנפלינג, בעת איטום הקיר באמצעות יריעות ביטומניות, או ביצוע עבודה מורכבת.


ככה זה נראה בשטח: איטום קירות חיצוניים

איטום קיר חיצוני באמצעות סנפלינג.
צילום: ניצן דובדבני, חולון.
איטום קיר חיצוני בקומה רביעית בפינת הבניין ...
צילום: ירושלים.
איטום חלונות וקירות חיצוניים על ידי סנפלינג ...
צילום: אודי ברקאי, חיפה.
איטום קיר חיצוני.
צילום: א. א. תל אביב.
איטום קיר חיצוני בבניין בעזרת סנפלינג.
צילום: יוסף פרץ, רמת גן.
איטום של קיר חיצוני בבית פרטי.
צילום: אילן ארזי, הוד השרון.
איטום שני חורים בקיר חיצוני מחוץ לבית.
צילום: אריק רז, פתח תקווה.
איטום נקודתי בקיר חיצוני של הבניין.
צילום: אלון נ. רמת גן.
איטום קירות חיצוניים בקומת קרקע ואיטום רובה ...
צילום: טל ש. תל אביב.
איטום קיר חיצוני בשתי דירות עליונות בבנין.
צילום: אלון ק. רמת גן.

קבלני איטום מומלצים באיטום קיר חיצוני

בעיות איטום הן בעיות לא פשוטות שמצריכות טיפול מקיף ומקצועי, כדי שלא תסבלו מרטיבות בכל שני וחמישי. לכן, כדאי להביא קבלן איטום מקצועי, ולא את הגיס של השכן ששמעתם ממנו שזה "שטויות, בסך הכל למרוח סילר וגמרנו". בדיוק בגלל זה ריכזנו לכם כאן קבלני איטום מקצועיים שמתמחים באיטום קירות חיצוניים. לכם נשאר רק לקרוא חוות דעת של לקוחות עליהם, ולבחור. שיהיה חורף יבש!


שאלות נפוצות לדף זה

איך אוטמים קירות חיצוניים?

איטום קירות חיצוניים משתנה בהתאם לסוג הקיר ולמקור הנזילה. לכל קיר מתאימים חומר איטום שונה ובהתאם לכך משתנה עם העבודה.

איטום קיר טיח סנדרטי דורש בשלב הראשון יתבצע קילוף של הטיח ויצירת תשתית איטום חזקה ויציבה. השלב הבא הוא ניקוי הקיר ושטיפתו, ולבסוף סגירת כל הסדקים באמצעות חומר איטום וצביעת הקיר. 

כמה עולה איטום קירות חיצוניים?

מחיר איטום קירות חיצוניים משתנה בהתאם לגודל הקיר במטרים, למקור הנזילה ולמורכבות העבודה. איטום קיר חיצוני בסנפלינג תייקר את העבודה.

מחיר איטום קיר חיצוני נע בין 100-200 ש"ח למטר. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק