מוקד טלפוני: 1-700-707-233

ניקוי חלונות בגובה

שוב היה אובך ונמאס לכם כבר להסתכל מהחלון על הנוף היפה דרך כתמי האבק? בטח תשמחו לשמוע שיש כמה דרכים לנקות חלונות בגובה, תלוי בנגישות לחלון שלכם וברמת הלכלוך שלו. במאמר שלפניכם נספר לכם על כל האפשרויות לניקוי חלון בגובה, כולל כמה כסף תצטרכו לנכות מהארנק כדי לנקות את החלון. יאללה, התחלנו


ניקוי חלונות בגובה - לפני שמתחילים

מי מבצע ניקוי חלונות בגובה?

לא כל חברות הניקיון והפוליש מבצעות ניקוי חלונות בגובה. מדובר בנישה מקצועית שלא כל חברה בחרה להיכנס אליה. מה הסיבה לכך? ניקוי חלונות בגובה מצריך כמעט תמיד אישורים מיוחדים לעובדים (ממש תכף נדבר על זה) וגם ניסיון בעבודה עם כלים מיוחדים שמאפשרים עבודה בגובה. לכן כדאי לכם לוודא שחברת הניקיון שהזמנתם מתמחה בתחום ניקוי חלונות בגובה ובעלת ניסיון עשיר בו. אה, ועוד דבר - ניקוי חלונות גבוהים מתאים לבנייני ענק של משרדים ולאולמות תצוגה וכן-כן, גם לבניינים של בתים פרטיים, מנקי החלונות בגובה לא מקפחים אף אחד.

 

מתי צריך ניקוי חלונות בגובה?

ניקוי חלונות בגובה שווה לעשות אחרי שיפוץ בבניין שלכם או בבניין שליד, שלכלכך כהוגן את החלונות בכתמים של עבודות בניין. במקרה כזה ניקוי החלונות יעיל במיוחד ויישמר עד לשיפוץ הבא.

מבחינת ניקוי אבק, העסק מסובך הרבה יותר. עקרונית כל שני וחמישי יכול לבוא אובך ולחסל את עבודת ניקיון האבק שזה עתה עשינו. מבאס, אבל בעיית האבק שחוזר מוכרת לא רק מתחום ניקוי החלונות. לכן, עקרונית אפשר גם להזמין ניקוי חלונות בגובה בכל פעם שמתחדש האבק על החלון, אבל נראה שאם תרצו לעבוד לפי הכלל הזה תצטרכו להזמין את ניקוי החלונות בגובה פעם בשבוע, וזה עסק לא מאוד זול כמו שתראו בהמשך. בקיצור, הכול עניין של פדנטיות מול תקציב, לשיקולכם:) 

 ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג

 

אישורים וביטוחים לניקוי חלונות גבוהים

חשוב לנו להתריע שניקוי חלונות בגובה זה עניין די מסוכן שברוב המקרים מצריך רמות שונות של אישור עבודה בגובה וצריך להיעשות על ידי מחברה מאושרת בידי משרד הכלכלה. כל שיטה של ניקוי חלונות בגובה מצריכה אישור מסוג מסוים, יש שיטות שמצריכות אישורים מחמירים יותר ויש כאלה שפחות. חוץ מזה חשוב לוודא שלעובדים יש ביטוח עבודות בגובה וגם ביטוח צד ג'. מה הן השיטות השונות ואילו אישורים צריך? אל דאגה, נספר לכם על הכול! בבקשה:


ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג

איך זה עובד?

ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג כשמו כן הוא – מנקה החלונות יורד בסנפלינג מגג הבניין ומנקה את החלונות. ניקוי החלונות מתבצע בזמן שמנקה החלונות גולש, המנהל המקצועי גולש גם הוא או נמצא על הגג, ומלמטה עובד נוסף סוגר את כל המתחם שעובדים מעליו לכניסה של אנשים, ומוודא ששום דבר לא נופל.

 

אילו אישורים מצריך ניקוי חלונות בסנפלינג?

ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג מצריך הרבה אישורים. כפי שאמרנו, הוא קודם כול מחייב עבודה של שלושה אנשים: מנהל מקצועי, גולש הסנפלינג עצמו ומשגיח מלמטה. גולש הסנפלינג חייב תעודה שנקראת "גולש מעטפת" שבמסגרתה קיבל גם אישור רגיל של עבודה בגובה. המנהל המקצועי חייב בתעודה של גולש מעטפת וגם תעודת מנהל מקצועי שבמסגרתה הוא הוכשר לעזרה ראשונה ולדברים נוספים. העובד שנמצא למטה לא חייב באישור מיוחד אלא רק לדאוג להרחיק את האנשים מהאזור הסגור. 

 ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג

 

יתרונות של ניקוי חלונות בסנפלינג

ויהיתרון האנושי - היתרון העיקרי בניקוי חלונות בגובה בסנפלינג הוא שמנקה החלונות מגיע בעצמו לכל חלון וחלון וממש נמצא מולו, מנקה את החלון, ויכול לוודא שהניקוי נעשה בצורה אידיאלית. אם יש לכלוך קשה על החלונות, הוא יוכל להשתמש בשיטות ניקוי חלונות מקצועי ולפתור את הבעיה. 

וייתרון הגובה - לעומת שיטות אחרות, ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג מאפשר למנקה החלונות להגיע לחלון שבכל גובה שהוא, גם בקומות גבוהות מאוד.

 

חסרונות של ניקוי חלונות בסנפלינג

איקס נגישות – ניקוי חלונות בסנפלינג פחות מתאים אם צריך לנקות חלונות שנמצאים לרוחב הבניין. תחשבו על זה – מנקה החלונות יורד בחבל ואין לו הרבה לפנות לצדדים, ולכן יצטרך כל פעם מחדש לעלות חזרה לגג, למצוא שוב נקודת עגינה מתאימה ולרדת שוב בחבל כדי לנקות את החלונות שנמצאים בצדדים. 


ניקוי חלונות בגובה בבמות הרמה ובסל הרמה

איך זה עובד?

ניקוי חלונות בגובה בבמת הרמה ובסל הרמה הן שתי שיטות שונות אבל כמעט זהות לחלוטין מבחינת העבודה בשטח. במת הרמה היא בעצם מעין כלי רכב קטן שממנו משתרך מנוף שבקצהו במה, הלא היא – במת ההרמה. מנקה החלונות יזמין אותה במשאית שתגיע במיוחד עד אליכם הביתה. הוא ימקם את במת ההרמה במיקום המתאים, וירים את עצמו לחלונות וינקה אותם, לא לפני שהוא יאבטח את עצמו לבמה וגם את כל חומרי הניקוי כדי ששום דבר לא ייפול.

שיטת סל ההרמה דומה מאוד - זו בעצם משאית שאליה מחובר מנוף ובו סל ההרמה. בשיטות אלה צריך לפחות שני אנשים בצוות, לפעמים שניהם יעבדו למעלה על הבמה או הסל ולפעמים אחד יעמוד למטה ואחד ינקה מלמעלה, תלוי בשטח.

 

אילו אישורים השיטות מצריכות?

מנקה החלונות בגובה בבמת הרמה או בסל הרמה צריך אישור עבודה בגובה וגם הסמכה לבמת הרמה או למנופים. אגב האישור של "גולש מעטפת" טוב גם לבמת ההרמה ולסל ההרמה כי הוא אישור העבודה בגובה המתקדם ביותר, כך שכל מי שהוכשר להיות גולש מעטפת מוכשר לעבוד גם בבמת הרמה ובסל ההרמה. 

 ניקוי חלונות בגובה במנוף

 

יתרונות ניקוי חלונות בבמת הרמה ובסל הרמה

ויהיתרון האנושי – גם כאן, כמו בניקוי חלונות בסנפלינג, מנקה החלונות רואה בעיניו כל חלון ויכול לוודא שהעבודה מתבצעת היטב. 

וינגישות - שלא כמו הסנפלינג, עם במת ההרמה אפשר בקלות לנוע לרוחב הבניין ולנקות חלונות שנמצאים במיקומים שונים לרוחב. כך שבניקוי של כמה חלונות שנמצאים לרוחב הבניין, זו שיטה יעילה מאוד.

 

חסרונות של ניקוי חלונות בבמת הרמה ובסל הרמה

איקסמחיר - מדובר בשיטת ניקוי חלונות בגובה יקרה במיוחד, לרוב מנקי החלונות אין במת הרמה או משאית עם מנוף בגראז' הפרטי בבית, הם מזמינים את זה מחברת השכרה וגם משלמים על ההובלה עד בית הלקוח. דוגמאות למחירים ניתן בהמשך.

איקסחסרון הגובה - לבמת ההרמה יש הגבלה של גובה שבו היא יכולה לנקות - במות ההרמה יכולות להגיע עד קומה 12 בערך. כך שזה די גבוה מצד אחד, אבל מצד שני אם הדירה שלכם נמצאת בקומה 13 ומעלה האופציה היחידה לניקוי חלונות בגובה תהיה כנראה רק סנפלינג.


שיטת האוסמוזה ההפוכה לניקוי חלונות בגובה

איך זה עובד?

למרות שזה נשמע ככה, בשיטת האוסמוזה ההפוכה לא בא לוחם טקוונדו יפני ונתלה הפוך מהגג ומנקה את החלונות – זו שיטה פשוטה הרבה יותר מהשם שלה:) בשיטה זו, עומד מנקה החלונות למטה ומחזיק מוט טלסקופי ארוך מאוד שנוצר במיוחד לניקוי חלונות בגובה. המוט הזה נישא עשרות מטרים באוויר ומכיל בתוכו צינור מים שניתזים בלחץ על החלון ומנקים אותו. מדובר במים מזוקקים חסרי כל אבנית, וכך אין צורך בייבוש החלון כי לא יהיו בו כתמים של אבנית.

 

יתרונות ניקוי חלונות בגובה באוסמוזה הפוכה

ויאין צורך באישורים – היתרון אולי הגדול ביותר בשיטה זו הוא שאין צורך באישורים מיוחדים כדי לנקות חלונות בגובה. לצערנו זה לא משפיע על המחיר, כלומר זה לא זול בצורה דרמטית לעומת ניקוי חלונות בגובה בסנפלינג למשל, אבל זה בהחלט מאפשר לחברות רבות לנקות חלונות בגובה מבלי להיזדקק לאישורים מיוחדים. לכם זה מאפשר בעיקר להיות רגועים ולדעת שלא צריך לדאוג מהבחינה הזו.

 ניקוי חלון בגובה באוסמוזה הפוכה

 

חסרונות ניקוי חלונות בגובה באוסמוזה הפוכה

איקסאיכות העבודה - מכיוון שמדובר בניקוי במים בלבד וללא ניגוב או שפשוף, בניקוי החלונות בגובה בשיטת האוסמוזה ההפוכה אפשר לנקות בעיקר אבק, אובך שהצטבר על החלון ועלים. כתמים אחרים כמו כתמים של חומרי בניין, כתמי שמן כאלה ואחרים, אי אפשר לנקות בשיטה זו.

איקסחיסרון הגובה – שיטת האוסמוזה היא הננסית שבשיטות ניקוי החלונות בגובה. בשיטה זו אפשר לנקות חלונות שנמצאים רק בגובה של עד 20 מטרים (גובה של קומה שלישית בדרך כלל), שכן המוט הטלסקופי מוגבל באורך שאליו הוא יכול להגיע.

איקסנגישות – המוט הטלסקופי חייב גישה אווירית ישירה לחלון המיועד לניקוי. אם למשל יש מרפסת שמפריעה למוט להימשך עד החלון, אז הוא לא יוכל להגיע עד אליו.


ניקוי חלונות בגובה בפיגומים

איך זה עובד?

במקומות שבהם אי אפשר להיכנס עם במת ההרמה ואי אפשר לעשות סנפלינג, יכול להיות שמנקה החלונות בגובה ינקה את חלונות הבית על ידי עלייה על פיגומים. כן כן אולי תופתעו לשמוע, אבל חלונות הבית שלכם מספיק חשובים כדי שייבנו בשבילם פיגומים. מדובר בפיגומי קרקע, כלומר כאלה שנבנים מהארץ ולא מגג הבניין. בגדול, אין גבול לגובה שהפיגומים יכולים להגיע אליו, אבל רוב מנקי החלונות לא יבחרו בשיטה זו מעל גובה של קומה רביעית.

 

אישורים שצריך לניקוי חלונות בגובה בפיגומים

מנקה החלונות בפיגומים צריך אישור רגיל של עבודה בגובה. וגם כאן צריך אדם נוסף ששומר מלמטה וסוגר את המתחם.

 

יתרונות ניקוי חלונות בפיגומים

וינגישות - ניקוי חלונות בפיגומים אפשרי גם באזור שבו אין נגישות בכלל בקרקע הבניין שממנה בונים את הבסיס הפיגומים לגובה. כל שהפיגומים צריכים זה שטח קטן להיבנות עליו, זאת לעומת במת ההרמה וסל ההרמה שצריכים מקום בגודל של חניית כלי רכב.

 

חסרונות ניקוי חלונות בפיגומים

איקסמחיר - השכרת פיגומים זה דבר יקר מאוד, ולכן, קצת כמו בסיפור של במת ההרמה, עלות הפיגומים עצמה מחושבת במחיר עוד לפני שבכלל מנקה החלונות בגובה התחיל לנקות. נדבר על כך בסעיף המחירים.


ניקוי חלונות בגובה בסולמות

איך זה עובד?

טוב אין צורך להסביר איך עולים על סולם נכון?מחייך הסולם הוא אחד מהכלים הבסיסיים לכל סוג עבודה שהוא, והוא משמש גם לניקוי חלונות בגובה.

 

אישורים שצריך חלונות בגובה בסולמות  

לאבא שלך יש סולם שמגיע כמעט עד שמיים? מגניב, אבל הוא חייב לדעת שאם עולה עליו בגובה של מעל 2 מטר הוא צריך אישור עבודה בגובה וגם לדאוג שיש עובד נוסף שמאבטח מלמטה.

 ניקוי חלונות בגובה

 

יתרונות של ניקוי חלונות בגובה בסולמות

ויניחשתם נכון - נגישות - הסולם הוא כלי העבודה שמאפשר את הנגישות הגדולה ביותר למנקה החלונות בגובה. מנקה החלונות יבחר בו אם החלון שצריך לנקות נמצא בגובה המתאים אבל יש בעיות נגישות אליו, למשל אם אין גישה שמאפשרת לכלים ממוכנים להיכנס לקרקע שמתחת לחלון או אם יש איזו מרפסת שמפריעה לבמה למקל האוסמוזה להגיע עד לחלון.

 

חסרונות של ניקוי חלונות בגובה בסולמות

איקסגובה - זה החיסרון המובהק של ניקוי חלונות בסולם. רובם המוחץ של הסולמות מסוגלים להגיע עד לקומה שלישית (תאמינו לנו גם זה הרבה), כך שאם תצטרכו לנקות חלונות מעל לקומה שלישית, אי אפשר לנקות אותם בסולם.


מה השיטה המומלצת לניקוי חלונות בגובה?

בטח כבר הבנתם, אבל אין שיטה שעדיפה על שיטה אחרת. השיטה שבה יבחר מנקה החלונות בגובה לנקות את החלונות שלכם תהיה בהתאם למיקום החלונות, אפשרויות הגישה אליהם ורמת הלכלוך שיש עליהם. למשל, אם החלונות שלכם מטונפים מכתמי עבודות שיפוץ שהיו ליד הבניין שלכם, שיטת האוסמוזה ההפוכה לא תועיל גם אם ממש תרצו... כפי שכבר הסברנו, בשיטה זו אפשר לנקות רק לכלוך של אבק ועלים. 

אם למשל הבית שלכם נמצא בקומה 10, אז השיטות היחידות שבאות בחשבון הן סנפלינג ובמת הרמה או סל הרמה, כי רק בשיטות אלה אפשר להגיע לגבהים הללו. אם מבחינת נגישות אפשר גם במת הרמה וגם סנפלינג, מנקה החלונות יבחר את השיטה היעילה ביותר. כפי שהסברנו - הסנפלינג מתאים אם צריך לנקות מספר חלונות שנמצאים זה מעל זה (קומה מעל קומה), ובמת ההרמה מתאימה יותר אם צריך לנקות מספר חלונות באותה קומה, כלומר אם צריך לנוע לרוחב הבניין.

 ניקוי חלונות בגובה

מחיר ניקוי חלונות בגובה

מחיר ניקוי חלונות בגובה נקבע בעיקר בהתאם למשך זמן העבודה ולשיטה שבה נעשה ניקוי החלונות. חשוב לדעת שברוב השיטות מנקי החלונות בגובה מחשיבים כל הגעה לניקוי כיום עבודה לפחות, גם אם העבודה עצמה אורכת שעתיים. למה זה? כי רק ההתמקמות, וההתארגנות לניקוי החלונות מצריכים ברוב השיטות הרבה זמן ומאמץ ולא מאפשרים עבודה בשני מתחמים באותו יום, ולכן אם מנקה החלונות כבר הטריח את עצמו ובא עד אליכם, הוא יבקש שכר של יום עבודה מלא. הנה המחירים לניקוי חלונות בגובה, מהזול ליקר:

כסףמחיר ניקוי חלונות בסולמות נע סביב ה-2,500 ש"ח בממוצע ליום עבודה של שני בעלי מקצוע.

כסףמחיר ניקוי חלונות בשיטת האוסמוזה ההפוכה נע סביב 3,000 ש"ח בממוצע ליום עבודה מלא של שני בעלי מקצוע. כאמור, שיטת הניקוי הזאת מתאימה לחלונות בקומה 7 מקסימום. 

כסףמחיר ניקוי חלונות בסנפלינג ליום עבודה מלא של צוות אחד הכולל שלושה אנשים נע סביב 2,500 - 4,000 ש"ח ליום עבודה מלא.

כסףמחיר ניקוי חלונות בגובה בפיגומים עולה 4,500 -5,000 ש"ח בממוצע ליום עבודה של שני בעלי מקצוע. חלק נכבד מהמחיר הוא מחיר השכרת הפיגומים עצמם.

כסףמחיר ניקוי חלונות בגובה בבמת הרמה או בסל הרמה נע סביב ה-5,000 ש"ח בממוצע ליום עבודה של צוות שמונה לפחות שני אנשים. גם כאן, חלק גדול מהעלות של ניקוי החלונות בגובה הוא מחיר השכרת המשאית עם סל ההרמה או השכרת במת ההרמה וההובלה שלה.


חאפרים לניקוי חלונות בגובה

אם הגעתם לשלב הזה של המאמר כנראה כבר הבנתם עם מה לא כדאי להתעסק – הזמינו רק מנקי חלונות בגובה שיש להם האישור המתאים לעבודה שהם עושים. אם אין למנקי החלונות את האישורים המתאימים ואם הם לא עמדו בתקנים שמצריכה כל עבודה, גם אם יש להם ביטוח, הוא לא יפעל במקרים כאלה. אתם לא רוצים להיות מעורבים בתאונת עבודה שנעשתה ללא אישורים מתאימים או ללא ביטוח במתחם ששייך לכם, מה גם שעבודה ללא האישורים המתאימים פשוט לא בטיחותית.


חברות פוליש וניקיון מומלצות לניקוי חלונות בגובה

ניקוי חלונות בגובה הוא עסק לא פשוט שדורש מקצועיות, וגם את התעודות המתאימות. בקיצור, זה משהו שכדאי להשאיר למיומנים שבמיומנים, ולכן אפשר תמיד להיכנס לרשימת מנקי החלונות בגובה המומלצים באתר שלנו שמדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים בדיוק כמוכם. אחרי כל ניקוי חלונות בגובה, נציג מידרג יוצר קשר עם הלקוח שמדרג את מנקה החלונות, והדירוג מתעדכן אוטומטית באתר.  


שאלות נפוצות לדף זה

מה המחיר של ניקוי חלונות בגובה?

מחיר ניקוי חלונות בגובה נקבע בהתאם לשיטה שבה מנקים את החלונות הגבוהים. ברוב השיטות יום עבודה של צוות אחד לניקוי חלונות בגובה עולה לפחות 2,500 שקלים לפני מע"מ, ויכול להגיע גם ל-5,000 ש"ח.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק