מוקד טלפוני: 1-700-707-233

איטום קירות חיצוניים - מחיר
החורף שוב הגיע ואיתו הטפטוף המעצבן מהקיר. לפני שאתם מוציאים את הסמרטוט ואומרים "זה רק סדק קטן", כדאי לדעת שבאיטום קירות חיצוניים ככל שתקדימו לטפל בבעיה- כך תשלמו פחות בעתיד. איטום קירות חיצוניים יכול לעלות 800 ₪ במקרה הטוב, ובמקרה הפחות טוב יכול להגיע גם ל-10,000 ₪. מה משפיע על מחיר איטום קירות חיצוניים וכמה שנות אחריות תקבלו על איטום קיר חיצוני? כל התשובות כאן מחייך


מתי צריך לאטום קיר חיצוני?

הרמז העבה ביותר שהגיע הזמן לאטום את הקיר החיצוני שלנו הוא רטיבות או סדקים בקיר, אבל לא רק - אם הקיר שלכם "מזיע" לאחרונה או הבחנתם בהתפתחות של עובש, הגיע הזמן להתקשר לקבלן איטום. אם אבחנתם בהצלחה שבאמת הגיע הזמן לאטום את הקיר, קחו בחשבון שמדובר בעבודה שמשתנה מדירה לדירה בהתאם לגודל הנזק. אם התמזל מזלכם, ייתכן שתגלו שהנזילה נובעת מסדק קטן, ובמקרה הזה תוכלו לבצע איטום נקודתי בלבד. בתרחיש אחר, כשיש סדקים רבים ועמוקים על הקיר, יש צורך לטפל ברטיבות מהשורש מה שיקפיץ בצורה משמעותית את המחיר (חכו עוד דקה, כבר נסביר כמה בדיוק).

בעל מקצוע מסביר על רטיבות בקיר 


מחיר איטום קיר חיצוני

בואו נדבר ביזנס: מחיר איטום קיר חיצוני מתחיל מ-100-200 ₪ למ"ר ויכול להגיע גם ל-350 ₪ למ"ר ומעלה בהתאם למצב הקיר, סוג חיפוי הקיר, חומרי האיטום החומרים הנדרשים והגישה אל הקיר. יחד עם זאת, יש לא מעט קבלני איטום שמעדיפים לתמחר את איטום הקיר בהתאם למורכבות העבודה, וללא חלוקה למ"ר. הסיבה לכך היא כדי שהעבודה תצא משתלמת עבור הקבלן גם כשמדובר בעבודות בשטח קטן שדורשות זמן ממושך יותר מקיר רגיל, כמו למשל באיטום קיר בבניין ישן עם סדקים גדולים.


איטום קירות חיצוניים

איטום קיר חיצוני באמצעות סנפלינג.
צילום: ניצן דובדבני, חולון.
איטום קיר חיצוני בקומה רביעית בפינת הבניין ...
צילום: ירושלים.
איטום חלונות וקירות חיצוניים על ידי סנפלינג ...
צילום: אודי ברקאי, חיפה.
איטום קיר חיצוני.
צילום: א. א. תל אביב.
איטום קיר חיצוני בבניין בעזרת סנפלינג.
צילום: יוסף פרץ, רמת גן.
איטום של קיר חיצוני בבית פרטי.
צילום: אילן ארזי, הוד השרון.
איטום שני חורים בקיר חיצוני מחוץ לבית.
צילום: אריק רז, פתח תקווה.
תיקוני איטום על גג בניין משותף שכללו פתיחת ...
צילום: נורית ב. מודיעין.
איטום נקודתי בקיר חיצוני של הבניין.
צילום: אלון נ. רמת גן.
איטום קירות חיצוניים בקומת קרקע ואיטום רובה ...
צילום: טל ש. תל אביב.

מה משפיע על מחיר איטום קיר חיצוני?

אז נתנו טווח די גדול של מחירים לאיטום קיר חיצוני וזה בגלל שיש לא מעט גורמים שצפויים להשפיע עליו. קחו אוויר, הנה אנחנו מסבירים הכול:

חיפוי אבן בקיר סוג חיפוי הקיר: יש לא מעט דרכים לחפות קיר, בין אם זה בטיח, באבן, בקרמיקה, בשיש ובפסיפס, וכל אחד מהחיפויים דורש התייחסות מיוחדת ושימוש בחומרי איטום ייעודים. כך למשל, איטום של קיר טיח יתבצע באמצעות התזה של חומר פוליאוריטני כמו סיקה, לעומת זאת, איטום של קיר אבן ייעשה באמצעות חומר שנקרא כוחלה שהוא תערובת מלט (צימנטית). בעוד שהפער במחירים של חומרי איטום השונים מסתכם בעשרות שקלים בודדים, השוני בצורת העבודה גדול והוא זה שגורם לפער במחיר. מכיוון שסוגי החיפויים רבים ניתן לכם את שני קצוות הטווח: איטום קיר טיח נחשב האיטום הפשוט ביותר ויעלה בממוצע כ-100-200 ₪ למ"ר. לעומת זאת, איטום של קירות חיצוניים מיוחדים, כמו למשל איטום קיר פסיפס שדורש פירוק והרכבה של אריחים, צפוי לעלות כ-170-270 ₪ למ"ר.

חיפוי אבן בקיר איטום חלקי או מלא: איטום קיר חיצוני יכול להסתכם בתיקוני טיח נקודתיים, ופעמים אחרות באיטום של הקיר בשלמותו. האבחנה של אופן הטיפול בנזילה תיעשה בשטח על ידי קבלן האיטום, וכמובן שככול שהאיטום שצריך יהיה נרחב יותר כך מחיר העבודה יעלה. אז על כמה אנחנו מדברים? בתרחיש הזול ביותר של איטום קיר חיצוני, בו יש צורך באיטום סדק נקודתי תשלמו כ-1,000-1,500 ₪ על העבודה כולה. בתרחיש היקר ביותר של איטום קיר חיצוני שלם עם סנפלינג, המחיר ההתחלתי הוא כ-5,000 ₪ ויכול לטפס גם ל-10,000 ₪ ולמעלה תלוי במצב הקיר. 

חיפוי אבן בקיר שיקומי בטון: קיר חיצוני עם סדקים רבים ועמוקים ירמוז לנו לא פעם שחוץ מאיטום הקיר עצמו יש לבצע עבודה מאומצת של שיקום בטון. שיקומי בטון נפוצים בעיקר כשמדובר במבנים ישנים, או במקרה בו התעלמנו באלגנטיות מטיפול בסדקים נקודתיים בזמן. הבעיה עם ההתעלמות מסדקים כאלה, היא שעם הזמן הם גדלים, ויוצרים מצב בו מים מחלחלים אל פנים הבית, מה שיכול לגרום להתנפחות של הקיר ולהתפוררות הטיח. מעבר לעובדה ששיקומי בטון יאריכו את עבודת האיטום הם גם צפויים להכפיל ואפילו לשלש את עלות העבודת האיטום של הקיר החיצוני.

חיפוי אבן בקיר מקור הרטיבות: אולי תתפלאו לשמוע שרטיבות בקיר חיצוני של הבית יכולה לנבוע מלא מעט גורמים ולאו דווקא מהקיר עצמו, כמו למשל מהגג. לכן הדבר הראשון שקבלן האיטום יעשה כשהוא יגיע אליכם זה לבדוק מהו מקור הרטיבות (אפשר גם להיעזר במאתר נזילות). מקור הרטיבות מכתיב את אופן האיטום וצפוי גם הוא להשפיע על המחיר העבודה. במקרה למשל של רטיבות קפילארית שהיא רטיבות שנמצאת מתחת לקרקע ונפוצה בעיקר כשיש נזילה מתחת לרצפות, הרבה פעמים יש לחפור מתחת לקרקע בכדי לבצע איטום, מה שצפוי להוסיף עוד כמה מאות שקלים לעלות העבודה הכוללת.

חיפוי אבן בקיר שימוש בסנפלינג: אין ספק שזה מאוד מגניב לראות איש איטום תלוי באוויר כמו אחרון הפעלולנים, אבל כדאי לדעת שאיטום בסנפלינג מתבצע בעיקר כשאין ממש ברירה, כמו למשל אם אתם מתגוררים בקומה החמישית בבניין של שמונה קומות ואין אפשרות למקם סולם או פיגום. סנפלינג הוא אומנם שיטת האיטום המומלצת במקרה של גישה מוגבלת, אבל הוא גם יקפיץ בצורה משמעותית את המחיר. איטום בסנפלינג ייקר את העבודה ב-1,500-2,000  כתלות במורכבות העבודה ובגישה אל הקיר. 

 איטום קיר חיצוני בסנפלינג

יש לי אחריות על האיטום?

קבלני איטום נותנים אחריות של שנה עד ארבע שנים על איטום קירות חיצוניים. שימו לב! האחריות תינתן רק במידה והאיטום כולל את כל מעטפת הבית, או לכל הפחות של חזית הבית. לצערנו, במקרה של איטום נקודתי, הקבלן לא יכול להתחייב שלא יהיו נזילות בעתיד כיוון שהקבלן לא ביצע איטום מלא, ובמקרה הזה מרבית קבלני איטום לא נוהגים לתת אחריות על העבודה.


הצעת מחיר לדוגמה

כמו שכבר הבנתם, יש לא מעט גורמים שצפויים להשפיע על מחיר איטום קירות חיצוניים. כדי לא להשאיר שום קצוות פתוחים צירפנו לכם הצעת מחיר לדוגמה שתעשה לכם סדר בין כל המשתנים:

הצעת מחיר של איטום קיר חיצוני בבניין שלוש קומות:

1. איטום בקומה עליונה:

  • איטום רטיבות בין 2 חלונות באמצעות סנפלינג עם משחת מסטיק פוליאוריטני לבן, כולל מריחת חומר איטום שקוף מסוג "היפרדסמו" -2,500 ₪
  • איטום קיר חיצוני ביציאה למרפסת -800 ₪
  • איטום קיר חיצוני בעלייה לקומה העליונה -1,200 ₪
  • איטום קיר בעלייה לקומה העליונה מתחת לתריס רפפה -500 ₪

2. איטום בקומת עבודה:

איטום קיר מול מעלית ואיטום רטיבות בשני חלונות -500 ₪

3. איטום קומת קרקע:

איטום תחתית של קיר חיצוני כולל חפירה, הרמת דק, ניקוי תשתית בלחץ מים, תיקוני בטון והחלקת תשתית, יישום פריימר ויישום חומר איטום ביטומני - 4,000 ₪

סה"כ לביצוע עבודה:
9,500 ₪ ללא מע"מ


* קיימת אחריות של 4 שנים לעבודות האיטום. עם פניית המזמין לקבלן ,יגיע הקבלן לתקן את עבודת האיטום תוך 5 ימי עסקים על חשבונו וע"פ שיקול דעתו הבלעדיי. האחריות תהיה עבור האיטום בלבד ולא עבור נזקים פנימיים לסוגיהם.
* התמורה כוללת את כל החומרים, כלים, מתקנים, הנפות, כ"א, ידע מקצועי, תיאומים עם גורמים שונים וכל מה שידרש על מנת לבצע את העבודה.
 

 איטום קיר חיצוני

 


קבלנים מומלצים לאיטום קיר חיצוני

בין אם מדובר ברטיבות קלה ובין אם מדובר בנזילה של ממש, נזילה בקיר היא לא בעיה שכדאי לטייח, ורצוי לטפל בה עוד כשהבחנו בסדקים בודדים על הקיר. קבלני איטום יש בשפע וכדי שלא תטפסו על הקירות אספנו לכם רשימה של קבלני איטום מומלצים לאיטום קירות חיצוניים. ושיהיה בהצלחה!


שאלות נפוצות לדף זה

אחריות על איטום קיר חיצוני

מחיר איטום קיר חיצוני נע בין 100-200 למ"ר כשמדובר בקיר טיח פשוט ללא שימוש בסנפלינג, שימוש בסנפלינג יעלה את המחיר ב-1,500-2,000 . כשמדובר בקירות מיוחדים כמו אבן,שיש וקרמיקה המחיר צפוי לעלות בכמה מאות שקלים. באיטום של קיר פסיפס שנחשב מורכב באופן יחסי, תשלמו כפול מעלות איטום קיר טיח.

באיזה חומרי איטום מומלץ להשתמש לאיטום קיר חיצוני? צירפנו תשובה בוידיאו!

 אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק