מוקד טלפוני: 1-700-707-233

החלפת גוף חימום בדוד

החלפת גוף חימום בדוד הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר בדודי שמש וחשמל. אז מה זה בכלל גוף חימום? מה גורם לו להתקלקל? כמה עולה להחליף גוף חימום ואיך כל זה קשור לפלאנג'? כל התשובות לפניכם.


גוף חימום בדוד שמש וחשמל

גוף חימום הוא רכיב חשמלי שנמצא בהרבה מאוד מכשירי חשמל ביתיים כמו קומקום חשמלי, מכונת כביסה, מקרר, מדיח כלים וגם בדוד שמש וחשמל. גוף החימום הופך אנרגיה חשמלית אלקטרו מגנטית לאנרגיית חום וכך יוצר מקורות חום במכשירי החשמל שלנו.

גוף חימום נמצא גם בדוד שמש וגם בדוד חשמל בתוך המערכת החשמלית שנקראת גם "פלאנג'". הפלאנג' נמצא בחלק התחתון של הדוד ומורכב מפלטת ברזל שעליה גוף חימום ותרמוסטט. כשגוף חימום מתקלקל אפשר להחליף רק את גוף החימום אבל אם גם הפלאנג' מתחיל להתמלא באבנית או חלודה, או שהוא כבר ישן ועברו יותר משנתיים מאז שהוא הותקן בדוד שמש, כדאי להחליף את כל הפלאנג'.

 גוף חימום בדוד

גוף חימום בדוד

לגוף חימום בדוד יש נטיה להתקלקל די הרבה מהסיבה הפשוטה - הוא עובד בתוך מאגר שלם של מים ולכן מתמלא באבנית לעיתים קרובות. יש אפשרות להרכיב סנן אבנית בדוד, אבל כל אנשי הדוודים ששאלנו אותם האם כדאי להתקין סנן אבנית, אמרו שמדובר בבזבוז כסף ושעדיין מצטברת אבנית על גוף החימום.

איך תוכלו לדעת שגוף החימום בדוד שמש מקולקל?

יש 3 דרכים אפשריות לדעת שגוף החימום בדוד לא עובד כמו שצריך.

  1. הדוד מקצר – אם בכל פעם שאתם מדליקים את דוד השמש או החשמל שלכם וכל החשמל בבית "קופץ", כנראה שגוף החימום בדוד כבר ראה ימים טובים יותר וצריך להחליף אותו.
  2. המים לא מתחממים כמו שצריך – בגלל שהאבנית "סוגרת" על גוף החימום, החום לא מגיע אל המים או שלוקח להם הרבה מאוד זמן להתחמם.
  3. עליה בצריכת החשמל – אם גוף החימום בדוד חלש או מקולקל, הוא צורך חשמל רב יותר ולכן תראו עליה בחשבון החשמל.
 גוף חימום עם אבנית

תדירות החלפת גוף חימום בדוד שמש וחשמל

החלפת גוף חימום בדוד תלויה בשני דברים:

  1. דוד שמש או דוד חשמל – בדוד שמש נצטרך להחליף את גוף החימום כל 4-6 שנים, כי אנחנו בעצם משתמשים בגוף חימום רק כמה חודשים בחורף. דוד חשמל בלבד דולק במשך כל השנה ולכן נחליף את גוף החימום לעיתים קרובות יותר, לפעמים אפילו כל שנתיים-שלוש. 
  2. גודל הדוד – ככל שדוד השמש גדול יותר, כך יש לו יותר מים לחמם והוא עובד שעות רבות יותר. גוף חימום בדוד שמש בנפח של 200 ליטר, יצריך החלפה לעיתים קרובות יותר מאשר בדוד של 80 ליטר. החלפה של גוף חימום בדוד שמש בנפח 120-150 ליטר תהיה בערך כל 4-6 שנים.

כמה עולה החלפת גוף חימום בדוד שמש

בגלל שגוף חימום בדוד שמש מועד לתקלות ולצבירת אבנית, כמעט ולא מבצעים בו תיקונים אלא פשוט מחליפים את גוף החימום או כמו שכתבנו למעלה, מחליפים את כל הפלאנג'. כשנעשית החלפה של גוף החימום בלבד, איש הדודים יפתח את דוד השמש, "ישלוף" את גוף החימום החוצה מהדוד ויתקין בדוד השמש גוף חימום חדש. במקרה של החלפת הפלאנג' כולו איש הדוודים יפתח את הדוד, ירוקן את כל המים, ינקה את פנים הדוד מלכלוך, חלודה ושאריות של אבנית ויתקין פלאנג' חדש.

בשנים 2017-2018 נלקחו למעלה מ-550 חוות דעת על החלפת גוף חימום בדוד שמש באתר מידרג. ניתחנו את הנתונים, השוונו למחירים שנתנו טכנאי דוודים מומלצים ומצאנו את המחיר של החלפת דוד שמש והחלפת פלאנג'.

מחיר החלפת גוף חימום בדוד שמש הוא 350-750 ₪.

מחיר החלפת פלאנג' בדוד שמש הוא 450-800 ₪. 

המחיר הממוצע שלקוחות מידרג שילמו על החלפת גוף חימום היה 550 ₪.

הפער בין המחיר הנמוך לגבוה בהחלפת גוף חימום והחלפת פלאנג' נובע משתי סיבות עיקריות:

מותגים של דודי שמש וחשמל – החלפת גוף חימום בדוד שמש או חשמל של כרומגן או אמקור יעלה יותר מאשר בדוודים של נמרוד או אידיאל.

המיקום של דוד השמש - אם דוד השמש שלכם נמצא על גג שטוח או במקום בטיחותי ונגיש ההחלפה תהיה זולה ופשוטה. אם הדוד נמצא על גג רעפים, בגג עם שיפוע מסוכן או במרתף, מחיר העבודה יעלה בכ-150-300 ₪.

 החלפת גוף חימום בדוד שמש

איך נזהה מתקין חאפר של דודי שמש וחשמל?

נורה אדומהקודם כל, אתם יכולים לבקש לראות את גוף החימום שהוא החליף. ההבדל בין גוף חימום שמלא באבנית ובין גוף חימום חדש הוא עצום וניכר לעין. כך שתוכלו להגיד בעצמכם האם היה צורך להחליף אותו.

נורה אדומהועוד טיפ חשוב -  אם איש הדוודים אומר לכם שהוא מחליף לכם גם גוף חימום וגם פלאנג' ולוקח על כל אחד מהם מחיר בנפרד – כדאי שתדלק לכם נורה אדומה. כל החלפת פלאנג' כוללת בתוכה את החלפת גוף החימום, כך שאין צורך לשלם עליהם שני סכומים שונים. 

 גוף חימום ופלאנג

המלצות על מתקיני דודי שמש וחשמל

עכשיו אתם כבר יודעים - אם הדוד לא מחמם את המים כמו שצריך, כנראה שהגיע הזמן למצוא איש דוודים מומלץ להחלפת גוף חימום. כדי שלא תסתבכו, אספנו במיוחד בשבילכם אלפי חוות דעת של לקוחות קודמים על מתקיני דודי שמש מומלצים. כל מה שנשאר לכם, זה לקרוא, לבחור מתקין דוד שמש ולקבל את המקלחת החמה שלכם בחזרה.

 


שאלות נפוצות לדף זה

איך גוף חימום עובד?

גוף חימום הוא רכיב חשמלי שהופך אנרגיה חשמלית אלקטרו מגנטית לאנרגיית חום במכשירי החשמל הביתיים.

איך מחליפים גוף חימום בדוד?

גוף חימום אפשר פשוט לשלוף מהדוד ולהחליף. 

מה זה פלאנג'?

פלאנג' הוא המערכת החשמלית של הדוד ובתוכו נמצא גוף החימום של הדוד. 

כמה עולה להחליף גוף חימום בדוד?

עלות החלפת גוף חימום בדוד היא 350-750 ש"ח. 

כמה עולה להחליף פלאנג' בדוד שמש?

החלפת פלאנג' בדוד שמש עולה 400-800 ש"ח. 

למה הדוד לא מחמם?

יש כמה סיבות לכך שדוד לא מחמם, אבל אחת מהן היא אבנית בגוף חימום או בפלאנג'.

למה גוף החימום בדוד לא עובד?

האפשרות הכי סבירה היא שגוף החימום בדוד התמלא אבנית ולכן הוא לא מצליח לחמם את המים.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק