מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דודי שמש - תיקון דוד שמש

רוב הקריאות לתיקון דוד שמש, יסתיימו בהחלפת גוף חימום או פלאנג', בטווח עלויות של 250 עד 600 ₪. כאן תוכלו לקבל מידע על תקלות נפוצות בדוד ודרכי הטיפול בהן ואף תוכלו לגלות, כיצד לזהות את המקור לבעיות בדוד


תקלות נפוצות בדוודים

במידה ויש לכם בעיה בדוד היא בדרך כלל תתבטא בקצר או קושי בחימום של מים. בעיות אלו נגרמות בעיקר כתוצאה מהצטברות אבנית, חומרים לא איכותיים שמהם מורכב הדוד וגם התקנה לא נכונה של הדוד.

כיום יש כל מיני אמצעים, שאמורים למנוע את הצטברות האבנית בדוד, אחד מהם הוא מסנן אבנית:

מסנן אבנית למניעת תקלות בדוד שמש

נזילת מים מהדוד היא תקלה נפוצה. היא מתרחשת בעיקר כתוצאה מאטימה לקויה של המתקן שמחזיק את המערכת החשמלית של הדוד (פלאנג') או מבלאי של הדוד, ששנותיו הטובות חלפו. היא עלולה לגרום לקצר ואף עלולה להשבית את הדוד לחלוטין.


תיקון תקלות בדודי שמש- עלויות ומחירים

התיקון הנפוץ ביותר הוא החלפת גוף החימום שאחראי לחימום חשמלי של המים בדוד. הסיבה להחלפה, היא הצטברות אבנית שעוטפת את גוף החימום בדוד ומונעת ממנו לחמם ביעילות את המים.

צפו בסרטון המדגים כיצד נראה גוף חימום מלא אבנית:

החלפת גוף חימום לדוד

לרוב, לא דרוש הרבה על מנת לבצע את ההחלפה. כל שצריך לעשות הוא לשלוף את גוף החימום מהמתקן עליו הוא יושב שנקרא פלאנג', ובמקומו להשחיל אחד חדש. עלות התיקון שווה לעלות ביקור ממוצעת של בעל מקצוע והיא עומדת על 200 - 250 ₪, כולל מע"מ .

למרות שדי קל ולא יקר להחליף את גוף החימום, נמליץ לא להסתפק בהחלפת גוף חימום בלבד, אלא להחליף את כל המערכת החשמלית. מכיוון, שהחלפת גוף החימום לא פותרת את בעיית האבנית שהצטברה בדוד.

על מנת לדאוג, שהדוד יחזיק מעמד יותר משנה, יש לפתוח את הפלאנג', לנקות היטב את פנים הדוד משאריות אבנית ולשים פלאנג' חדש. יש דוודים מסוימים בהם לא ניתן לנתק את גוף החימום דרך הפלאנג' והחלפתו כרוכה, בכל מקרה, בהחלפת המערכת כולה. אומנם, עלות החלפת פלאנג', תצא לכם יקרה יותר – 450-600 ₪ כולל מע"מ - אך כפי שציינו מומלץ להחליף את כל המערכת, וכך הדוד ישרוד זמן רב יותר.

תיקון דודי שמש - איך מחליפים חמם

עלות התיקונים לעיל אחידה בין כל סוגי הדוודים. כך, שלא תשלמו על תיקון דוד של כרומגן יותר מתיקון דוד של חברות יצרן אחרות כמו אמקור או ירדן.

כן תדרשו לשלם תוספת מחיר, במידה והדוד נמצא במקום עם בעיית נגישות - כמו גג רעפים או בוידעם קטן וחנוק. במקרים אלה, עלות התיקון תתייקר ב 15%-30%, בהתאם למידת הקושי.


לתקן או להחליף את דוד השמש?

רוב הבעיות בדוד ניתנות לתיקון ועל כן, אין צורך למהר ולקנות דוד חדש במקרה של קצר או בעיות חימום של מים. הצרות מתחילות, כשיש חלודה על הדוד, שלא מאפשרת את החלפת הפלאנג', כשיש נקב גדול בגוף הדוד עצמו או כשהדוד ממש ישן ונוזל - תחת הקטגוריה "ממש ישן" נכנס כל דוד מעל לשמונה שנים. במקרים אלה, כל תיקון לא יחזיק מעמד לזמן רב ולא תהייה לכם ברירה, אלא לקנות דוד חדש.

טכנאי דודים מסביר מתי צריך להחליף את הדוד

 


איך למנוע תקלות בדוד?

מקודם אמרנו שרוב התקלות בדוד נוצרות בגלל אבנית. נוכל למזער את כמות האבנית ולהקטין את מספר התקלות בדוד אם נבצע את הפעולות הבאות:

ניקוי לדוד - ניתן להזמין בעל מקצוע, שיבצע ניקוי אבנית לדוד. הניקוי דורש את פתיחת הפלאנג', הוצאת כל האבנית בגוף הדוד, והתקנת פלאנג' חדש. הניקוי עולה כ 250 - 450 ש"ח ולכן, חלק מטכנאי הדודים ממליצים לחכות עד שיהיה קצר ואז כבר לבצע החלפה של הפלאנג' וניקוי של הדוד. אך, אם אתם לא רוצים להתקע באמצע החורף בלי דוד, כדאי להקדים תרופה למכה ולבצע ניקוי לדוד פעם בשנתיים, כפי שמסביר הסרטון הבא:

ניקוי לדוד

התקנת שעון / טיימר לדוד - חימום הדוד שעות ארוכות, מעודד היווצרות אבנית. לכן, מומלץ להתקין שעון שבת או טיימר לדוד, שבאמצעותו נוכל לכוון את פרק הזמן, שבו נרצה שהדוד יפעל. באופן כללי רצוי שהדוד לא יפעל יותר משעתיים ביום. בסרטון הבא תמצאו הסבר על ההבדל בין שעון שבת לטיימר לדוד:

ההבדל בין שעון שבת וטיימר לדוד

הפחתת חום המים בדוד - הטרמוסטט, שאחראי על קביעת הטמפרטורה בדוד, מכוון כברירת מחדל על 70 מעלות. אך למעשה, אין לנו צורך בטמפרטורה כל כך גבוהה, כדי שבמקלחת יזרמו לנו מים חמים. נוכל לבקש מטכנאי דוודים, שיוריד את הטמפרטורה בדוד ל 65 ואפילו ל - 60 מעלות , וכך נקצר את זמן הדלקת הדוד ונקטין את היווצרות האבנית בדוד.

להתקלח בשעות היום - בחורף, כדאי לנצל את השעות המעטות של השמש, ולהתקלח בצמוד לזמן הדלקת הבוילר, כדי לצמצמם את כמות זמן חימום המים והצטברות האבנית.


איך תוכלו לזהות בעצמכם מהיכן נובעת התקלה בדוד שלכם?

המיקום של הדוד, שנמצא רחוק מהעין רחוק מהלב, יוצר לא מעט צרות. הדוד ממוקם על הגג ברוב הפעמים, ולכן לא נוכל לשים לב לבעיות קטנות, שעם הזמן יהפכו לגדולות ויקרות יותר לתיקון. אז הנה כמה דרכים שתוכלו לאבחן בעיות בדוד, מבלי לצאת מהבית:

  • לחצתם על המתג של הבויילר ונוצר קצר, אין מה להילחץ. לרוב, הבעיה היא לא במתג / בטיימר / עומס יתר אלא בגוף החימום של הדוד, כתוצאה מאבנית או מנזילה. ניקוי אבנית והחלפה של הפלאנג' / גוף החימום - כנראה תפתור את הבעיה.
  • המים לא מתחממים או שיש זרם חלש, סימן שיש אבנית שהצטברה בתוך הדוד או בתוך הקולטים.
  • המים יוצאים מברז הכיור בצבע חום אדמדם מה שמצביע על חלודה והמשמעות היא שהקולט ישן / הדוד מתפורר ואחד מהם לא ישרוד עוד הרבה זמן.
  • קצף לבן כמו חלב יוצא מברז המקלחת, סימן שיש לכם דוד בעל ציפוי פנימי מבטון שלא התייבש כמו שצריך בתהליך הייצור שלו ובעצם אתם מתקלחים עם קצת בטון. כדאי לפנות ליצרן ולבקש להחליף את הדוד.

המלצות על מתקני דודי שמש

כולם יודעים להגיד לנו שכדאי לקחת רק מתקני דוודים עם המלצות ולא ליפול על חאפרים. להגיד זה נורא קל, הבעיה היא שלמצוא לקוחות שמוכנים להמליץ בחום על מי שתיקן להם את דוד השמש זה כבר יותר קשה. לרוב הלקוחות יש דווקא סיפורים לא נעימים על נזילה חוזרת מהדוד זמן קצר אחרי התיקון, מחיר מוגזם ועוד... לכן, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על מתקני דודי שמש אמינים, לפי חוות דעת של עשרות לקוחות קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שכבר עשו תיקון של הדוד עם בעל המקצוע שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה להחליף גוף חימום?

החלפה של גוף חימום בדוד שמש תעלה 200-250 ש"ח. 

כמה עולה החלפת פלאנג'?

החלפה של פלאנג, שהוא המערכת החשמלית בדוד, עולה 250-450 ש"ח. 

איך אפשר למנוע אבנית בדוד?

יש שתי דרכים עיקריות למנוע אבנית בדוד שמש: 

1. התקנת מסנן אבנית. 

2. התקנת טיימר או שעון שבת לדוד שמונע מדוד השמש לעבוד שעות נוספות ומיותרות ובכך מונע ייצור מוגבר של אבנית. 

המים בדוד לא מתחממים - מה זה אומר?

אם המים בדוד לא מתחממים, כנראה שיש אבנית בדוד והיא מונעת מגוף החימום לחמם את המים. 

למה יש לי קצף לבן בדוד?

קצף לבן הוא בעצם מים עם שאריות של בטון. זה אומר שציפוי הדוד שלכם הוא לא מאמייל, כמו שתו התקן דורש, אלא מבטון. זה הזמן להתקשר ליצרן ולהחליף את הדוד. 

הדוד מקצר - מה לעשות?

הדוד מקצר משלוש סיבות אפשריות: 

1. נזילה בדוד

2. אבנית בגוף שמש  

3. בעיה חשמלית במתג, בתרמוסטט או בפלאנג'. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק