מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מס הכנסה - 6 דברים שכל שכיר חייב לדעת

אנחנו יכולים להיות אנשים משכילים ומביני עניין: להתמצא בפוליטיקה, לדעת בדיוק מה קורה במשפחת המלוכה הבריטית ולהבין יותר טוב מכל אחד אחר בגידול ילדים. אבל כשזה מגיע להתנהלות שלנו כשכירים מול מס הכנסה אין לנו שמץ של מושג - מתי מגיעות לנו נקודות זיכוי במס? מתי מקבלים טופס 106 מהמעסיק ולמה חשוב לשמור אותו? איך ממלאים טופס בקשה להחזר מס, והאם כדאי למשוך את כספי הפיצויים כשעוזבים מקום עבודה?

גייסנו לעזרתכם רואה חשבון מומלץ שיסביר לכם במספר סרטונים פשוטים איך תמלאו בעצמכם טפסים של מס הכנסה ומהם הדברים שכל שכיר צריך לדעת.

 


נקודות זיכוי מס הכנסה

נקודות הזיכוי של מס הכנסה אלו נקודות הנותנות לכם הנחה בתשלום המס, בהתאם למצבכם. למי מגיע נקודות זיכוי במס? איזה מצבים יאפשרו לכם לקבל נקודות נוספות ומה קורה אם לא עדכנתם את הסטטוס שלכם בתחילת השנה? 

החזר מס הכנסה

החזרי מס ניתנים למי ששילם במשך השנה יותר מס ממה שהוא היה אמור לשלם (כן יש דבר כזה). מתי זה קורה? איך תדעו ששילמתם יותר? ומה צריך לעשות אם גיליתם שמגיע לכם החזר מס?

 

החזר מס הכנסה - הסבר למילוי טופס בקשה

איך ממלאים את טופס הבקשה להחזר מס ואילו מסמכים צריך לצרף אליו?

 

טופס 106- ריכוז משכורות למס הכנסה

טופס 106 הוא טופס שמרכז את כל ההכנסות והניכויים שהיו לכם במשך השנה במקום העבודה. זה כולל את כלל המשכורות והניכויים לפנסיה, קרן השתלמות, מס הכנסה ועוד. מתי מקבלים את הטופס, מתי נצטרך להשתמש בו ולמה חשוב לשמור אותו? 

 

הפרשות לקרן פנסיה 

הפרשה לפנסיה היא הפרשת חובה מהשכר שלכם, כאשר חלק אתם מפרישים וחלק המעסיק. מהו המקסימום שאפשר להפריש לפנסיה? איך בוחרים קרן פנסיה? מהו מחשבון פנסיה, ואחרי כמה זמן מתחילת עבודה חייב המעסיק להתחיל להפריש עבורכם לפנסיה? 

 

טופס 161 - הודעת עובד על עזיבת מקום עבודה וכספי פיצויים

טופס 161 הוא טופס שניתן לעובד בעת פרישתו ממקום העבודה וכולל בו את כל הנתונים שקשורים לפרישה: סיבת הפרישה, מהו סכום הפיצויים, באיזו חברת ביטוח וכו'. למה משמש הטופס? למה חשוב לשמור אותו? והאם כדאי למשוך את כספי הפיצויים בעת עזיבת מקום העבודה? 

 


רואי חשבון מומלצים בהתנהלות מול מס הכנסה

אם בכל זאת החלטתם שלהתמודד בעצמכם מול מס הכנסה זה לא בשבילכם, ואתם רוצים להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס, כדאי שזה יהיה רואה חשבון מומלץ שיודע להתנהל מול רשויות המס בצורה מקצועית ויעילה. כאן במידרג תמצאו רואי חשבון מומלצים לפי ההמלצות וחוות הדעת של הלקוחות הקודמים שלהם. 


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק