מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מס הכנסה - 10 דברים שכל עצמאי חייב לדעת

להיות עצמאי זה לא פשוט: יש הרבה אתגר, ולא מעט דאגות סביב השאלה מה יהיה מחר. אבל האתגר אולי הגדול ביותר בלהיות עצמאי הוא להבין את הדרישות ממס הכנסה: איך ממלאים הצהרת הון, איך פותחים תיק עוסק פטור או עוסק מורשה, מה זה מקדמות מס הכנסה ומה נחשב להוצאה מוכרת?! 

גייסנו לעזרתכם רואה חשבון מומלץ שיסביר בעשרה סרטונים פשוטים איך תוכלו למלא בעצמכם את הטפסים של מס הכנסה ומה הדברים שכל עצמאי צריך לדעת:

 מס הכנסה

 


עוסק פטור 

למי כדאי להיות עוסק פטור? ממה פטור עוסק פטור? ומהן ההגבלות שחלות עליו? 

 

עוסק פטור - פתיחת תיק

מדריך לפתיחת תיק עוסק פטור ברשויות המס - שלב אחר שלב: איפה צריך להתחיל, אילו מסמכים צריך להביא ואיך ממלאים טופס פתיחת עוסק פטור.

 

עוסק מורשה - פתיחת תיק

מדריך לפתיחת תיק עוסק מורשה ברשויות המס - כל מה שצריך לדעת: איך פותחים עוסק מורשה, לאילו רשויות צריך להגיע פיזית ואיזה טפסים צריך למלא. 

 

 

עוסק מורשה או חברה בע"מ? 

לכל אחד מסוגי העסקים - עוסק מורשה או חברה בע"מ יש משמעויות לטובה ולשלילה. איך מחליטים אם להיות עוסק מורשה או חברה בע"מ? לפי אילו הכנסות ואילו רווחים כדאי להחליט ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

 

הצהרת הון

אחת לתקופה נדרש מעצמאיים למלא הצהרת הון שמבטאת את המצב הפיננסי שלהם. מה צריך לצרף להצהרת הון? לאילו דברים חשוב לשים לב בהצהרה? ולמה הצהרת ההון הראשונה היא הקריטית ביותר? 

 

הצהרת הון - איך למלא את הטופס

מדריך למילוי טופס הצהרת הון: איך ממלאים כל סעיף ואילו מסמכים יש לצרף? 

 

מקדמות מס הכנסה

אם פתחתם עסק עצמאי חדש, תידרשו לשלם מקדמות למס הכנסה. איך נקבע סכום המקדמות? מה צריך לעשות אם נקבע עבורכם סכום גבוה מדי? והאם אפשר לבטל את תשלום המקדמות?

 

דו"ח שנתי

כל אדם בעל עסק עצמאי מחוייב להגיש אחת לשנה דו"ח שנתי למס הכנסה. מה הדו"ח השנתי כולל בתוכו? איך ממלאים את הדו"ח השנתי ואילו מסמכים יש לצרף אליו?

מילוי דו"ח שנתי באתר רשות המסים: https://taxes.gov.il/incometax/pages/itc1301mekuvan.aspx

 

הוצאה מוכרת

הוצאה מוכרת היא סכום הוצאות של עצמאים במהלך השנה שמתקזז מול מס הכנסה. מה נחשב להוצאה מוכרת ומה לא? האם הן משתנות מעסק אחד לאחר? וכמה זמן צריך לשמור את הקבלות על ההוצאות? 

 

ניכוי מס במקור

בכל עסקה שמתבצעת בין שני עסקים, חייב מקבל התשלום לנכות אחוז מסוים מהתשלום שאותו הוא מעביר למס הכנסה. מתי מתבצע ניכוי מס במקור? האם צריך לבדוק שלבעל העסק יש אישור ניכוי מס במקור? ואיך נקבע האחוז המנוכה למס הכנסה? 

 


עסקים שמעוניינים להצטרף לאתר - השאירו פרטים כאן:


רואי חשבון מומלצים בהתנהלות מול מס הכנסה

אם מס הכנסה הוא גוף בירורקטי מדי עבורכם (אל תדאגו אתם לא לבד) והחלטתם להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס, כדאי שזה רואה חשבון מומלץ, שיודע לעשות עבודה מקצועית ובעיקר לעזור לעסק שלכם ולכם להתנהל בצורה הטובה ביותר מול רשויות המס. ריכזנו לכם רשימה של רואי חשבון מומלצים, שיש להם ציונים וחוות דעת מהלקוחות הקודמים שלהם. כי מה יותר טוב מחוכמת ההמונים?


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק