מוקד טלפוני: 1-700-707-233

עבודות גבס

עבודות גבס הן פתרון מושלם לעיצוב מחדש, חלוקת חלל, ושימושים רבים אחרים. ענף הבנייה עבר בשנים האחרונות לא מעט שינויים, בעבר השתמשו בבטון ובלוקים, דבר שהצריך המון זמן ועבודה קשה. היום, משתמשים בגבס לצרכים רבים. עבודות הגבס הן מהירות, קלות ופשוטות, והיום קשה למצוא בית שאין בו לפחות קיר גבס אחד. בטיפ זה נסביר מה זה גבס, איזה סוגי גבס קיימים, מה ההבדל בין עיצוב בגבס לבנייה בגבס, איך ניזהר מחאפרים ואיפה למצוא קבלני גבס מומלצים.


עבודות גבס - תמונות מלקוחות מידרג

בניית ספרייה ונישה לראש מיטה.
צילום: ג'וזה ברק, רמת גן.
תיקון תקרת גבס לאחר החלפת מזגן ובניית תקרה ...
צילום: ינון לוי אלטשול, תל אביב.
בנייה של קיר עם מדפי גבס בסלון הבית.
צילום: ערן פארן, הוד השרון.
עבודת גבס לבית, כלל בניית ספרייה ותקרה.
צילום: אריה טיבי, אלעד.
בניית קיר גבס עם צורה של מגן דוד ומדפים בצדדים ...
צילום: פטריסיה גוטמן, כפר סבא.
התקנת קרניז גבס מעל ארונות מטבח הכולל פתח באורך ...
צילום: א. א. תל אביב.
בניית מלבן מגבס עם תאורה.
צילום: אלי חוברה, פתח תקווה.
נישה לתנור חימום.
צילום: יוסי טמיר, תל אביב.
בניית מדפי גבס בעיצוב מיוחד בדירה.
צילום: אילה חניה, פתח תקווה.
שינוי נישה קיימת ועבודת מדפים מגבס.
צילום: אמיר אביבי, כפר סבא.

עבודות גבס - יתרונות וחסרונות של עבודה בגבס

כאשר אנו משפצים את הבית עולה בפנינו השאלה האם להשתמש בקירות גבס או קירות בלוקים? האם לבנות מדפי עץ או מדפי גבס? כוורת עץ או כוורת גבס?

כדי שנוכל לענות לעצמנו על שאלות אלו כדאי להבין מה היתרונות והחסרונות של העבודה בגבס.

עבודות גבס
יתרונות העבודה בגבס

::  עבודה מהירה יותר – עבודה בגבס מהירה יותר מעבודה עם בלוקים או בטון. לכן,  אם אתם רוצים לחלק חדר לשניים או לשנות את מבנה הקירות הפנימי בבית, תוכלו לעשות את זה במהירות באמצעות קירות גבס. כך זמן השיפוץ מתקצר וגם עלות השיפוץ.

::  ניתן לשינוי – הצרכים של המשפחה משתנים עם השנים. עבודות גבס קלות לפירוק ושינוי מהיר, וזה יתרון משמעותי על-פני בטון או בלוקים.

::  גמיש – ניתן לעבד ולעצב את הגבס כרצוננו בקלות יחסית, כולל קווים מעוגלים. לכן,  ניתן לבצע מגוון של עבודות גבס למשל: מדפי גבס מעוצבים, כוורות גבס, מזנוני גבס ועוד עיצובי גבס שנפרט עליהם בהמשך.

::  מבודד רעש וחום – יחסית לעלות הנמוכה שלו, גבס עדיין מאפשר לבודד רעש וחום אם מכניסים בין לוחות הגבס חומרים מבודדים כגון: צמר סלעים וצמר זכוכית.

::  משקל הגבס קל – זה יתרון בעיקר לשיפוצניק שלא צריך לסחוב משטח בלוקים לקומה השלישית , כתוצאה מזה גם עלות עבודת הגבס נמוכה יותר.

::  נוח לצביעה ויצירת טקסטורות מיוחדות - בגלל שהגבס חלק, קל יותר לצבוע  אותו וליצור דוגמאות מיוחדות על הקיר. כך שבמקום קיר לבן ומשעמם, אפשר ליצור מרחב צבעוני ומיוחד.

חסרונות העבודה בגבס

::  לא עמיד במים - הגבס הסטנדרטי שבו משתמשים לעבודות גבס רבות, אינו עמיד  במים. עם זאת, ישנם סוגי גבס חדשים שכן עמידים למים. לכן, עליכם לבדוק עם קבלן הגבס באיזה סוג גבס מדובר.

::  פגיע יותר מקיר בטון - אבל גם קל יותר לתיקונים.

::  לא יכול להחזיק משקל רב – לכן הגבס יוצר אתגרים בתליית אביזרים כבדים. אם כי ישנם פתרונות שמאפשרים זאת, עליהם נפרט בהמשך.

כפי שאתם מבינים, לעבודות בגבס יש יותר יתרונות מחסרונות, וגם החסרונות פתירים ברוב המקרים.


עבודות גבס - סוגי לוחות לעבודה בגבס

למרות שלרובנו הגבס נראה כמו לוח לבן ופשוט, מסתבר שיש מספר סוגים שונים וצבעוניים של גבס שמתאימים לעבודות גבס שונות. חוץ מלוח גבס הלבןוהסטנדרטי, יש גם לוח גבס ירוק העמיד בפני לחות ומתאים יותר לחדרים 'רטובים', ולוח גבס ורוד שעמיד בפני אש ולכן מיועד לחדרים 'חמים' כמו מטבח למשל. קיימים גם לוחות גבס לבנייה חיצונית כמו לוח גבס צמנט בורד והגבס הכחול של טמבור. גבס כחול מיועד לבנייה  חיצונית כי הוא עמיד בכל תנאי מזג האוויר ודוחה מים. דבר נוסף שמבדיל בין לוחות הגבס הוא עובי הלוח - עובי לוח גבס סטנדרטי הוא 12 מ"מ.

עבודות גבס

לוחות הגבס מחוברים בניהם על ידי תשתית של פרופילי מתכת בגדלים שונים, מסילות, ברגים ודיבלים מיוחדים לגבס. פרופילי המתכת בעצם מרכיבים את השלד שעליו נבנה הגבס. לכן, נדרש בעל מקצוע מיומן בכדי להתאים את הפרופילים הנכונים לעבודת הגבס, ולהרכיב אותם בצורה מקצועית ומדויקת, שלא נמצא את עצמנו עם חתיכות גבס שנופלות לנו על הראש .

 


עבודות גבס

אז אחרי שהבנו מה זה גבס ואיזה סוגים קיימים, מה אנחנו יכולים לעשות עם הגבס?

::  קיר גבס - בעבר הוספת קיר  או מחיצה היה תהליך ארוך שכרוך בשיפוץ מורכב ומלכלך. היום, בעזרת העבודה בגבס, הוספת קיר זה סיפור די פשוט ומהיר. קירות גבס הפכו לפופולאריים ונמצאים כמעט בכל בית. היתרונות ברורים: העבודה בגבס זולה יותר והבנייה מהירה. ברווח שבין שני לוחות הגבס ניתן להכניס חוטי חשמל או צנרת אינסטלציה ולהימנע מחציבה וטיוח. בנוסף, ניתן להכניס ברווח חומר שמבודד רעשים וחום, כמו צמר סלעים או צמר זכוכית. עלות קיר גבס נעה בין 180 ₪ – 250 ₪ למ"ר, תלוי בסוג הגבס שבחרנו.

כדי לתלות חפצים שונים על קיר הגבס נדרשת הכנה מיוחדת. בגלל שהגבס הוא חומר קל, הוא גם נשחק מהר ברגע שמכניסים לתוכו מסמר או בורג. כדי שהתמונה החדשה בסלון לא תיפול מקיר הגבס, מכניסים מאחורי הגבס לוח מתכת או עץ, כך המסמר 'נשען' על העץ או המתכת, ולא על הגבס. המסמר יישאר יציב והתמונה בטוחה.

::  הנמכת תקרה – בעבודת גבס זו מוסיפים לוח גבס לתקרה ומנמיכים אותה.  השימוש נפוץ ביותר בתקרת גבס היא בהתקנת מזגן מרכזי – הגבס מכיל את כל החיווט ומסתיר את מערכת המיזוג. לוחות הגבס נתלים מהתקרה ולכן חשוב שיותקנו בצורה מקצועית. מלבד הסתרת מערכת המיזוג, בשנים האחרונות השימוש בתקרת הגבס הפך לאלמנט עיצובי, כשתקרת הגבס מקבלת צורות שונות. הנמכת תקרה תעלה בין 180 ₪ – 300 ₪ למ"ר. כמובן שתוספות כמו תאורה נסתרת, צבע מיוחד או עיצוב מקורי ישפיעו על מחיר העבודה.

::  תקרה אקוסטית – בחללים גדולים עם תקרות גבוהות, נוצר הד שמפריע לאיכות  הצלילים בחדר. תקרת גבס אקוסטית סופגת רעש והד ומאפשרת התאמה של האקוסטיקה בחדר לצרכים שלנו. מחיר תקרה אקוסטית נע בין 180 ₪ - 300 ₪ למ"ר, תלוי במורכבות ההתקנה.

דוגמא להצעת מחיר לשיפוץ 

למחירים נוספים של עבודות גבס


עבודות גבס - עיצובים בגבס

בגלל כל היתרונות שיש לגבס והצורות השונות שהוא מאפשר, משתמשים בו למגוון עיצובים. כל בית יכול לעבור שדרוג על ידי עיצובי גבס שונים, בייחוד בתים קטנים, בהם מדפי עץ רגילים יתפסו הרבה מקום ויגרמו לתחושה של חלל קטן. בדיוק בשביל זה המציאו את הגבס, שמספק פתרון אסתטי ופרקטי. אז איזה עיצובי גבס קיימים?

::  נישת גבס – השימוש בנפוץ ביותר בגבס, הוא עבור בנייה של נישות גבס  מעוצבות ברחבי הבית. יש אינסוף צורות בהן ניתן לתכנן את נישת הגבס כך שתתאים לעיצוב הבית ולצרכים שלנו.

סוג אחד של עיצוב בגבס, הוא כוורת גבס. בכוורת גבס בעצם יוצרים חללים צמודים ומחולקים שבהם ניתן להציג את כל מה שנרצה. כל נישת גבס ניתנת לשדרוג על ידי הוספת תאורה נסתרת או צביעה מיוחדת של הנישה או שילוב חומרים, כמו עץ וזכוכית. עלות נישת גבס תלויה בגודל, בצורה ובתוספות השונות.

::  קרניז גבס/ סינר גבס – קרניז הוא בעצם הוספה של עיצוב גבס תלת מימדי  המחבר בין הקיר לתקרה. לקרניז גבס יש שתי מטרות: הראשונה - אלמנט עיצובי שמוסיף ליופי הבית. השנייה - להסתיר חוטי חשמל ומערכות מיזוג אוויר שמכערות את מראה התקרה. יש מגוון קרניזים בצורות שונות: קרניז מעוגל, קרניז חצי מעוגל, קרניז מלבני ועוד, כך שכל אחד יכול לבחור מה שמתאים עבורו. עלות קרניז גבס היא בין 200 ₪ - 300 ₪ למ"ר, תלוי בעיצובים שנבחר.

::  מזנון גבס - משמש להצגה ואחסון של כל מערכת הטלוויזיה, כלומר רמקולים,  טלוויזיה, ממיר, רסיבר ועוד. לעומת מזנוני העץ המשעממים, מזנון גבס מאפשר אין סוף אפשרויות עיצוב. לדוגמא, אפשר לבנות מזנון גבס שיכיל את כל מערכת המולטימדיה או כזה בו הטלוויזיה תלויה על הקיר וסביבה יש מדפי גבס. גמישות החומר מאפשרת לכל אחד להתאים לעצמו את מזנון הגבס שהוא חולם עליו, לפי הגדול, הצורה, הצבע, והתאורה. לכן, גם העלות משתנה בהתאם. בתכנון מזנון הגבס חשוב מאוד לקחת בחשבון את עומס המשקל אותו הוא אמור לשאת, אחרת מערכת טלוויזיה של אלפי שקלים עלולה להתרסק על הרצפה.

::  מדף גבס - עם קצת יצירתיות  ודמיון, אפשר לתכנן מדף גבס מיוחד ומרשים, במקום מדפי העץ הרגילים שיש לכולם. החיסרון הגדול של מדף גבס הוא הצורך לתכנן מראש מה המשקל שהוא עומד לשאת, העמסת משקל יתר על מדף הגבס תפיל אותו. עלות מדף גבס היא כ- 70 ₪ למ"ר.

לאחר כל עבודת גבס נותרת עבודת הצביעה, השפכטל, פנלים ופינות. צביעת עבודת הגבס ויישום השפכטל היא קלה יחסית לקיר בטון, והתוצאה חלקה יותר ולא מחוספסת. גם אחרי שהגבס הותקן, הגימור הסופי חשוב מאוד, זה מה שנותן לנו את המראה הסופי. פינות בולטות או שפכטל גרוע יכולים להרוס כל עבודת גבס.

 


שיטות של חאפרים בעבודות גבס

בעבודות גבס, גם אם מדובר בבנייה בגבס וגם אם מדובר בעיצוב בגבס, חשוב מאוד שבעל המקצוע ידע לבחור נכון את סוג הגבס המתאים ותשתית הפרופילים המתאימה. קבלן גבס מקצועי ואמין לא 'יזרוק לאוויר' מחיר של עבודת גבס, לפני שראה את תוכנית ומיקום העבודה. בגלל שבתחום עבודות הגבס יש מגוון אפשרויות, גם המחירים משתנים בהתאם.

בעבודות גבס שנעשו על ידי קבלני גבס חאפרים ולא מקצועיים יש שתי אופציות: במקרה הטוב - הקיר יהיה עקום או שהגימור יהיה ברמה נמוכה. במקרה הרע – שימוש בגבס לבן סטנדרטי במקום גבס ורוד חסין אש בארון חשמל למשל, יכול להוות סכנת חיים אמיתית. איש מקצוע שמציע לכם גבס לבן וזול לאמבטיה אולי חוסך לכם כסף, אבל מפיל עליכם כאב ראש לא קטן כשהגבס יתחיל להתפורר עקב הלחות בחדר. בקיצור, עדיף וכדאי לפנות לאיש מקצוע מנוסה ואמין שמתמחה בעבודות גבס.


המלצות על קבלני גבס המתמחים בעבודות גבס

כמו שראינו, יש עולם שלם שפתוח לפנינו בתחום עבודות הגבס ויש אינסוף עיצובים אפשריים. עם זאת, כשעבודות גבס או עיצוב בגבס נעשים בצורה לא מקצועית, זה יכול לגרום ללא מעט בעיות, גדולות וקטנות כאחד. כדי להימנע מזה, ריכזנו עבורכם כאן באתר רשימת המלצות על קבלני גבס מומלצים לפי חוות דעת של אלפי לקוחות  קודמים. ההמלצות של הלקוחות מתקבלות רק בשיחה טלפונית עם לקוחות אמיתיים שקיבלו שרות מקבלן הגבס שברשימה.


שאלות נפוצות לדף זה

איפה ניתן למצוא קבלני גבס מומלצים באזור שלי?

באתר מידרג ריכזנו רשימה של קבלני גבס מומלצים, שקיבלו את חוות הדעת והציונים הכי טובים מלקוחות קודמים. לאחר כל עבודת גבס או עיצוב בגבס, צוות האתר, מתקשר ללקוח ומקבל ממנו דרוג אודות קבלן הגבס. כך שהציון שלו כל הזמן מתעדכן ברשימה. לחצו כאן, על מנת לעבור לרשימת קבלני הגבס המומלצים באזורכם.

מה אפשר לעצב בגבס? צירפנו תשובה בוידיאו!

עבודות גבס מאפשרות מגוון רחב של עיצובי גבס, קבלן גבס מסביר על אפשרויות העיצוב בגבס: נישת גבס, כוורת גבס, מזנון גבס ועוד. 

 

איך לתלות מדף על קיר גבס? צירפנו תשובה בווידאו!

תלייה של מדף על קיר גבס שונה מתלייה של מדף על קיר רגיל, בטיפ הבא קבלן גבס מסביר שלב אחרי שלב איך לתלות מדף על קיר גבס: 

 

כמה עולה קיר גבס?

עלות קיר גבס נעה בין 180 ₪ – 250 ₪ למ"ר, תלוי בסוג הגבס.

כמה עולה הנמכת תקרה מגבס?

הנמכת תקרה תעלה בין 180 ₪ – 300 ₪ למ"ר. תוספות כמו תאורה נסתרת, צבע מיוחד או עיצוב מקורי ישפיעו על מחיר העבודה.

כמה עולה תקרה אקוסטית?

מחיר תקרה אקוסטית נע בין 180 ₪ - 300 ₪ למ"ר, תלוי במורכבות ההתקנה.

כמה עולה קרניז גבס?

עלות קרניז גבס היא בין 200 ₪ - 300 ₪ למ"ר, תלוי בעיצובים.

כמה עולה מדף גבס?

עלות מדף גבס היא כ- 70 ₪ למ"ר.

מה זה גבס ירוק?

גבס ירוק הוא לוח גבס העמיד בפני לחות ומתאים יותר לחדרים 'רטובים'.

מה זה גבס אדום?

גבס אדום הוא לוח גבס שעמיד בפני אש ולכן מיועד לחדרים 'חמים' כמו מטבח למשל.

כמה עולות עבודות גבס?

העלות משתנה בהתאם לעבודה שתבחרו לעשות: 

קיר גבס- בין 180 ₪ – 250 ₪ למ"ר. 

הנמכת תקרה- בין 180 ₪ – 300 ₪ למ"ר. 

תקרה אקוסטית- בין 180 ₪ - 300 ₪ למ"ר. 

קרניז גבס- בין 200 ₪ - 300 ₪ למ"ר. 

מדף גבס- כ- 70 ₪ למ"ר.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק