מוקד טלפוני: 1-700-707-233

קיר גבס - מחיר
אם אתם חולמים לשפץ קצת את הבית, יש סיכוי טוב שקירות גבס יהיו חלק מהתוכנית. גם אם הסתכלתם כבר בפינטרסט ויש לכם רעיונות מגניבים לעיצוב, זה תמיד מגיע לשלב שבו אתם תוהים: "כמה בעצם הקיר גבס הולך לעלות לי?". אז כדי לחסוך לכם את זה, אספנו את כל המחירים של עיצובים בעזרת קירות גבס ואפילו צירפנו הצעות מחיר לדוגמא.


קירות גבס

בניית קירות גבס היא דרך נפוצה ופשוטה לשיפוץ וחלוקה מחדש של קירות הבית או המשרד והיא נעשית על ידי בנייה של קונסטרוקציית מתכת וחיבור של לוחות מגבס יצוק, מה שהופך את העבודה למהירה במיוחד. כך למשל בעבודה של יום או יומיים אפשר להפוך דירת שני חדרים לדירת שלושה חדרים ולגרום לבית להראות לגמרי אחרת.

יתרון נוסף של קיר גבס היא הנראות והעיצוב של הקיר. הגימור של קירות הגבס חלק במיוחד והעובי המשתנה של פלטות הגבס (12.5 מ"מ או 9 מ"מ) מאפשר גם עיצובים שונים בקיר הגבס, כמו חלון עגול או נישה למיניאטורות הקטנות שהבאתם אתכם מהטיול האחרון בחו"ל.

היתרון האחרון והמשמעותי, הוא המחיר של קיר הגבס. יחסית לקירות מבטון יצוק, מחיר של קירות גבס הוא זול, בעיקר בגלל שפלטות הגבס הן זולות וגם כי העבודה פשוטה יותר. עבודת הגבס לא מצריכה חציבה ויציקה, מספר העובדים הדרוש לעבודה קטן יחסית, ואפשר לבצע את העבודה במהירות וביעילות. 


תמונות של קירות גבס

בניית מסגרת גבס לקיר ירוק בגודל 3.50 על 2.70.
צילום: לורה לוי, תל אביב.
בניית קיר גבס.
צילום: ו. ל. כפר יונה.
בנייה של קיר עם מדפי גבס בסלון הבית.
צילום: ערן פארן, הוד השרון.
בניית קיר גבס עם צורה של מגן דוד ומדפים בצדדים ...
צילום: פטריסיה גוטמן, כפר סבא.
בניית קיר גבס בגודל 10 מטר ועבודות שפכטל וצבע ...
צילום: גרישה אלרואי, תל אביב.
בניית קיר בגבס להכנה לדלת.
צילום: כפיר ב, חיפה.
בניית קיר גבס עם בידוד נגד רעשים.
צילום: ירון קרן, חולון.
עבודות גבס שכללו - הנמכת תקרת לאחר התקנת מזגן ...
צילום: ניצן ענבר, קרית מוצקין.
בניית תקרות גבס בחדרי רחצה, קיר גבס.
צילום: רעננה.
בניית קיר אקוסטי בדירה שכלל צבע ושפכטל.
צילום: ט. ע. רעננה.

מה כולל מחיר של קיר גבס?

אנחנו מודים, תמחור של קיר גבס הוא עסק טיפה מסובך. אילו היינו רוצים לקבל הצעת מחיר של החלפת נורה, היא היתה מאוד פשוטה – כמה עולה נורה וכמה עולה שעת עבודה של הנדימן. במקרה של מחיר לקיר גבס יש הרבה מאוד משתנים שכל אחד מהם יכול להשפיע על העלות.

לפני הכל נגיד ככה – אם קבלן הגבס סתם זורק לכם מחיר בטלפון בלי לשאול שאלות מכוונות, כדאי לבדוק שוב אם שווה להזמין אותו. רוצים לדעת איזה פרמטרים יבדקו אנשי הגבס לפני שיתנו הצעת מחיר לקיר גבס? הנה:

קיר גבס מחיר קיר גבס לפי גודל הקיר – כמובן שהשאלה הכי חשובה היא מה סדר הגודל של העבודה. רוב העבודות של בניית קיר גבס יתומחרו לפי מ"ר, אלא אם זו עבודה שקטנה מ-30 מ"ר ואז המחיר לכל קיר גבס יהיה גלובלי. באופן כללי, ככל שתרצו לבנות יותר קירות גבס, כך המחיר למ"ר ירד.

קיר גבס מחיר קיר גבס לפי סוג הגבס -  יש כמה סוגים של פלטות גבס כשלכל אחת מהן ייעוד שונה. הגבס הרגיל, שמשמש לבניית רוב קירות הגבס הוא גבס לבן. אם תרצו לבנות קיר גבס לאמבטיה איש הגבס ישתמש בגבס ירוק שעמיד למים. במקרים נדירים כשצריך גבס חסין איש, איש הגבס ישתמש בגבס ורוד.  פלטות הגבס הירוק והגבס הורוד יקרות יותר בכ-10-20% מהגבס הלבן, תלוי מה גודל העבודה כולה ומה גודל הקיר הירוק/האדום בתוך העבודה כולה.

 קיר גבס - מחיר | קיר גבס ירוק

קיר גבס מחיר הובלה של פלטות גבס – שאלה נפוצה במיוחד ששואלים אנשי הגבס לפני שהם נותנים הצעת מחיר היא "האם יש מעלית" וגם "באיזו קומה העבודה מתבצעת?". הובלה של פלטות הגבס היא עסק קצת כבד, ולכן איש הגבס צריך לדעת האם הוא יוכל להוביל את כל הפלטות הנדרשות בעצמו או שהוא יצטרך להביא מנוף. מחיר שעה של מנוף להובלת קיר גבס נעה בין 250 ל-400 ₪.    

קיר גבס מחיר של עיצוב קיר גבס – כמו שכתבנו קודם, אחד היתרונות של קיר גבס הוא היכולת לעצב את הקיר במגוון דרכים. אפשר לדוגמא להוסיף לקיר קרניז, שהוא מעין אלמנט תלת מימד שבולט מהקיר. הקרניז, שנקרא בעברית צחה "כרכוב", יכול לשמש בתור אלמנט עיצובי שנותן מראה יוקרתי או כדי להסתיר חוטי חשמל וחיבורים שמכערים את הקיר.

 תוספת מחיר של קרניז לקיר גבס נע בין 150 ל-300 ₪ למ"ר. ואם לא לגמרי הבנתם מה זה קרניז, אז הנה, אנחנו מצרפים תמונה. זה נראה ככה:

 קיר גבס - מחיר | קרניז בקיר גבס

עוד עיצוב נפוץ במיוחד בקירות גבס הוא כמובן נישת הגבס. הנישה היא בעצם חלל בתוך הקיר, שיכול להיות במגוון גדלים. אפשר לבנות נישה שתשמש כמעין מדף לספרים, או נישה קטנה יותר להנחה של תמונה בודדת. בנישות הגבס אפשר לשלב גם חומרים שונים כמו עץ וזכוכית וגם להוסיף תאורה.

עיצובים נוספים הם כוורות או מזנון מגבס. והאמת היא, שיש אינסוף אפשרויות לעיצוב קיר גבס, מה שאומר גם אינסוף מחירים. אם תבחרו להוסיף עיצוב מיוחד לקיר, איש הגבס יוודא בדיוק מה הגודל, מה הצורך וכמה העיצוב מורכב ולפי כל הגורמים יתמחר את קיר הגבס. 

 קיר גבס - מחיר | נישת גבס

 

קיר גבס מחיר של צביעה ושפכטל לקיר גבס – אחרי שמסיימים את בניית קיר הגבס עצמו, קבלן הגבס יבצע שכבה אחת של שפכטל, שנכללת בתןך מחיר קיר הגבס. לאחר מכן יש צורך בעוד שכבת שפכטל אחת לפחות וכמובן, צביעה של הקיר בצבע שאתם בוחרים, נגיד ורוד עם נקודות ירוקות .מחייך חלק מאנשי הגבס יתמחרו את שלב השפכטל והצביעה בנפרד וחלקם יוסיפו את המחיר לבניית הקיר, אבל בגדול מחיר צביעה של קיר גבס על ידי איש הגבס יהיה 30-80 ₪ למ"ר.


מחיר של קיר גבס

יש שתי דרכים שבהן מחשבים מחיר של קיר גבס - לפי מחיר גלובלי ולפי מחיר למ"ר, כאשר עבודות קטנות של קירות גבס יתומחרו לפי מחיר גלובלי ומחיר של עבודות גבס גדולות יתומחרו לפי מ"ר. מה נחשב לעבודת גבס קטנה ומה לגדולה? האמת היא, שכל קבלן מחשב את זה קצת אחרת וזה זה תלוי במספר העובדים שהוא צריך, בשעות העבודה, במספר הפלטות ובמרחק הנסיעה.

כך לדוגמא, יהיו קבלני גבס שיחשיבו בניית קירות גבס בפחות מ-15 מ"ר כעבודה קטנה, אחרים יחשיבו 30 מ"ר כעבודה קטנה והיו אנשי גבס שאמרו לנו שמחיר של קיר גבס בעבודה של פחות מ-50 מ"ר יחושב גלובלית.  

מחיר גלובלי של קיר גבס בגודל סטנדרטי של 2.70X3 הוא 2,000-3,500 ₪, לא כולל מע"מ.

מחיר קיר גבס לפי מ"ר נע בין 180 ₪ ל-300 ₪ למ"ר, לא כולל מע"מ. מחיר העבודה הוא כמובן ללא תוספות מיוחדות, עיצובים והזמנה של מנוף.

 קיר גבס - מחיר

 

 

 


הצעות מחיר לדוגמא של קיר גבס

טוב, עד עכשיו הסברנו ממה מורכב המחיר של קיר גבס, אבל בינינו, כל מה שבא לכם לדעת זה מה המחיר של בניית קיר גבס בתכלס. במיוחד בשביל זה אנחנו מצרפים כאן הצעות מחיר של קירות גבס לדוגמא, כדי שתוכלו פשוט להתרשם בעצמכם.

1. הצעת מחיר של קיר גבס לבן + צביעה

בניית קיר גבס לבן בגודל 2.70X3 = 2,500 ₪

+ צביעה = 300 ₪.

סך הכל מחיר קיר גבס לבן + צביעה = 2,800 ₪, ללא מע"מ.

 

2. הצעת מחיר של קיר גבס לבן + בניית נישה

בניית קיר גבס לבן בגודל 2.70X3 = 2,500 ₪

+ בניית נישה לטלוויזיה בגודל 50 אינץ' = 2,500 ₪

+ צביעה = 300 ₪.

סך הכל מחיר קיר גבס לבן + נישה + צביעה = 5,300 ₪, ללא מע"מ.

 

3. הצעת מחיר של קיר גבס ירוק +  5 קירות גבס לבנים  + מנוף

בנייה של 5 קירות גבס בגודל 2.70X3 (סך הכל 40.5 מ"ר):

250 ₪ למ"ר X 40.5 מ"ר = 10,125 ₪

+  קיר גבס ירוק בגודל 2.70X3:

260 ₪ למ"ר X 8 מ"ר = 2,106 ₪.

כולל צביעה

+ מחיר שעת עבודה של מנוף = 300 ש"ח

סך הכל מחיר קיר גבס ירוק + 5 קירות גבס לבנים + מנוף = 12,531 ₪, ללא מע"מ.


אנשי גבס מומלצים לבניית קיר גבס

אז נכון שמחיר של קיר גבס זול יותר מבנייה בבטון, אבל בכל זאת מדובר באלפי שקלים ואתם רוצים לוודא שמי שבונה לכם את קיר הגבס הוא איש גבס מקצועי ואמין. איך עושים את זה? פשוט היכנסו לרשימת אנשי הגבס המומלצים וקיראו חוות דעת. אחרי כל בנייה של קיר גבס, מזנון בסלון או הנמכת תקרה, נציגי מידרג מתקשרים ללקוח ומבקשים מהם חוות דעת על העבודה, כך שהציון באתר מתעדכן כל הזמן.


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה קיר גבס?

מחיר של קיר גבס מחושב בשתי דרכים - גלובלית לעבודות קטנות ולפי מ"ר לעבודות קטנות. 

מחיר קיר גבס שמחושב גלובלי יהיה 2,000-2,500 ש"ח, ללא מע"מ. 

מחיר קיר גבס לפי מ"ר יהיה 180-300 ש"ח, ללא מע"מ. 

כמה עולה קיר גבס למטר?

המחיר של קיר גבס לפי מטר יהיה 180-300 ש"ח למ"ר. 

כמה עולה קיר גבס לפלזמה?

המחיר של קיר גבס רגיל ינוע בין 180 ל-300 ש"ח למ"ר. אם תרצו להוסיף גם נישה לטלוויזיה, היא תתחיל ממחיר של 2,000 ש"ח, הכל תלוי בעיצוב ובגודל. 

כמה זמן לוקח לבנות קיר גבס?

בניית קיר גבס בגודל סטנדרטי של 2.70X3 לוקחת בערך יום או יומיים.

מה המחיר של קיר גבס?

מחיר קיר גבס מתומחר בשתי דרכים. 

עבודות קטנות בגבס מתומחרות לפי מחיר גלובלי של בניית קיר גבס. עבודות גדולות של קירות גבס, בערך מעל 30 מ"ר, עולות 180-300 ש"ח למ"ר, לא כולל מע"מ. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק