מוקד טלפוני: 1-700-707-233

תקרה צפה

למרות השם המטעה, תקרה צפה לא תועיל לכם כשתנסו להשיט אותה בים. אבל היא כן תאפשר לכם לעצב את התאורה בסלון בצורה טובה יותר ולהתקין תאורה שקועה. אז מה זה בעצם תקרה צפה, איך בונים תקרה צפה מגבס, וכמה כל זה יעלה לכם? כל התשובות ואפילו יותר – כאן


תקרה צפה – מה זה ולמה זה טוב?

תקרה צפה היא תקרת גבס שמונמכת מתקרת הבטון, ההבדל העיקרי בין תקרה צפה להנמכת תקרה רגילה הוא שהתקרה הצפה מנותקת מהקירות. המטרה העיקרית של תקרה צפה היא עיצובית – החלל בין התקרה לקירות מאפשר התקנה של תאורה היקפית, ובתקרה עצמה אפשר להתקין תאורה שקועה, כלומר נורות שלא בולטות מהתקרה.

תקרה צפה מאפשרת גם יצירת אקוסטיקה טובה יותר בחדר, במקרה שיש לכם תקרת בטון  שגורמת להד מוזר בחדר.

תקרה צפה עם תאורה נסתרת

בניית תקרה צפה

את התקרה הצפה בונים בדרך כלל בסלון או במטבח. מומלץ לבנות אותה לפחות בגודל של 2*2 מטרים, בהתאם לגודל תקרת הבטון ולחלל שאתם רוצים להאיר. בניית תקרה צפה מתחלקת לחמישה שלבים: 

אחד בניית הקונסטרוקציה - או התשתית, לטובת קוראנו אבשלום קור. קבלן הגבס יבנה מסגרת מתכת ויחבר אותה היטב לתקרת הבטון. השלב הזה חשוב מאוד – אם לא רוצים שהתקרה תיפול לכם על הראש היא חייבת להיות מחוזקת לפי התקן.

שתייםסידור תשתיות חשמל לתאורה -  בעבודות פשוטות כמו משיכת חשמל מנקודה קיימת לצורך נקודת תאורה חדשה קבלן הגבס יוכל לתת לכם מענה, אבל במקרים של יצירת נקודת תאורה חדשה או חיווטים חדשים לא תמיד קבלן הגבס יוכל לעזור ויכול להיות שתצטרכו לעבוד עם חשמלאי.

שלוש חיבור לוחות הגבס - לאחר בניית התשתית הקבלן יבריג אליה את לוחות הגבס ויסדר את נקודות התאורה, בלי להתקין את הנורות עצמן עדיין.

ארבע גימורים - כשהתקרה כבר מוכנה מורחים עליה שפכטל, מחכים שיתייבש, וצובעים את התקרה. 

חמש התקנת נורות - כשהתקרה מוכנה קבלן הגבס מחבר את כל התאורה שבחרתם.

בניית תקרה אקוסטית לוקחת בין יומיים ל-4 ימים.  

תקרה צפה עם מספר גופי תאורה

שילוב תאורה בתקרה צפה

כמו שציינו, המטרה העיקרית של תקרה צפה היא עיצוב התאורה בחדר מחדש. בדרך כלל תצטרכו לקנות בעצמכם את גופי התאורה שאתם רוצים שיותקנו בתקרה הצפה, זה מונע אי הבנות ומאפשר לכם לעצב את הסלון בדיוק כמו שאתם רוצים. התאורה הנפוצה ביותר בתקרה צפה היא ספוטים – נורות קטנות שלא בולטות מהגבס, אבל אתם יכולים להתקין גם פסי לד היקפיים, תאורה נסתרת, ואפילו לתלות נברשת, אם כי תלייה של מנורות כבדות מצריכה חיזוק נוסף מתקרת הבטון.

התאורה היא שיקול מאוד משמעותי בעיצוב התקרה הצפה, ולכן חשוב לדעת בדיוק מה סוג התאורה שאתם רוצים ואיפה היא תהיה ממוקמת – זה יאפשר לקבלן הגבס לתכנן ולתמחר את העבודה בצורה מדויקת.

קבלן גבס מסביר על תאורה נסתרת 


מה משפיע על מחיר תקרה צפה

את הצעת המחיר הסופית, כמו בכל עבודות הגבס, תקבלו רק אחרי שהקבלן הגיע אליכם למדידות. זה קורה כי יש מספר פרמטרים שמשפיעים על מחיר תקרה צפה:

📏 גודל התקרה – עד 10 מ"ר תקרה צפה לא מתומחרת לפי מטר אלא במחיר לכל העבודה. תקרה גדולה יותר כבר תתומחר לפי מטר מרובע, ובדרך כלל תהיה זולה יותר.

🛠️ היקף העבודה – אם הזמנתם את קבלן הגבס במיוחד כדי שיבנה תקרה צפה המחיר יהיה גבוה יותר מאשר במקרה שבניית התקרה היא חלק משיפוץ כללי.

💡 מספר גופי תאורה – בדרך כלל מחיר תקרה צפה כולל התקנת 4 ספוטים, וככל שתוסיפו גופי תאורה המחיר יעלה. יש הבדל במחיר אם הקבלן יוצר נקודת חשמל חדשה או רק מושך חשמל מנקודה קיימת. גם מתג תאורה חדש יוסיף למחיר.

✏️ עיצוב – יש אפשרות לבנות תקרה צפה בצורת מדרגות, הוספת מדרגה מוסיפה עוד תשתיות וחומרים, ולכן מעלה את המחיר. ככלל, העיצוב הבסיסי של תקרה צפה הוא ריבוע או מלבן פשוט,  עיצוב התקרה בצורה שונה יעלה את המחיר.

📆 ימי עבודה ומרחק מהקבלן – השלב האחרון בבניית תקרה צפה הוא מריחת שפכטל וצביעה, זה לוקח כשלושה ימים כי צריך לחכות שהשכבה שנמרחה תתייבש. אם אתם גרים קרוב לקבלן, או אם הוא עובד בשכונה בכל מקרה, הוא לא יצטרך לפנות עבורכם יום עבודה והמחיר ירד.

תקרה צפה עם תאורת הלוגן

מחיר תקרה צפה

מחיר מחיר תקרה צפה עד 10-15 מ"ר כולל 4 ספוטים נע בין 2,500-6,000 ₪, תלוי בעיצוב התקרה.

מחיר מחיר תקרה צפה גדולה מ-15 מ"ר נע בין 200-350 ₪ למ"ר.

מחיר מחיר הוספת נקודת תאורה שנמשכה מנקודה קיימת נע בין 100-200 ₪

מחיר מחיר יצירת נקודת תאורה חדשה נע בין 250-350 ₪

מחיר מחיר הוספת מתג נע בין 250-350 ₪

קבלן הגבס הוא זה שמתקין את גופי התאורה, אבל יצירת נקודות תאורה ומתגים חדשים היא עבודה לחשמלאים במקרים רבים. המחירים לא כוללים את עלות גופי התאורה ולא כוללים מע"מ.

 

אחריות על תקרה צפה

רוב קבלני הגבס יתנו אחריות של בין שנה לשלוש שנים על תקרה צפה. האחריות מכסה בעיות בהתקנה עצמה, אבל יש דברים שלא תלויים בקבלן: בבניינים חדשים, למשל, יש תזוזות בשנים שלאחר הבניה והגבס יכול להיסדק, וברוב המקרים האחריות לא מכסה את זה.

הנמכת תקרה צפה

תקרה צפה - תמונות מלקוחות מידרג

בניית קרניז עם ספוטים וקרניז נוסף עם תאורה ...
צילום: ישראל רמות, פתח תקווה.
תיקון תקרת גבס לאחר החלפת מזגן ובניית תקרה ...
צילום: ינון לוי אלטשול, תל אביב.
התקנת קרניז גבס מעל ארונות מטבח הכולל פתח באורך ...
צילום: א. א. תל אביב.
בניית נישת גבס בסון כולל תאורה.
צילום: יניב בן ציון, יקנעם(מושבה).
בניית סינר גבס לווילון וצביעת קיר.
צילום: יעל ח., רמת גן.
התקנת פתח גישה בתקרה, החלפת תקרה עם נזקי מים ...
צילום: ד. ז. תל אביב.
התקנת תקרה פריקה ותקרת גבס בחדר אמבטיה כולל ...
צילום: ש. ש. תל אביב.
הנמכת תקרת גבס לצורך התקנת מזגן שכללה שפכטל ...
צילום: מיטל כהן ליאון, קציר-חריש.
יציקת קרניז גבס שכלל שפכטל וצבע.
צילום: לירן יהודה שוקרון, רמת גן.
החלפת תקרה אקוסטית שכללה אספקה והתקנת גופי ...
צילום: איהב פראג, תל אביב.

קבלני גבס מומלצים לבניית תקרה צפה

הגאלים האמינו שהשמיים עלולים ליפול עליהם בכל רגע. אם אתם לא רוצים להרגיש כמוהם, כדאי לכם להזמין קבלני גבס אמינים ומקצועיים. לכן ריכזנו לכם רשימה של קבלני גבס מומלצים לבניית תקרה צפה. בתום העבודה צוות המוקד יתקשרו אליכם וגם אתם תדרגו את קבלן הגבס.


שאלות נפוצות לדף זה

מה זה תקרה צפה?

תקרה צפה היא תקרת גבס שמונמכת מתקרת הבטון ומנותקת מהקירות. היא מאפשרת להתקין בה גופי תאורה שקועים ותאורה היקפית.

איך בונים תקרה צפה מגבס?

החלק הראשון בבניית תקרה צפה יהיה בניית קונסטרוקציה – פרופיל מתכת שמחובר לתקרת הבטון, חשוב לחזק את הפרופיל לתקרה היטב. זהו השלב שבו מסדרים גם את תשתיות החשמל. לאחר בניית התשתית מבריגים אליה את לוחות הגבס וצובעים אותם.

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק