מוקד טלפוני: 1-700-707-233

דיקור קוסמטי

חידה: מה משותף לבר רפאלי, קים קרדשיאן ומיליארד סינים? דיקור קוסמטי. בשנים האחרונות כל המי ומי כבר גילו את יתרונות הדיקור הקוסמטי כטיפול אנטי-אייג'ינג להצערת עור הפנים, טיפול בקמטים ופיגמנטציה, אבל גם בטיפול בבעיות עור כמו אקנה ופסוריאזיס. איך דיקור קוסמטי עובד ולמי זה בכלל מתאים? לא נמתח אתכם יותר מדי, כי כל התשובות ממש כאן מחייך


עקרונות הדיקור הסיני על רגל אחת

הדיקור הקוסמטי, בדיוק כמו הדיקור הסיני, הוא שיטת טיפול עתיקת יומין ברפואה הסינית שמתבססת על החדרת מחטים קטנות לאורך נקודות שונות בגוף. נקודות הדיקור נבחרות בהתאם למיקום שלהן על המרידיאנים - שהם ערוצי האנרגיה בגוף שלנו. כל נקודה על המרידיאנים מקושרת לאיזור אחר בגוף, וגירוי של נקודה מסוימת באמצעות דיקור יכול לעזור לשחרר חסימות באותו איזור, לאזן את הגוף ולעודד זרימה חופשית של הצ'י. לצערנו, עוד לא הומצאה המקבילה המערבית למונח צ'י, אבל אם אתם מתעקשים - הוא הכוח שמניע את החיים וזורם לאורך המרידיאנים בגוף. כל זמן שהצ'י שלנו יזרום בחופשיות, גם אנחנו נהיה במיטבנו. אבל אם מסיבה מסויימת יש חסימה או חוסר איזון בצ'י, זה יבוא לידי ביטוי בירידה בתיפקוד הפיזי או הרגשי שלנו. וכאן, נכנס הדיקור הסיני לתמונה.


דיקור קוסמטי

הרבה פעמים כשמישהו יגיד "דיקור סיני" התמונה שתעלה לנגד עינינו היא דיקור לבעיות רפואיות כמו כאבי גב, כאבי בטן או מיגרנות אבל האמת היא שדיקור קוסמטי הוא ממש לא טרנד של השנים האחרונות, ובסין הוא כלי עתיק יומין לטיפול בבעיות קוסמטיות שונות.

דיקור סיני דיקור קוסמטי נפוץ בדרך כלל בהקשר של אנטי-אייג'ינג': הפחתת קמטים, טשטוש פיגמנטציה, טשטוש שקיות שחורות מתחת לעיניים, מיצוק והרמה של העור והענקת גוון עור חיוני לפנים.

דיקור סיני דיקור קוסמטי יכול לעזור גם בהקשר של מחלות עור כמו אקנה, פסוריאז, סבוריאה, העלמת ורידים, דליות ברגליים וצלוליטיס.

 

 דיקור קוסמטי בפנים

יתרונות וחסרונות של דיקור קוסמטי

היתרון הברור של דיקור קוסמטי לעומת טיפולים כמו בוטוקס הוא שהמחטים אומנם משחקות תפקיד מרכזי, אבל הן לא כוללות שום חומרים מלאכותיים שיוכנסו לגוף שלכם. למעשה, החומרים היחידים שישמשו את המטפל בדיקור קוסמטי הם חומרי הגלם שכבר נמצאים בגוף שלכם – החמצן והדם.

בדיקור קוסמטי, הטיפול מתבצע באמצעות מחטים קטנות וסטריליות שיוצרות מעין פציעות מכוונות בעור (ואל תדאגו, אי אפשר לראות אותן מחייך). ל"פציעות" האלה יש דווקא תופעת לוואי חיובית שמעודדות את מנגנון ההחלמה של הגוף להזרמה מאסיבית של דם וחמצן, מה שתורם לחידוש התאים ולייצור חלבונים כמו קולגן ואלסטין שמיוצרים באופן טבעי בגוף שלנו ומקושרים לאיכות העור.

עוד יתרון משמעותי של הדיקור הקוסמטי, זה שמדובר בשיטה הוליסטית שמתייחסת לגוף כמערכת אחת. הרבה פעמים כשתבואו לטפל בפגם קוסמטי תרוויחו "על הדרך" טיפול בגורם הפיזי והעמוק של התופעה. למשל, שקיות שחורות מתחת לעיניים הרבה פעמים משקפות בעיה שמקורה בכליות, כך שגם אם הגעתם רק לטפל רק בפגם קוסמטי - הרווחתם טיפול כפול לאיזון תיפקוד הכליות.  

 דיקור סיני קוסמטי לקמטים

ונשמע כמו פתרון קסם? אז זהו, שלא ממש. החיסרון המשמעותי של דיקור קוסמטי הוא שבניגוד לבוטוקס- כאן לא מדובר בזבנג וגמרנו. כדי לראות תוצאות ממשיות לאחר דיקור קוסמטי, תצטרכו בדרך כלל סדרת טיפולים של 8-10 מפגשים פעם בשבוע, וגם להמשיך לתחזק את הדיקור פעם בחודש.


מתי כדאי להימנע מדיקור קוסמטי?

אז כמו שכבר הבנתם, דיקור קוסמטי יכול להועיל בשלל תופעות אסתטיות וכן, זה מתאים כמעט לכל אחת, וגם לכל אחד - בהמלצה מגיל 28 בו מתחיל שינוי מרקם ואובדן ברק של העור. יחד עם זאת, יש כמה מקרים בהם מומלץ לשקול אלטרנטיבות אחרות:

איקס היריון: באופן כללי, בדיקור סיני בהריון מרבית המטפלים ימליצו לחכות עם תחילת הטיפולים לאחר הטרימסטר הראשון, מכיוון שמדובר בתקופה הקריטית ביותר בהריון. מומלץ לדחות את הטיפול לאחר פרק זמן זה, או לחכות עם הטיפולים לאחר ההריון, כי בינינו – ההריון גם ככה גורם לכן להיראות קורנות באופן טבעי מחייך

איקס לחץ דם: כמו שאתם כבר יודעים, הדיקור הקוסמטי דווקא מעודד זרימה מאסיבית של דם לפנים, כך שבמקרים של לחץ דם גבוה, או חוסר איזון בלחץ דם מומלץ להימנע מדיקור קוסמטי. 

איקס עישון: מטפלים ממליצים לאנשים שמעשנים באופן תדיר להימנע מדיקור קוסמטי. ואם תהיתם למה -Blame it on the chi. לפי הרפואה הסינית, האפקטיביות של הטיפול תלויה במידה רבה במצב של הצ'י. דיקור סיני אפקטיבי יותר ככל שהצ'י "נקי" יותר, כלומר עם היסטוריה מצומצמת של מחלות, וצריכת אלכוהול וסיגריות נמוכה. הבעיה עם סיגריות ואלכוהול היא שהם נספגים בדם ובצ'י שלנו, ובדיקור קוסמטי שמתמקד בהזרמת הדם והצ'י אל עור הפנים, אותם חומרים רעילים יעלו גם הם לעור הפנים, מה שעלול לייצר פגמי עור חדשים.


טיפול בדיקור קוסמטי

קצת לפני שתתחילו בסדרת הטיפולים, תשבו עם המטפל שבחרתם לפגישת אבחון ותשאול ראשוני שיעזרו לו להתאים את תוכנית הטיפולים שהכי תתאים לכם. התשאול יתמקד בסקירת ההיסטוריה הרפואית ואורח החיים שלכם. לאחר מכן, תערכו בדיקת דופק ולשון שיתנו אינדיקציה למטפל על מצבכם הרפואי. אחר כך, תהיו בשלים להתחיל את הדיקור הקוסמטי, שבדיוק כמו דיקור סיני, יתבצע על ידי מטפל ברפואה סינית. 

אם בדיקור סיני רגיל, המחט תככב כבר במערכה הראשונה, בדיקור קוסמטי המחטים יגיעו רק בסוף. הסיבה לכך היא שדיקור קוסמטי הוא טיפול ממושך שאורך לא פחות משעה וחצי (!) מצריך הכנה של הפנים לפני החדרת המחטים. בתחילת הטיפול, המטפל ירכך את הפנים של המטופל באמצעות עיסוי עם שמנים. לאחר מכן, הוא ישתמש בכלים שמסייעים להזרמת הדם לפנים כמו רולר, כוסות רוח מסיליקון או גוואשה שהוא כלי שעשוי מקרן מלוטשת של אייל (לא המצאנו נשבעים!) אותו משפשפים על עור הפנים. רק אז, אחרי כל ההכנות - תהיו מוכנים למחטים.

הדיקור עצמו יארך כארבעים דקות - ממש כמו דיקור סיני רגיל, ויכלול החדרה של מחטים דקיקות וחד פעמיות בנקודות שונות על הפנים והגוף, בהתאם למטרת הטיפול. 

 טיפול באמצעות גוואשה

שימו לבגם בסיום סדרת הטיפולים, מומלץ להגיע לטיפול דיקור קוסמטי אחת לחודש כדי לשמר את מצב הקיים. בדרך כלל, במקביל לטיפול החודשי המטפל ייתן לכם גם "שיעורי בית" שכוללים שימוש עצמאי ברולר או בגוואשה שיעזרו לכם לתחזק את המראה הנוצץ שלכם לאורך זמן.


מחיר דיקור קומסטי

בדרך כלל, דיקור קוסמטי יעלה יותר ממחיר דיקור סיני רגיל, מכיוון שמדובר בטיפול ממושך יותר. אבל אל דאגה, הפער הוא יחסית קטן. בעוד שדיקור סיני רגיל ייארך כ-40 דקות ויעלה בממוצע 150-300 ₪, דיקור קוסמטי ייארך כשעה וחצי ויעלה לכם בממוצע 250-350 ₪   


מטפלים מומלצים לדיקור קוסמטי

אז כנראה שעדיין לא הומצאה תרופת הפלא לחיי נעורים נצחיים, אבל היי! מה שהטבע קיפח המחט תטפח. אם בוטוקס הוא לא כוס התה שלכם, תמיד תוכלו לפנות לדיקור הקוסמטי שמשתמש אך ורק במשאבי הגוף שלנו. כדי שלא תצאו בסוף הטיפול עם הבעה מופתעת, צירפנו לכם רשימה של מטפלים מומלצים לדיקור קוסמטי שזכו לחוות דעת מלקוחות קודמים שידאגו שהטיפול יהיה הכי חלק שאפשר.

 


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה דיקור קוסמטי?

דיקור קוסמטי עולה בממוצע 250-350 ש"ח. לרוב, מדובר בטיפול יקר יותר בהשוואה לדיקור הסיני הרגיל שנע בין 150-300 ש"ח.

איך דיקור קוסמטי מתבצע?

עוד לפני שתתחילו את סדרת הטיפולים, תערכו פגישת אבחון עם המטפל שכוללת סקירת של מצבכם הרפואי, ההיסטוריה הרפואית ואורח החיים שלכם, גם תבצעו בדיקות דופק ולשון שלפי הרפואה הסינית ישקפו את מצבכם הרפואי. אחרי התשאול והאבחון תוכלו להתחיל בדיקור הקוסמטי. אבל רגע, קצת לפני שהמחטים יכנסו לעור הפנים, המטפל יכין את הפנים שלכם באמצעות עיסוי ושימוש באביזרים כמו רולר מחטים או כוסות רוח מסיליקון. רק אחר כך, המטפל יכניס את המחטים בנקודות שונות על הפנים שלכם, בהתאם למטרת הטיפול.

כמה זמן אורך טיפול בדיקור קוסמטי?

דיקור קוסמטי אורך בממוצע כשעה וחצי. מדובר בטיפול ארוך יותר בהשוואה לדיקור סיני רגיל מאחר שהוא דורש הכנות מקדימות כמו עיסוי ושימוש באביזרים להזרמת הדם והחמצן לפנים לפני הכנסת המחטים.אנשים שהתעניינו בדיקור קוסמטי התעניינו גם בזה...

דיקור סיני
דיקור סיני – מחיר
דיקור סיני בהריון
דיקור סיני בהריון
דיקור סיני
דיקור סיני
דיקור סיני לילד על מיטת טיפולים
דיקור סיני לילדים


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק