מוקד מידרג: 1-700-707-233

דיקור סיני לילדים

דיקור סיני לילדים אולי נשמע קצת מפחיד, אבל אחרי שמתגברים על החשש הראשוני מגלים שזה יכול לעזור במגוון מצבים כמו דלקות אוזניים, הפרעות קשב וריכוז, אלרגיות והרטבות לילה. ותרשו לנו ספויילר קטן – דיקור סיני לילדים הרבה פעמים אפקטיבי יותר מדיקור סיני במבוגרים. אז איך דיקור סיני לילדים בכלל עובד וכמה זה יעלה? לא נשאיר אתכם לחפש מחט בערמת שחת, כי כל התשובות ממש כאן מחייך


מה זה דיקור סיני לילדים

אנחנו יודעים, אתם בטח שואלים מה בין ילדים למחטים? אבל האמת שלפי הרפואה הסינית, ילדים הם קהל היעד האידיאלי לדיקור סיני. תנו לנו להסביר – דיקור סיני תורם לאיזון של האנרגיה בגוף שלנו באמצעות לחיצה על נקודות דיקור שונות. הצ'י, הוא האנרגיה שנמצאת בגופנו, ומשפיע למעשה על המצב הנפשי והגופני שלנו. כל זמן שהצ'י זורם בחופשיות, הגוף יהיה במצב אופטימלי. אבל אם מסיבה מסוימת קיימת חסימה של זרימת צ'י, הדבר יתורגם לכאב נפשי או פיזי.

לפי הרפואה הסינית, זרימת הצ'י אצל ילדים מהירה ומשתנה בקלות יחסית בהשוואה למבוגרים, דבר שהופך את הדיקור הסיני לאפקטיבי במיוחד אצל ילדים. בשונה ממבוגרים, ילדים מגיעים לטיפול כ-"דף חלק" עם היסטוריה רפואית קצרה, מה שמגביר את היכולת של הגוף לריפוי עצמי, ואת ההצלחה של הטיפול.

דיקור סיני לילדים

 

אם מיציתם את שיטות הטיפול הקונבנציונליות, או אם אתם מעוניינים לתגבר את הטיפול התרופתי שהילד שלכם מקבל – יכול להיות שדיקור סיני הוא מה שאתם מחפשים. דיקור סיני יכול לסייע מגיל אפס עד שלבי הילדות המאוחרים יותר בלא מעט מצבים: דלקות אוזניים, אלרגיות, בעיות קשב וריכוז, הפרעות תזונה, קשיי עיכול, הרטבות לילה, בעיות נשימה, בעיות התפתחותיות, קשיים רגשיים ועוד. לצד הדיקור הסיני, הרבה פעמים המטפל ימליץ על צמחי מרפא וכן על התאמת תזונה נכונה שמהווים טיפול משלים.


איך מתבצע דיקור סיני לילדים

עוד לפני שהילד שלכם יטפס על מיטת הטיפולים, הוא יעבור אבחון ותשאול על ידי המטפל בכדי שיוכל לבנות לו את הטיפול המתאים ביותר. במהלך התשאול, ההורים יתבקשו לספר קצת על ההיסטוריה הרפואית של הילד ולצרף גם מסמכים רפואיים במידה ויש אבחון רפואי קודם. חוץ מהתשאול, המטפל יבצע מספר בדיקות של הדופק והלשון שלפי הרפואה הסינית הם כלים חשובים שיכולים לשקף את מצבו הבריאותי והנפשי של הילד.

בדיקת דופק לפני דיקור סיני

 

לאחר האבחון והתשאול, המטפל ירכיב תוכנית טיפולים לילד. בשונה מדיקור סיני רגיל, דיקור סיני לילדים מתבצע באמצעות מחטים קטנות במיוחד שמותאמות לגילו של הילד. ואם תהיתם כמה זמן נמשך דיקור סיני לילדים - אז בעוד שדיקור סיני רגיל למבוגרים יימשך בין 30-45 דקות, דיקור סיני לילדים קצר יותר משמעותית ונקבע בהתאם לגילו של הילד. הנוסחה היא די פשוטה – דקת דיקור לכל שנת חיים. כלומר, דיקור סיני בילד בן 4 ייארך כ-4 דקות, בילד בן 5 כ-5 דקות וכן הלאה. לרוב, נהוג לטפל בשיטה של "דקת דיקור לכל שנת חיים" עד גיל 14, ולאחר מכן אפשר לעשות דיקור סיני באורך מלא.

 דיקור סיני לילד על מיטת טיפולים

 

שימולב ילדים בגילים שונים מצריכים גם התייחסות אחרת בזמן הטיפול. לדוגמה, כשמדובר בפעוט בן שנתיים, הרבה פעמים אפשר שהתינוק ישכב עליכם במקום על מיטת הטיפול, כדי להפוך את החוויה לנעימה יותר עבורו. בגילים מאוחרים יותר בהם הילד כבר מתקשר, מומלץ לתווך לילד את הסיטואציה ובמידת האפשר להפוך אותו לחלק בלתי נפרד מהטיפול. למשל, המטפל יכול להציע לילד לעזור לו להכניס את המחט לנקודת הדיקור, דבר שיסייע גם לבניית אמון בין המטפל לילד, וגם יסייע להתגבר על הפחד מהמחטים.


דיקור סיני לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

לא פעם, הורים שילדיהם אובחנו עם הפרעות קשב וריכוז (ADD) לא מתלהבים מהרעיון של ריטלין, ומחפשים פתרונות טבעיים מתוך ניסיון לפתור את הבעיה מהשורש.

אז איך דיקור סיני עוזר להפרעות קשב וריכוז?

דיקור סיני לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, יתמקד לרוב בעבודה על מערכות הגוף השונות שעוזרות בהטמעת מידע. למה דווקא שם? כי לפי הרפואה הסינית, הפרעות קשב וריכוז קשורות לרוב לאי-יכולת לספוג מידע חדש. בין המקומות עליהם הטיפול יעבוד הם מערכת העיכול, ועל נקודות שממוקמות בפרק כף היד ובאוזניים (בשפה המקצועית נקראות shen men שזה בסינית שער הנפש). הנקודות האלו משפיעות על לחץ הגוף ודיקור שם עוזר בהפגת הלחץ - דבר שעוזר לספוג חומר בצורה טובה יותר. 


דיקור סיני לילדים עם דלקות אוזניים

דלקת אוזניים היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב תינוקות וילדים, ולצערנו לא מעט ילדים צפויים להיתקל בה לפחות פעם אחת עד גיל שלוש. לפי הרפואה הסינית, אף-אוזן-גרון היא מערכת אחת שמשפיעה על האיברים בצורה הדדית. כך שבין אם לילד שלכם יש נזלת כרונית מהאף או דלקת כרונית מהאוזן, הטיפול במוקד הבעיה יהיה זהה ויתמקד בניקוז הנוזלים שמצטברים במערכות האלה וגורמים לכאבי אוזניים.

דיקור סיני לילדים במצב הזה יהיה יחד עם נרות הופי, נרות ארוכים שמוכנסים לתעלת האוזן החיצונית ומסייעים לשאיבה של נוזלים ושעווה מהאוזניים.

כוכב הדיקור עצמו דווקא לא ייעשה באוזן עצמה, אלא יתמקד בנקודות שונות שמסייעות לניקוז הנוזלים במערכת אף-אוזן גרון, כמו למשל נקודה שממוקמת בין הקמיצה לזרת ומקושרת בהפחתת כאבים במקרים של דלקות אוזניים באוזן התיכונה, צלצולים באוזניים וחסימות באוזניים.

דיקור סיני לילדים עם נרות הופי

מחיר דיקור סיני לילדים

כסף מחיר דיקור סיני לילדים נע בין 150-300 ₪ ממש כמו מחיר דיקור סיני רגיל. 

הסיבה שהמחיר זהה למחיר דיקור סיני רגיל (כן, למרות שזמן הדיקור קצר יותר) היא בגלל שדיקור סיני לילדים הוא בדרך כלל גם מאתגר יותר. באופן לא מפתיע, לא כל הילדים משתגעים על רעיון המחטים, כך שדיקור סיני לילדים דורש הכנה לפני הטיפול כמו משחק או שיחה. הרבה פעמים ההכנות והיכולת להשיג את שיתוף הפעולה של הילד, ייקחו זמן רב שיהיה שקול למשך דיקור סיני רגיל. כאן תוכלו לקרוא מה עוד משפיע על מחיר דיקור סיני .


מטפלים מומלצים לדיקור סיני

כמו שכבר הבנתם, דיקור סיני לילדים מצריך התייחסות טיפה אחרת בזמן הטיפול, אז תרשו לנו לעלות נקודה – כשאתם בוחרים מטפל, שימו לב שיש לו התמחות ספציפית בילדים. איך תוכלו לדעת את זה? טוב, תמיד תוכלו לבקש ממנו תעודה שמוכיחה שיש לו הכשרה ספציפית בילדים, אבל בינינו – אין תחליף להמלצות מלקוחות קודמים. כאן תוכלו למצוא רשימה של מטפלים בדיקור סיני לילדים מדורגים לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. שיהיה בהצלחה מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מה עושים אם הילד מפחד מדיקור?

במידה שהילד מתקשר ומבין, חשוב מאוד להכין אותו לקראת הטיפול עוד בבית. כשתגיעו לקליניקה, המטפל ינסה לרכוש את אמון הילד בעזרת שיחה או משחק. בהרבה קליניקות יש גם מעין חדר משחקים קטן שמאפשר לילד להיכנס לאווירה רגועה לפני הטיפול. 

אם הילד מביע התנגדות עזה לטיפול, אנחנו ממליצים לא ללחוץ חזק מדי. אם אתם בכל זאת רוצים ללכת על טיפול ברפואה סינית, תוכלו לנסות שימוש בצמחי מרפא או טיפול טווינא שהיא שיטת מגע שמבוססת על לחיצות ללא חשש ממחטים :)

מתי כדאי לעשות דיקור סיני לילדים?

דיקור סיני לילדים אפשר לעשות בשלבים מוקדמים במיוחד של החיים. אם תקפצו לביקור במולדתה של הרפואה הסינית, תוכלו להיתקל בתינוקות בני יומם שעוברים טיפול בדיקור סיני. כמובן שדיקור סיני מתאים גם בשלבים מאוחרים יותר של הילדות. אנחנו לגמרי מבינים את הפחד מהשילוב של מחטים ותינוקות, אז אם אתם רוצים לחכות טיפה שהפעוט שלכם יגדל, אנחנו איתכם.

דיקור סיני לילדים כואב?

 תרשו לנו להרגיע – דיקור סיני לא כואב. באופן כללי, דיקור סיני מתבצע באמצעות מחטים דקיקות, חד פעמיות וסטריליות, וכשמדובר בדיקור סיני לילדים - המחטים יהיו קטנות יותר ומותאמות לגופו של הילד, כך שבזמן הדיקור הילד ירגיש לכל היותר תחושת זרם או צביטה קלה.

אנשים שהתעניינו בדיקור סיני לילדים התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק