מוקד מידרג: 1-700-707-233

דיקור סיני בהריון

אם אתן בהריון, תרשו לנו קודם כל לברך אתכן. אבל אם אתן בהריון ושקלתן לעשות דיקור סיני בהריון - הגעתן למקום הנכון. למקרה שתהיתן, דיקור סיני בהריון מתאים לכולן, אבל יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם, כמו מתי אפשר להתחיל לעשות דיקור סיני בהריון, איך עובד דיקור סיני לזירוז לידה, וגם איך דיקור סיני יכול להועיל בהיפוך עובר. כל מה שרציתן לדעת על דיקור סיני בהריון, במאמר שלפניכם.


דיקור סיני בהריון

אם תהיתם, או תהיתן (סליחה, גברים מחייך) למי מתאים דיקור סיני בהריון, אז התשובה היא – לכולן. אנחנו יודעים, ההריון מביא איתו גם ככה תופעות שונות ולא תמיד נעימות, אז למה שנרצה להוסיף לכל זה גם מחטים?! האמת שדיקור סיני יכול להקל עליכן לא מעט אם יש לכן את אחד מהתסמינים האופייניים להריון: בחילות בוקר, הקאות, טחורים, בצקות, עצירות, גזים, כאבי אגן, כאבי גב, סימפיזיוליזיס ועוד שלל תופעות שונות. דיקור יכול לעזור גם בפן הנפשי, כך שאם אתן סובלות מסטרס, חרדה ואפילו בעיות שינה, דיקור סיני שעובד על איזון בין הגוף לנפש יכול להיות פתרון מצוין עבורכן.  

דיקור סיני הוא טיפול שמשתייך לרפואה הסינית ומבוסס על החדרת מחטים דקות לנקודות שונות בגוף. לפי הרפואה הסינית, לאורך הגוף שלנו קיימים ערוצי אנרגיה שנקראים מרידיאנים, עליהם ממקומות נקודות דיקור שונות. כל נקודת דיקור על המרידיאן משפיעה על איזור שונה בגוף, וגירוי של נקודה מסויימת באמצעות דיקור יכול לעזור בשיחרור חסימות באותו האיזור, ולעודד את הגוף לרפא את עצמו. כשמדובר בהריון, דיקור סיני יכול להועיל לאורך שלבי ההריון השונים, ואפילו קצת לפני. בשנים האחרונות, גם הרפואה הקונבנציונלית מתחילה להכיר בדיקור סיני כטיפול יעיל לכל דבר, ומרפאות פוריות רבות מציעות דיקור סיני כטיפולי השלמה (גם לגברים וגם לנשים). בנוסף, דיקור סיני יעיל גם בשלבים מתקדמים של ההריון בהיפוך עובר ואפילו בזירוז לידה (ולזה- נגיע ממש עוד מעט)


מתי אפשר לעשות דיקור סיני בהריון?

האמת, שאין תשובה אחת לשאלה הזאת. אתן יודעות, כמו כל שיטה טיפולית גם לדיקור הסיני יש גישות שונות. באופן עקרוני, יש מטפלים בדיקור סיני שיגידו שאין בעיה לעשות דיקור סיני משלב מאוד מוקדם של ההריון, לעומת זאת יש מטפלים שימליצו לחכות עם הטיפול לאחר השליש הראשון להריון, מאחר שהוא נחשב לשלב הקריטי ביותר במהלך ההריון ומועד יותר להפלות. אם אתן רוצות להיות "on the safe side" תוכלו לחכות עם הטיפולים עד לסוף השליש הראשון. לאחר התקופה הזאת, אין מניעה לעשות דיקור במהלך כל שלבי ההריון.  

באופן הפוך, במקרים של מטופלת שיש להן היסטוריה של הפלות חוזרות, מומלץ להתחיל בדיקור סיני בשלב מוקדם של ההריון, בכדי שהמטפל יוכל לאתר את המקור לחוסר האיזון בגוף בשלב מוקדם, דבר שיסייע לשמור על החזקת עובר באופן תקין.

שימו לב! כמו שאמרנו – דיקור מתאים לכל אחת. יחד עם זאת, נשים עם פתולוגיות מיוחדות כמו קרישויות בדם יצריכו הרבה פעמים התייחסות שונה בזמן הדיקור, לכן חשוב לעדכן את המטפל כדי שהוא יוכל להמליץ על טיפול מתאים.


דיקור סיני בהריון – כל השלבים

דיקור סיני בהריון (ודיקור בכלל מחייך) הוא שיטת טיפול אינדיבידואלית שמותאמת למצב הפיזי והנפשי של המטופלת, כך שאפילו אם שתי נשים יגיעו לדיקור בשביל זירוז הריון, יכול מאוד שכל אחת תקבל המלצה שונה למספר הטיפולים ואופי הטיפול. אז איך המטפל יודע איזה טיפול להתאים לכל אחת? באמצעות כמה שלבים קבועים:

דיקור סיני ייעוץ טלפוני: בשלב הראשון, תערכו שיחת ייעוץ ראשונית עם המטפל. בדרך כלל, זאת תהיה שיחה טלפונית בה תספרו למטפל על עצמכן ועל הסיבה שאתן פונות לקבל טיפול. לרוב, לאחר השיחה תקבעו פגישת אבחון ותשאול עם המטפל (או שלא, זה גם בסדר) 

דיקור סיני אבחון ותשאול של המטופלת: משפט רווח בקרב מטפלים בדיקור סיני הוא שאבחון נכון הוא 50% מהטיפול. ובאמת, מדובר בשלב קריטי בתהליך שיעזור למטפל להחליט מה אופי הטיפול שיותאם לכן. במהלך התשאול, תתבקשו לספר קצת על ההיסטוריה הרפואית שלכן, אורח החיים שלכן וגם לתאר את ההרגשה הכללית שלכן במהלך ההריון. בנוסף, המטפל יבצע מספר בדיקות, כמו בדיקה של הדופק והלשון שלכם שיתנו לו אינדיקציה על מצבכן הבריאותי. לאחר האיבחון והתשאול, תוכלו להתחיל את הטיפול. 

דיקור סיני טיפול בדיקור סיני: כמו שאתן כבר זוכרות, אופן הדיקור משתנה בהתאם למטופלת ולמצבה הבריאותי. בהריון, הדיקור יכול להתבצע על הגב או על הצד באמצעות מחטים דקות בנקודות שונות בגוף, בהתאם למקור בו יש לטפל. אורך הטיפול משתנה לפי המטפל וצרכי המטופלת, אבל שימו לב - דיקור טוב צריך לקחת חצי שעה עד 45 דקות (בו המחטים נמצאות על הגוף שלכן). הרבה פעמים, המטפל יציע לכם סדרה של 8-10 טיפולים, בתדירות של אחת לשבוע. קחו בחשבון, שיכול מאוד להיות שמספר הטיפולים ותדירות המפגשים מאוד יכולים להשתנות, בהתאם להרגשה שלכן במהלך התהליך. כך למשל, במקרים מיוחדים כמו למשל מטופלות עם רקע של הפלות, יכול מאוד להיות שהמטפל ימליץ על תדירות מפגשים גבוהה יותר.


דיקור סיני בהיריון - זירוז לידה

באופן כללי, זירוז לידה מתייחס לשני מצבים – האחד, הוא כאשר אנחנו רוצים להניע תהליך של לידה מאפס, והשני הוא כאשר הלידה כבר החלה, אבל מתעכבת מסיבה כלשהי. זירוז לידה שעדיין לא התחילה נקרא גם השראת לידה, ומתייחס למצבים בהן ההריונית עברה את תאריך הלידה המשוער שלה, מבלי שתהליך הלידה התחיל באופן טבעי. השראת לידה מתבצעת בדרך כלל החל משבוע ה-40, כשההריונית נמצאת בהריון עודף, שיכול להעמיד בסיכון אותה או את העובר. בנוסף, זירוז לידה יכול להתבצע גם במצבי סיכון כמו סכרת הריון או מיעוט מי שפיר.

בשנים האחרונות, יותר ויותר נשים פונות לדיקור סיני בין אם לזירוז לידה ובין אם להשראת לידה, ובמחלקות יולדות שונות כמו למשל שערי צדק תוכלו להיעזר במטפלים לדיקור סיני שילוו אתכן צמוד-צמוד גם בחדר הלידה. דיקור סיני יכול להועיל ביצירת צירים, בריכוך צוואר הרחם וגם בהרגעת כאבי הצירים. הדיקור עצמו מתמקד בנקודות שונות לאורך הגוף, כולל נקודות מסוימות שבמהלך ההריון לא מומלץ לדקור מאחר שהן יכולות לעודד תהליך מוקדם של לידה.

 דיקור סיני לזירוז לידה יתמקד לרוב בגירוי של נקודות מסוימות שתורמות להבשלה של צוואר הרחם. דוגמה לנקודה כזאת היא  bl 32שנמצאת על הסקרום – ולא, לא המצאנו את השם הזה. הסקרום (או עצם העצה) היא עצם משולשת שנמצאת בגב התחתון ולחיצה שלה יכולה לתרום לכיווץ הרחם ולפתיחת צוואר הרחם. חשוב לזכור שהאפקטיביות של דיקור סיני לזירוז לידה משתנה מאוד בין נשים שונות וכך גם מספר הטיפולים. יש נשים שיצטרכו טיפול בודד, לעומת אחרות שיצטרכו 7-8 טיפולים לזירוז לידה ויבקרו יום אחרי יום אצל המדקר.

 דיקור סיני בהריון

דיקור סיני בהיריון - היפוך עובר

בדרך כלל עד השבוע ה-34 של ההריון העובר מתהפך באופן טבעי. הדעה הרווחת היא שלידת עכוז מסכנת את העובר והאם בלידה, כך שברוב המקרים אם לאחר השבוע ה-35-34 העובר עדיין לא התהפך, לרוב קיימות בפני היולדת שתי אופציות – היפוך עובר חיצוני או לידה בניתוח קיסרי. מי מהנשים שלא ששה לניתוח קיסרי או להתערבות חיצונית, יכולה לפנות לאלטרנטיבה אחרת – דיקור סיני.

היתרון הבולט של דיקור סיני להיפוך עובר הוא שהוא מבוסס על שיטות שמעודדות את העובר להתהפך באופן טבעי באמצעות דיקור ושימוש במוקסה. המוקסה הוא מעין מקל דמוי סיגר שמסייע להגברת זרימת הדם באמצעות חימום נקודות. את המוקסה מדליקים בקצה ומקרבים אותה לנקודות שונות בגוף, אל דאגה – זה לא נוגע בעור וגם לא שורף. גם בדיקור וגם במוקסה, המטפל יתמקד לרוב בגירוי של נקודת דיקור bl 67 שממוקמת על הזרת ברגל ומקושרת למרידיאן שלפוחית השתן. לפי הרפואה הסינית, נקודה זו מסייעת בהנעה של הרחם והיפוך של העובר.

 מוקסה להיפוך עובר

גם במקרה של היפוך עובר, מספר הטיפולים משתנה בין מטופלות. כאשר משתמשים במוקסה, המטפל יקיים פגישה ראשונית איתכן ועם מלווה לבחירתכן. הסיבה שמומלץ שתבואו לפגישה הראשונה עם מלווה היא שבטיפול עם מוקסה צריך לחמם את הנקודות הרצויות פעמיים ביום, ומכיוון שמדובר בנקודות שלפעמים קשה להגיע אליהן לבד המלווה צריך לראות היכן הן ממוקמות כדי שיוכל לסייע.  אל דאגה - המטפל ידריך אתכן ואת המלווה שהבאתן איך לבצע את הטיפול.

חשוב לציין שדיקור סיני ומוקסה להיפוך עובר הן לא קסם - ובעוד שיש נשים שמדווחות שהטיפול סייע להן בהיפוך העובר, אחרות יעידו שהטיפול לא הועיל להן כלל. אם אתן מתלבטות אם לנסות או לא, כדאי לזכור שגם הדיקור וגם המוקסה לא פולשניים, כך שכנראה זה שווה את הניסיון מחייך


מחירים של דיקור סיני

מחיר דיקור סיני בהריון לא שונה ממחיר דיקור סיני סטנדרטי ונע בין 150-300 ₪ לטיפול (כתלות באורך הטיפול ובמטפל).


מטפלים מומלצים לדיקור סיני בהריון

שנייה לפני שאתן מרימות את הטלפון כדי לקבוע עם מטפל בדיקור סיני, יש שתי נקודות ששווה לבדוק. הראשונה היא שלמטפל שבחרתן יש הסמכה רשמית לבצע טיפולים בדיקור סיני. ההסמכה הבסיסית ביותר של מטפלים בדיקור סיני היא לימודי תעודה של 4 שנים (TCM) של רפואה סינית. הדבר השני, זה שלמטפל שבחרתן יש התמחות ספציפית בהריון. כמו שאתן כבר זוכרות - בהריון, יש נקודות אסור שלא כדאי ללחוץ עליהן במהלך הטיפול, כך שחשוב שהמטפל שנבחר יהיה בקיא בכל רזי הדיקור.

אם החלטתן ללכת על דיקור סיני בהריון, לא בטוח שיש לכן את האנרגיות להתחיל לאסוף תעודות התמחות מהמטפל, ויכול להיות שהמלצות של לקוחות קודמות יעשו עבודה אפילו יותר טובה. אל דאגה, לא נשלח אתכן לחפש מחט בערמה של שחת - כבר אספנו עבורכן חוות דעת על מטפלים מומלצים לדיקור סיני בהריון, כך שנשאר לכן רק להיכנס לרשימה ולבחור את המטפל שיעזור לכן בכאבי הבטן או הגב. אה, ודרך אגב – מזל טוב מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

מתי אפשר לעשות דיקור סיני בהריון?

אין תשובת חד משמעית לשאלה הזאת שמשתנה מאוד בהתאם לגישה של המטפל. באופן כללי, יש מטפלים שממליצים לחכות עם דיקור סיני לאחר הטרמיסטר הראשון של ההיריון, מאחר שמדובר בשלב הקריטי ביותר של ההריון.  לעומת זאת, יש לא מעט מטפלים שטוענים שאפשר לבצע דיקור בכל שלבי ההריון - כולל השליש הראשון. אם אתן רוצות להיות הכי בטוחות שאפשר, מומלץ שתחכו עם הדיקור אחרי השליש הראשון, אלא אם כן, הדיקור נועד לשמירה על ההריון, ובמקרה הזה מומלץ לעשות הריון עוד בשלב מוקדם.

 

האם דיקור סיני מסוכן בהריון?

לא, דיקור סיני הוא לא מסוכן. למען האמת, לא קיימים מחקרים שמצביעים על כך שדיקור סיני מסוכן בהריון. בנוסף, ברוב המוחלט של המקרים לא אמורות לצוץ תופעות לוואי כלשהן לאחר הטיפול.

מה המשמעות של נקודות אסורות בהריון?

כמו שכבר אמרנו, דיקור סיני לא מסוכן בהריון. יחד עם זאת, יש מספר נקודות בהריון שפחות מומלצות לדיקור מסיבות שונות. כך למשל, נקודות מסויימות בבטן התחתונה יכולות להניע את הדם בגוף מה שעשוי לזרז את ההריון ולכן יהיו פחות מומלצות לדיקור במהלך ההריון. מטפל בדיקור סיני שמתמחה בהריון בקיא בנקודות האסורות, כך שאין לכן מה לדאוג בנושא, רק לדאוג שהמטפל שלכן יהיה בעל ניסיון בדיקור בהריון.

האם דיקור סיני בהריון כואב?

לשאלת מיליון הדולר – לא, דיקור סיני בהריון לא כואב וגם לא מסוכן. הדיקור מתבצע באמצעות מחטים דקות מאוד (וחד פעמיות – לסטריליות המודאגות שביניכן מחייך) שמוחדרות לעור בעומק של חצי מילימטר. בזמן החדרת המחט תרגישו לכל היותר צביטה קטנה או זרם קטן. ואם אתן רוצות עוד סיבות להתעודד, כשמדובר בדיקור בהריון, לרוב המטפלים יהיו עוד יותר עדינים בהחדרת המחטים, כך שאנחנו סומכים עליכן שתצלחו את זה בגבורה.

אנשים שהתעניינו בדיקור סיני בהריון התעניינו גם בזה...

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק