מוקד טלפוני: 1-700-707-233

מודד קרינה מוסמך

הידעתם? בדיקות קרינה כדאי לעשות בזמן שבו תפוקת החשמל והסלולר בבית נמצאת ברמה המקסימלית שלה. זה רק חלק מהמידע שיכול לחלוק אתכם מודד קרינה מוסמך. למה צריך להזמין מודד קרינה מוסמך? האם אפשר לבצע בדיקת קרינה לבד? מי נחשב למודד קרינה מוסמך ומה יש לחוק "קרינה בלתי מייננת" להגיד בנושא? כל התשובות במאמר שלפניכם.


למה צריך מודד קרינה מוסמך?

מדידת קרינה נראית כמו משימה פשוטה להפליא. רק קונים מכשיר מדידה באינטרנט ומודדים קרינה, מה צריך יותר מזה? אבל האמת היא שמדידת קרינה יכולה להתבצע רק על ידי מודד קרינה מוסמך, עד כדי כך שזה קבוע בחוק. כן, כן, לא כל בעלי המקצוע זכו שיחקקו חוק שלם שמסדיר את העיסוק שלהם- מודד קרינה כן.

בשנת 2009 חוקק חוק "קרינה בלתי מייננת", ובחלק שנקרא "תנאים למתן היתר שירות" נקבע מי בדיוק רשאי להיות מודד קרינה מוסמך ומה הציוד הנדרש שהוא יחזיק ברשותו.

אבל למה בעצם הוא צריך להיות מוסמך? בגלל שעם הבריאות שלכם וענייני קרינה, אף אחד לא רוצה לשחק. אמנם קרינה בלתי מייננת (כמו קרינה סלולרית וחשמלית) לא פוגעת ב-DNA  שלכם, אבל היא כן יכולה לגרום לנזק גופני אם הקרינה נמשכת לאורך זמן.

עכשיו תחשבו מה יקרה אם נגיד המכשיר הזול שקניתם באי-ביי יראה תוצאה שגויה, או שאתם לא תדעו איך לבדוק נכון כי לא הוכשרתם לזה. בעצם תמשיכו להתנהל כרגיל מתוך מחשבה שרמת הקרינה נמוכה, כשלמעשה אתם ממשיכים להיות חשופים לקרינה גבוהה. אז למרות שזה נראה משחק ילדים, רק מודד קרינה מוסמך רשאי ויכול לבצע את הבדיקה.

 


מי נחשב למודד קרינה מוסמך?

אוקיי, אז כבר הבנו שצריך מודד קרינה מוסמך, אבל מה זה אומר בכלל ומה התנאים להסמכה של מודד קרינה?

מודד קרינה קודם כל, מודד קרינה חייב להיות בעל תואר במדעים ממוסד שמוכר על ידי המל"ג או שהוא חייב להיות מהנדס חשמל או אלקטרוניקה. אחד משני התנאים האלה חייב להתקיים.

מודד קרינה אם התנאי הראשון מלא, אפשר להגיש בקשה למשרד להגנת הסביבה להיכנס לקורס מודדי קרינה מוסמכים שאורכו 7 או 8 מפגשים, תלוי בחברה שאצלה לוקחים את הקורס. כמובן שגם החברה שמלמדת את הקורס חייבת להיות באישור המשרד להגנת הסביבה.

מודד קרינה בתום הקורס צריך לעבור בחינה שמורכבת משני חלקים. החלק הראשון הוא בחינה בכתב והחלק השני הוא בחינה בעל פה, כולל סימולציה של מדידת קרינה, שנעשית בפני ועדה של 3 מומחים.

מודד קרינה אם מודד הקרינה עבר את הבחינות יש רק עוד שלב אחד  – ציוד המדידה של מודד הקרינה צריך לעבור בדיקה כדי לוודא שהוא מכויל ותקין ואם הכל עובד, ברכותינו! הוא יכול לקבל את התואר הנכסף – מודד קרינה מוסמך.

 מודד קרינה מוסמך

 


איך מוצאים מודד קרינה מוסמך?

מאחר והמקצוע של מודד קרינה מוסמך מעוגן בחוק, תוכלו למצוא בקלות את הרשימה של כל מודדי הקרינה המוסמכים בישראל באתר של המשרד להגנת הסביבה, ברשימה כתוב לאיזה בדיקות מוסמך מודד הקרינה (בדיקת קרינה חשמלית וסלולרית או רק אחת מהן), מה המספר הסידורי של מכשירי הבדיקה שלו ולכמה זמן תקף הרישיון של מודד הקרינה.

מודדי קרינה שמוסמכים על ידי המשרד להגנת הסביבה גם צריכים לשלם אגרה אחת לשנתיים. כך שאתם יכולים להיות בטוחים שכל מי שמופיע באתר גם שילם את האגרה כמו שצריך.


איך בדקנו את מודדי הקרינה המוסמכים?

המשרד להגנת הסביבה עשה לכם את כל העבודה במה שנוגע למקצועיות, אבל מה לגבי האנושיות, היחס והמחיר? בדיוק בשביל זה אספנו לכם במידרג רשימה של מודדי קרינה שהם גם מוסמכים וגם אמינים ומומלצים. איך בדקנו את מודדי הקרינה?

בשלב הראשון ביקשנו ממודד הקרינה שישלח לנו את החשבוניות האחרונות שלו בסדר רציף כך בעצם הוא לא יכול לבחור או לסנן לקוחות וכל חוות הדעת יהיו אמיתיות, לטוב ולרע. אחרי שכל החשבוניות הגיעו, צוות המוקד של מידרג יתקשר אל הלקוחות ויקבל מהם חוות דעת ודירוג במספרים של 0-10.

ברגעע שיש למודד הקרינה לפחות 10 חוות דעת, אנחנו משקללים את הציון הכללי ואם הוא מעל 9, הוא עובר את השלב הראשון בבדיקה שלנו ונכנס לאתר. הידד!  

אבל בדיוק כמו שהמקצועיות של מודד הקרינה לא מוטלת בספק כי הוא עבר כמה שלבים במשרד להגנת הסביבה, גם אצלנו לא מתפשרים על היחס והשירות, כך שלהופיע באתר זו רק ההתחלה. אחרי כל מדידת קרינה אנחנו מתקשרים אל הלקוח ומבקשים ממנו לדרג את מודד הקרינה המוסמך בחמישה פרמטרים: 

 יחס ללקוח

עמידה בזמנים

מחיר

איכות ומקצועיות

ציון כללי 

חוות הדעת והדירוג החדש מתווספים לחוות הדעת הקודמות באתר, כך שהציון של מודד הקרינה מתעדכן כל הזמן. וחשוב לזכור, אם הציון שלו ירד מתחת ל-8 הוא פשוט יצא אוטומטית מהאתר.

ואיך נדע שבדיקת הקרינה תקפה לאורך זמן? בדיוק בשביל זה יש לנו את מערכת הבקרה החוזרת. אחרי כמה חודשים ולפעמים שנים, אנחנו מתקשרים שוב אל הלקוחות, רק כדי לוודא שכל מה שנאמר בחוות הדעת הראשונית עדיין תקף ונכון. אם תראו וי ירוק ליד חוות הדעת, תוכלו לדעת שהיא עברה בקרת איכות חוזרת.

 


חוות דעת של לקוחות על מודדי קרינה מוסמכים במידרג

אנחנו יכולים לדבר עד מחר על איך אנחנו מדרגים את מודדי הקרינה שלנו, אבל למה לעשות את זה כשאתם יכולים לקרוא בעצמכם? הנה מקבץ קטן של חוות דעת על מודדי קרינה מוסמכים באתר מידרג.

 חוות דעת של דודי ורסנו, נס ציונה

תיאור השירות: בדיקת קרינה במשרד

חוות הדעת: למרות שרצינו לדעת רק לגבי רמת הקרינה בארון שרתים, הוא עבר משרד משרד וגילה משהו שהדהים אותנו- רמקולים של מחשב פלטו קרינה כמו הכור בדימונה! הם נזרקו מיד לפח ואם הוא לא היה בודק את זה לעולם לא היינו חושדים! הוא מקצועי מאוד, הציג תעודות כיול למכשירים, הסמכות וכד' למרות שלא ביקשתי. הוא הסביר לנו על סוגי הקרינות והיה מאוד נחמד. אני מאוד ממליץ.

חוות הדעת של סנדי אסולין, מזכרת בתיה

תיאור השירות: בדיקת קרינה מעמודי חשמל מחוץ ובתוך הדירה, לפני קנייתה.

חוות הדעת:  הוא היה מצוין ממש! הוא הגיע בזמן והסביר לנו למה הוא צריך להגיע בלילה ולא במהלך היום ועשה בדיקה מעמיקה במחיר הוגן. הוא גילה מה שצריך לגלות ויש לי רק דברים טובים להגיד עליו. יעיל, לעניין ומאוד מקצועי. הכל היה עשר!

רוצים דוגמא לשילוב מושלם של מקצועיות ויחס הוגן וטוב? הנה חוות דעת על מודד קרינה מוסמך, שגם ידע איך לבצע את בדיקת הקרינה אבל גם חסך כסף ללקוח. קבלו:

 חוות הדעת של רועי ג, באר יעקב

תיאור השירות: ייעוץ טלפוני – חשש לבעיית קרינה משנאי של חברת חשמל

חוות הדעת: מודד הקרינה נתן לי ייעוץ מקצועי ואדיב מאוד בטלפון, שבסופה המליץ לוותר על הבדיקה שגוררת עלויות כספיות. הוא חסך לי את הכסף (של הבדיקה) ב-10 דקות של שיחה טלפונית שבהן הבין מהתיאור שלי את מרחב הבעיה. הוא גם העלה נקודות נוספות שלא חשבתי עליהן, אך הסביר שסבירותן נמוכה. אם אצטרך בעתיד בעל מקצוע בתחום הקרינה, אין ספק שהוא הראשון שיקבל ממני טלפון.


מודדי קרינה מוסמכים במידרג

אז אתם כבר יודעים איך אנחנו בודקים את מודדי הקרינה שלנו, חלק מחוות הדעת גם יכולתם לקרוא כאן. בעצם, כל מה שנשאר לכם זה להיכנס לאתר ולמצוא מודד קרינה מוסמך ואדיב.

בהצלחה! מחייך


שאלות נפוצות לדף זה

איפה מוצאים מודד קרינה מוסמך?

ממש בקלות. באתר של המשרד להגנת הסביבה יש רשימה של מודדי קרינה מוסמכים, שעברו את כל הבדיקות והבחינות שמצוינות בחוק. 

מי רשאי להיות מודד קרינה מוסמך?

כל מי שיש לו תואר במדעים או שהוא מהנדס חשמל/אלקטרוניקה ועבר את כל הבחינות ובדיקות הציוד של המשרד להגנת הסביבה, מוסמך להיות מודד קרינה. 

אפשר לבצע בדיקת קרינה לבד?

התשובה היא לא. זו אמנם נראית בדיקה קלה, אבל יש סיבה לזה שהמקצוע של מודד קרינה קיבל חוק משלו. רמות גבוהות של קרינה יכולות לייצר נזק מתמשך לאורך זמן ואם לא תדעו איך לבדוק והמכשיר שלכם לא יהיה מכויל, יש סיכוי שתסבלו מקרינה מתמשכת. בקיצור - עם החיים לא משחקים. 

אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק