מוקד טלפוני: 1-700-707-233

בדיקת קרינה - מחירים
אנחנו יודעים איך זה. כולם מדברים על הסכנה מקרינה ואתם דווקא אחראים מאוד ורוצים לבצע בדיקת קרינה. אבל אז עולה התהייה – מה המחיר של בדיקת קרינה חשמלית? ומה עם המחיר של בדיקת קרינה סלולרית? אפשר לבדוק רק את המיקרוגל? ומה העלות של יעוץ קרינה לפני בנייה של בית חדש? כל המחירים של בדיקות קרינה לפניכם.


מחירים של בדיקות קרינה וסביבה

המחיר של בדיקת קרינה חשמלית והמחיר של בדיקת קרינה סלולרית די דומה ומורכב משלושה דברים עיקריים:

בדיקות קרינה - מחיר מספר נקודות הקרינה שבודקים בדיקת קרינה חשמלית או סלולרית עולה בממוצע 500-700 ₪ כולל מע"מ וכוללת בתוכה בדיקה של עד 10-15 נקודות בדיקה, כלומר 10-15 איזורים של בדיקה סלולרית או חשמלית. בנוסף, מחיר בדיקת הקרינה כולל גם הכנת דו"ח מפורט של הבדיקה והמלצות להמשך. לרוב, בדיקה כזו מתאימה לבתים בגודל של עד 4-5 חדרים כולל חצר.

אם תרצו בדיקה של עוד נקודות חשמל או סלולר, מחיר בדיקת הקרינה יעלה בעוד 100-200 ₪ ל5-10 נקודות בדיקה נוספות. 

כדי שתוכלו לראות איך נראה דו"ח הבדיקה, צירפנו לכם דו"ח בדיקת קרינה סלולרית לדוגמא: 

תיאור מקום  מדידת הקרינה סוג האכלוס 
(שהייה ברציפות או לא)
צפיפות השטח המגנטי הנמדד (mG) הערות
חצר לא ברציפות 16.14 עומד בהמלצות
סלון ברציפות 9.21 לא עומד בהמלצות
פינת אוכל  ברציפות 8.44 לא עומד בהמלצות
מטבח ברציפות 1.93 עומד בהמלצות
חדר הורים ברציפות 7.38 לא עומד בהמלצות
אמבטיה הורים לא ברציפות 7.69 עומד בהמלצות
חדר ילדים ברציפות 1.59 עומד בהמלצות
ממ"ד ברציפות 1.12 עומד בהמלצות
מרתף ברציפות 4.26 עומד בהמלצות

 בדיקות קרינה - מחירמקום בדיקת הקרינה – כדי להיות מודד קרינה מוסמך, צריך לעבור קורס מיוחד של המשרד להגנת הסביבה. אל הקורס הזה מתקבלים רק מי שיש להם תואר במדעים או שהם מהנדסי חשמל ואלקטרוניקה. שני הפרמטרים האלה גורמים לזה שאין הרבה בודקי קרינה מוסמכים בארץ. אתם יכולים לבדוק באתר של המשרד להגנת הסביבה ולגלות בעצמכם. נכון לכתיבת שורות אלה יש בארץ פחות מ-200 בודקי קרינה סלולרית וחשמלית.

אתם כבר יכולים לדמיין לעצמכם שבודקי הקרינה מסתובבים בכל רחבי הארץ, גם במרחקים של שעה ושעתיים נסיעה. אחד מבודקי הקרינה סיפר לנו שפעם הוא אפילו הגיע לאילת (!!!) לבדיקת קרינה חשמלית.

הנסיעות האלה אומרות שלושה דברים: עמידה בפקקים, דלק ושעות עבודה. כל בודק קרינה קובע את מרחק העבודה הסביר בשבילו. למשל, חלק מבודקי הקרינה באזור גוש דן מגדירים את הטווח מגדרה עד נתניה ומעבר לזה יש תוספת מחיר לפי קילומטרז' או שעות נסיעה כך שבממוצע, תוספת של נסיעה למקום רחוק למחיר בדיקת קרינה יהיה כ- 100-300 ₪. 

 

 בדיקות קרינה - מחירהשעה שבה מתבצעת בדיקת הקרינה – כאן יהיה הבדל בין מחיר בדיקת קרינה סלולרית לקרינה חשמלית. לפני זה טיפ טיפה רקע: קרינה סלולרית נחסמת ונעצרת על ידי קירות או חפצים, בזמן שקרינה חשמלית לא שמה על שום דבר שיש סביבה. זה אומר שלתוך הבית שלכם נכנסת קרינה חשמלית גם מבחוץ – קווי מתח גבוהים, ארונות חשמל, חדרי שנאים.

בגלל שהקרינה החשמלית מושפעת גם מהסביבה החיצונית, חלק גדול מבדיקות הקרינה החשמליות מתבצעות בשעות הערב – כשתאורת הרחוב נדלקת וכשקווי המתח עמוסים, כי כל עם ישראל ואשתו חוזרים הביתה ומדליקים את מכשירי החשמל.

העובדה הזו גורמת למחיר בדיקת הקרינה החשמלית לעלות קצת יותר, כי בכל זאת, ערב ומאוחר, וגם בודקי הקרינה רוצים להגיע הביתה. לכן, תוספת המחיר של בדיקת קרינה חשמלית בשעות הערב תהיה עוד 150-200 ₪ למחיר הרגיל של בדיקת קרינה. כך שאם תבצעו בדיקת קרינה בערב המחיר שלה יהיה 600-800 ₪.

ואם אתם שואלים על בדיקת קרינה סלולרית? בעצם, אין צורך לבצע אותה בשעות הערב. אפשר פשוט לוודא שכל המכשירים האלקטרונים הביתיים פועלים בשעת הבדיקה וזהו. כמובן שאם נוח לכם יותר בערב ובודק הקרינה מוכן לבוא, מחיר בדיקת הקרינה הזו יהיה זהה לבדיקת קרינה חשמלית. 

 קרינה חשמלית
 

דוגמאות למחיר של בדיקות קרינה וסביבה

אבל למה להסתפק בנתונים כלליים אם אפשר לקבל מחיר של בדיקות קרינה אמיתיות? בדקנו כמה לקוחות מידרג שילמו בשנתיים האחרונות על בדיקות קרינה והרי הנתונים מהשטח:

על בדיקת קרינה סלולרית 50% מלקוחות מידרג שילמו עד 550 ₪ ו-9% שילמו מעל ל-700 ₪ על בדיקה זו.

 

על בדיקת קרינה חשמלית שילמו 50% מלקוחות מידרג עד 490 ₪ ורק 11% שילמו יותר מ-650 ₪, אז איש מקום לאופטימיות אם אתם זקוקים לבדיקה זו.

 

מחירים של בדיקת קרינה משולבת – סלולרית + חשמלית

האמת היא שממש משתלם לכם להזמין בדיקת קרינה משולבת של קרינה סלולרית וקרינה חשמלית יחד, בגלל שחלק גדול מהטכנאים אפילו לא יוסיפו על זה כסף וגם אם הם ייקחו תוספת היא תנוע סביב ה-100-200 ₪, כך שמחיר של בדיקת קרינה משולבת סלולר וחשמל תהיה 550-750 ₪. קחו בחשבון שבדיוק כמו בבדיקות הבודדות, גם כאן מחיר הבדיקה יכול לעלות עוד טיפה בעקבות נסיעה למרחקים.

50% מלקוחות מידרג שילמו על בדיקת קרינה חשמלית וסלולרית עד 570 ש"ח ורק 6% שילמו למעלה מ-800 ₪. 

 

מחיר של בדיקת קרינה למיקרוגל

מחיר של בדיקת קרינה ממוקדת במוצר אחד, כמו בדיקת קרינה למיקרוגל או בדיקת קרינה לראוטר, יהיה כ-350-450 ₪. חלק מבודקי הקרינה לא יסכימו לבוא לבדיקה של מוצר בודד, בעיקר אם מדובר במיקום מרוחק. המלצה שלנו? אם אתם כבר רוצים לבדוק מוצר אחד, במחיר של עוד 100-200 ₪ תוכלו לבדוק את כל הבית ולוודא שאין קרינה שחורגת ממקום אחר שלא שמתם לב אליו.

 מחיר של בדיקת קרינה למיקרוגל
 

מחיר של בדיקת קרינה לפני קניה או בניה של בית

אחד המקרים הנפוצים בהם אנחנו רוצים לבצע בדיקת קרינה וסביבה היא לפני מעבר לדירה חדשה, כדי לוודא שאנחנו לא עוברים לבית שמלא בקרינה חשמלית או סלולרית. מחיר יעוץ של מודד קרינה מוסמך לפני קניה או בניה של בית מתחלק לשני סוגים:

 זרם חשמל מחיר של בדיקה קרינה בבית קיים – במצב כזה, כשמדובר בקניה או שכירות בבית קיים מחיר בדיקת הקרינה יהיה זהה לבדיקת קרינה שנעשית בבית שכבר גרים בו אנשים. הסיבה לזה היא כי כל הפרמטרים החשמליים בבית ידועים – מודד הקרינה יכול לבדוק עוד לפני הרכישה את קווי המתח החיצוניים, כמויות השקעים החשמליים וארון החשמל הביתי ולתת את ההמלצות בהתאם. מחיר בדיקת קרינה בבית לפני רכישה יהיה 500-700 ₪.

זרם חשמל מחיר חיזוי קרינה – כאן אנחנו כבר מתחילים קצת להסתבך. חיזוי קרינה מתאים יותר לבנייה של בניינים חדשים או לפרויקטים של תמ"א 38 ולכן זו לא עבודה נפוצה שכל מודדי הקרינה עושים. בחיזוי קרינה לוקחים את התוכנית האדריכלית שמתוכננת ומודד הקרינה מוודא איפה יהיו ארונות החשמל או חדר החשמל, הכבלים, מעליות חשמליות, חדרי שנאים וכו'. את כל הנתונים האלה הוא יכניס לתוך תוכנת סימולציה במחשב שתחשב מה עוצמת החשמל החזויה במבנה החדש. השימוש בתוכנת הסימולציה עולה הרבה כסף, צורך הרבה זמן ולרוב עושות אותו חברות ולא בודקי קרינה פרטיים לכן קצת קשה להגיד את המחיר המדויק. מה שאנחנו כן יכולים להגיד לכם זה שמחיר של חיזוי קרינה יכול לעלות גם 5,000 ₪ לבניין של 3-6 קומות ובאיזור 10,000 ₪ לבניינים של 8-10 קומות. כיון שהבדיקה הזו יקרה מאוד, לרוב יבצעו אותה רק לפני בנייה של בניינים ולא בבנייה של בתים פרטים.

 קרינה סלולרית

מודדי קרינה מוסמכים לבדיקות קרינה וחשמל

אם עד עכשיו התלבטתם – כן לעשות בדיקת קרינה או לא לעשות בדיקת קרינה, עכשיו אחרי שאתם יודעים את המחיר של בדיקות קרינה, אנחנו בטוחים שההחלטה הרבה יותר פשוטה. כדי שתוכלו להזמין מודד קרינה מוסמך בקלות אספנו לכם רשימה של מודדי קרינה מומלצים, לפי חוות דעת של לקוחות קודמים. חוות הדעת מתעדכנות כל הזמן, כך שהציון של מודד הקרינה תמיד נשאר עדכני. אנחנו מקווים שהמידע הזה גורם לכם לקרון בעצמכם משמחה


שאלות נפוצות לדף זה

כמה עולה בדיקת קרינה?

בגדול, המחיר הממוצע של בדיקת קרינה נע בין 500 ש"ח ל-700 ש"ח. 

אם אתם גרים רחוק או רוצים לבצע את בדיקת הקרינה בערב תוסיפו עוד כ-100-300 ש"ח. 

אם תרצו לראות כמה שילמו לקוחות אמיתיים על בדיקת קרינה, תוכלו לקרוא את המאמר שלמעלה. 

כמה עולה בדיקת קרינה למיקרוגל?

בדיקת קרינה למיקרוגל עולה 350-450 ש"ח. בתוספת של עוד כ-100-200 ש"ח תוכלו לעשות בדיקת קרינה לכל הבית. 

 

כמה עולה בדיקת קרינה חשמלית?

בדיקת קרינה חשמלית עולה כ-500-700 ש"ח. 

המחיר הממוצע ששילמו לקוחות מידרג על בדיקת קרינה חשמלית היה 520 ש"ח. 

כמה עולה בדיקת קרינה סלולרית?

המחיר הממוצע של בדיקת קרינה סלולרית הוא 500-700 ש"ח. 

לקוחות מידרג שילמו בממוצע כ-571 ש"ח. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק