מוקד טלפוני: 1-700-707-233

פריצת רכבים

חזרתם מהסופר, הכנסתם את המצרכים לבגאז', סגרתם אותו, וגיליתם שגם המפתחות היו בפנים... הסיטואציה הלא נעימה הזאת מתרחשת כל הזמן, והחדשות הטובות הן שהפתרון שלה הוא די פשוט. פריצת רכב שננעל לוקחת לרוב כמה דקות ואינה כרוכה בגרימת נזק לרכב. אז איך זה מתבצע, כמה זה עולה והאם אפשר לעשות את זה לבד? כל התשובות לפניכםמחייך


מתי צריך לפרוץ רכב

ברגע של חוסר תשומת לב סגרתם את דלת הרכב כשהמפתח בפנים? אל תדאגו, אתם ממש לא היחידים שזה קרה להם. לצערנו, סיטואציות שדורשות פריצת רכב מאוד שכיחות. אז מתי תצטרכו להזמין פורץ רכבים? במקרים בהם המפתח אבד/נגנב ואתם תקועים מחוץ לרכב ללא מפתח רזרבי, במקרים בהם המפתח נשאר באוטו והאוטו ננעל או חלילה במקרים בהם  ילד או בעל חיים ננעלו ברכב.

 פריצת רכבים | מפתח ננעל בתוך הרכב

 


כיצד מתבצעת פריצת רכב

בדרך כלל פריצת רכב היא תהליך מהיר ופשוט. למעשה, את רוב הרכבים ניתן לפרוץ בעזרת שני כלים פשוטים: כרית ניפוח ומוט ברזל מיוחד. אז איך עושים את זה?  בשלב הראשון מכניסים כרית ניפוח מיוחדת (מחוברת למשאבה) בין הקצה העליון של הדלת הקדמית לגג הרכב, או בין שתי הדלתות.

 פריצת רכבים | הכנסת כרית ניפוח

לאחר שהכרית ממוקמת היטב מנפחים אותה בעדינות באמצעות הכנסת אוויר עד שנוצר מעט רווח. דרך הרווח שנוצר משחילים לתוך הרכב מוט ברזל מוארך שנקרא מוט משיכה ובעזרתו משחררים את כפתור הנעילה שבדלת.

 פריצת רכבים | פתיחת המנעול בעזרת מוט

מתי השיטה הזאת לא עובדת? יש רכבים שיש בהם נעילה כפולה שנקראת "נעילת וואקום". רכבים כאלה ניתן לפתוח אך ורק דרך המנעול, בשיטה שנקרת "דגדוג". רוב הרכבים בהם יש נעילת וואקום הם רכבים תוצרת גרמניה כמו סקודה, מרצדס,פולקסווגן, אאודי ועוד.

 פריצת רכבים | פריצת "דגדוג"

 


כמה עולה פריצת רכב?

ברוב המקרים פריצת רכב היא תהליך פשוט וקצר (בדרך-כלל בין דקות בודדות לחצי שעה) ולכן מחירו אינו יקר. אולי תתפלאו לשמוע שמבחינת פריצת רכבים דין רולס-רויס כדין פז'ו, כלומר פריצת רכבי יוקרה לא יקרה יותר מפריצת רכבים פשוטים. מה כן משפיע על המחיר פריצת הרכב?

טמבון קדמיסוג הפריצה הנדרשת- במקרים בהם פריצת הרכב מצריכה רק שימוש במוט ובכרית ניפוח היא תעלה בין 150-300 ₪. פריצת "דגדוג" (פריצה דרך המנעול עצמו) יקרה יותר ויכולה להגיע גם ל-800 ₪, תלוי בסוג הרכב.

טמבון קדמימיקום- ככל שהרכב שלכם ננעל במקום מרכזי שהגישה אליו פשוטה יותר, כך פריצת הרכב תהיה זולה יותר, ולהיפך.

טמבון קדמיטיימינג- אם היה לכם מזל רע והרכב ננעל בשעת לילה מאוחרת, בערב חג או בשבת תאצלו לשלם יותר על פריצתו. התוספת למחיר יכולה להגיע עד 50%. לדוגמא, מחיר פריצת רכב פשוטה (בעזרת מוט וכרית) בשעת לילה מאוחרת יכול להגיע ל450 ₪.

 פריצת רכבים

 


לפני שאתם מזמינים מנעולן רכב...

נראה שבכל הנוגע לנעילת רכבים מרפי עובד שעות נוספות, וזה תמיד קורה בזמן הכי לא מתאים. הלחץ ותחושת חוסר האונים גורמים לתגובות מבולבלות. מנעולני רכב שמדורגים באתר מספרים כי לא פעם קרה שהגיעו לפרוץ רכב והסתבר שהדלת הסמוכה לדלת הנהג לא הייתה נעולה כלל. כדי להימנע ממצבים כאלה, לפני שאתם מזמינים מנעולן כדי לפרוץ את הרכב בדקו שכל הדלתות ברכב באמת נעולות. בנוסף, שווה לבדוק אם אין לכם במקרה מפתח רזרבי בתיק או בקרבת מקום.


פריצת רכב - לבד או בעזרת מנעולן רכב?

 אם לא קיימת ברכב שלכם נעילת וואקום, ברוב המקרים בהחלט תוכלו לפרוץ אותו לבד בעזרת מוט וכרית ניפוח. מדובר בשני כלים שניתן להשיג בחנויות של מנעולנים או לרכוש באינטרנט (איביי וכו').  לצד זאת, במקרים של פריצת רכב אנחנו לא ממליצים על שיטת עשה זאת בעצמך, ויש לכך כמה סיבות:

פחחות לרכבסביר להניח שאין לכם ניסיון בפריצת רכבים, כך שהרכב שלכם למעשה ישמש שפן הניסיונות שלכם...

פחחות לרכבבדרך כלל כלי הפריצה (כרית הניפוח והמוט) עולים יותר ממה שתדרשו לשלם למנעולן המקצועי, כך שמבחינה כלכלית זה לא כל-כך משתלם בהתחשב בעובדה שלא סביר ששתמשו בהם יותר מפעם או פעמיים.

פחחות לרכבנניח שהשקעתם ורכשתם כלים מקצועיים לפריצת רכב. איפה סביר שתשימו אותם? בבגאז' כמובן. אבל רגע... אם הרכב ננעל –  לא תוכלו לפתוח את הבגאז',אז מה עושים? קודם כל, לא שמים את הערכה לפריצת הרכב בבגאז'. ערכה לפריצת רכב יעילה רק במקרים בהם תשאירו אותה בבית\ בעבודה, והרכב ינעל בסמוך למקום בו נמצאת הערכה. בשאר המקרים, לא תוכלו להימנע מהזמנת מנעולן רכב.

 בהתחשב בכך שפריצת רכב היא לא עבודה יקרה אולי לא כדאי לקחת את הסיכון, ועדיף להזמין בעל מקצוע מיומן שייתן אחריות על עבודתו.

 


שיטות של חאפרים

הרבה מנעולני רכב מצהירים  שיש להם אישור ממשטרת ישראל, אבל האמת היא שאין דבר כזה - משטרת ישראל לא מנפיקה אישורים לפריצת רכבים. לעומת זאת, משטרת ישראל כן מנפיקה "תעודת יושר" המעידה על כך שבעל העסק שמולכם חף מעברות פליליות. את התעודה הזאת רצוי לבקש לראות (אגב, אתם גם יכולים להוציא אחת כזאת אם מתחשק לכםמחייך )

מנעולן רכב אמין ומנוסה ישאל אתכם מה הוא סוג הרכב ומהי שנת היצור שלו לפני שהוא מגיע למקום, כדי לוודא שהוא יודע לפרוץ את הרכב הזה. למשל, יש מנעולני רכב שאינם פורצים רכבים גרמניים, וחבל לגלות את זה רק בדיעבד...

 


מנעולני רכב מומלצים לפריצת רכבים

אם נתקעתם מחוץ לרכב אתם כבר נמצאים בסיטואציה מאוד לא נעימה. כדי להקל על המצב חשוב להזמין מנעולן רכב מיומן ומנוסה שיפרוץ את הרכב במהירות ומבלי לגרום נזק. בדיוק בשביל זה, רכזנו עבורכם רשימה של מנעולני רכב מומלצים באתר מידרג. לאחר כל עבודה, נציגה ממידרג מתקשרת ללקוח ומבקשת ממנו למסור חוות דעת על מנעולן הרכב, כך שחוות הדעת באתר תמיד מעודכנות.


שאלות נפוצות לדף זה

מה עושים כשהאוטו ננעל והמפתחות בפנים?

בדיוק במקרים כאלה יש צורך לקרוא למנעולן. פריצת רכב נעול היא פעולה פשוטה ברוב המקרים ולוקחת בדקות בודדות עד שעה.

איך פורצים רכב שננעל?

ניתן לפרוץ רכב שננעל באחת משתי שיטות:

1. אם הרכב שלכם מתוצרת גמרנית, כנראה שיש לו נעילת וואקום וצריך לפרוץ אותו דרך המנעול בשיטה שנקראת "דגדוג". פריצה כזו לא תוכלו לבצע לבד ותצטרכו להעזר במנעולן.

2. אם הרכב ללא נעילת וואקום (רוב הרכבים) ניתן לפתוח אותו יחסית בקלות בעזרת מוט ברזל מיוחד וכרית אוויר מתנפחת. תוכלו לעשות זאת גם בעצמכם.

מה המחיר של פריצת רכבים?

פריצת רכב בשיטה הפשוטה (מוט ברזל וכרית אוויר) עולה בין 150-300 ש"ח בשעות היום באמצע שבוע. אם תזדקקו לפריצה בשעת לילה, בסופי שבוע או בחגים, המחיר יכול להיות יקר בכ-50%.

פריצת רכבים גרמניים בשיטת "דגדוג" (דרך המנעול) יקרה יותר, ויכולה להגיע למעל 800 ש"ח. 

מה עושים כשמאבדים מפתח לאוטו?

אם יש מפתח נוסף, אפשר לשכפול אותו. אם אין יש צורך לבצע שחזור של המפתח. את שתי העבודות האלה יכול לבצע מנעולן רכבאנשים שהתעניינו בפריצת רכבים התעניינו גם בזה...

שכפול מפתחות לרכב
שכפול מפתחות לרכב


אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור בכתב (ניתן לקבל אישור בתנאים מסויימים). שימוש בתכנים ללא אישור מהווה הפרת חוק זכויות יוצרים ויהווה עילה לתביעה.

שים לב! הנך מחובר בשם הלקוח . התנתק